Zákoník
#1
Nešlo by do zákoníku pro stráže přidat možnost nahlásit trest i na dálku? Jsou tu totiž hráči, kteří se mi vysmějou do ksichtu, protože nemají zapnuté PvP a pak utečou, než stihnu vytáhnout zákoník a zaměřit je. Jelikož proti takovým se nemůžu bránit a jim to zřejmě v nedostatku RP nepřekáží, byla by taková možnost v zákoníku velmi vítaná. Možná by stačilo i vědět, že v takovém případě mám povolení na podobného člověka vytáhnout meč a složit ho, i když se schovává za pvP flag.
Odpovědět
#2
na dálku je to silně nevyhovující....už jsme se o tom bavili v příspěvku který nějak nemůžu najít (moc sem se nesnažil) ale tehdy sme s whiteym řešili možnost rychlotlačítka....bylo to v době kdy mě trolila banda zločinců bordelem v isharu kdy jsem neměl nejmenší šanci je stihnout zaměřit...whitey šlo by nějaké takové tlačítko zařídit?
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#3
Pokud vymyslíme jak ho přidat, tak ano. Jedna z možností je podle jména, tj. jak máš postavu pojmenovanou. Může být?

Pokud si pamatuju dobře má hráč s právy strážného (nastaveno v Zákoníku v administraci skupin) výjimku v PvP proti cílům na které je vypsaný trest vyhoštění, uvěznění nebo zabití.
Na cíle s trestem uvěznění také lze po omráčení použít iniciované okovy - to je teleportuje do vězení.

Upozornění: Tohle vše lze po prvním zneužití vypnout.

EDIT: Nezkoušeli jste vzít do ruky zákoník, vyvolat gump těsně k tlačítku uložení trestu a Zákoník zase schovat? Případný trolič ani nebude vědět odkud to na něj přišlo.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#4
Vytáhnout záložku a tu pak zacílit nejde?
Odpovědět
#5
Jop, gump jde vyvolat a zákonik pak schovat
Odpovědět
#6
A co zkratkovy prikazy na zakonik? [zakonik zatkni
Se pak da dat na makro a je to.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#7
Mě taky přijde nejrychlejší a nejjednodušší příkaz, jak navrhuje Biosek...
Odpovědět
#8
jo příkaz by byl asi nejlepší možnost...ani bych si kvuli tomu nemusel shazovat zbraň z ruky...navíc whitey ten gump zákoníku je dost velkej a to jedno malé tlačítko se tam nedá jen tak najít v rychlosti...

a testy: na dálku nejde udělit pokut ani přes "zacílit poslední", ani přes HP bar a ani nijak jinak....

možnost pokutovat na dálku jen pojmenované postavy by určitě přidalo na reálnosti (popis předán strážím u brány) a rozhodně bychom se jako herní stráže nemuseli honit za každým troličem a pobudou....na druhou stranu by to tady spustilo šílený flame ze strany častých hříšníků kteří by na takové úpravy nadávali...
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#9
No, já hlavně se zákoníkem zacházel poprvé, proto mi to trvalo o chvíli dýl. A jakmile se člověk dostane z dohledu, už ho nelze zacílit, přesně jak říká Monty. Člověk už musí mít pokutu nachystanou. A já nečekal, že se dotyčný zachová, jako hovado.
Odpovědět
#10
Ty prudící hráči... ty prudí konkrétně vás, nebo jsou problematičtí vůči městu nebo bezpečí města?
V prvním případě to silně smrdí zneužíváním úřední moci.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#11
Nikdo nic nezneužíval. Tohle byl jeden případ a došlo k porušení zákonů města.
Odpovědět
#12
+u mě v minulosti šlo o mágy co si hráli na PK a kouzlili ve městě=porušovali zákony....osobní troliči jako je thortogily jsou spíš k smíchu než k trestání...a co más proti zneužití úřední moci pokud je to v rámci hraní role whitey? Biggrin
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#13
Protože hádej kdo toto zneužití v rámci roleplay bude muset řešit.
Promyslím použití příkazu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: