Burcování
#21
Já tam ale nikde nepíšu, že je to chyba hráčů.. Smile Jen jsem psal, kam by podle mého názoru měla spíš směřovat aktivita RT. A kolik na to máme lidí.
Pro mě za mě, jestli to pomůže:
a) hráč nemůže pořádat questy/eventy
b) hráč nemůže dělat zápisky z questů/eventů
Lepší? Smile

Pokud tě nezajímá jádro, je to fajn, můžeš to tak mít. Bojovat nemusíš, jaké povolání a rasu hraješ (respektive jaké z toho plynou statistiky postavy, perky, staty atd.) tě nad rámec čistého RP vůbec nemusí zajímat a postupovat na další level vlastně taky nemusíš. K tomu tě nikdo nenutí. Tím pádem nemusíš ani sledovat, jak ti lezou/nelezou expy a jediné co tě na systému zajímá je vlastně asi jen to, jestli server padá/nepadá a jestli jde do hry psát. Pokud nic z toho jádra nepotřebuješ, jsou to samozřejmě tvoje preference, které plně respektuju a jsem rád, že ti to jádro vyhovuje/je lhostejné. Na eventech/questech se samozřejmě dá jen povídat a vyprávět a emotovat, k tomu žádné složité jádro nepotřebuješ. Vlastně by ti na to úplně stačil jen nějaký chat, protože přesně to zbyde z té hry po odstranění jádra.
Hádám ale, že to až takhle úplně není a pokud přeci jen ano, bude to dost menšinový případ.

A když je to o ničem, tak to opravdu nečti, ale pak nevím, jaký smysl má další diskuze, nebo proč by mělo být směrodatný, jak to na koho působí.
PS: A možná kdybys jiný názor vnímal jen jako něco víc, než "o ničem", tak bys i pochopil, že tomu statusu se vůbec nedivím, protože to tam explicitně píšu, stejně jako ty důvody, proč tomu tak je. Smile
#22
Stigu, dokud jsem tu byl tak se na jádru se pracovalo pořád.
Projdi si changelog - a pak mi prosím někde ukaž co dělali kvestaři.

A dotaz - kdy RT otočil svůj názor? Není to tak dlouho co se propagovalo že na RP servru na systému tolik nezáleží, že jde hlavně o RP. Že starosta může být klidně postava na prvním levelu, stačí když to dobře hraje.
To už neplatí? Teď je to jen o jádru?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#23
Asi to zrovna Vám dvoum nebude příliš při chuti, ale do PM sem Vám zaslal možné časy schůzky na TS - Team Speak. Kde by bylo fajn se sejít ještě s některými, kterým jsem napsal a krátce pohovořit. Řekl bych, že je to to nejmenší co ještě pro MW můžete udělat.
#24
(07.03.2017 v 20:23)Whitey napsal(a): Stigu, dokud jsem tu byl tak se na jádru se pracovalo pořád.
Projdi si changelog - a pak mi prosím někde ukaž co dělali kvestaři.

A dotaz - kdy RT otočil svůj názor? Není to tak dlouho co se propagovalo že na RP servru na systému tolik nezáleží, že jde hlavně o RP. Že starosta může být klidně postava na prvním levelu, stačí když to dobře hraje.
To už neplatí? Teď je to jen o jádru?

Pracovalo nepracovalo, o tom jsem nemluvil. Dokonce jsem napsal, že můžeme tímhle stylem "pracovat" dalších 10 let a budeme +- ve stejném stadiu betatestu. Což je smutná pravda toho, že ta práce je bezkoncepční a nahodilá.
A promiň - vážně po mě chceš, abych četl changelog? Když všem ostatním (vč. tebe) dělá problém přečíst 10 řádků? Takže proč bych já měl listovat changelogem, který je stejně k dané diskuzi nicneříkající?
Teď pominu, že:
a) část práce v changelogu zapsali questaři (kteří dle tvého nic nedělají a nedělali a proto vlastně přišla na řadu jejich faktická likvidace)
b) vysoké procento (převážná většina) práce v changelogu není práce na jádru, která je potřeba dodělat před eventuálním ostrým provozem (takže ne, na "jádru" se nepracovalo pořád, většinou se prostě dělaly "oddechovky")
c) vysoké procento práce v changelogu je předělávání toho samého stále dokola
Takže ne, opravdu nemá smysl číst changelog. A to ani přesto, že jak už bylo milionkrát řečeno, je tam té práce zapsáno spousta.
Questaři zapisují u sebe v interním fóru v topicích, v dalších částech interního fóra + v celém zbytku fóra veřejného. Někdy zapisují hráči místo questaře. Questaři dělali mmj. i úpravy mapy, práce na staváku, nové grafiky a animace do patchů, nové itemy ve hře, práce na Bestiáři, nutné úpravy ve hře spojené se změnami ve skriptech atd. atp.

Pokud by to mělo nějakou strategii a koncepci, tak mi to kvantifikuješ, ideálně mi tu vytřeš zrak analýzou stavu k datu XY, analýzou toho, co je potřeba bezpodmínečně dokončit předtím, než tomu přestaneme říkat betatest a následně kvantifikuješ, kolik z toho je splněno, kolik toho zbývá, kolik z toho je ve fázi "bylo sotva otestováno, výhrady nezapracovány" nebo "způsobuje pády" nebo "udělal jsem od stolu podle sebe, ale hráči se na to dívají jinak".. odhad realizovatelnosti a časový odhad, časový harmonogram dalšího vývoje, kolik procent z vývoje jsou vedlejší věci, kolik procent práce se věnovalo věcem, které ve skutečnosti nebyly vůbec potřeba.
Faktem ale je, že nic takového neexistuje a nikdy neexistovalo, protože vývoj lze v tom lepším případě označit za "živelný" (tedy děláme bez nějaké prioritizace směsku toho, "co si já myslím, že je bezpodmínečně potřeba", opravujeme pády a samozřejmě děláme i věci, které prostě jen "dělat chceme, protože nás to baví"). A protože jak už si napsal - funkce na fóru jsou jen maškaráda, včetně toho, že tu měl být kdosi, kdo měl dělat nějaké analýzy.
Takže tohle byl přinejlepším úkrok stranou.

Navíc - jako bývalý vedoucí týmu, kde najdu od tebe seznam úkolů a priorit, který si předal questařům v rámci jejich řízení? Kde najdu celkovou koncepci, ke které jsme chtěli směřovat? Kde najdu cíle, které je třeba splnit, před ukončením betatestu? Chtěl si mi vysvětlit něco o vedení lidí, tak bych se z toho třeba mohl inspirovat..

K dotazu:
a) nevím nic o tom, že by se někde závazně usneslo, že na jádru nezáleží - zdroj?
b) že starosta může být level 1 je nerelevantní (ale ano, může, pokud nějakým způsobem přesvědčí ostatní, že je tím nejlepším kandidátem na starostu) - nikdo snad nepsal nikde opak (tady je jen napsáno, že na kecání ve hře jádro víceméně nepotřebuješ, pokud to dotáhneme ad absurdum, ale že to je jen menšinový případ)
#25
Kolik máme NPC které si léčí jed? (otázka nastavení jednoho perku)
Kolik NPC využívá možností rozvinuté AI, například preferenci protivníka podle povolání nebo rasy, náhodné změny protivníka? (otázka dvou položek v Bestiáři)
Kolik NPC má podřízené kterým velí? (otázka jedné položky v Bestiáři)
Kolik NPC používá léčivou magii, dotyková kouzla a modlitby, sumon Koník? (-"-)
Kolik NPC používá komba typu Vazelína + Fireball? (vazelína hoří)
Kolik pavouků dělá pavučiny kudy projdou, nebo kyselinové louže? (otázka nastavení dechu v Bestiáři)
Kolik je ve hře nových jedů? (otázka itemů v ID, včetně definice složek jedu)
Kolik je ve hře itemů které kolem sebe hází léčivé a jiné modlitby/kouzla? (otázka addnout item a nastavit)
Kolik je ve hře NPC se zakázkami?
Kolik objednávek dali GM na vývěsky?
Kolik NPC využívá možností Cryeru (animace, texty, zvuky)?
Jak dlouho se přidávají nové sety zbraní, které jsem zadal do XML? (a asi třikrát zase zrušil, protože tam byly zbytečně)
Kolik se za poslední tři roky udělalo nových dungeonů?
Nebo alespoň tématicky laděných míst, jako tábor skřetů apod?

Jestli chceš pořád tvrdit že RT maká na hranici svých možností, proč jsou skripta o spoustu kroků před ním?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#26
Odpovědi na otázku otázkou neberu. Já jsem na tvé otázky odpověděl. Tohle je jen blbé vykrucování z toho, že si sice hodně makal (to ti nikdo nebere), ale v podstatě jsme furt +- tam kde jsme byli před lety (tady jen pro představu pár příkladů, co je jádro: level systém - nedodělané NL - nikdo nepřemýšlel nad otázkou, co s postavami na posledním lvl; souboják - X-tá verze stále ve stejné fázi jak ty předchozí; rasy - nedodělané rasové odlišnosti; povolání - nevybalancovaná).
PS: A skripta nejsou napřed. Skripta jsou spíš dost pozadu, protože základní herní systémy dotažené prostě nejsou. V tom horším případě to dokonce padá, třeba zrovna při těch eventech. A sorry jako, ale to že si něco z nudy naskriptuješ čistě jen na základě vlastní libovůle za a) neznamená, že to je potřeba nebo že to je nutné jádro a za b) neznamená, že se na to s nadšením vrhnou tři questaři, aby to ve hře nastavovali. Takže jako prezentace pozlátka to fungovat může, ale to je furt v souladu s tím, že tady na nefunkční jádro nabalujeme nadstandard a pozlátko.
PPS: Mimochodem, pokud si chtěl kvantifikovat cokoliv z toho co se teď ptáš, mohl sis analýzu používání přeci dodělat do skript v rámci vývoje.. Wink Nebo si ideálně napřed udělat analýzu, jak moc je to potřeba, jestli o to někdo stojí a kdo věnuje kolik času nastavení a následně na to v rámci vedení ty konkrétní lidi prostě alokovat.
Takže ve finále je to čí vizitka - tvoje, nebo quest týmu? Kdo měl zajistit, že se prioritně budou posouvat jen a pouze ty základní bezpodmínečně nutné věci a že se místo toho nebude pálit čas na podružnosti?
Já nejsem odpovědný za výstupy výkonu tvých samostatných podprojektů nebo snad za to, že přesvědčíš svoje tehdejší podřízené, že to je opravdu potřeba pro zdárný pokrok směrem k ukončení betatestu (což nebylo a není). Já to teď na prstech opravdu počítat nebudu, ono to totiž k diskuzi stejně není relevantní. Tou smutnou věcí na tom je (a potvrzuje to to, co tu píšu celou dobu), že naprostá většina z těch věcí co tu píšeš (před ukončením betatestu) vůbec prioritně potřeba není a nebyla.

Protože ono na úrovni analýzy ani neexistovalo žádné základní rozlišení na "must have" a "nice to have", natož aby se "must have" dělalo prioritně. Takže jako "nice to have" je to sice pěkné, ale moc nás to ke stabilitě a hratelnosti neposune, spíš se tím jen generuje další a další práce pro všechny, která se mohla věnovat tomu jádru.
Takže opět jen úkrok stranou. Ukazováním okolo sebe opravdu nevyřešíme, že to v jádru nešlape. Možná se tím ještě trochu vyostří diskuze, ale to je tak celé, nikam jinam to nevede.


A ano - skriptery na další vývoj nemáme, z quest týmu do cca předvčera o sobě nikdo nedal víceméně vědět, ale aktuálně jsou zburcovaní (převážně díky Rimoyovi) a budeme řešit, co s tím dál. Ještě něco k aktuálnímu stavu, nebo se snad budeme dál bavit o tom, co se v minulých letech nedotáhlo a čí je to vlastně vina, nebo jestli to vůbec bylo potřeba dotáhnout?

Protože jestli si nám jen přišel říct, jak na to sereme, a že na tebe nikdo nemá, tak to je naprosto zbytečné a najít máslo na hlavě nebo to rozcupovat na kousíčky je pro insidera otázka pěti minut a základní znalosti projektového řízení a/nebo managementu lidských zdrojů. Anebo řekneme - ano, byl si nejlepší, my jsme nic. Ani jeden případ ale není vůbec k ničemu, protože z toho neplyne žádný užitek. A pokud to měla být motivace, tak to takto prostě a jednoduše mezilidsky nefunguje - je to touhle formou spíš kontraproduktivní.

A těm co sem chodí "jen kvůli questům a eventům" - my jsme je dělali. A to docela pravidelně - asi tak jeden týdně. To vy jste nechodili, vás tam nikdo mezi těma 2-3 lidma neviděl, takže zas tak horké to asi nebylo. Pokud máte čas až teď, tak my se ho pokusíme taky udělat, ale jinak je to zbytečná pruda, protože víc slibovat ani nelze.
#27
Z toho co bylo dosud řečeno (napsáno) mi vychází že poslední rok nikdo nic nedělá, protože jsem za deset let vývoje nebyl schopen nic udělat pořádně.
Když se zeptám na věci které mohl udělat kdokoliv z týmu, tak jen dostanu vynadáno že nemám odpovídat na otázku otázkou.

Uzavřeme to, tohle fakt nemá cenu.
Stigu, pokaždé když jsem něco potřeboval, tak nikdo neměl čas. Nikdo neměl čas nastavit co je potřeba (zbraně, zbroje, lektvary...), nikdo neměl čas dát do hry věci které měly držet nebo lákat hráče, nikdo neměl čas mi s ničím pomoct. Ani na těch rasových abilitách které tu zmiňuješ jste se nebyli schopni dohodnout. Jediná výjimka poslední doby byly úpravy bestiáře po přechodu na CS4, plus tvoje zpracování atributů štítů. Jinak si akorát hrál každý na svém písečku.
Pokud něco deset let vyvíjí jeden člověk, a zbytek na 90% jeho proseb o spolupráci kašle... tak to vypadá jako Manawydan. A teď mi ještě řekneš že je moje vina? Že nikdo nic nedělá protože jsem deset let dělal hovadiny?
Tak teda děkuju, dozvěděl jsem se co jsem chtěl (že nikdo nic dělat nebude), dokonce i něco navíc (že nikdo nic nedělá kvůli mě).
Snad budu mít ještě někdy chuť se sem podívat.
Whitey
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#28
Nojo, jenže já když se zeptám na věci, co měly být součástí vývoje, tak se mi dostane jen kritiky quest týmu. Takže ono to je všechno oboustranné.
Slova jako "pokaždé", "nikdo", "nikdy" bych bral dost s rezervou. Spousta věcí se udělala, spousta věcí se nestihla, spousta věcí se hodila s nižší prioritou (protože takovou prioritu prostě reálně mají mít). Je samozřejmě úplně nejsnazší v rámci kritiky vypíchnout jen to, co se nestihlo, to umím taky.
Na druhou stranu - můžeme na sebe klidně dál ukazovat, obě strany se můžou cítit ukřivděné. Nesplnili jsme ti všechna přání? Jasně, že ne. Kvantifikoval sis aspoň pro sebe, kolik bychom na to museli mít času, bylo to reálně splnitelné, když vezmeš ještě v úvahu, že existuje i jiná práce, kterou je potřeba udělat prioritněji, že existuje nějaká herní rutina, kterou někdo musí dělat, že ty lidi navíc častokrát i mají svěřenou rasu, editují k tomu všemu mapu, nebo dělají nové stavby, editují spawny, editují Bestiář, editují návody a itemy? Když vezmeš, že si ještě chtěl po questařích samostatné dějové linie pro jednotlivé rasy, pravidelné eventy a milion dalších věcí, co se už reálně udělali? Ta splnitelnost je dost otázkou.
A na konec - splnil si ty všechna přání a požadavky, které byly vzneseny třeba už před několika lety? Vybalancování mága, NL, doladili se zakázky, které mají stále neuspokojivé odměny, mají crafti stejné exp. zisky, jako bojová povolání, jsou dotažené kouzla a modlitby knih 5-8 atd.? Jasně že ne. Protože to je taky hromada práce, protože máš taky nějaké další nebo vlastní aktivity a priority, protože zkrátka časově to taky nevychází.

Ty moje pseudo-dotazy jsou stejně zbytečné dotazy, jako ty směřované od tebe na quest tým. V rámci možností, schopností a vlastního názoru se každý pral s tím, co bylo a nemá teď cenu si poměřovat, kdo má většího (vlastně tedy menšího) pindíka. Ukazování na cizí chyby nás nikam neposune.
A kdo tu má být primárně ublížený, přišli jsme my s kritikou za tebou, nebo to bylo právě naopak a to celé je jen odpověď na to, že hledáš chyby místo toho abys hledal to, co se udělalo a udělat stihlo? Protože hledat chyby v okamžiku, kdy se rádoby zbavíš veškeré odpovědnosti, to umí každý.

Já jsem sebe a další questaře k těm questům a eventům po tvém odchodu dohnal. Trvalo to několik týdnů a každý týden byla akce. Nikdo tehdy nepřišel na event a neřekl "dobrá práce, kluci, konečně se něco děje" (čest výjimkám, ale to mluvíme furt o těch samých lidech, kteří si tu zpravidla na nic nestěžují a pochvaly píšou třeba na ICQ, nebo do hry do chatu, takže prostě nejsou vidět) nebo aspoň to hloupé "moc rád bych dorazil, ale nemám teď čas, co takhle za 14 dní?" (ačkoliv taková "omluvenka" se samozřejmě hráčema neakceptuje, pokud ji napíše questař). Ti hráči, co teď brečí, že je zajímají hlavně questy a eventy na ně prostě jen nechodili a za to samozřejmě teď můžu taky já. Ale já opravdu nehodlám alokovat lidi na pořádání akcí pro nikoho - to ať si ty lidi radši dají oddych a zařídí si svoje RL věci, než se hráči zas probudí ze zimního spánku.
Že nám tu teď nadáváte, to je od vás sice "hezké", ale tu část "už konečně máme čas na MW, tak pro nás něco dělejte" jde podat i docela slušně, lidsky a bez negativního kontextu. Zvlášť pokud se X lidí z nás snažilo a vy jste na nás hodili bobek. My jsme taky jenom lidi a ne stroje, který vám budou poskytovat stoprocentní servis kdykoliv si zamanete. Prvně potřebujeme informaci, že už jste se probrali, abychom se nějak mohli zhoufovat a říct si, kdo co kdy jak udělá. A tahle informace od vás přichází vždy až formou kritiky či přímo urážek, což vyvolává jen další negativní atmosféru.
Takže než něco napíšete se vždy zkuste napřed zamyslet nad tím, jak chcete aby ostatní jednali s vámi a všem nám bude lépe.
Děkuji.
#29
Stigu, ty žiješ v naivní představe, že to kvantum lidí co odešlo sem instantně naleze zpátky po tom co uvidí, že jste udělali prvni event, ztrácení a nabírání lidí k tak mrtvymu projektu je záležitost dlouhodoba. Ja třeba ani nevěděl, že se vubec nějaky eventy konaly a i kdyby se konaly, hledal bych duvod proč sem vubec přijit když sem viděl jak se tu RT chovalo za poslednich x let (což je problem tak většiny lidi). Co nam hráčům dava jistotu, že když tu začnem zase hrat tak se to nevrati do starych koleji? Ty urážky, posměšky a podrazy ze stran lidi v RT na úrovni dětí? Asi nic stejně jako kdy jindy. ;-)
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
#30
Jak bych mohl žít v téhle představě potom, co se čistě jen v tom období po odchodu WDho udělalo dobře přes cca 5+ akcí, na které skoro nikdo nepřišel? Smile To už ale mluvíme o tom, že jsme tu snad přes měsíc dělali pravidelně v podstatě zbytečné akce, na které téměř nikdo nechodil. A to už docela odradí a hlavně nevyplatí se. Je potřeba přehodnotit, jak to udělat jinak, protože já nepoženu RT aby čtvrt roku dělalo akce pro nikoho s tím, že pak třeba přijde konečně aspoň pět hráčů, kteří ještě na konci řeknou "no, moc jste se nepředvedli, na tohle jsem čekal půl roku, tohle jste dělali celou tu dobu, co se tu nic nedělo?" (úplně to vidím na tom fóru nebo global chatu Biggrin ).
Pár alternativních nápadů jsme probrali s Rimoyem a Varousem a až to trochu sepíšu interně, tak se to pokusíme uvést v život.

Tady zas čtu, "jak se RT chovalo", ale sáhněte si taky všichni do svědomí. Asi jak píšu v tom předchozím postu tučně. Já vidím často jen hromadu másla a hromadu lidí, kteří jsou za těch X posledních let/měsíců vyloženě jen potížisti. A to o nich neříká jen RT, to je obecně známo. A ty největší požadavky paradoxně přichází většinou právě od těchto lidí, pro které i kdybyses přetrhl, tak jednak většinou ani nelognou a pokud už ano, tak nejen že neřeknou ani bů, ale ještě to obvykle zkritizují na entou a ve výsledku jsi zas za vola. A ještě bys měl říkat "služebníček" a chovat se podlézavě. Nic proti, ale tak to prostě je.
A co ti dává jistotu? Asi to, co jí dává nám, když tu urážky, posměšky a podrazy přežvýkáváme někteří i posledních X let. Já se kolikrát sám sobě divím, co tu vůbec ještě dělám, když bych si mohl ušetřit nervy, hromadu času a v podstatě z toho naprosto nic nemám a ještě čtu v podstatě jen samou kritiku na všechno ze všech stran. Žádná jistota není. Je to o interakci s lidma a lidi jsou různí. Nesednout si můžeš klidně i s někým, kdo je v jádru dobrý, pokud nejsi zrovna nekonfliktní typ. Moc nevěřím na to, že by někdo z RT naprosto samovolně někoho urážel či na něj psal posměšky, nebo dělal podrazy. A to se ke mně donese fakt hodně a většinou i z více zdrojů. Takže se při sebemenším podezření snažím řešit s daným člověkem, pokud je něco špatně, o některých problémech samozřejmě vím a snažil jsem se je eliminovat. Budu taky naštvanej, pokud by se tu X lidí o něco snažilo a někdo by nám to pak kazil nějakýma excesama. Ale víc vám asi fakt nikdo neslíbí, pokud nechceme sklouznout k slibotechně a populismu.
#31
Je škoda, že jste tu rozjely takovou hru "za oponou" kde o tom ví RT a dva hráči (nikdo další nemá nárok) ale prakticky se to k těm nejbližším přes ICQ atd. stejně donese Smile
Tak už jen doufat, že ta bublina bude splňovat Vaše očekávání. Sice to tu čtu poctivě a taky bych rád reagoval jenže to má vždy jen jednostranný účinek takže nic Smile
#32
To je jako - dělal jsem každý víkend grilovačku a nikdo nedošel ...

Omg probuďte se už Biggrin
Furt tu jen na sebe něco vytahujete.

Mám pár otázek:
Kdo to vede? Má ten co to vede plán jak pokračovat? Naučí se někdo z těch co chcou ještě vézt v provozu MW scriptovat? Nebo budete prostě čekat? Máme se těšit na nějaké změny/vylepšení? 

Upřímně bez někoho, kdo to bude upravovat/spravovat jsou všechny debaty zbytečné a MW mrtvý... protože je hooodně nedodělaných věcí (neházejte zase špínu na někoho,může zato celý RT - Realizační Tým? realizujete? Jste vůbec tým?)

Mě osobně moc nezajímá jestli je GM ve hře nebo ne, mě stačí, když je to hratelné a stojí to za něco, ať je pořád nějaký postup (což patří k RPG hrám), bude to?

Víte,že jsem byl dost aktivní hráč i tester. Ale zase nebudu testovat něco co se prostě neupraví - viz jedy,pasti...
Co si pamatuju na jedy stačlo GM-questař, aby přidal item,upravil apod....recepty i jedy lidi vymysleli a nic z toho stejně nevzniklo.

To já jen tak jestli má cenu ještě logovat nebo můžu udělat místo na disku.
#33
Nechtěl jsem do téhle "diskuse" reagovat, nicméně:

1) Sraz se Stigem byl v úterý 7.3. v 18:00. Seděli jsme cca do 23:00. V dialogu jsme probírali hodně věcí, od prosince 2016 kdy jsem se vrátil ke hraní jsem za ty 3 měsíce prošel pomalu každý topik, který měl co dočinění se systémem, DL, questy. 

2) Dnes je čtvrtek 9.3. a cca 12:30 což je nějakých 39 hodin od toho, co jsme skončili s debatou. Když od toho odečtu 2x7h za spánek, prozatím 16h v práci (počítám i cestu z/do práce v MHD) tak mi vychází nějakých cca 9h na osobní věci mimo těch životně důležitých. Takže věřím, že stojí za to dát Stigovi víc času aby to zpracoval do nějakého rozumného formátu, probral to s týmem a až následně vám to předložil. Co vy na to? Wink

3) Skripta: já to neumím. Stig říkal, že pokud by bylo nejhůř tak by se to pokusil nějak naučit aby mohl něco posouvat. Věřím, že by se někdo z vás mohl poptat ve svém okolí, jestli by někdo neuměl skriptovat a zkusil by pomoct? Já už jsem to udělal a teď čekám, jestli ten dotyčný bude mít čas a chuť nebo ne.

4) Nikdy na žádném shardu jsem GM nebyl a nehodlám s tím začínat ani teď (pro ty, kteří by si to z mého jednání mohli vyvodit). Z celé té akce nemám žádné výhody ani odměny. Nic podobného ani nechci a nežádám. 

Určitě tu zas např. od Thortogilyho přistane, že jste čekali xy let a furt nic. Tak věřím, že se nějakých pár dni ještě dá snést  Thumb Up
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
#34
(09.03.2017 v 10:04)Pietro napsal(a): To je jako - dělal jsem každý víkend grilovačku a nikdo nedošel ...
A jak si to vyřešil? Smile Sežral si to všechno sám, nebo si ji prostě přestal dělat?

(09.03.2017 v 10:04)Pietro napsal(a): Kdo to vede? Má ten co to vede plán jak pokračovat? Naučí se někdo z těch co chcou ještě vézt v provozu MW scriptovat? Nebo budete prostě čekat? Máme se těšit na nějaké změny/vylepšení?
Tak já nevím, ale bylo to v Důležitých oznámeních a je to i tady jako titul na fóru - překvapivě jsem to já. A nevím, jestli se to někdo naučí, není to úplně jen tak. Třeba naučit se stavět baráky je proti tomu sranda. O tyhle programátory je nouze i když to vypíšeš třeba jako komerční poprávku s platem 500 na hodinu a výše. Takže jestli se to někdo naučí, tak jedině to asi budu muset být zas já - trochu už jsem v tom dělal, ale jsem celkem amatér. V souvislosti s tím nelze nic konkrétního slibovat, co se týče vývoje ve skriptech.
Ale to už jsem psal v těch předchozích postech.

(09.03.2017 v 10:04)Pietro napsal(a): protože je hooodně nedodělaných věcí (neházejte zase špínu na někoho,může zato celý RT - Realizační Tým? realizujete? Jste vůbec tým?)
Tady musím souhlasit. A ano, tým jsme. Smile Ohledně aktuálního stavu jsem to taky psal v těch postech výše. Holt jestli chceš něco vědět, budeš muset číst. Protože to všechno už tady je.

(09.03.2017 v 10:04)Pietro napsal(a): Mě osobně moc nezajímá jestli je GM ve hře nebo ne, mě stačí, když je to hratelné a stojí to za něco, ať je pořád nějaký postup (což patří k RPG hrám), bude to?
Já jako hráč se na to dívám podobně, ale samozřejmě každý to může mít jinak. Otázka se opakuje stále dokola a už se o tom mluvilo výše.

(09.03.2017 v 10:04)Pietro napsal(a): Víte,že jsem byl dost aktivní hráč i tester. Ale zase nebudu testovat něco co se prostě neupraví - viz jedy,pasti...
Co si pamatuju na jedy stačlo GM-questař, aby přidal item,upravil apod....recepty i jedy lidi vymysleli a nic z toho stejně nevzniklo.
Jedy jsou fajn doplněk hraní, ale jak moc jsou aktuálně prioritní, vzhledem k tomu, že tu máme i mnohem závažnější nedostatky? Co je za problém s pastma, je to někde na Mantisu?
#35
(09.03.2017 v 12:45)Rimoy napsal(a): prozatím 16h v práci (počítám i cestu z/do práce v MHD) tak mi vychází nějakých cca 9h na osobní věci mimo těch životně důležitých

Děkuju za shrnutí.
Tady vypíchnu jen tohle co tu píšeš a už jsem to tu taky zmínil.. Já když vidím, že bych měl sám tlačit kámen do kopce a ve finále ani nikdo do té hry nelogne, když dělám eventy, není nikdo, kdo by to využil, není nikdo, s kým pracovat, tak se prostě zaměstnám nějak jinak do doby, než se změní stav. Prostě peníze se hodí a než dělat něco bezvýsledného, tak radši budu šetřit do zásoby - na dovolenou (nemám placenou, narozdíl od přesčasů) apod. Snad je to aspoň pro někoho pochopitelné.
To znamená, že těch 16 hod. aktuálně odpracuju ne za dva dny, ale většinou za den. Hodinu na dopravu tam + zpět, hodinu celkově na jídlo a jsme na tom, že mi zbývá nějakých 6 hod. To neznamená, že na MW není čas a nebude čas (spát mi stačí tak 2-4h, jednou týdně se vyspím víc Smile ), ale potřebuju taky plánovat trochu víc dopředu. Takže v momentě, kdy to tu začlo vypadat zase nadějně jsem pracovní projekty začal přeplánovávat tak, aby zbylo víc volného času. To znamená, že v brzké době se to v práci opět upraví. Na to, abychom se dohodli v RT, kdo co bude/může/chce, na to by to mělo v pohodě stačit už teď, takže teď jde opravdu o to, abych sepsal nějaké další možnosti a v RT se o tom pobavíme.

I v tomhle čase (volno 6h) se dá najít kus pro MW. Někteří mi píšou SZ - ty řeším průběžně. Triadovi dlužím odpověď na ICQ, pak musím lognout do hry a pořešit pár požadavků, každý na pár minut. Pak se musí v interním vyřešit, co dál, jaký je závěr, kdo bude co dělat.
Díky za pochopení alespoň Rimoyovi a hlavně za velice plodnou a podnětnou schůzku, kterou iniciativně zařídil a na které byl ještě Varous. Kdybys nebyl tak kvalitní hráč tak řeknu, že je škoda nemít v RT někoho takového. Smile
#36
[Obrázky: Eating-Popcorn-Soda.gif]
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
#37
Chápete ale že bez práce je to k ničemu?
Usnesete se na nějakém mystickém jádru, pak seženete skriptera, který na tom bude dělat - a co bude dělat zbytek RT?
Podle toho co se tu psalo nic, protože budete čekat až hotové jádro přinese hráče.
Nepřinese, tomu nevěřte. Bez toho aby jste sami pracovali a především svoji práci prezentovali, bez toho to bude pořád to samé co teď.
Pokud makáte jak tvrdíte, pište to lidem, i kdyby to bylo jen "tento týden proběhly dva eventy"!
Bez toho tu budou jen ty tři hráči, kteří se k těm eventům omylem připletly. Všichni ostatní uvidí to co já, obrovskou nulu!
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#38
Tohle jsem chtěl vždycky umět při psaní diplomky. Popsat tři stránky ničeho. Vážně si myslíte, že tahle debata ještě někam vede? Já jsem pro uzamknutí topiku. Whitey, od tebe bych nikdy nečekal, že se budeš snažit za každou cenu rýt do živého. Ale posluž si, dokud můžeš. Je zábavné, jak někdo prvně s velkým humbukem odejde a po půl roce se vrátí, aby rozpoutával podobné debaty na fóru. Neboj, nejsi v tom jediný. Ale Fujiwara to, zdá se, už aspoň pochopil.
#39
(09.03.2017 v 20:20)Whitey napsal(a): Podle toho co se tu psalo nic, protože budete čekat až hotové jádro přinese hráče.
To tu nikde nevidím.
Jinak souhlasím s Pilgrimem.
Až budeš psát diplomku, nahoď to tady jako téma, nebudeš potřebovat ani autora, ani vedoucího, ani oponenta, protože tady se jich najde vždycky dost. Biggrin
#40
Chtěl jsem jen jednoduchou odpověď na jednoduchou otázku.
Prosté "Ne, nemáš pravdu, za ty tři měsíce jsme udělali X,y,z" nebo "Ano, máš pravdu, bohužel nemáme čas" by mi jako odpověď stačilo.
Bohužel se to zvrhlo v obousměrné pošťuchování a vysvětlování kdo jak dlouho jezdí do práce.
Takže poslední věci které mám na srdci, ať tu nenudím:
Na servru na ploše jsem před třemi měsíci uložil archiv se svými poznámkami a texty, možná tam je i záloha původní dokumentace MW. Snad vám to k něčemu bude. Minimálně se podívejte na poslední verzi analýzy Hudebnictví, pokud chcete dělat nějaké koncepty tak tak si já představují podklady pro skriptera. Taky se nad nimi prosím Stigu zamysli, než mě zas budeš hanět za práci bez konceptu. Moje původní zařazení na MW bylo analytik.

Pokud za odchod dalšího člena můžou ty dvě stránky co jsme tu popsali tak se hluboce omlouvám, rozhodně to nebylo mým cílem. Jeho odchod mě překvapil možná víc než vás.

Loučím se, doufejte že aspoň na dalšího půl roku.
Manawydanu stále oddaný Whitey.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.



Skok na fórum: