Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Cech] UGUA BUTAG
#1
  • Jaro 5.Luny, 449.roku
Založení nového společenství


Společenství UGUA BUTAG


Zakladatel:               Unkulunk
Řadový členové:       Grum rum
                                              Unkas Červotoč
                                              Anička Bylinkářka
                                              Baltazar
                                              Unk
                                              Tris
                                              Aila Světlonoška
                                              Glim Loopnotin


Jsme společenstvím dobrodruhů a stavitelů, se společným zájmem.
Naším zájmem je především zajištění výroby a ekonomické prosperity ve společenství.
Vůči okolnímu světu vystupujeme jako zastánci dobra a spravedlnosti.
Všichni členové se mohou volně rozhodovat o svých osudech .
Nejsme cechem, takže naši členové mohou vstupovat i do jiných cechů, ale vždy musí mít na paměti že v případě střetu zájmů je společenství na prvním místě.


Místo klasické uniformy jsme si zvolili pouze modrou zástěru, která symbolizuje naši tvrdou práci ve všech oblastech naší působnosti.
Dalším společným rysem je láska k požitkářství, protože všichni členové mají velmi kladný vztah k pojídání různých kulinářských dobrot, zapít je dobrým nápojem a po jídle si ještě zapálit dýmku s poctivým hobitím tabákem.




Záznamy z pravidelných schůzí spolku:


Hned při založení se všichni členové jednomyslně dohodly , že první a nejdůležitější úkol na kterém musí začít společně pracovat je pořízení vlastního sídla. Hned poté došlo k roztržce, kde a jaké sídlo by to vlastně mělo být.
Hlavně trpasličí část společenství se domáhala specifických a nadstandardních prostor jak pro práci, tak ke svým osobním potřebám. Hobití a lidská část spolku jejich návrh razantně odmítla. Proto nezbylo nic jiného než hlasité bouchnutí do stolu, kdy zakladatel a nejvyšší autorita v novém spolku kovářský mistr Unkulunk, všechny zúčastněné zastavil a  rozhodl. Budeme stavět úplně nové sídlo, umístěné tak aby vyhovovalo všem našim potřebám!
Všichni členové dostali za úkol, rozmyslet si co potřebují a jak by takové sídlo mělo vypadat.
Navíc sám nejvyšší všechny přítomné překvapil, když se chopil druhého důležitého úkolu a to je umístění kde by takový dům měl stát. Navrh tedy že zmapuje okolí a přinese možné návrhy.
Posledním bodem těsně před tím, než se všichni zůčastnění pustili do jídla a hodování, bylo upozornění na velké náklady spojené s postavením takového sídla a proto jsou všichni členové povinni začít shromažďovat veškeré nutné zdroje.
Tím byla první schůze nového spolku oficiálně ukončena a následovala hostina na jeho počest.
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět
#2
  • Léto 10.Toru, 449.roku

Záznam z pravidelných schůzí spolku:


Hned na úvod druhé schůze se slova chopil její zakladatel kovářský mistr Unkulunk:
Zdravím Vás drazí kolegové, doufám že jste od minula nelenili a poctivě se připravujete na stavbu našeho nového sídla. Já teda nelenil a zde Vám chci ukázat místo, které jsem zvolil. “Před překvapenými zraky svých kolegů rozevřel pergamen a na něm nakreslenou mapu”.
 Tak tady to bude, “ukázal prstem na vyznačené místo na mapě”.

[img][Obrázky: image.png][/img]
Je to sice trochu dál, ale je to nádherné místo a přesně vyhovuje našim požadavkům. Cestovat se tam dá dostavníkem z dřevnické državy, nebo pěšky z Cyprony kolem vodopádu.
Ještě musím kontaktovat správce Cyprony, zda bude ochoten prodat nám tento pozemek. Ale to snad nebude žádný velký problém. Je to pustina a ani není nijak strategicky umístěná. 


Tak a teď bych chtěl vidět Vaše návrhy co by takové sídlo mělo obsahovat a jak byste si představovali, že bude vypadat. A předal slovo ostatním.
“V tom se opět strhla mela kdy se všichni členové začali překřikovat a ukazovat své návrhy.
Unkulunk je ale nechal, a velmi pečlivě si zaznamenával všechny smysluplné návrhy”.

[img][Obrázky: image.png][/img]

A tady je hrubý popis toho co všichni společně vymysleli:


[img][Obrázky: image.png][/img]

Slova se opět chopil Unkulunk: Tak Vám všem děkuji za názory, hrubý popis toho co bychom chtěli postavit už mám. Jak jsem řekl na začátku, jako první bude potřeba zjistit komu tento kus země patří a pronajmout ho.
Jakmile bude pozemek náš, budeme hledat stavitele, ten by nám měl spočítat potřebný materiál a poté i postupně začít s výstavbou. Předpokládám že do samotné stavby se zapojí všichni a každý přiloží ruku ke společnému dílu. Kromě ohromného množství materiálu bude potřeba i odkopávání kamenných bloků, prosekání a srovnání stavebního pozemku a kdo ví co dalšího.


Tak pro dnešek už těch informací bylo dost a proto ukončuji dnešní schůzi a propouštím Vás.
“Těmito slovy se Unkulunk rozloučil a schůzi ukončil, všichni členové se zadumaně rozešli po své práci.
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět
#3
  • Jaro 6.Luny, 450.roku

Po delší odmlce se opět koná společná schůze spolku.

Záznam z pravidelných schůzí spolku:

Jako obvykle se slova na úvod ujal kovář Unkulunk:
Zdravím Vás milí kolegové, tak se mi konečně podařilo setkat se se správcem Cyprony a dojednali jsme podmínky pro stavbu našeho nového sídla. 
Pozemek zůstane Cyproně a my na něm postavíme dům, za to budeme platit pravidelný nájem.
Přesná výše nájmu bude stanovena až po založení stavby, tedy až bude přesně jasné o jak velký kus pozemku půjde.


Dalším krokem, který teď bude následovat je připravit pozemek pro stavbu. Bude potřeba vysekat staré stromy a vydolovat balvany, překážející stavbě.
Proto žádám každého člena, aby se dle svých možností zůčastnil, místo pravidelně kontroloval a pokud objeví nějaké věci na které sám nestačí, aby o nich neprodleně informoval ostatní členy. 
Nadále také platí, že je potřeba shromažďovat velké množství stavebního materiálu.


Tak to je pro dnešek asi vše. Dodal Unkulunk a pokývnutím dal ostatním najevo, že schůze skončila.
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět
#4
  • Zima 25.Toru, 451.roku


Dnes se nesetkáváme na pravidelné poradě, jako to bývá obvyklé. Svolal jsem Vás všechny dost narychlo, ale okolnosti si to žádají. “Pronesl ustaraný vůdce spolku a pokývnutím hlavy předal slovo Unkasovi.”


Něco divného se děje v místě před naším novým sídlem. “Vyhrkl ze sebe ještě značně rozrušený Unkas.”
Nemrtví to místo obsadili a změnili ho v pustinu, kde nic neroste ani nežije. I stromu uschly a zčernaly.


Musíme se těch nemrtvých co nejdříve zbavit než se jim podaří úplně se zabydlet a rozšířit své řady. “Převzal si zpět slovo Unkulunk”. K tomu ale budeme potřebovat pomoc, sami na ně nestačíme. Naštěstí máme pár přátel v cechu Černých plášťů. Vydám se tedy za jejich vůdcem Shentem a dojednám podmínky jejich pomoci.


Ještě, promiňte prosím. “Pronesl roztřeseným hlasem Unkas.” Nestačí ty nemrtvé jen vybít. Musí se odstranit i všechny nakažené stromy. Jinak se nemrtví zase vrátí.


Dobře, tedy. “Pronesl Unkulunk.” Kácení dřeva je tvá specializace Unkasi, proto Tě žádám aby jsi si to vzal za své a postaral se o jejich zničení. Já se pokusím Ti zajistit doprovod, aby se ti při práci nic nestalo.


"Těmito slovy byla porada ukončena a Unkulunk spěchal do sídla Černých plášťů , kde očekával že se setká s Shentem."
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět
#5
  • Zima 27.Luny, 451.roku


“Netrvalo to dlouho a Unkulunk se opět vrátil do přechodného domu, kde na něj čekal Unkas.”
Tak co, podařilo se Ti domluvit s Shentem, pomůže nám? “Vyhrkl nedočkavě Unkas”.
No bohužel jsem ho nikde nenašel, prý odcestoval na delší dobu pryč. “Pronesl ustaraně Unkulunk.”
Nic se neděje, nedávno jsem v Isharu potkal několik bojovníků v cechu Černých plášťů. Půjdu do města a pokusím se někoho sehnat aby nám pomohl. “Pronesl Unkas a už se hrnul ke dveřím.”
No dobrá, snad budeš mít více štěstí než já. “Odpověděl Unkulunk a posadil se ke stolu.”


“Utekl skoro celý den, když se z ničeho nic objevil Unkas ve dveřích a celý schvácený vyhrkl:” 
Tak jsme to zvládli, všechny stromy jsou zničeny a nemrtví pobiti. Jak jsi to dokázal? “otázal se Unkulunk”.
No jak jsem řekl, po městě se toulá několik bojovníků, a já měl štěstí, že jsem narazil na nebojácného válečníka jménem Mordred. Pobil všechny nemrtvé a já mezitím kácel ty nakažené stromy.


[Obrázky: image.png]

[Obrázky: image.png]

Zůstali tam na zemi ještě nějaké balvany a asi by bylo dobré je pro jistotu také zničit. Kdo ví, co ti nemrtví s nimi měli v plánu udělat. “pronesl s nadšením Unkas.”
Jistě s tím už si poradím já. “řekl odhodlaně Unkulunk, rozloučil se s Unkasem a pospíchal aby dokončil úkol co nejdřív. A jak slíbil, tak i učinil. 
Jen co doběhl na místo, v rychlosti se rozhlédl po place a viděl kolem sebe spoustu třísek a větviček. Těch stromů tady asi musela být pořádná hromada, pomyslel si. 
Pak ale jeho zrak spočinul na obrovské hromadě kamení a balvanů.”
Tak vzhůru do toho a půl je hotovo. “pronesl Unkulunk, chopil se krumpáče a dal se do práce.”


[Obrázky: image.png]

“A jak už to tak bývá, netrvalo to moc dlouho a bylo hotovo.”

[Obrázky: image.png]




Tak a máme to hotovo, všechny nakažené stromy a balvany jsou zničeny. “ oddechl si Unkulunk, když se vrátil zpět do dočasného sídla spolku.”
Musím o všem informovat správce Cyprony, aby se to již neopakovalo. “řekl ostatním a šel si odpočinout.”
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět



Skok na fórum: