[RP] Historky z podsvětí Isharu
#1
"Už ta banda lemplů spočítala ztráty?"
"Ano pane...tohle nám poslali..."
Kapitán jen na sucho polkl při pohledu na výpis z inventury v Isharské bance.
"...jde hlavně o peníze určené pro rozvoj města, část armádních financí...účty obyvatel města se zdají být nedotčené"
"Výslechy?"
Seržant rychle zalistoval v papírech a několik z nich předožil na stůl.
"Pane, ta strážná od radnice se vymlouvala na kocovinu...prý ji celý večer držel v hospodě nějaký...vojín Jonáš? Ten neměl službu, takže si to mohl dovolit narozdíl od.."
"Degradovat na rekruta! Projde si základním výcvikem...pod Henningem...když neví jak má strážný vypadat ve službě! Přímo před nosem jí vykrádají banku, ještě ji na to upozorní nějaká ženská a ona to nechá plavat protože má kocovinu?! A nechci slyšet řečičky, že s armádou končí...tak lehce z toho nevyvázne! Dál?"
"O té vraždě samozřejmě nikdo nic neví...hádám, že z peněz co ukradli si zaplatili mlčení všech v chudinské čtvrti a pochybuju, že nám kdokoli z nich..." Už podruhé nedokončenou větu přerušila rána do stolu vzteky rudého kapitána Matonohy.
"Mají peníze na to aby je umlčeli?! My máme něco lepšího! Žhavé železo! NECHTE TY BASTARDY MUČIT! VRAŽDA STRÁŽE NIKOMU NEPROJDE!"
"Pane, kdyby se o tom dozvěděli na hradě...nemůžeme mučit občany města i když patří do nižší společnosti...musíme zachovat chladnou hlavu a dopátrat se, co se tam stalo...desátnice Krejčová se často bavila s jedním rekrutem a pokud vím, tak se její případ spojil s případem desátnice Valenové, možná i ta bude vědět, proč šla do chudinské čtvrti sama. Vlastně přišla za vámi si o něčem promluvit"
Nastala dlouhá chvíle ticha, kterou jen lehce narušovalo bubnování kapek deště na okap.
"Valenová nic nevyřešila...zjisti co ví, ale ať mi neleze na oči...a vyslechni toho rekruta a každého kdo viděl Mílu těsně před tím, než zemřela....je to vše?"
"Ne kapitáne, ještě je tady zpráva od mágů..."
"Co nám napsali zajímavého? Měl jsem za to, že se před lety zaručili, že magickou cestou nelze z banky nic vzít...je tam nějaká bariéra proti...portálům?"
"Udělali chybu...nepočítali s tím, že vstupní i výstupní portál bude uvnitř bariéry..."
"Uvnitř? Jak uvnitř?...."



.......................................................................................................................



Hospodou U tříprstého Clarna se ozvalo třísknutí pohárů s pivem
"...to vám povídám...byl jsem úplně rudej smíchy, když mi ten Trakin...Trakulín....tak nějak...no když mi řekl, že tam s tim druhým šaškem hledaj poklady....ve stokách! Přímo tam kde sme dělali přeskočení té magické bariéry..."
"Přemostění! Říká se tomu přemostění ty tupče! Vysvětlovala jsem vám to několikrát, že abychom se tam dostali..."
"Hej! Teď to vyprávím já! Nepřerušuj s nějakým přemostěním...no prostě tam byli ti dva chlapi a jedna ženská a načapali tady bledulku jak hledá ve stokách kudy budem přenášet peníze....hej upíre myslel sem, že se umíš zneviditelnit...a vubec, proč jsi ty tři nezabil, když tě načapali na švestkách?"
"Upíři se neumí zneviditelnit a zabít je mi zakázal Drasek...a dávej si pozor na jazyk!"
"Jo jasně...nebo mě píchneš tím tvým párátkem. Kde sem to skončil...no ale já sem dobrej herec takže jsem to uhrál, že jsem rudý vzteky...uvědomujete si vůbec, že by stačilo aby tihle tři někomu řekli, co viděli a celej náš plán by byl prozrazenej? Tím spíš kdyby to řekli nějakému pravému strážnému!"
"Já říkal celou dobu že moc riskujeme. Dělali sme všechno zbytečně složitě. Infiltrace armády, pak přepadení celé armádní patroly, jen aby tady pisálek okopíroval styl psaní jednoho z nich a rozepsal naše lidi na směnu v bance...to mimochodem nechápu jak vyšlo, když nějaký kněz viděl tohle tupé pako jak podstrkuje kapitánovi falešný rozpis. Následně riziko, když sme poslali malé děcka krást u mágů nějaké magické šutry..."
"Dimensionální klíče! Bez nich bych nemohla otevřit ty statické mezidimensionální okna! Chlapi posloucháte mě vůbec někdy? Víte vůbec, jak je něco takového náročné? A nebezpečné? Ten nemrtvý mág mě skoro zabil, když sem mu vlezla do kutlochu. Ale nevěřila jsem, že by se tak malé skupince lidí, orků a kdovíčeho ještě mohlo podařit ho zlikvidovat."
"A to je další věc! Proč sme vůbec riskovali s těmi blázny? Vypustit do města tolik cvoků s magickými klíči v kalhotech...riskovali sme že je zabijí, že ty klíče najdou, že ti blázni něco prozradí..."
"Ale no tak Mari..."
"Varuji tě...neříkej mi tak!"
"Fajn Rodiardo al Crag...cosi..cosi..Vždyť to byla sranda, jak se tady naše ooo velká mágyně Myra vydávala za cvoka...měl jsi vidět výraz Valenové, když jí z té špatně ušité vnitřní kapsy...no co se ksichtíš Myro umíš šít asi jako já umím vařit...když jí vypadl ten magický klíč...a ona vůbec neměla podezření, že není blázen a co víc, ostatní blázny se ani nesnažila prohledat..."
Celá skupinka se prohýbala smíchy a po nějaké době se opět střetly korebele nad stolem.
"Hele upírku budeš zjišťovat kdo je ta Theresa a co chce? Ta Rebecca vypadá celkem k světu, kdybys o ni neměl zájem..."
"Možná je obě ještě zkusím najít...stejně musíme počkat, až co nám řekne Drasek...snad nevymyslí zas něco tak šíleného jako byla tahle krádež..."
"Šíleného?"
Přítomní u stolu okamžitě zmlkli a během několika vteřin je v tom následovala celá hospoda. První se slova chopila jediná žena v místnosti.
"Lásko jsi tady brzy...něco není v pořádku?
Nově příchozí se posadil do čela stolu a významně sepnul ruce před sebe.
"Před odpočinkem máme ještě práci...musíme zařídit, aby o nás nikdo nikomu neřekl...a pak se ztratíme...musíme počkat...až Ishar opět ztratí ostražitost.."
.
.
.
Odpovědět



Skok na fórum: