Zakázky
#21
Za černá řemesla můžu říct, že se mi odměny zdají dostatečné. Zakázky dělám často - rozhodně je to můj hlavní zdroj příjmů i expů. 
Většinou bez perku smlouvání, který nemám, dostanu tak 70% "tržní ceny". Což mi přijde jako docela dost, hlavně když uvážím, že navíc dostanu spoustu expů (alespoň pro crafta).
Zakázky si samozřejmě vybírám - tak 60% jich odmítnu. 
Za mě je problém spíš to, když se požaduje mistrovská kvalita, což je mnohdy u více než poloviny položek (level 27). Když je například potřeba 20 mistrovských hrnků, tak jich musím vyrobit třeba 50, nebo i 100, aby mezi nimi bylo 20 mistrovských. U spousty předmětů, které nejsou v zakázkách poptávány pravidelně je pak už nikdy nevyužiji a jsou to obrovské náklady navíc.
Odpovědět
#22
(30.08.2019 v 16:45)Unkulunk napsal(a): Tak jsem to spočítal s normálními cenami a takto mi to vyšlo:

špek 2*25 50
banán 5*3 15
zrní 4*15 60
chleba 1*25 25
kuřecí pol. 1*75 75
žebra 4*35 140
kukuřice 10*7 70
ryb. těsto 21*5 105
džbán piva 1*325 325
salát 20*8 160
houba 19*10 190
houbová polévka 1*90 90
broskev 12*5 60
hruška 23*5 115
výtrus. chleba 2*140 280

součet 1760

sorry ale tvoje ceny jsou hodně přes čáru a vůbec neodpovídají realitě. jako chtít za klas kukuřice/banán apod (v podstatě věci ktery extrémně rychle rostou nebo jich je z jednoho semínka nesmysl) 3 st? to fakt jako ne :-D
Realita těhle kusovejch věcí je kolem 1-1,8 st max dle kvality.

Realita je spíš takováhle
špek 17 st/kus
banán 1st/kus
zrní 5st/kus
chleba 25 st/kus (kupodivu tady jsi to trefil díky ty nesmyslný náročnosti na těsto)
kuřecí pol. 42 st/kus
žebra 11st/kus (ehm COŽE? za nejvíc easy recept kde nic nepotřebuješ chceš 35st za kus? si se zblanzil ne :-D )
kukuřice 1st/kus
ryb. těsto 5st/kus
džbán piva 170 st/kus
salát 3 st/kus
houba 8st/kus
houbová polévka 64 st/kus
broskev 1st/kus (ne, broskev fakt není zlato na stromě...)
hruška 1st/kus (to samý)
výtrus. chleba 60 st/kus


Proboha probuďte se. Tyhle ceny mám na šmirglovi od levelu jedna a světe div se, vždycky sem rozšlapal obchod z ničeho už několikrát. Že jste líný huntit zvířata nebo farmit na poli je váš problém, nastavte si férovej výkup nebo se snažte. Farm je jedno z nejchudších povolání na shardu tak se s tím smiřte. Hodně z vás taky zapomíná, že součástí zakázky jsou expy.
Perky sice nemám a je pravda, že bez nich to stojí za starou belu (resp někdy jsou ty zakázky naprosto nerealizovatelny a nesmyslny), ale hned z toho prvního orderu bych jasně řekl, že je tam minimálně 150st v plusu
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#23
Světe div se, my tiež fungujeme s našimi cenami a ľudia od nás kupujú :-)
Odpovědět
#24
(30.08.2019 v 19:28)Aneroth napsal(a): Světe div se, my tiež fungujeme s našimi cenami a ľudia od nás kupujú :-)

Tak ale potom nevidim důvod proč se tu zase brečí, že ty ceny nejsou fer.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#25
Thortogily nechápu proč tady všechny urážíš a vnucuješ názor že jen ty přece všechno víš nejlíp.
Všichni ostatní jsou asi úplní blbci.

Jenže když se podívám do hry, tak z toho co tu píšeš tvůj vendor už dávno nic nemá a delší dobu neprodává.
Zato jsou tady jiný a prodávají za ceny mnohem bližší těm co popisuju já. Z toho také vycházím když někde napíšu "hráčská cena"!!
Ano občas tam mám něco dražšího, ale zase mívám něco levnější, taky si nechávám prostor pro případnou slevu, pokud mě někdo poptá přímo ve hře.
Z celého tématu nikde nevidím že by někdo brečel, naopak všichni krom Tebe tady psali konstruktivní názory, případně se ptaly jak to je a jestli to tak opravdu má být. Jediný TY nadáváš.
Když tě hra za farmu nebaví tak to nehraj, ale nemusíš to otrávit všem ostatním!
   
asi by bylo lepší toho nechat a vrátit se k tématu:

co tedy alchymisté a jejich řemeslné zakázky?
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět
#26
Zakázky fungují pro všechny stejně, i pro alchymisty.
Ve hře je moje testovací verze gumpu zakázky, která po najetí na požadavek píše cenu použitou pro kalkulaci zakázky. Je to systémové cena, upravená pouze o vyžadovanou kvalitu.
Pokud se u některého požadavku zdá tato cena divná, napište to.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#27
konečně nějaký pohyb, já mám alchymistu 10 úrovně a tam dělat zakázky bylo dost ošemetné, perk 2. lvl a většinou jsem měl tak 500-800 zakázky, problém u alchymistů je v tom že se jim to dost znesnadní kvůli nádobám, které to ponich požaduje - třeba 4x hrnek, 8 ampulí atd.
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#28
(31.08.2019 v 12:33)Unkulunk napsal(a): ...

Ale prosimtě, ještě se nám tu rozbreč. Reaguju především na tu vaši totální nesoudnost pro herní ceny. Hráčů tu hraje pět a půl a vy chcete veliký a hodnotný za nic. Proč jako? :-D To že ty si nasadíš velkou hráčskou cenu neznamená že se speciálně kvůli tobě bude předělávat cely systém, kterej má vady uplně někde jinde. System zakázek má vady především v nesmyslnych kvalitách v nesmyslných provedních ala "Musíš sehnat průhledný džbán likéru mistrovské kvality. Což je holej nesmysl. To že si pár z vás jedinců rozhodlo že bude prodávat draze je váš problém, ale nevnucujte pak ty kidy o neferovosti zakázek do jejich systému Wink
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#29
Automatický systém Zakázek jsem plánoval jako podpůrný.
Zdrojem peněz řemeslníka měli být hráči + RT pořádané akce (zakázky od města, dočasní NPC vendoři, stavební truhly atd.).
Hráčů je bohužel málo, akce RT v tomto směru sporadické.

Úprava zakázek aby nechtěly nádoby je složitá. Tekutiny nejsou předmět, ale jen parametr nádoby.
Celý systém zakázek Zakázek (generování, udržování přehledu o obsahu Zakázky, gumpy...) umí operovat pouze s předměty.
Naprogramovat se dá všechno, ale jsou na to potřeba lidi, čas a motivace.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#30
Btw aby se neremcalo jenom.
Dneska jsem si vzal zakázku.

Donesl jsem:
3x pruhledná láhev likéru (mizerná)
3x Zelená láhev piva (průměrná)
3x Odměrka Piva (mizerná)

Zadavatel nabídl 365 st
Vstupní náklady 97 st za lahve.
Po splnění a donešení všecho na mistrovské kvalitě jsem dostal 612 st
Jsem skoro 500st v plusu
Tak vo co de? :-D :-D :-D
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#31
Tak a aby jsme potvrdili, že ty ceny jsou uplny kec. Tak jsem se rozhodl účelově udělat i jednou těžkou zakázku.

[Obrázky: zaka.jpg]

Úmyslně jsem i vyhádal možnost vyšší kvality (přidalo jen par st). Vstupní náklady kolem 700 st za všechno. Výsledek? 1600 st minimálně v plusu. Takže se znova ptám, o čem to je? O lenosti, nesoudnosti a absenci znalostí reálný ceny herních produktů? Nebo jen o tom si vybrečet víc za nulovou snahu? A to se narovinu prásknu, že některý vyžadovaný produkty jsem na ferovku rovnou kupoval po světě a nedělal se s jejich výrobou.

edit: a ne, perky smlouvání ani nic jinyho nemám
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#32
Můžeš prosím napsat i časovou náročnost této zakázky? Tj. odhadem jak dlouho jsi pěstoval či jinak sháněl suroviny?

Ještě poznámka k expům za Zakázky - pokud do Zakázky dáte věci vyrobené někým jiným, dostává část expů i on (méně, ale dostane). Jen si nejsem jistý jak je to s tekutinami (nápoje, lektvary), tam se velmi pravděpodbně bere výrobce nádoby a ne obsahu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#33
(01.09.2019 v 18:03)Whitey napsal(a): Můžeš prosím napsat i časovou náročnost této zakázky? Tj. odhadem jak dlouho jsi pěstoval či jinak sháněl suroviny?

Ještě poznámka k expům za Zakázky - pokud do Zakázky dáte věci vyrobené někým jiným, dostává část expů i on (méně, ale dostane). Jen si nejsem jistý jak je to s tekutinami (nápoje, lektvary), tam se velmi pravděpodbně bere výrobce nádoby a ne obsahu.

čistýho času? 45 minut, protože Ahave je zbugla a při vyhledávání některých věcí ktery maj stejny slovo v názvu (výtrusový vdolek a vdolek hleda jako jeden item) tě pošle zbytečně uplně někam jinam než chceš. Během tyhle zakázky jsem splnil ještě jednou jednoduchou za 357 st, ve kterých jsem byl taktéž min 200st v plusu :-) takže za mě není co řešit
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#34
farmář lvl 6
Smlouvání lvl 1
Většinou dostávám zakázky v rozmezí 150-300 stříbrných to je tak - 40 expů? Z hlediska začínajícího hráče farmáře, který by se nevyznal - musí koupit recepty aby to uklohnil, musí sehnat ingredience, beru pouze zakázky - Jsem farmář takže by to mělo být to co bych měl umět - dle toho jak je nastavené NPC - pokud je item průměrný a víš je to pro mě o něco těžší
Z hlediska hráče, který má už lvl a perky - a hlavně má kapitál se kterým ty věci může nakoupit, vyrobit
Problém shánění itemů u prodejců - většinou jich moc není protože je tu malá populace - když jsem se díval na nádoby - většinou jich bylo v oběhu tak 15 a pak 50, jejichž cena ale převyšovala systémovou cenu požadovaného výrobku - toto se dá pravděpodobně obejít kontaktováním samotných hráčů a požádání o výrobu předmětů
ze 17 zakázek bych si troufl asi jen na 7 - s mým lvl vyrábím větši ve mizerné - průměrné kvalitě - cokoliv co je dobrá kvalita je horší pro mě vyrobit a samozřejmě tam hrozí šance neúspěchu (vyrobení horší kvality)

Přiznám se že mě vždycky vadilo expové ohodnocení protože jsem to vždycky bral jako alternativu k loveckých zakázkám - což není správné - ale přijde mi že jakožto farmář, který se pokouší tyto zakázky splnit ručně bez obíhání vendorů a vykupování věcí a dostanu za to 30 expů - přičemž vypěstovat to stálo nějaký čas - za stejný čas bojové povolání si může vybrat přesně co bude lovit a tam expové ohodnocení je o hodně lepší - mobky + čas + mám pocit že 1/2 odměny? Zatímco farmář má čas + 1/4 odměny


Přiložené soubory Miniatury
               
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#35
Talon:
Farm to má na malym levelu vždycky těžký, ale prostor pro nějakou expansi tu je vždycky. Já taky nedělám všechny zakázky co dostanu. Z těch 11 co najdu si jich vezmu tak pět protože bud
a) ta věc co je ve výrobním procesu potřeba ve hře prostě není
b) je to pro mě nerealny protože to vyžaduje skill kterej nemam (rybolov)

Pořád tu jsou ale lidi co potřebují farma k dalším progresu (na oleje) nebo na výrobu (bavlna, len apod). Nemáš na vendora? Jednoduchy rozbíhej si zakázky přímo s hráčema. Pokud nejsi blbec jako ostatní co se vztekají nad cenama "pro ně přijatelny" a oželíš pár střibrnejch tak se ti byznys rozjede vždycky. Třeba pro svobodny řemeslo je bavlna základ života a tam dokážeš udělat velký peníze za nic. Jen budeš hold trčet na farmě (a timhle si prošel každý farm).

Nebo požádej nějakej cech ať ti dává zakázky nebo ať se jim staráš o farmu.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#36
(01.09.2019 v 19:55)Talon napsal(a): farmář lvl 6
Smlouvání lvl 1
Většinou dostávám zakázky v rozmezí 150-300 stříbrných to je tak - 40 expů? Z hlediska začínajícího hráče farmáře, který by se nevyznal - musí koupit recepty aby to uklohnil, musí sehnat ingredience, beru pouze zakázky - Jsem farmář takže by to mělo být to co bych měl umět - dle toho jak je nastavené NPC - pokud je item průměrný a víš je to pro mě o něco těžší
Z hlediska hráče, který má už lvl a perky - a hlavně má kapitál se kterým ty věci může nakoupit, vyrobit
Problém shánění itemů u prodejců - většinou jich moc není protože je tu malá populace - když jsem se díval na nádoby - většinou jich bylo v oběhu tak 15 a pak 50, jejichž cena ale převyšovala systémovou cenu požadovaného výrobku - toto se dá pravděpodobně obejít kontaktováním samotných hráčů a požádání o výrobu předmětů
ze 17 zakázek bych si troufl asi jen na 7 - s mým lvl vyrábím větši ve mizerné - průměrné kvalitě - cokoliv co je dobrá kvalita je horší pro mě vyrobit a samozřejmě tam hrozí šance neúspěchu (vyrobení horší kvality)

Přiznám se že mě vždycky vadilo expové ohodnocení protože jsem to vždycky bral jako alternativu k loveckých zakázkám - což není správné - ale přijde mi že jakožto  farmář, který se pokouší tyto zakázky splnit ručně bez obíhání vendorů a vykupování věcí a dostanu za to 30 expů - přičemž vypěstovat to stálo nějaký čas - za stejný čas bojové povolání  si může vybrat přesně co bude lovit a tam expové ohodnocení je o hodně lepší - mobky + čas + mám pocit že 1/2 odměny? Zatímco farmář má čas + 1/4 odměny

Zrovna nádoby jsou k sehnání velmi levně (pod systémovou cenu) a není problém jich poptat velké množství.
S zakázkami na které si troufnu na tom na levelu 27 nejsem o moc líp, jak jsem už psal beru jich asi 60%. 
S kvalitou to mám také stejně - běžně vyrobím daného výrobku násobně víc, než ho potřebuji, abych ho měl požadované množství v požadované kvalitě. A to i u výrobků na skill *, nebo **.
Odpovědět
#37
XP za zakázky generované NPC jsou 1/4 odměny počítané ve stříbře.
Požadovaná kvalita je počítána podle skillu a požadavků výroby, následně upravena podle nastavení konkrétního NPC. Např. NPC s logikou "Ignorant" vyžaduje jen to nejlepší co hráč dokáže (nebere v potaz rozsahy, jen maxima), logika "Absendminded" generuje kvalitu úplně náhodně. Různá NPC prostě mají různé vrtochy.
"Nesplnitelné" zakázky jsou také úmysl - nemusíte zakázku plnit sami, vždy vám může někdo pomoci nebo lze chybějící část koupit. Poměr nesplnitelných položek opět závisí na nastavení, "Absendminded" je má tuším nejhorší, "Strict" má jen to co dokážete.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#38
Než zapomenu - na shánění čehokoliv lze také využívat Zakázky. Prostě si naklikáte co potřebujete sehnat a dáte je buď na speciální vývěsku (myslím že je jedna v Isharu a na ni propojený klon v Cyproně), nebo hodíte do truhličky řemeslníkovi.
Prázdné Zakázky vyrábí Krejčí od skillu 5.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#39
(01.09.2019 v 21:08)Whitey napsal(a): XP za zakázky generované NPC jsou 1/4 odměny počítané ve stříbře.
Požadovaná kvalita je počítána podle skillu a požadavků výroby, následně upravena podle nastavení konkrétního NPC. Např. NPC s logikou "Ignorant" vyžaduje jen to nejlepší co hráč dokáže (nebere v potaz rozsahy, jen maxima), logika "Absendminded" generuje kvalitu úplně náhodně. Různá NPC prostě mají různé vrtochy.
"Nesplnitelné" zakázky jsou také úmysl - nemusíte zakázku plnit sami, vždy vám může někdo pomoci nebo lze chybějící část koupit. Poměr nesplnitelných položek opět závisí na nastavení, "Absendminded" je má tuším nejhorší, "Strict" má jen to co dokážete.

Whitey co mě spíš vadí je to, že některý NPC chtějí ať náhodně či ne Mistrovskou kvalitu, která je kvůli některým herním omezením prostě nesplnitelná ani na max levelu. Když jsme se o tom bavili třeba s kovářema tak pro ně je to pak nerealizovatelny ať chtěji nebo ne a zakázky tam postradaji smysl. Podle mě by bylo nejlepší řešení to, aby NPC vyžadovali při zakázce pouze Výbornou jako nejvyšší možnou kvalitu a Mistrovská by byla pouze po interakci, kdy to sám hráč chce "Nechcete ty věci kvalitnější". Tímhle se dá vyhnout hodně problémům
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#40
Porovnal jsem ceny za tekutiny v alchymistických zakázkách a jejich systémovou cenu, jakou by měly mít. Je tam problém v tom, že alchimistické návody jsou decilitrové. Pokud má ale nádoba 20dl, počítá se cena jen za 2dl. Pokud má nádoba objem méně, než 10dl, počítá se vždy cena za 1dl. Další důvod proč může být cena za výrobek nízká je, že se pro výpočet ceny používají varianty bylinek z podtemna, kde jsou některé ekvivalenty nastavené na výrazně nižší cenu.

Farmáři tenhle problém nemají, protože jejich tekutiny se vyrábý po litrech. I zlomky litrů se u farmářských receptů počítají správně.
Odpovědět



Skok na fórum: