Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP|Cech] Expedice
#1
Prolog

Po době kdy byl Manawydan zasáhnut Pohromou a Bolestí. Se svět musel spojit a bojovat pro své domovy. Byly to doby,
kdy v Isharu ork neřešil, že po jeho boku stojí elf a přesto se snažili o to jedno a to samé. Vrátit svět do jeho původní podoby.

Zima 26.Toru, 342. roku

Manawydan usnul. Města, ve kterých dříve bujel život se rázem proměnila ve města duchů a  jejich občané stejně zmizeli.
Svět náhle otupěl, na představě že Bolest je něco co znají lidé z pohádek a legend. Malé děti se prostě učily, že:
"Za  hranice se přece nechodí a čekají tam bestie." a tuto nevědomost si stále předávali dál. V domění, že
se jednou vše snad vyřeší.

Elfové, kteří se snažili urputně dobýt zpět Eldamar náhle zmizeli... z Quendë zbyly jen střípky v dějinách a uzavření
hranic s okolním světem, přineslo Elfům jen další Nevědomost, že okolní svět existuje.

Z kdysy velkého a zlatého Goren-Zaru, se stalo místo, kam se nechtěli ani rodilí trpaslíci vracet.

A čas plynul dál do dne, kdy se z poznatků staly střípky a z příběhů historky pro malé děti.

A jedna taková povídačka, otvírá náš příběh.

První dějství

Kdesi v Shiarské pustině.

Na břehu zasněženého poloostrova se zablesklo a otevřel se malý portál, ze které vyskočily dvě osoby.
Elfka a Voják, oba oblečení tak, aby je zima nepřekvapila. Už nějakou dobu se mezi pár z těch, kteří se zajímají
o svět traduje, že Bolest je na pomalém ústupu a bohatství, které skrývala se pomalu odkrývá.


[Obrázky: attachment.php?aid=1634]

Ti dva se toulali pustinou v domění, že možná něco najdou. Odpověď na Bolest nebo snad na něco
co by osvětlilo minulost našeho světa.
A přece jenom, něco našli. Zbytky staré civilizace skryté v samotné pustině.

[Obrázky: attachment.php?aid=1635]

Proto se tyto dvě osoby rozhodly, že při svém hledání poprosí o pomoc okolní svět a probudí věčný
spánek Nevědomosti z celého světa, který ještě nebyl zasažen.
Přidejte s k Expedicím, které budou poznávat svět a jeho taje. Přidejte se k nám!
Objevte taje světa, a pojďte s námi za bohatstvým, slávou, či za jakýmkoliv dalším cílem co máte i vy!

[Obrázky: attachment.php?aid=1636]


Přiložené soubory
.bmp   UO_20141125_215704_34428.Bmp (Velikost: 311,63 KB / Stažení: 618)
.bmp   UO_20141125_220222_28747.Bmp (Velikost: 432,08 KB / Stažení: 610)
.bmp   UO_20141125_221347_89068.Bmp (Velikost: 583,59 KB / Stažení: 615)
Odpovědět
#2
Pokračování Prvního Dějství

Zima 28.Toru, 342.roku

Dnes byl poprvé oficiální sněm Expedice, kde se řešil následný postup a první cíl.
Porada probíhala ve velmi dobré náladě a až na pár vyjímek, šlo vše podle plánu.
Denetrius byl celkem překvapený, že není jediným, koho zajímá dění ve světě a byl rád,
že se sešlo tolik osob, ze všech možných ras.

[Obrázky: attachment.php?aid=1641]

Skupina mluvila o jejich prvním cílu po delší rozmluvě bylo jednohlasně ze tří návrhů rozhodnuto,
že první místo, kam se Expedice vydá, bude Goren-Zar - Trpasličí město okupované Bolestí a
záhadnou rasu, Yuan-Ti.

[Obrázky: attachment.php?aid=1642]

Při této poradě byly rozděleny prvotní úkoly a byl zřízen Expediční skladník, který je v doprovodu ochranky
provizorně umístěn před vstupem do dolu, který vede skrze portál do Goren-Zaru. A vybírá všechen
použitelný proviant, který bude použit pro účely Expedice.
Při pokusu kontaktovat Trpaslíky se bohužel neuspělo, neb jejich vedení je roztroušené a život ve městě
je spíše plný chaosu než řádu. Proto Expedice podala Trpaslíkům návrh o vzájemné pomoci a čekají na odezvu
někoho, kdo dokáže Trpaslíky vést.

[Obrázky: attachment.php?aid=1640]


Přiložené soubory
.bmp   UO_20141128_200103_61106.Bmp (Velikost: 335,48 KB / Stažení: 520)
.bmp   UO_20141128_201122_66347.Bmp (Velikost: 299,88 KB / Stažení: 518)
.bmp   UO_20141128_224959_74822.Bmp (Velikost: 247,08 KB / Stažení: 518)
Odpovědět
#3
Zima 30.Toru, 342. roku

Dnes proběhlo postavení Expedičního kamene a zřízení prvního sídla.
Zatím se jedná o malý příbytek, který nám ovšem do začátků bude bohatě stačit.

Při výstavbě kamene se za mnou stavilo hned několik zájemců o Expedici, ať už z řad šikovných
řemeslníků, tak bojovníků.

[Obrázky: attachment.php?aid=1645]

Dělalo mi samotnému radost, že je o Expedici takový zájem, proto jsem se byl podívat jak je na tom skladník.
Když mi po všech součtech řekl stav zásob, byl jsem docela i v šoku. Střelivem by jsme už minimálně dva střelce
uživili a řemeslných zásob bylo také nad očekávání. Přikládám pergamen pro kontrolu.

[Obrázky: attachment.php?aid=1646]

Co se týče peněžních zásob tak Skladník má po půl zlatce, což mě vlastně ale netrápí. Mnohem užitečnější
bude vzít pár našich řemeslníků a zásoby poté využít vlastní silou.


Přiložené soubory
.bmp   UO_20141130_173145_29073.Bmp (Velikost: 535,76 KB / Stažení: 457)
.bmp   UO_20141130_171212_67066.Bmp (Velikost: 1 019,31 KB / Stažení: 453)
Odpovědět
#4
Jaro 1.Toru, 343 roku

Dnes jest pouze krátký zápis, ve kterém se jedná o stejnokroj naší Expedice.
Podal jsem první návrh a zašel do Cechu Svobodných Řemesel, podat žádost o výrobu.
Myslím, že řemeslníci by to měli zvládnout bez problémů.

[Obrázky: navrh.jpg]

Mezitím jsem byl za naším alchymistou Bugakem řešit barvu plášťů. Z mnoha barev jsem se
ovšem nemohl rozhodnout, proto mě napadlo proč prostě nezkusit barvu podobnou čistému
sněhu.
Ovšem takovou barvu namíchat bylo i nad síly samotného Bugaka.

Proto jsem opět šel do cechu řemesel podat další žádost o výrobu. To jest bílé barvy v
odstínu sněhu.

Vlastně ještě... sem to ale hlava děravá. Stále hledám nějakého řemeslníka, který by nám navrh praporec
Expedice, aby bylo opravdu vidět, že něco děláme. Tak se snad nějaký najde.

Doufám, že se to vše povede.
Odpovědět
#5
Jaro 2.Luny, 343.roku

Opravdu se nám daří.

Dnes jsem měl to štěstí přivítat v cechu nového řezbáře, pana Třísku. Dal jsem mu ze skladu nějaké dřevo, aby se s ním naučil pracovat a mohl nám vyrábět šípy. Tímto máme tedy v cechu zajištěny všechny řemeslníky pro budoucí práce Expedice.
Zároveň jsem přemýšlel nad naším heslem, ale to raději probereme na poradě.

Mezitím jsem určil prvních pár pravidel, aby jsme měli nějaký řád.

Desatero Výzkumníka!

1. Při svém bádání ve světě nebudu lhát, krást, zabíjet, pokuď to nebude v nutné obraně.

2. O své poznatky se podělím se všemi členy Expedice.

3. Svůj výzkum nepředám do rukou třetí straně, bez výslovného souhlasu Expediční Rady.

4. Nebudu úmyslně podkopávat snahu či úkony dalších Výzkumníků pro svůj prospěch.

5. Nebudu zbytečně vyvolávat rozbroje či nepokoje.

6. Pokuď se mi něco nelíbí, hned řeknu co.

7. Jsem-li Správcem Expedice, mám právo pouze dalším Výzkumníkům navrhovat úkoly, ne je do nich nutit.

8. Je-li Řemeslník expedice někým napaden, je povinností Bojového výzkumníka jej ochránit.

9. Mám-li návrh, přednesu jej na radě všem a ne jen Správci Expedice.

10. Domluví-li se Rada na primárním cíli, budu se do něj zapojovat, protože ve výsledku získáme všichni.

Tyto pravidla budu ovšem ještě trochu pilovat, aby opravdu vystihly atmosféru naší pravé expedice.
Nyní popíšu funkce v Expedici.

Správce Expedice
Nyní jsem jím já Denetrius Aho a jako takový určuji funkce Správce.

1. Možnost manipulovat s majetkem cechu na základě důvodu a okamžitém oznámení.

2. Možnost svolávat poradu.

3. Možnost rozdávat úkoly, které patřičně odměním.

4. Podílet se na rozvoji Expedice ve všech ohledech.

Rada Expedice

1. Patří do ní každý řádný člen, který je vytesán v kameni Expedice, jenž je pro nás svatým kamenem,
neb určuje počátek naší cesty.

2. Rada hlasováním rozhoduje o cíly cesty, primárnímu záměru Expedice, Spojenectví, Vyhoštění či
Ignorování dalších skupin.

3. Rada hlasováním může rozhodnout pouze ANO či NE, nerozhodné hlasování nepřipadá v úvahu.

To ovšem nebrání tomu, podat jeden návrh vícekrát.

4. Rada rozhoduje jak se naloží s financemi cechu, kde bude cech sídlit a bude řešit diplomatická rozhodnutí.

Tak to bude snad vše, snad se mi podaří najík někoho s pěknou knížkou, kam by jsem tyto věci zapisoval.

Zároveň jsem se rozhodl, že pro zvednutí naší aktivity budu členům Expedice dávat jednotlivé úkoly, které jim zaplatím.
Doufám, že se to osvědčí.
Dále jsem se snažil najít boudu pro našeho nového hlídače. Ty krysy před naším sídlem mě už opravdu štvou.
Odpovědět
#6
*Na ceduli vidíš kus popsaného papíru s obrázkem*


Varování!

Osoba zachycená na dané skice je podezřelá hned z několik ohavných činů, které nikdo tolerovat nebude!

Na vědomí všem členům Expedice je dáno, aby si dali pozor na orka zachyceného na skice!

Je nebezpečný a záludný, jeho jméno nebylo zjištěno. Podle dostupných informací používá magii!

Při jeho zahlédnutí kontaktujte členy Expedice.

[Obrázky: ffd7ae06.jpg]
Odpovědět
#7
Jaro 3.Luny, 343.roku

Důležité oznámení!

Všichni členové Expedice slyšte či čtěte toho důležité oznámení!

Dnes probhělo diplomatické jednání ve věci boje Bolestí s trpaslíkem Urzinem, který je zástupcem města Goren-Zaru.

[Obrázky: UO_20141203_125023_27167.png]

Diplomatikcé jednání probíhalo ve velmi přátelském duchu a na mnohých věcech jsme se shodli.
Po vyslyšení požodavků z obou stran a jejich souhlasem je stav následující.

Pokuď se podaří dobýt zpět Goren-Zaru

1. Veškeré zlato či cennosti, které při dobývání najdeme, nám připadnou - Leč Urzin, řekl že jich tam mnoho nezbylo

2. Urzin přislíbil dva své vojáky do budoucích bojů s bolestí.

3. Po dobytí zpřístupní Expedici Goren-Zarskou knihovnu.

Naoplátku chce Urzin

1. Pomoci s bojem proti Bolestí, dobýt celý Goren-Zar

2. Samostatně porazit první vlnu, aby věděl, že to myslíme vážně.

3. Každému bojovníkovi dodat Shunnarův lektvar.


[Obrázky: UO_20141203_125733_14426.png]


Tímto pověřuji všechny členy, aby začli s výzkumem si hledáním receptu pro Shuuranův lektvar!
Z posledních střípků, které knihovna Isharu dodala jsou reagence tyto.

Rostlina podtemna (netuším jaká)
Míchat v kouzelné fontáně Arcana

Dozápis:

Expediční Alchymista Bugak mě navedl k orkům do táboru, kde prý mají přísadu do Shuunarova nápoje. Po chvilkovém rozmlouvání s obchodníky jsem zjistil, že se jedná o lektvar známý mezi orky jako Ibuprofenium, který tlumí bolest při zraněních či nemocech. Bohužel měli jen jeden na prodej, tak jsem ho okamžitě vzal a ukázal našemu skladníkovi, aby věděl co vybírat.

Toto je priorita číslo jedna celé Expedice!
Odpovědět
#8
Jaro 4.Luny, 343.roku

Věci začínají mít celkem šílený spád.

Včera jsem se shledal s Calwen, abych zjistil jaké jsou další přísady do Shunnarova lektvaru.
Podle všeho se ona bylina dá sebrat pouze v chodbách podtemna. Proto jsme se vydali na menší výpravu do Eldamarského území.

Upřímně, nikdy jsem na elfím území nebyl, proto mi vše přišlo nové. Hlavně překvapení kolik zvěře a všemožných netvorů po jejich lesích běhá.
Celou dobu jsem díky tomu měl pocit jistého nebezpečí, které se semnou táhlo celý průzkum, ale brzy jsem na něj nějak zapomněl a přestal být ve střehu.

Calwen mi ukázala mnoho chodeb v pohoří na východě, které byly všechny zavalené. Podle ní se jedná o místa, odkuď kdysy dříve trpaslíci cestovali na povrch
z Goren-Zaru.

[Obrázky: UO_20141203_212637_31229.png]

Při cestě zpět jsme narazili na kouzelnou zeď a někdo na nás zaútočil. Calwen používala nějaké zaklínadla a dotyčný se nakonec zjevil.
Byla to nějaká šílená napodobenina mága jménem Soren, který na nás bez důvodu útočil. Toho člověka, či co to bylo jsem okamžitě uzemnil,
ovšem nějakým šíleným způsobem se znovu zvedl a mohl bojovat dál. Po delším zápolení ten muž najednou zmizel a nebylo po něm stopy.
Rozhodli jsme se tedy pokračovat a cestou jít kolem tábora elfů.

[Obrázky: UO_20141203_215419_23834.png]

Tábor elfů spíše připomínal rozpadlou vesničku, ve které panovala kyselá nálada. Calwen si jen něco vyzvedla a darovala Expedici nějakou munici pro naše střelce,
za což jsem ji byl velmi vděčný.

Cestou zpět do Isharu mě napadlo, zkusit něco zjistit o tvorech, se kterými budeme v Goren-Zaru bojovat - Yuan-Ti.
Na pláží kousek za hranicemi Eldamaru jich pár bylo a proto jsem se rozhodl je napadnout.
První pokusy nebyly moc úspěšné, protože tito Hadi využívají taktiky roje. Kdy jeden slabší láká útočníka do pastí silnější skupiny.

Dalším poznatkem bylo, že "hejna" Yuan-Ti mají většinou poblíž sebe svou Královnu, která jim dává rozkazy. Toto mě utvrdilo v přesvědčení, že Yuan-Ti nedokáží fungovat samostatně, ale potřebují Matriachu, která jim bude dávat příkazy.

Po poražení tohoto hejna jsme ovšem narazili na zvláštní kámen, uprostřed jejich tábora. Jeho funkci zatím neznám, ale bylo to něco, co Yuan-Ti bránili.
Calwen napadlo, že se může jedna o jejich hnízdo, kde královna chová malé hady.
Jestli je tato informace pravdivá zatím nevím, ale pokuď ano, je možné, že ničením těchto kamenů výrazně zlimitujeme počet Yuan-Ti ve světě.

[Obrázky: UO_20141203_224905_46531.png]

OOC: EDIT by Brak: Správně je to Shunnarův lektvar, né Shuuranuv lektvar...
Odpovědět
#9
Jaro 5.Luny, 343.roku

Věci se začínají pomalu, ale jistě dít k našemu úspěchu.

Včera se za mnou stavila opět Calwen s tím, že má pro mě důležitou zprávu.
Neotálel jsem a okamžitě se za ní vydal, abych věděl o co doopravdu je a nelitoval jsem.
Calwen se podařilo získat květ z podetemna, který je přísadou pro lektvar proti Bolesti, který se snažíme
vyrobit. Jedná se o květ jménem Tilaronpus Alinus, který lze najít pouze v chodbách Podtemna.

Zároveň jsem byl opraven, že lektvar proti Bolesti se nejmenuje Shuuranův, ale gramaticky správně
Shunnarův, podle jakéhosi člověka, co ho vynalezl. Že se po Isharu zkomolenina tohoto jména
vyskytuje se ani nedivím. Vzhledem k tomu, že všechny Isharské knihovny, ať už městská, akademická
či alchymistická jsou naprosto k ničemu a všechny důležité materiály do polic nevydají.

[Obrázky: UO_20141204_200113_74651.png]

Calwen mi zároveň řekla, že možná našla další vstup do Podtemna, kde se tato rostlina vyskytuje, ale že je nutné
se tam vydat s patřičnou výpravou. Proto brzy promyslím výpravu pro tyto květy.

Radost mi udělal i trpaslík jménem Fargon, se kterým se znám u nějakou dobu. Při jedné z našich výprav zamnou zašel
a zeptal se na Expedici, po rozmluvě měl jasno, že by se chtěl přidat. Ani se mu nedivím, když bojuje pro vlastní domov,
každopádně Fargon je velmi schopný a je to silná posila Exepice, která se bude určitě hodit.

Všechny tyto úspěchy a rozkřik kolem Expedice sebou přinesly i první vlky, kteří závidí její úspěch.
Před Isharem se postavila Elfka, kterou jsem častokrát potkával na křižovatce u Elfího srubu, kde sbírala
květiny. Vzhledem k tomu, že tuto Elfku znám, vím jaká doopravdy je a jak ji záleží na boji proti Bolesti
v Eldamarských končinách. Proto jsem nechápal proč vykřikuje slova, která haní Expedici, která se snaží
s Bolestí aktivně bojovat. Když jsem ji donesl nějaké jídlo a víno, řekla mi, že ji někdo uplatil, aby tyto
slova vykřikovala. Pousmál jsem se a vyřídil jí, že ať zamnou toho dotyčného pošle, že se nemusí bát
a schovávat za tak krásnou Elfku jako je ona a můžu mu ukázat jak na tom Expedičně skutečně je a
že všechny výdaje až na pár příspěvků platím sám ze své kapsy.

Každopádně jsem z toho všeho dostal radost, špatná reklama je totiž známkou úspěchu Expedice.
Odpovědět
#10
Jaro 7.Luny, 343. roku

Včera se konala první oficiální veřejná schůze Expedice, která měla sloužit k přiblížení Expedice běžným občanům světa.
Probíralo se hned několik věcí, od vysvětlování účelu Expedice po řešení prvních diplomatických věcí.

Dotazů bylo poměrně dost, zkoušel jsem všem odpovědět v co největším úsilí. Některé pochybnosti byly vyřešeny, některé
přibyly. Tak to na schůzích většinou chodí.

Expedice díky této schůzi získala přístup k prameni Arcana pro výrobu Shunnarova lektvaru, což považuji za velmi
velký úspěch.

[Obrázky: UO_20141206_195600_57921.png]
Odpovědět
#11
25. Novu 343. roku

*Dveře od sídla expedice rozrazila rázná žena.*
"Kde je ten Denetrius, jak se to tady ksakru má pohnout kupředu jak se ani neukáže? Nu což, jestli se tady do dne neukáže, tak přebírám velení já a jestli se to nějakému členu Expedice nelíbí, ať mě vyhledá! Budu nejspíš tady, aspoň si odpočinu od lovu."
Odpovědět
#12
*na dveřích sídla je připíchnutá zpráva*
[Obrázky: kz4q27f.jpg]
Odpovědět
#13
*Když mladá žena v bílých šatech dorazila ke dveřím. Zvedla pohled na vzkaz, strhla ho ze dveří* Takže se o mě zajímá i sám Ellesar? *ještě jednou proletěla slova pohledem a zakončila ho na datumu.* Hm. Takže setkání, asi bych si měla připravit trochu řeč, ať nesedím se zavřenou pusou. *pousmála se*
Odpovědět



Skok na fórum: