Arcanum
#1
Strana 12

...

Je to zvláštne ako rýchlo sa človek môže stať známym, alebo autoritou. Snažil som sa riadiť tým čo som považoval za správne a nikdy ma to nesklamalo. Len nechápem prečo ľudia miesto toho aby konali tak sami, radšej nasledujú mňa... Možno naozaj veria tomu že v spojenectvách je skutočná sila.

Pán Goryan - kráľov mág - mi veľmi rád objasnil politiku. Či je to naozaj politika jeho veličenstva ma nezaujíma, ničmenej po chvíli mi bolo jasné že v tejto situácii by to bolo ťažko udržateľné. Mnoho miest je vyľudnených, v meste je hŕba utečencov a ešte majú tú drzosť vyberať si ktorých mágov budú podporovať a ktorých nie.

Aj keď Goryan rýchlo odhalil moje tajomstvo (ktoré už mimochodom pozná asi takmer každý), nemal až tak veľké výhrady k tomu aby som aspoň dočasne nastúpil na Khelbenovo miesto, pod podmienkou že sa to nikto nedozvie. Keď ale znova prišlo na jednanie o statuse Kráľovskej magickej akadémie tak nikto neprijal kompromis ktorý by dovolil zatiaľ mágom iných rás aby boli členmi akadémie.

Preto sme sa všetci radšej rozhodli založiť spolok mágov nehľadiac na akékoľvek rozdiely. Aj keď je zrejmé že táto cesta je iná než snaha o úplné obnovenie akadémie tak je zrejmé aj to že v danej situácii je to to najlepšie čo môžeme urobiť.

(bude pokračovať)
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#2
Strana 27

Zaistiť dostatok dreva na nábytok nakoniec nebolo tak obtiažne. Behom dvoch troch dní sme mali truhlice naplnené až po okraj a mohli sme ho odložiť bokom na dalšie spracovanie.

Podstatné nás ale ešte len čakalo... Našťastie mnoho z nás malo dobré kontakty s trpasličím kováčom Gazzurom Istarom a za týždeň sme si kovy obstarali... Škoda len že niektorí si všimli zlého zámku na dverách a zmizlo z domu niekoľko vecí.

Zliatina medi, marcinitu, olova nám dala vcelku pevný a ťažký kov. Boli sme až prekvapený, ničmenej na iné než dvere sa tento materiál asi hodiť nebude kvôli svoje veľkej váhe.

Zásobovanie jedlom tiež nieje už tak problematické potom čo som sa ja i Lokki začali chodiť na ryby. Skôr by sme mali niekoho v cechu zamestnať...

Ukazuje sa že najbezpečnejšie by asi bolo ak by v budove bol správca, ktorý by sa staral o zásobovanie, či už jedlom alebo inými surovinami, a tiež aby dom strážil v čase keď ostatný cestujú mimo. Mág ani alchymista by sa na túto úlohu nehodil. Ak by vedel variť, sem tam chytať ryby, alebo loviť... mno možno by to malo zmysel, ale funkcia vrátnika je veľmi náročná i tak.

strana 28

Nutné je však ešte dojednať formality s mestom. Musíme nahlásiť členov a tiež stanoviť nejaký vzťah medzi mestom a nami. Bude to zložité. Na jednej strane chcem aby sme mestu pomáhali aj bojovo, na druhej strane sa obávam aby to niekto chápal že patríme k armáde a spadáme pod niečie vedenie...

Počas obrany mesta je jasné že naše služby k dispozícii určite budú, ale nechcem aby sa náhodou stalo že by mesto začalo našu moc využívať k výbojom.

Tiež ešte dohodnút s mestom a vlastne aj celkovo aké znaky náš spolok bude mať. Farba už zvolená bola, ešte ale musíme vybrať nejaký emblém, a buď nechať vyrobiť tabuľku alebo nejaký kus látky. Dobré by hádam bolo nechať vyrobiť aj pečatný prsteň ale to neviem či nájdeme niekoho tak zručného a s dobrým náradím. Každopádne nieje zatiaľ komu písať a komunikáciu v rámci mesta obstarajú aj osobné kontakty.

Mno a posledná vec... v akom merítku budeme fungovať. Zatiaľ sa od nás očakáva že nahradíme bývalú Kráľovskú magickú akadémiu. Časom tomu tak môže byť ale je dosť možné aj to že po odoznení Pohromy budú naši členovia poverený založením ďalších sídel Arcana mimo Ishar. Zlé je však len to že niesme v Cyprone a nieje vôbec jasné kedy tam budeme môcť byť.

Každopádne Isharu budeme k službám vo výskume Bolesti i v obrane.

Strana 29

Čo ešte stojí za zmienku je že Lokki ma upozornil na droliacu sa stenu. Pod domom sme našli polorozpadnutú pivnicu. Zlé je že tam hrozia závaly. Dom sa mohol kedykoľvek zrútiť. Ešte že sme na to prišli inak by to bolo veľmi nebezpečné časom...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět



Skok na fórum: