Zakázky
#1
Question 
Ahojky, viem že sme radi, že sme radi a že to jede a môžme vôbec logovať a hrať Biggrin   Za to moc moc ďakujem!
Založila som si alchymistu aby som okúsila niečo nového, no jeho zakázky sú des.
Chcem sa teda spýtať, ako moc náročné by bolo odstrániť zo zakáziek alchymistu decilitrové recepty? 
Posledne som dostala zakázku, kde bol sud niečoho. Vo výsledku som spočítala, že na ten jeden sud by som minula 12000 byliniek a odmena za celú zakázku bola 1zl 500Str. Pričom keby miesto sudu to nacpu do flakónkov, mám 650 flakonov lektvaru a budem mať výhodnejšie ich predať jednotlivo než to cpať do zakázky.
Odpovědět
#2
Zakázky se generují automaticky podle výrobních návodů. Vytvářet v tom výjimky na konkrétní věci je problém, zvláště u decilitrovek kde se kombinuje obal s obsahem.
Jediné co mě bez překopání systému napadá je upravit NPC které zakázky vydává, např. místo něj dát dva s poloviční částkou peněz na den. Bude pak menší šance že bude chtít drahý sud něčeho.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#3
Lenže i blbý Džbán robí problém. Pretože to je proste 40 flakonov niečoho a ešte keď to chce 2x, to je 80 flakonov a to je desne vela. Keď sa to prepočítava, tak akonáhle dostanem zakázku s decilitrami niečoho, môžem ju zahodiť, pretože na nej nevydelám a len prerobím. Neviem podľa čoho sa počíta cena, keď systémová cená flakonu lektvaru je 50str ale keď to chce ako deciliter v inej nádobe tak to má zrazu minimálnu hodnotu a chce toho 3 prdele.

Napríklad, mám zakázku kde po mne chce Ochlazujíci lektvar do skleneného džbánu. Sklenený džbán má kapacitu 40dl = 40 flakonov výrobku. Systémová cena za jeden flakon je 95str (hráčska nie je). To je systémová cena výrobku bez nádoby 3800str.
Ďalej je tam Zhouba škůdců v Zelené lahvy, 2x. Zelená láhev má kapacitu 8dl = 8 flakonov čo je teda 16 za 2 lahve. Systémová cená zhouby je 30st (hráčska 21str). To je 480str.
To sú najväčšie položky zakázky. Dostanú nás na cenu 4280 + zbytok zakázky, čo sú ale položky 10-100str.
A odmena za zakázku je 1zl.

Tá druhá zakázka bola sud Chinínovej tinktúry. Sud má kapacitu 650dl = 650 flakonov. Na jeden deciliter potrebujem 5x jednu bylinu a pak 4 po 1kuse + voda. To je 3250 kusov jednej byliny a 650x4 (2600) ostatných čo nás dostane na 6850 bylín na sud tohto výrobku. Systémová cena je 50 st. To je 32500str za jeden sud. A to bola len jedna položka zakázky, ktorá mala hodnotu 1zl 500str.

Takže ani znížením peňazí nič nevyriešiš lebo niekde to ta hra šeredne špatne počíta a podceňuje ceny výrobkov. A keď k tomu pripočítam počty tých byliniek s tým, že na lvl 10 zberom mám z každej rastlinky 1 kus. To je fakt silná neúmera.
To je apsoň môj uhol pohladu. Aj keď vezmeme v potaz fakt, že je v zakázkach cena omnoho nižšia ako systémová.
Odpovědět
#4
(04.06.2019 v 16:26)Whitey napsal(a): Zakázky se generují automaticky podle výrobních návodů. Vytvářet v tom výjimky na konkrétní věci je problém, zvláště u decilitrovek kde se kombinuje obal s obsahem.
Jediné co mě bez překopání systému napadá je upravit NPC které zakázky vydává, např. místo něj dát dva s poloviční částkou peněz na den. Bude pak menší šance že bude chtít drahý sud něčeho.

Taková úprava NPC, pokud částky nelze rozdělit podle typů řemeslníků, by ale zasáhla i zakázky pro svobodná a černá řemesla, kterých se tenhle problém netýká, a ublížila by jim. Jaká je situace u farmářů, nevím.
Odpovědět
#5
(04.06.2019 v 16:55)Aneroth napsal(a): Lenže i blbý Džbán robí problém. Pretože to je proste 40 flakonov niečoho a ešte keď to chce 2x, to je 80 flakonov a to je desne vela. Keď sa to prepočítava, tak akonáhle dostanem zakázku s decilitrami niečoho, môžem ju zahodiť, pretože na nej nevydelám a len prerobím. Neviem podľa čoho sa počíta cena, keď systémová cená flakonu lektvaru je 50str ale keď to chce ako deciliter v inej nádobe tak to má zrazu minimálnu hodnotu a chce toho 3 prdele.

Já o tom vím také své, a souhlasím, že zakázky pro Alchymistu nefungují úplně ideálně. Osobně bych navrhl, aby zakázky chtěli lektvary pouze ve flakonech různých kvalit. Tim by se to snad vyřešilo. Jen nevím jak na to, v zakázkách jsem se nikdy nevrtal.
Got hates us all  - Tom Araya
Odpovědět
#6
Presne tak, najlepšie by bolo keby to berie len flakony ale to je asi riadne sci fi Biggrin Ja si myslím, že si ten skript proste neuvedomuje koľko je v skutočnosti dávok v tej jednej nádobe.

A neviem prečo, chcú po mňe na mojom lvly 11 rastliny vo Výbornej až Mistrovskej kvalite, pričom so skillom 40 Bylinkárstva zbieram max Průmernou kvalitu (väčšinou Špatnú).
Odpovědět
#7
Decilitr chininu má stejnou cenu jako flakónek chininu. Na každém dl tak vyděláš systémově 4st, protože na něj nepotřebuješ flakónek.
Tohle platí pro většinu decilitrových receptů, nejsou správně nastavené.
V ID jsou ale i chyby - např. zmíněná Zhouba nemá nastavenou cenu za decilitrovou verzi, takže cena pro Zakázku nemůže být správně spočítaná. Automat počítá cenu obsahu plus cenu nádoby.

U ceny také závisí na kvalitě - pokud chce zakázka mizernou kvalitu, odpovídá tomu nabídnutá cena.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#8
A systémová cená 50st čo zobrazuje hra je za čo teda? Za Mistrovský flakon? A aká je cena tých bylín, keď miniem 9 bylín a výsledný produkt je za 4st?xD
Odpovědět
#9
Systémová cena je základ, z kterého se počítá všechno ostatní.
Např. NPC vykupují za čtvrtinu systémové ceny, prodávají za dvojnásobek systémové ceny - aby nekonkurovali hráčům. (GM může AdvancedVendora nastavit i jinak)
Cena pro zakázky pokud dobře koukám se používá systémová - tj. dostaneš čtyřikrát tolik než by to vykupoval systémový obchodník.
Cena se u většiny operací upravuje podle kvality výrobku (50%-130% ceny), systémová hodnota odpovídá průměrné kvalitě.
Požadovaná kvalita pro zakázky se odvíjí od skillu hráče a požadavku na skill výrobku. Čím vyšší máš skill a čím nižší ho výrobek chce, tím vyšší šance je na požadavek lepší kvality.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#10
A ako to teda je aby sme to zhrnuli. Pocita to ten system niekde spatne u tych decilitrovych receptov?
Pretoze v tomto stave sa tie zakazky neoplati plnit.
Odpovědět
#11
Potřebuji screenshot konkrétní situace, nebo alespoň napsat konkrétní item, jakou kvalitu chce a kolik peněz za tu věc nabízí.
Jediné chyby co jsem zatím našel je Zhouba (nenastavená cena) a to že systémové ceny decilitrů by měly být o 4st nižší (kompenzace za flakónek).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#12
[Obrázky: XoUPilD.jpg]

Tak som dnes obehla mesto. Pardon, neviem ako tu urobiť spoiler xD Joakima a Šarlota to majú na dve strany, screeny sú pod sebou a u tej jednej Bliss som to pripísala v PSku tu druhú stranu.
Mám lvl 11, skill Alchymie na 50, Bylinky 40, per Botanika 1 a Očarování 2.
Ak bude treba viac testovacích vzorkov, povedz.
Odpovědět
#13
No, řekl jsem si o to Smile
Prosím strpení, skolila mě nějaká chřipka a běhám mezi postelí a záchodem.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#14
Zdravím, chtěl jsem se jen zeptat zda se v této záležitosti něco pohlo? Případně zda by nebylo od věci projít i systémové ceny vstupních surovin.
Je škoda že tento způsob obživy pro všechny crafty je teď prakticky nevyužit (když to vezmu obecně za všechny řemeslné zakázky).
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět
#15
U Alchymistů nedokážu soudit, ale s farmářem jsem už nějaké zakázky dělal. Napište sem prosím váš odhad, kolik by podle vás měla být odpovídající odměna za tuto zakázku.

[Obrázky: zakazka.png]
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#16
Tak jsem to spočítal s normálními cenami a takto mi to vyšlo:

špek 2*25 50
banán 5*3 15
zrní 4*15 60
chleba 1*25 25
kuřecí pol. 1*75 75
žebra 4*35 140
kukuřice 10*7 70
ryb. těsto 21*5 105
džbán piva 1*325 325
salát 20*8 160
houba 19*10 190
houbová polévka 1*90 90
broskev 12*5 60
hruška 23*5 115
výtrus. chleba 2*140 280

součet 1760
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět
#17
Si myslím, že keď s hráčskymi cenami, za ktoré zboží predávame (koľkokrát nižšie ako tie čo nám navrhne obchodník sám) to vyšlo takto tak realita nebude ani 800st Biggrin
Odpovědět
#18
A správná odpověd zní. *Výření bubnů*

[Obrázky: zakazka_f.png]

Takhle může vypadat zakázka s perkem smlouvání na 3. stupni. Bonus byl v tomhle případě 70%. Většinou ale končím smlouvání na bonusu 57,5%. I s perkem na 2. úrovni je běžný bonus 45%.

A to ještě NPC pár stovek stříbrných přidá, když to přinesete v lepší kvalitě, než byla v zakázce.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#19
A bez perku 1300st. Takže bez perku ani ránu?
Odpovědět
#20
Nedělal jsem v tom nic.
Poslal jsem na server svojí debugovou verzi, která po najetí na název požadované věci zobrazí systémovou cenu, tj. lze si zkontrolovat z čeho se výsledná cena skládá.
Zobrazené ceny nerespektují nasmlouvané odměny atd., pouze zobrazí systémovou cenu věci s ohledem na kvalitu.
V dohledné době nic jiného nebude, doma se zotavujeme po ztrátě pejska.

Edit: Perk má výrazný vliv na smlouvání.
Edit2: Zakázky operují vždy se systémovou cenou, ne s běžnou "prodejní" za kterou vykupují defaultní nenastavená NPC. Vykupovací NPC používají 1/4 systémové ceny.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: