[RP] Ten poslední...
#1
Starší muž s plnovousem a dlouhými vlasy, se procházel po sněhové plánině, nikde nic, jen občas kus dřeva vyčnívajíc ze sněhu nebo nějaký ten kámen. Bylo to už několik dnů co opustil Ishar, zdrcen tím že poslední osoba z jeho kmene, která s nim kdysi ze severu přišla do Isharionu zemřela, propil několik nocí. Žal v jeho srdci by se slovy nedal popsat, v hlavě se mu přemítal celý život. Muž se posadil na kámen a hleděl do země, pomalu začalo sněžit, muž však seděl dál a zavřel oči...

*ze vzpomínek muže*
Muž se podvečer vracel spolu s dalšími třemi soukmenovci do své osady, na zádech měl hromadu kožešin z lovu. Chyběl jim už asi jen kilometr, když začala prudká bouře, taková že nebylo vidět víc jak na 1 metr. Potácejíc se ve sněhu slyšeli vití vlků, věděli že si musí pospíšit, než se setmí. Nebylo třeba slov, muži se podívali na sebe a jen kývli, poté se rozběhli plnou parou vpřed. Bouře začala polevovat a před nimi se rýsoval jasný tvar dřevěných hradeb.  Muž shodil ze zad kožešiny a vydal se směrem k svému domku. Vešel dovnitř, odložil si, posadil se, zavřel oči a v duchu si řekl: "konečně jsem doma".


Muž slyšel hluboké dýchání nějakého tvora, otevřel oči a strnul přitom co před sebou viděl. Byl to Denethir, pravá ruka náčelníka z kmene jenž skoro vyvraždil ten jeho, po své pravici měl jako vždy svého obřího Ledního medvěda.
Bylo na nich obou však něco divného, kůže Denethira, byla velmi tmavě do fialova zabarvená a v jeho očích bylo vidět jen narůžovělé bělmo, jeho medvěd měl kožich zbarvený světle růžově a oči byly stejné jako jeho pána.
Denethir se okamžitě rozmáchl sekerou, muž tak tak stihl jeho úder vykrýt svým palcátem. Medvěd se na muže rozběhl, ten dal před sebe svou levou ruku a něco začal mumlat, medvěd jej chtěl udeřit do ruky svým pařátem, v poslední chvíli se však muži v ruce zhmotnil průhledný štít a úder vykryl. Muž si znova začal něco mumlat pod vousem, oba nepřátelé se na něj vrhli naráz, muž uskočil a zasadil Denethirovi silnou ránu palcátem do hlavy, ten se svalil k zemi. Muž se pohotově zaměřil na medvěda, a vykryl další jeho úder štítem. Muž si znova něco zamumlal pod vousy a jeho palcát zazářil. Jedním úderem doslova rozdrtil medvědovi jeho hlavu, ten padl k zemi a ani ne vteřinu potom se jeho tělo celé rozpadlo. Muž si oddechl a štít v jeho ruce zmizel, náhle však ucítil ostří sekery v zádech. Pomalu se otočil a před ním stál Denethir, na tváři měl jen malou jizvu od palcátu, muž byl zděšen, zatnul však zuby a ze všech sil překonal bolest a udeřil Denethira do hlavy, tentokrát už místo jizvy v ní byla díra. Muž padl na kolena a rychle si začal něco mumlat pod vousy, jeho rána se začala trochu zacelovat, to však nestačilo, z nějakého důvodu jeho modlitba nefungovala jak měla.

Muž ležel na zádech a hleděl do nebe, "tak i ty jsi mne nakonec opustil Moradine?" potichu pronesl. Podíval se na svojí ruku a ta byla lehce nafialovělá. 
"To se teď ze mne také stane tohle?" "Hmm, co na tom záleží, mne na ničem už nezáleží..."
"Jsi tím jistý?" *ozval se velmi hluboký temný hlas*
"Nezáleží ti na ničem?" "Ale co když záleží někomu ne tobě?"
Muž sklopil pohled a najednou si uvědomil že v Isharu ještě je pár osob s jimiž má nějaká pouta.
"Hmm, máš pravdu, takhle nemohu odejít, takhle ne..."
"Můžu ti pomoct, aby jsi je ochránil, bude tě to však něco stát..." *pronesl hluboký hlas*
"Ať je to co je to... obětuji to proto aby oni žili..." *pronesl muž*
"Cennou za jejich život bude tvůj život a tvoje... schránka." *odpověděl temný hlas*
"Budiž."

Muž otevřel oči a seděl ve svém domku, venku bylo slyšet jak děti skotačí a v osadě je nějaká zábava.
"Konečně jsem doma" pronesl muž a odešel ven.
O několik měsíců později na jednom bále...
*Stráže bavící se mezi sebou*
"Vidíš tám toho chlapa?" *ukázala strážná na staršího muže jenž měl perfektně oholenou tvář a zastřižené vlasy, oděn v hedvábí a s šperky na rukou*
"Co s ním?" odvětil její kolega
"Jakobych ho už někdy viděla...."
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
OdpovědětSkok na fórum: