Zakázky
#61
Jediný perk k smlouvání je Smlouvání. Jakýkoliv perk použitý jinde je jen perk daný interakcí.

Rozpočet NPC se resetuje každý herní den.

Cosi jako signet řemeslníci mají, je zabudovaný do smlouvání - jedna z položek smlouvání je závislá na počtu splněných zakázek.
Ono je toho víc, jen nevím jestli si toho někdo všiml:
Jedna položka zahrnuje kombinaci rasy, víry a bydliště - tj. šanci na úspěch položky ovlivňuje pokud máte stejnou rasy a/nebo víru a/nebo jste občany města kde vendor stojí.
Na další položku má vliv level postavy (čím víc tím vyšší šance), na jednu z nich dokonce povolání (protože zakázky jsou generovány pro všechny, ne jen pro řemeslníky - např. válečníkům se generují z lootu, lovcům z toho co lze získat zpracováním zvířete...)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#62
Perk Rváč ovliňuje pouze Armádní questy, je tam možnost vyhrožování a tam se počítá šance na úspěch podle perku Rváč.
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
Odpovědět
#63
Úvaha:
1. Zakázka bude generována vždy v průměrné kvalitě.
Bez vlivu na smlouvání půjde kvalita celé zakázky snížit (postih do xp) nebo zvýšit (bonus do xp).

2. Hráč dostane možnost nechat zakázku vygenerovat znovu. 1x bez perku, 2x s 2. úrovní perku, 3x s 4. úrovní.

Názory?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#64
(09.09.2019 v 11:16)Whitey napsal(a): Úvaha:
1. Zakázka bude generována vždy v průměrné kvalitě.
Bez vlivu na smlouvání půjde kvalita celé zakázky snížit (postih do xp) nebo zvýšit (bonus do xp).

2. Hráč dostane možnost nechat zakázku vygenerovat znovu. 1x bez perku, 2x s 2. úrovní perku, 3x s 4. úrovní.

Názory?

1. zcela souhlasím, nápad dobrý, především pro povolání kde je mistrovská kvalita problém to je řešení

2. Navrhl bych spíš jiné řešení. Možnost určitý produkt ze zakázky zcela odebrat ve stejným smysl s perkama jako píšeš. Plácnu. Dostanu zajímavou zakázku, kterou hyzdí produkt na který nejsou ve světě suroviny, kdyby cela zakázka byla i s postihem za tento produkt zajímavá tak ji udělám raději, než abych ji vyhodil.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#65
Mistrovská kvalita už se negeneruje ne?
Odpovědět
#66
Potvrzuji, že mistrovská kvalita, se už negeneruje. Za mě zakázky fungují skvěle a není důvod je dále měnit.
Možnost nechat zakázku vygenerovat zvou, je podle mě zbytečná, protože o slušné zakázky není nouze. Jenom v Isharu a okolí jich za černá řemesla nasbírám alespoň 5 za jedno oběhnutí a kdybych jich nasbíral 10 tak je stejně nestihnu splnit.
Odpovědět
#67
(09.09.2019 v 12:18)Halli napsal(a): Mistrovská kvalita už se negeneruje ne?

generuje po úspěšný žádosti o lepší kvalitu
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#68
(09.09.2019 v 13:08)Thortogily napsal(a):
(09.09.2019 v 12:18)Halli napsal(a): Mistrovská kvalita už se negeneruje ne?

generuje po úspěšný žádosti o lepší kvalitu

To pak ale nemůže být nazýváno řešením pro povolání, kde je mistrovská kvalita problém. Pokud vím, že je mistrovská kvalita problém, tak přece nebudu žádat o lepší kvalitu.
Odpovědět
#69
(09.09.2019 v 13:16)Mell napsal(a):
(09.09.2019 v 13:08)Thortogily napsal(a):
(09.09.2019 v 12:18)Halli napsal(a): Mistrovská kvalita už se negeneruje ne?

generuje po úspěšný žádosti o lepší kvalitu

To pak ale nemůže být nazýváno řešením pro povolání, kde je mistrovská kvalita problém. Pokud vím, že je mistrovská kvalita problém, tak přece nebudu žádat o lepší kvalitu.

Řeší, předchozí problém byl v tom, že si postava hodila mistrovskou aniž by to bylo v realných silách danýho povolání. Momentální stav je takový, že mistrovská kvalita je tvoje volba při smouvání. Pokud chceš smlouvat o lepší kvalitu a spadne ti tam mistrovská tak je to tvoje blbost, ne blbost systemu.

Druhý řešení, který všechno hodí do průměrný a smlouváním budeš moct jít s kvalitou nahoru je podle mě taky řešením, problém je ale jestli to bude vyžadovat plošně zvedlou kvalitu u všech produktů, nebo jen u části z nich.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#70
1, Myslel jsem to takhle:
Zakázka vygeneruje všechny požadavky v průměrné kvalitě.
Hráč se může z nějakého důvodu rozhodnout snížit požadavek na kvalitu. Následkem toho se nemusí tolik snažit, ale bude snížená cenu zakázky (přepočet na nižší kvalitu) a snížené expy (-20% za podprůměrnou, -40% za mizernou).
Stejně tak může chtít kvalitu zvýšit (vyšší hodnota zakázky) a více expů (+20% za dobrou, +40% za výbornou, +80% za mistrovskou).
Vyšší cena zakázky je výhodná ve smlouvání (násobí se celá částka), nižší cenu zakázky lze do určité míry kompenzoval lepší kvalitu (pozor, bonus není ovlivněn smlouváním - jen základní cena zakázky).

2, Pokud není problém sehnat zakázky tak tento nápad ruším. Myslel jsem že je to horší.

3, Poslední dnešní návrh do diskuse je časové omezení zakázky, respektive bonus do expů za rychlé splnění. Ano/Ne?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#71
(09.09.2019 v 15:39)Whitey napsal(a): 1, Myslel jsem to takhle:
Zakázka vygeneruje všechny požadavky v průměrné kvalitě.
Hráč se může z nějakého důvodu rozhodnout snížit požadavek na kvalitu. Následkem toho se nemusí tolik snažit, ale bude snížená cenu zakázky (přepočet na nižší kvalitu) a snížené expy (-20% za podprůměrnou, -40% za mizernou).
Stejně tak může chtít kvalitu zvýšit (vyšší hodnota zakázky) a více expů (+20% za dobrou, +40% za výbornou, +80% za mistrovskou).
Vyšší cena zakázky je výhodná ve smlouvání (násobí se celá částka), nižší cenu zakázky lze do určité míry kompenzoval lepší kvalitu (pozor, bonus není ovlivněn smlouváním - jen základní cena zakázky).

2, Pokud není problém sehnat zakázky tak tento nápad ruším. Myslel jsem že je to horší.

3, Poslední dnešní návrh do diskuse je časové omezení zakázky, respektive bonus do expů za rychlé splnění. Ano/Ne?

3. proboha ne... jako ne že bych neměl problem něco splnit rychle ale kolikrát když zjistim že mi chybí poslední věc a shánim ji od hráčů třeba dva dny tak by mě to zlikvidovalo
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#72
Proto píšu bonus za rychlé dodání a ne postih za pomalé Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#73
(09.09.2019 v 16:48)Whitey napsal(a): Proto píšu bonus za rychlé dodání a ne postih za pomalé Smile

Pokud je to za rychlý splnění tak s tím problem nemám, ale takový bonus bych spíš dal do expů než do peněžní odměny, protože třeba já jsem schopnej tu zakázku kolikrát otočit na místě.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#74
– Plošné nastavení zakázky na průměrnou kvalitu a následně zvyšování/snižování mi přijde trochu zvláštní. Aktuální systém generování bez mistrovských kvalit mi přijde jako dostačující řešení. Kdo nechce mistrovskou, nemá pak následně smlouvat o kvalitě. ¯\_(ツ)_/¯ 
– Se sháněním zakázek problém nemám, vždycky jsem jich měl dost a hodně jich mám i do zásoby. 
– Proti bonusu za rychlost nic nenamítám, přijde mi to jako dobrý nápad a trochu oživení oproti házení zakázek na hromadu s tím, že se to později udělá.
Odpovědět
#75
Speciálně pro Thortogiliho znova Smile
(09.09.2019 v 15:39)Whitey napsal(a): časové omezení zakázky, respektive bonus do expů za rychlé splnění. Ano/Ne?

Každopádně jsem rám že jsem se zeptal než jsem něco začal programovat.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#76
(09.09.2019 v 19:16)Whitey napsal(a): Speciálně pro Thortogiliho znova Smile
(09.09.2019 v 15:39)Whitey napsal(a): časové omezení zakázky, respektive bonus do expů za rychlé splnění. Ano/Ne?

Každopádně jsem rám že jsem se zeptal než jsem něco začal programovat.

Mno jo šmarjá. Dělam šest věcí naráz, tak nečtu mezi řádkama :-D

Jinak co třeba pomyslet na povolání který hitnuly maximální level? Nebylo by fér takovým hráčům, kteří expy nepotřebují, dát místo exp odměny odměnu peněžní? Nebo dávat řekněme větší bonusovou odměnu s kvalitou nad rámec zakázky?
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#77
Přesunul jsem Game+ do extra tématu, aby jsme tu nerušili diskusi o zakázkách.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#78
Ako to tu vôbec dopadlo?Biggrin
Odpovědět
#79
Oprava cen tekutin, zablokování mistrovské kvality - nic jiného.
Akorát nevím jestli to bylo k něčemu, nikdo se už neozval.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#80
Takže čaká na testy. Super, idem testovať!Smile
Odpovědět



Skok na fórum: