[RP] Risam
#1
Bylo nepříjemně chladivé a pochmurné ráno, když Risam s bolestí vstal z postele a jal se soukat do svého brnění. Od nedávné výpravy, kdy s Denetriem a dalšími druhy úspěšně zvládli vyčistit ledovou jeskyni ve Skarbě, se jeho stará rána začala znovu ozývat. Risam jen zatl zuby, aby potlačil bolest a pohlédl na vedlejší postel, kde spala Anaelie. Už nějaký čas se o ni staral, sama nemohla ven, protože chytila nějakou rýmu, jak to sama vždy s úsměvem nazvala. Nechal ji tedy dále ležet a pomalu se vysoukal z pokoje, aby něco mála pojedl a nachystal také něco pro nemocnou.

Jakmile dojedl tak si usmyslil, že si udělá pořádek ve své cestovatelské brašně. I přes zdlouhavou práci a nespočet překvapivých objevů byl nakonec spokojen. Sbalil jen to nejdůležitější a cítil se asi o dva voly lehčí. 

Následovala návštěva alchymisty Rubbyho, ke kterému začal Risam pravidelně chodit, aby si očaroval své zbraně. Po zaklepání nemusel dlouho čekat a už byl srdečně pozdraven a pozván do tepla. Po pár větách typu: Jak se daří a jak se máte, ze sebe Risam vydal, co potřebuje a alchymista se dal do práce. Chvíli to trvalo, ale na dobrou práci se musí vždy počkat a než si Risam mohl vše, co bylo v domě prohlédnout tak už mu Rubby dával meč a štít, již očarované. Po zaplacení a poděkování chtěl už odejít, když si uvědomil, že by měl říct že léčivé lektvary u obchodníka Rubbyho docházejí. Za tuto informaci dostal pár lektvarů grátis. Holt stálý zákazník se pozná.

Risam rozmýšlel, co dále. Zdejší místa kolem Isharu už dobře znal, věděl kterým místům se vyhnout a které naopak nabízejí tučný úlovek. Z přemýšlení ho probrala sněhobílá holubice, která na noze měla přivázané malé psaní. Po odvázání a následném rozbalení vzkazu, který mu hodnou chvilku trval k přečtení, zjistil že elfka Spiritea se chystá ještě s jedním druhem na jistého Abigora a žádá pomoc. Neúhledně a rychle naškrábal pár slov ve znamení souhlasu a vydal se na cestu. Netrvalo to dlouho a před vstupem do dolu uviděl elfku a orčici, kteří mu pokynuli na pozdrav a vydali se dovnitř.

,,Bylo to strašné, ta bolest... ta beznaděj..." 
Z počátku to šlo velmi dobře. Orčice se oháněla svým kladivem, elfka střílela své vraždící šípy a Risam útočil svým dvojručním mečem. Nemohl ještě používat pravou ruku a tak musel meč třímat v levé ruce. Možná právě toto bylo příčinou jejich nezdaru. Zubožení a na pokraji smrti, dobrodruzi museli nechat část svého vybavení v samotném dole, aby vůbec unikli ze spárů smrti. Jakmile konečně našli cestu ven, tak nikdo nepronesl jediné slovo, bylo to vidět na jejich tvářích. Ne každá výprava končí slavně, pomyslel si Risam a klopýtavě vyrazil zpátky do Isharu. 

Jelikož o svou zbroj přišel musel se tedy zdrcený bojovník vydat pro novou a rozhodl se, že si koupí dokonce i lepší, než jakou měl doposud. Jenže to se snadněji řeklo než udělalo, prodejci v Isharu toho již moc nenabízeli, všechno bylo prodané a a jediné co koupil byla kroužková kukla a ještě za vysokou cenu. Ačkoliv odebíral povětšinu času lektvary jen v Isharu, tak se nyní rozhodl, že vyrazí do Cyprony, kde přece jen je nabídka trochu širší, alespoň co se lektvarů týče. 

Ruch tržiště v Cyproně byl menší než na jaký byl zvyklý v Isharu. Mnohé obchodníky, které zde dřív viděl tu již nebyli. Pravděpodobně se hlavní obchodní síla přesunula do Isharu, což nebylo pro Risama překvapivé. Přes všechen ten ruch si skoro nevšiml, že ho někdo zdraví. Risam pohlédl na muže a poznal v něm Argose, nadaného čaroděje, se kterým by rozhodně nikdy nechtěl přijít do křížku. Po krátké rozmluvě zjistil, že se mág chystá na lov do močálů a tak se Risam rozhodl že vyrazí s ním. Ach kdyby jen věděl, co ho čeká.

Argos nerad cestoval pěšky a tak po chvilce vyčaroval portál. Risam zadržel dech a zavřel oči. Na protější straně je otevřel a mohl spatřit dřevěnou osadu, ve které už jednou nebo dvakrát byl. Mág a válečník si vzali své lejstra, kde byl soupis zvěře a dalších monster, které mají zabít. Úspěšně tak splnili licenci mága, ale válečníkova licence byla o mnoho těžší. To co měli zabít byl kyselinový elementál a ze samotného boje s ním Risam usoudil, že už nikdy nic nebude mít proti slizu. Třikrát zkusili svůj boj a vždy nepochodili. Z lovu je vytrhla holubice, znovu adresována Risamovi. Tentokrát to byl sám Denetrius, který mu nabízel účast na výpravě. Válečník neváhal a podělil se o tuto informaci s mágem, který jen přikývl a oba pomocí portálu se dostali ke vstupu do Eldamaru. Území elfů, které bylo jak nádherné, tak i smrtící.

Konečná skupina byl Denetrius, spolu s Arunem, Argosem a samotným Risamem. Nejprve zdárně pokořili pavouky, kteří proti skupině neměli šanci. S posledním padlým pavoukem se Arun ozval, že bude muset ještě něco zařídit a tak skupina pokračovala jen ve třech k dalšímu úkolu, které je čekal. Tím byli neživé kostry, všeho druhu, se kterými dobrodruzi neměli problém, hlavním problémem byli pasti, do kterých se Denetrius až nějak podezřele často chytal. Během bojů Risam cítil jak se mu vrací síla do pravé paže a tak znovu vytáhl štít, se kterém se mu bojovalo o mnoho lépe. Jakmile i tento úkol úspěšně pokořili a vyšli na denní světlo se Risam rozhodl, že se od skupiny odtrhne a sám bude prozkoumávat lesy elfů.

[Obrázky: 07498620461348957514.jpg]

Už po pár krocích mohl válečník vidět tvory, které ještě nikdy neviděl a jen o nich slyšel v bájích...

[Obrázky: 30107005994525339618.jpg]

S respektem mohl sledovat i další tvory...

[Obrázky: 73836146378178626822.jpg]

Jak ve svém zkoumání krajinou pokračoval, mohl viděl zář ohně. Vydal se tedy k němu blíž a mohl spatřit tyč, která vedla kamsi dolů. No... proč to nezkusit, pomyslel si válečník a už lezl dolů.

[Obrázky: 74926407752075636413.jpg]

Hned poté, co si oprášil ruce musel čelit goblinům, které se na něj vrhli jako, když se muž vrhá na ženu. Risam se s nimi vypořádal velmi rychle, úspěšně blokoval jejich chabé útoky svým štítem a zbraní rozséval smrt. Nasadil rychlé tempo, které ale musel najednou zpomalit. Před ním totiž byly mříže...

[Obrázky: 19406594889277202687.jpg]

Nyní to byla hra týkající se pák. Ačkoliv Risam nebyl ten, který často nad svými kroky přemýšlel, tak tento mechanismus rychle podchytil a tyto tři mříže úspěšně zdolal. Zbývala už jen poslední věc a to vypořádat se s posledním monstrem.

[Obrázky: 57693937373610609505.jpg]

Poklad byl velký a válečníka potěšil. byl však již znaven a rozhodl se tedy vydat se zpátky do Vilhemovic, aby ulehl a vydal se do říše snů...
OdpovědětSkok na fórum: