Starosta
#1
ja bych k tomu chtel jen dodat ze souhlasim s Gorthaurem v tom ze Horian zbytecne kazi a komplikuje hru ostatnim...... dnesni jeho akce mi to potvrdila a to jsem se do tehle diskuze ani nechtel zapojovat ...bohuzel
Odpovědět
#2
hele já tam přijel až když jsi denetriovi zdrhal do stok tam sem ti nahodil pokutu a pomohl mu tě chytit...tvá postava porušila promitivní zákon za který se dává sotva symbolická pokuta...ale nedbal jsi varování denetria, držkovals a po potyčce jsi začal zdrhat.....výsměch? tak trochu nechápu proč to hážeš na mě....co to tady je sakra za hejtování zase?Biggrin
Odpovědět
#3
za prve byl sem afk kdyz mi vrazil prvni pokutu protoze sem sel na chvili od pocitace tu pokutu 100 str sem zaplatil hned po vraceni za druhe sem byl na ceste do stok stal sem pred nima proto jsem mel v ruce zbran a stit .....a kdyz vidis ze sem afk nevim proc na me vubec reagujes ? Taky sem se mohl odpojit a dal to resit nemusel ale myslel jsem ze kdyz uz tak to vyresime normalne netusil jsem ze ses takovej prudic a vazne uz se nekterym lidem nedivim ze tu na tebe nadavaj Smile
Odpovědět
#4
ano! Biggrin je to prudič!
Odpovědět
#5
taky nechapu proc mam u jedne pokuty 120 dni kdyz jsem tam mel prvne jen 1 den ? Ja hraju pro zabavu ....ultima me bavi hraju ji uz 14 let na MW hraju cca 4-5 let a vzhledem k tomu ze Ishar je jedine mesto kde si muze postava na low lvl vydelat nejake penize mi prijde dost divne ze ho sverite do rukou cloveku ktery jen zbytecne prudi a odrazuje hrace od hrani ..... nikdy jsem tu nemel zadny problem a s RT uz vubec ne kdyby mi chtel nahodou nekdo psat ze jestli me to tu nebavi at jdu jinam ..........nejde mi o trest ten si klidne odsedim to je to nejmensi ale byt vama tak se nad tim zamyslim
Odpovědět
#6
Mě přijde divný, že když je Horian tak hrozný hráč, který kazí hru každýmu koho potká, že s ním mají problém jen příznicvi Dratharta. To m přijde jako podivná shoda okolností.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#7
Přesunuto z Hlášení prohřešku k prošetření.
Odpovědět
#8
Spíš jsou lidi totálně "hloupý". 95% těchhle situací má normální, pro všechny stravitelné východisko. Pokud ale někdo začne místo toho zdrhat nebo dokonce napadat představitele armády nebo samosprávy, pak je to jen blbost daného člověka. Tohle vám ale žádný starosta nevyřeší, snad jen ten, co neloguje do hry vůbec. A takovýho zas nepotřebuju držet ve funkci já.

Tohleto tady to je opravdu kvůli porušení vyhlášky o nošení zbraní, která se trestá směšnýma pokutama, nebo došlo k nějaké masové vraždě? Biggrin


A jinak, pojďme si teda položit základní otázky:
1. Porušili lidi, co Horian trestal zákony? Ano, porušili.
2. Byly tresty oprávněné? Ano, byly.
3. Reagovali lidi tím, že napsali "ok, udělal jsem prohřešek proti zákonům města, takže přijímám trest"? Ne, nereagovali.

Místo toho tu všichni jen hledají výmluvy pro vlastní pochybení a okecávaj tyhle úplně zjevné základní věci.. U mě s tímhle tedy neobstojíte. I kdybych měl důvod odvolat Horiana z funkce starosty a udělal bych to, bude mít stále funkci poddůstojníka, takže jeho pravomoce v tomhle ohledu se vůbec nezmění.
A odvolávat někoho za to, že dělá svou práci? Tak kde to ksakru jsme, to je jak za bolševika.

Takže nehledejte si furt výmluvy a neházejte špínu na MW a na ostatní hráče a přijměte konečně odpovědnost za svoje vlastní činy. Nikdo jiný to tu za vás neudělá a je už fakt trapný číst tohle stále dokola.

PS: Osobně považuju držení zbraně za směšný prohřešek. Stát se to mě, tak pokojně zaplatím těch pár šupů, šoupu nohama a napříště si dám pozor. Nechápu, proč by mi to mělo kazit hru nebo proč bych to měl označovat za pruzení, když je to takhle prostě dané v zákonech. Respektujte ostatní, respektujte zákony a nikdo vás "prudit" nijak nebude. Nebo tedy hrajte na místech, kde vám pravidla (respektive jejich absence) vyhovují.
Odpovědět
#9
aha takze je v poradku ze mi dava pokutu kdyz sem AFK ?!? Aniz by pockal az se pripojim zpet ke hre ? Ano tohle je pruzeni a dela to protoze je to dobytek !!! Priznivci Dratharta ? Rygosi ty jses opravdu nouma a to jsem si o tobe myslel ze jses jeden z normalnich :/ Stigu ne nedoslo k masove vrazde jen me zajima a jeste mi an to nikdo neodpovedel proc me umyslne prudil kdyz sem byl AFK aniz by pockal na vysvetleni nebo mi mel dat pokutu do baglu a odejit
Odpovědět
#10
Proto pokaždé, když budeš odcházet od hry, byť na kratičkou chvíli, použij tento příkaz. Označí ve hře pro hráče i GM (poznají, že např. mluvit na tebe nemá smysl) a zastaví ti pro tu chvíli růst zkušeností (GM tě tedy nebudou kontrolovat) - See more at: http://manawydan.cz/index.php?cont=knihovna&show=42#sthash.EaTVRn07.dpuf
Odpovědět
#11
Ano. Kde tam vidíš napsané, že se statusem AFK můžeš porušovat RP zákony města? Nikde?
=> Ano, je v pořádku, že ti dal pokutu, když si byl AFK. Pokud jdeš AFK, docela by bodlo si předtím sundat zbraň z ruky. To je ale jenom tvůj problém, jestli to uděláš a nikdo tě nebude otravovat, nebo jestli to neuděláš a náhodou zrovna dostaneš pokutu, protože půjde někdo okolo.
A jestli dostaneš pokutu v momentě, kdy si AFK nebo vteřinu potom, co se do hry vrátíš, to je řekl bych naprosto jedno i pro tebe.

Fakt nevím, co chcete. To jako třeba když někoho zabiju ve městě a pak si zapnu AFK, tak se můžu všem vysmát, stát na náměstí a nikdo mě nemůže trestat? Počkám si prostě takhle třeba až bude okolo klid a pak normálně odejdu bez pokuty, jako by se nic nestalo? Zní to jako jedna z těch největších blbostí, co sem tu dosud četl.. je to tak ultimátní blbost, že kdyby to platilo, tak tu reálně není možné nikoho za nic ve hře trestat.

Pokud v danou chvíli porušuješ zákony, nikdo nemá povinnost s trestem čekat, až se to bude hodit tobě. Dělejte si prohřešky, jak se to hodí vám, ale trestáni za to budete tak, jak se to bude hodit lidem, co mají tresty na starosti. Problém vzniká už porušením zákona, nikoliv trestem za toto porušení. Takže neházejte problém na lidi, co trestaj, je to nesmysl.


A pokud by měl AFK status sloužit jako výmluva nebo ochrana před smrtí, zraněním či pokutou, jsem zásadně pro jeho okamžité zrušení bez náhrady. Kdo bude chtít jít od PC, tak prostě bude muset odlognout. Tyhle diskuze se tudíž už nebudou opakovat a bude o problém míň.
Odpovědět
#12
Tondo souhlasím že ti to neměl dávat když jsi byl afk, ale když se podíváš po fóru tak si na něj opravdu stěžují je ty co uznávají Dráta. A dokonce už přebíráš i Drátovo a Edwinovo slovník a móresy, když je někdo názorovně proti tobě tak se snižuješ k osobní attakům, viz. tvůj nouma :/
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#13
ja to beru ze sveho pohledu .... s tim clovekem sem nikdy dobrou hru nezazil a kdyz uz ho potkam tak me zprudil zbytecne nebo ne to uz resit nechci svuj trest si odsedim dal se od toho pak bude vyvijet chovani me postavy ve hre / ono vsechno zle je k necemu dobre/ naproti tomu kdyz sem po roce logl za Artena prvni na koho sem narazil byl Drat a s tim jsem si uzil fajn hru kdyz mi ukazal nove sidlo bratrstva povidal o tom jak je Ishar zkorumpovanej atp./tesil jsem se ze tu nebude nuda a nebudu muset sam behat dungy nebo se bezcilne potulovat po meste kolem mesta/ zadne pvp proste jen pokec v ramci hry tim sem se ho nechtel zastavat jen rikam ze kazdy to vidi jinak

A Stigu kdybych si to AFK hodil uprostred reseni problemu nereknu ani slovo ale jak rikam zbroj sem si nahodil pred vstupem do stok /to je snad normalni ze do dungu lezes se zbrani v ruce / kdyz sem si bral licenci nechtel sem odlognout mel sem v umyslu se k pc vratit potreboval jsem si jen odskocit a navic mohl sem odlognout kdyz sem si vsiml ze tam na me porvava a nikdo by mi nemohl rict ani popel takze ano klidne AFK zruste protoze v tomhle pripade to bylo k nicemu

Rygos za toho noumu se omlouvam porad te uznavam jako dobreho hrace ale tak jako vy porad drzite da se rict pri sobe tak
ja zas rikam ze s Dratem tu byla aspon trosku hra

jinak listinu s prohreskem mam v baglu 3x mel sem ji na 2x 1 den a 1x na 8 dni ted tam mam jednu na 120 dni nechapu proc ? Ze by sikana ze strany hrace/GM za to ze jsem se ozval ?
Odpovědět
#14
Jo, urcite to bude sikana. Mozna se ale spis jen neco pokazilo. Neni vsechno spiknuti iluminatu.. Biggrin
K tomuhle AFK ani slouzit nema. Pozadovat po nekom, aby cekal, az se uracite vratit k monitoru, aby vam konecne mohl dat pokutu, to mi prijde az nemistne. To by u toho clovek taky mohl sedet hodinu. Navic to na veci, ze dostanete pokutu, nezmeni vubec nic, takze nevidim duvod.

A pokud to beru ze sveho pohledu, s Dratem jsem ve hre defakto hral asi tak jednou a uz si to ani nepamatuju, s Horianem sem se za hru potkal za ty roky spoustukrat a odehrali jsme dost akci. Nikdy s nim nebyl problem, tusim mu akorat ujelo nejaky PvP, nikdo si krom toho na nej za celou tu dobu nestezoval, vzdycky hral peknou hru a delal veci pro ostatni. Tim myslim, ze jeho hra neco ostatnim prinasela a ne jen obyvatelum jednoho najmu, jeho guilde a nejblizsim.

Jestli on je v Armade a Bratrstvo dela v Isharu problemy, je jasny, ze nejaky treci plochy vzniknou, stejne tak pokud porusite zakon, proste bude vzdycky pocit krivdy. Je jen vase vec, na jakou stranu se postavite, nebo jestli budete stat bokem. Ale pokud si nekdo zvoli zapor nebo pokud nekdo porusi zakon, tak tu probuh nemuzete obden fnukat, ze Armada nebo starosta delaj svoji praci.. Je to jen vase volba. Zatim nepokladam ani jednu z tech stiznosti za oduvodnenou, protoze slo vzdy o cloveka, ktery porusil zakon mesta a pak se divil, ze to nekdo tresta. A tohle preci nejde. Nepujdu na ruku zlocincum tim, ze odstranim lidi, co maj udrzovat poradek. Takhle byste je mohli vysachovat velmi snadno, na zaklade takovychhle domelych poruseni pravidel, ale tomu ja prihlizet nebudu.

A kde je to Bratrstvo, ktery kdyz melo neshody, tak proste kladaky pozvalo na bitku, kam jste vsichni za tu dobu dali koule? Je v prachu, v dnesni dobe si kazdej radsi pofnuka a jde zalovat..
Odpovědět
#15
ale vzdyt ja jsem tu pokutu afk dostal mel sem ji v baglu po tom co jsem se vratil k pc hned sem ji zaplatil ja nezaluju ani nefnukam trest si odsedim to uz opakuju asi popate taky nechci aby nekdo nekoho sesadil nebo aby dostal tres,ban nebo cokoliv me jen dostalo to ze dal zbytecne prudil Smile

vidis ty jsi uzil fajn hru s nim ja zase s Dratem to je presne to co rikam kazdej to vidi jinak klidne to smazte tady uz se stejne nic nevyresi jen sem si myslel ze pokud je nekdo AFK nejakou dobu od pc ze ten druhej na nej nemusi reagovat kdyz mi dal tu prvni pokutu nemusel to dal resit priste az nastane obdobna situace radsi odlognu sice zbytecne skazim hru ale nebudu se tu pak u pc zbytecne rozcilovat

a na ten trest mi mrkni 30 dni bez hry to je trosku moc Biggrin a za wara me to uz nejak nebavi Biggrin
KONEC
Odpovědět
#16
Tak jako odlognout pri reseni, to je taky zverina (naposled to tusim udelal prave ten borec z Bratrstva), ale to uz je pomalu na trest v ramci pravidel shardu a ne v ramci pravidel mesta. Smile
No nic. Pochybuju, ze ti nekdo umyslne hazel tri nebo kolik pokut, takze to jeste nejak zaridim (dneska vecer/v noci)..
Odpovědět
#17
doprčic toníku ty seš fakt cvok BiggrinBiggrinBiggrin...pokutu na 100 stříbrných = symbolická cena jsem ti nedal já ale Denetrius a to podotýkám zcela oprávněne za porušení zákona! poté jsi už nebyl afk a na jeho výzvu k odložení zbraně jsi reagoval držkováním...proti strážnému??? zbláznil ses?Biggrin samozřejmě už jen za to bych tě poslal do basy a čekal jsem jak si povede denetrius...co bylo dál? začal jsi zdrhat...denetrius tě chytil ve stokách a složil tě k zemi aby tě poslal do basy...stále jsem jen sledoval! až když napsal že mu nefungují okovy (bug) chtěl jsem tě tam poslat já přes moje okovy a pak řešit prčo u to buguje...v ten moment ses zvedl i když tě držel na zemi a zdrhls...opět honička až sme tě znovu chytili a tentokrát už konečná JÁ jsem tě poslal do basy...na dva dny!
pokutu na 120 dní rozdává systémová stráž...nejspíš je to bug? stigu mrkneš na to prosimtě na základě čeho se to uděluje? každopádně těch 120 dní by bylo dobré zrušit pokud to nebylo oprávněné...stejně tak nevím jestli mu denetrius nehodil nějakou pokutu musel bych čeknout log trestů a i tak to neupravím bez GM takže mrkne na to někdo? aby měl jen jednu pokutu na dva dny...dikes

...a prosím příště než tady na mě začneš plivat ověř si info...díííík Wink
Odpovědět
#18
Aha. Takže když byl AFK, nikdo ho nesjel, stráže do něj nešly, jen prostě dostal pokutu a jinak nic? A proto je tu ten povyk o pruzení AFK hráče, když se mu vlastně v době trvání AFK nestalo vůbec nic?
Ono je vždycky zajímavý přečíst si obě verze. Biggrin A z tohohle pro mě opravdu plyne, že je úplně jedno, jestli byl nebo nebyl AFK - na věci to nic nemění.
Jo, mrknu na to dneska. Dík za úplnou verzi, ono je těžký dobrat se k tomu, co se vlastně stalo, když člověk čte jen verzi popisující pět sekund hry..
EDIT: Pokuty - hotovo.
Odpovědět
#19
Rád bych někde viděl něco víc k tomu bugu okovů.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#20
vypadá to že se bugnou když s epoužijí na živou bytost....pak s nimi nejde zatknout nikdo jiný....ještě ověříme hned jak to bude možné
Odpovědět



Skok na fórum: