Lvl cap 50
#1
Zdravím, 

přemýšleli jsme, co takhle zvednout maximální lvl na 50? S tím, že staty ani perkovní body, by jedinec od lvl 40 nedostával. Jediné, co by mohl získat, jsou dovednostní body. Tím pádem, by postavy konečně zainvestovali i do nonPVE dovedností jako je kartografie, písemnictví, hudebnictví, jezdectví,...atd.
Případně by šlo zvednout potřebný počet expů na dosažení dalšího lvl (41,42,...50), ať je to fakt "zasloužený".
Odpovědět
#2
Za mě to není úplně špatný nápad. Určitě bych dal větší skok potřebných zkušeností na další úrovně. Souhlasím s tím, že bych již nepřidával body do statů a perků (dost systému je na to navázaných a byl by v tom pro začátek opravdu problém z mého pohledu funkčního i skrz vyváženost). Možná by nebylo od věci pokud je to vůbec možné udělat stropy v určitých kategoriích.

Řekněme orientačně na mágovy.
Kategorie dovedností "Magie"
V tuto chvíli předpokládejme, že je možné dát 5 dovedností na max viz. -> dovednosti v kategorii:

Proměny
Astrologie (100)
Evokace a invokace (100)
Magie (100)
Magická odolnost
Meditace (100)
Nekromancie
Povolávání (100)

Zde nechat strop na max 500 uroveň doveností. Tím pádem s dalšími 200 body do dovedností se nestává, že postava má na 100 i Magickou odolnost a Proměny.
Místo toho si ale může zvednout Léčení/Uhýbání/Všimavost atd.

Pokud teď máme level z 39->40 (40.000 zk.)
Počítal bych s něčím jako 40->41 (+-80.000 zk.)
V budoucnu bychom mohli na systém 41-50 navázat něco úplně nového co se pro tyto leveli bude odemykat jelikož na ně nic ze stávajícího systému nebude navázáno.

Samozřejmě je na to potřeba zhodnotit zda je to možné vůbec udělat a zda Whitey na to bude mít dostatek času a jeho názor Smile. Určitě to není úplně malý krok skrze funkce Smile.

Napadlo mě multi-povolání když jsem teď zahlídl Baldurs Gate 3 tak se mi vybavili předešlé díly .. ale to by se muselo opravdu hodně naplánovat a přesně nadefinovat Biggrin
Odpovědět
#3
Kód s tím nepočítá (s levelem víc než 40), musela by se předělat spousta věcí.
Bonusové skillpointy/perkpointy/jinépointy jsem chtěl dávat za úspěchy.
Systém úspěchů sice máme, bohužel samotné úspěchy ne.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: