Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekání klienta při chůzi
#41
Tak nejdriv byc to chtelo zjistit, cim to vlastne vubec vznika a proc se to deje.
Odpovědět
#42
Dokud se nenajde zpusob, jak to zreprodukovat, tak to nemam jak opravit. Logy z instalacky nevim, ty nemam k dispozici spravovat, to jedine tak Radstar. Smile
Rade?
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#43
Vsechny logy jsou v adresari LOGS a pokud jde o samotnej log z instalace, tak to je soubor manawydan_install.log v adresari s instalatorem
Odpovědět
#44
Tak jsem přeinstaloval DirectX, .NET framework i Manawydan a problém přetrvává. Už nemám tušení, v čem by to mohlo být dál. Každopádně přikládám všechny logy, co jsem našel. Snad to pomůže.

Ještě mě napadá... v logu mi to ukazuje verzi Frameworku 4.0.něco. Jsem si jistý, že mám 4.1.6. Není ta chyba spojená právě se špatným rozpoznáváním Frameworku?


Přiložené soubory
.txt   2016-08-05-Error.txt (Velikost: 5,87 KB / Stažení: 468)
.txt   2016-08-05-Info.txt (Velikost: 6,39 KB / Stažení: 498)
Odpovědět
#45
Já jsem přeinstaloval MW, tentokrát už žádný problém při instalaci nebyl. Ve volné krajině to funguje celkem normálně - FPS 30+. Hned jak přijdu do Isharu FPS padají klidně i na 15-18 a trhá se to. Co je zvláštní, tak ve městě hodně poskakuje i ping a to i na 300. Takže buď vzrostly HW nároky klienta a to o dost a nebo je problém někde jinde(například odchází nějaká komponenta). Nic víc jsem nezjistil a nic dalšího mě nenapadá.

Pilgrime a tobě to dělá plošně kdekoliv, nebo máš problém právě taky hlavně v zastavěné oblasti?
Odpovědět
#46
Mě naprosto plošně, i když je fakt, že vě městě to bude asi o něco horší, nebo je to jen víc vidět.
Odpovědět
#47
Mám dojem, že o tom razantním poklesu FPS ve městě (konkrétně určitě Ishar) se tu už někdy mluvilo.. jen nevím, zda se to tehdy nějak dořešilo a kde byl problém, ale asi jo, protože od té doby až donedávna byl klid.
Odpovědět
#48
Ehm... takže... nejsem si úplně jistý důvodem. Má to něco polečného s .NET framework. Windows desítky mají automaticky nainstalovanou verzi 4.0. a neustále se tváří, že mají nainstalovanou nejnovější verzi, která pak nejde nainstalovat. Je to divné. Nainstalovat novou verzi se mi nepovedlo, ale hrál jsem si s frameworkem tak dlouho, že hra zas jede dokonale plynule, ať už to způsobilo cokoliv, i když se systém tváří, že má pořád nainstalovanou verzi 4.0.
Odpovědět
#49
Spravna instalace je ted aktualizovana na wiki: http://wiki.manawydan.cz/doku.php?purge=..._pripojeni
Pokud mas fps 15-18, tak se nediv, ze ti to laguje. Minimalni FPSka maj bejt kolem 30, nejlip ale 60+.
Holt upgradni PCcko, i koupe SSDcka pomuze.

Co se pingu tyce, tak ten je zavislej na FPS, pokud mas ping 5, tak nebudes mit fps < 200. Ping funguje spravne pri velkych FPS, pak uz ukazuje opravdovej cas od serveru a pokud mas fps 200 a ping 400, tak ti laguje net. (priklad..)

Kdyz nabehnes do mesta, tak je hodne zatezovanej disk, proto ti to muze lagovat, protoze mas starej a pomalej disk. Snazil jsem se tohle zmenit, aby to nenacitalo z disku, ale z RAMky, ale ve stavajici verzi klienta se mi to nepodarilo.

Do budoucna v novy verzi klienta tohle ale chci vyresit. To bude ale tak do roka cca no...
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#50
Tak já vím co je FPS, jak funguje a kolik je optimum...
Ptal jsem se jestli se zvedly HW nároky, protože jsem takový problém prostě nikdy neměl to je celé.

Postup instalace už se zase začíná nebezpečně dělit do x zdrojů jak je pro MW typické. Chtělo by to nějak sjednotit.

http://www.manawydan.cz/?cont=downloads
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=25
http://wiki.manawydan.cz/doku.php?purge=..._pripojeni
Odpovědět
#51
Zvysila se jen minimalni verze .NETu, cili tim padem asi i lehce minimalni HW naroky. Taky se hodne delalo na optimalizaci klienta, tezko rict jestli se zvysily naroky, podle me spis snizily. Biggrin Jinak ty navody sjednotim, dik za info.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#52
To sekání klienta musí mít něco společného s NEt frameworkem. Dnes mi to začalo sekat znovu. Stačilo použít NET framework cleanup tool a problém zmizel. Ale předpokládám, že je to otázka času, než se sekání znovu objeví. Nemáte představu, čím to může být?
Odpovědět
#53
čoveče taky se mi to včera začalo sekat, tohle je opravdu záhada :/

Edit: použil jsem taky Cleanup a je to v poho
Odpovědět
#54
Hele az se vam to zase zacne sekat, tak predtim nez zapnete ten vas cleanup, tak si otevrete 

Citace:C:/Users/Prihlasovaci_Jmeno/AppData/Local/Temp

A smazte tam soubory:

Citace:cleanup_main.log
cleanup_actions.log
cleanup_errors.log

Pak spustte ten cleanup program.
Ono to totiz tyhle soubory na konci znovu vytvori a kdybyste mi pak tyhle novy logy mohli zabalit a poslat, tak bych z nich mozna vykoukal kvuli cemu to zacina lagovat.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#55
OK, tak mi to začalo zase sekat a podle návodu, než jsem spustil ten náš cleanup, tak jsem smazal citované soubory.

Nové soubory, které to vygenerovalo, přidávám do přílohy. Snad to pomůže.


Přiložené soubory
.txt   cleanup_actions.txt (Velikost: 27,36 KB / Stažení: 487)
.txt   cleanup_errors.txt (Velikost: 553 bajtů / Stažení: 474)
.txt   cleanup_main.txt (Velikost: 148,67 KB / Stažení: 497)
Odpovědět
#56
Dik, hodil jsem si to na mantis.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#57
mne to nedavno zacalo take znova sekat.. Leaf mi ve hre odporucil preinstalovat net framework.. hodil sem tam aktualni verzi 4.6.2 a hned po restartu sla hra uplne krasne
When you turn I will be gone
whispering my hidden song.
Odpovědět
#58
Nevím, co se stalo, ale zničeho nic je veškerý pohyb strašně kouskovaný. Nevím jestli je chyba na mé straně nebo ne.
Celou dobu bylo vše OK a pak jsem jednou logl a bylo :-) Začalo to ve středu 25.1.2017.

Pokud je chyba u mě, tak prosím o nějakou radu, co zkusit přenastavit, zresetovat atp.

Moc díky
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
Odpovědět
#59
Chyba není u tebe, dělá to více lidem. Bohužel se ještě nikomu nepodařilo najít řešení. Má to nějakou spojitost s .Net framework. Doporučuji přeinstalovat, ale po nějakém čase to začne nanovo.
Odpovědět
#60
Resetuj kompa. A smaz si temp.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  Sekání klienta Gerg 21 30 651 18.02.2014 v 21:40
Poslední příspěvek: monty

Skok na fórum: