Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekonomie, obchod..
#1
Takze jak zacit.. Chtel sem zalozit tohle tema, protoze to povazuju za dost dulezitou vec, na kterou by bylo vhod upozornit. Zda se mi, ze tu ta ekonomika neni uplne v poradku. Prave proto se hraci tak casto uchyluji k sekani dreva, misto aby (si) skutecne hrali, idealne si nechaji zadat zakazku na 33 polen za 192 stribrnych nebo tak neco (ja vim, ze "simulator sekani" se uz tady probiral nekolikrat).
Jinak se da velmi slusne vydelat bojem, ale co jsem tak slysel, tak to je mozne predevsim u maga nebo u skupinek s magem (a zrovna ja si myslim, ze mag ma byt nejsilnejsi nebo jedno z nejsilnejsich povolani zejmena co se tyce v osamelem boji.. kdyz je nas dva nebo vic, tak bojovnik potrebuje me jako maga stejne jako ja jeho). Ono je to taky dano tim, ze mag zacne hrat a pokud se jen trochu vyzna, tak na prvnim levelu ma trik s velmi vysokou pravdepodobnosti seslani, ktery vzdy zasahne, takze nejake to monstrum proste zabije.. teda spis casem zabije temer cokoliv (bojovnik naproti tomu to proste zkusi a bud se nechyta nebo jo.. ale k tomu at se vyjadri spis nekdo, kdo hraje bojovnika).
Dalsi vec je, ze bych ocekaval, ze povolani jako napriklad alchymista si dokaze vydelat slusne vlastni praci. Vezmeme si ale napriklad takovy lektvar leceni, ja vim, ze je to sice asi hodne zacatecnicky recept, ale cene u vendora 15 str. za mizernou kvalitu se moc konkurovat neda, protoze to je v podsate vyrobni cena, pokud nemate zdroj levnych flakonku nebo nekoho, kdo si ceni jeden kus byliny - hermanek, jitrocel - o dost min nez 1 str. za kus (pocitam, ze cenove vyroba vyjde - 1 str. za 1 kus byliny, 10 str. za flakonek u vendora.. tedy 14 str.). Rekl bych, ze vendor by mel precijen tohle zbozi (hotovy vyrobek) prodavat za predrazenou cenu, klidne dvojnasobek az trojnasobek teto ceny (on ten lektvar ani neni tak slaby a za tu cenu u vendora neni napr. se zminovanym magem o cem uvazovat.. dovolit si jich muzu kolik chci, protoze zabitim napr. tri divousu - kteri me ani nezrani - si na ten jeden lektvar vydelam. Co se tyce vyhodnosti proti bandazim, tak jedna bandaz me vyleci celkove za 3, pokud si ji hazim sam, tzn. pokud mi lektvar da cca 21, tak me leceni bandazemi vyjde na 14 str. za stejnou hodnotu zivotu a pomalejsi vysledek.). Takze proc pracne hledat hermanek (kdyz uz ho najdu, tak dostanu 1 kus byliny z jednoho keriku na 1. lvlu), kdyz muzu jit rovnou sekat. Nemluve o tom, ze s takovouhle se mi pocatecni investice temer ani nemuze vratit (100 za hmozdir, 65 za ohrivaci nacini, dejme tomu 100 za recept.. dzban na vodu jsem si sehnal zadarmo jen diky laskavosti Anci Sazenickove Blush), protoze tezko ode me koupi nekdo lektvary za 20, kdyz je muze mit za 15. A ja zase mam zajem prodavat za co nejnizsi cenu, nejsem zadny mamonar, ale delat obchod jen abych byl na nule (coz uz tady nekdo zminoval v souvislosti s jinou cinnosti) proste neni v poradku. Takze pokud si chci nejak privydelat, opet zbyva sekani dreva a remeslna zakazka nebo aspon prodavani dreva za 2/kus. K alchymistovi prosim at se vyjadri pripadne jeste nekdo vice kompetentni, ja jsem si ho vytvoril jen na zkousku a hraju ho kratce.
To je zatim asi tak vsechno, rad bych, aby se pripojili ostatni hraci se svymi nazory (primarne asi remeslna povolani, pac by stalo za to zmapovat vynosnost vyroby a zda se vubec vyplati.. problemy bojovych povolani jsou snad vice zname, aspon co se me tyce), ja se postupne taky budu snazit neco doplnovat, kdyz me neco napadne. A omlouvam se za delku toho postu, mozna je to zmatene a nesouvisle a tezko se tim prokousat..
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#2
Ano radši budu simulátorovat dřevo a vklídku se budu koukat na film než abych někde riskovat zbytečně život kde sem stejně zbytečněj takový mágové musej mít tisíce . A jak se dávno někde psalo s válečníkem je zbytečný chodit na skřetí mágy protože mě zabijou eště než k nim doběhnu to samý Polobr kterýmu neprojdu přes zbroj . . .dál sem to nečet

každopádně by bylo fajn o tom jak mluvil Geo . Ukoly pro samotáře,skupinky,lehký,průměrný,hardcore aby bylo prostě furt co dělat a né jenom mezi questama sekat dřevo a čekat na nakej quest od GM ale bavit se plněním ukolů a ták dále
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#3
Problém je v tom že ekonomika ustrnula v bodu "Po pohromě" a nikdo s tím nic nedělá. (teď vyjímečně myslím RT, ne vás hráče)
A to ještě někdo smazal mága prodávajícího WoP (a vykupujícího reagence).

Vydržte prosím ještě chvilku, než dostanu do hry sklad a banku, pak teprve bude mít cenu i podívat se na ekonomiku a kvesty (statické, které taky po pohromě už nikdo neudělal).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#4
tleskam a drzim palce
Odpovědět
#5
hold Whitey nemůže všechno dělat sám . . .
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#6
K "chybejicimu NPC co vykupovalo regy" - bude vše, ale nejprve prosím mě nechte ten sklad a banku, aby ty prašule bylo kam dávat Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#7
Ptam se sam sebe. Je to vubec mozny? Nebo se to zda opravdu jen me ze tady na tom maka 1,5 cloveka a Whitey je za 1,2? *Nevericne krouti hlavou*
Odpovědět
#8
ZAVSECHNO MUZE RADTAR! a jeho pesimicticke mysleni, ktere nakazilo vsechny z RT.. proude delfinekukazal mimoradnou odolnost...
Blink
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#9
To snad ne, jen mě je na fóru nejvíc vidět... Vypadá to že se RT konečně probouzí, aspoň skripteři.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#10
Ehm skripteri nebo skripter? Hlavne prosim nerikej PAR skripteru Smile to jsou taky porad jen 2 ale asi porad vic nez doted co Sad
Odpovědět
#11
No před rokem jsem si řikal, že bych nahrál RunUO, oprášil znalosti C+, trochu to naštudoval a přihlásil se jako scripter, ale pak mi to přišlo zbytečný...

Ale k ekonomice: Nejsem si jistej, jestli teď je na shardu reprezentativní vzorek populace -

1. Některý povolání nefungujou, takže hráči hrajou něco jinýho
2. Je povolený víc postav/acc, takže leckdo má jako 2.-6. postavu řemesníka. Předpokládám, že v ostrej si krom HCcraftistů, každej udělá bojový povolání, takže bude větší odbyt a menší konkurence (Pořád věřim v 1postavu/acc)

Co se týče alchymisty - i když budu do ceny počítat jen outsourcovaný zdroje - t.j. vše krom bylinek - flakonky, popel, prachy, farmářský výrobky, s cenama těžko půjdu níž. Můžu si nasekat dřevo a nechat ho zadax přepálit, nakopat si rudy, vytřídit a vymejt a pod., ale to dá takovýho času, že prožeru víc, než vydělám.

V současný době jedinej podstatnej výdělek, kterej mám, je za hnojiva a postřiky. Ten je ale dost nepravidelnej - jedinej aktivní farmář je (po opadnutí původního boomu) snad jen Anča(?). Nevím jaká je spotřeba těhle sajrajtů, ale rozhodně ne tolik, aby mě uživil jeden farmář.

Léčivý lektvary vs. bandy: Tady je patrnej nepoměr - při pár bodech do léčení se pít lektvary nevyplatí herně (pití dlouho trvá, dlouhá prodleva před použitím dalšího lektvaru) ani finančně (viz úvodní post Siren).
Na sofistikovanější lektvary zatím nemám skilly ani perky. Chci vyzkoušet hlavně očarování, ale na skoro všechny druhy je potřeba perk.

K cenám u vendorů jen jedno - vím, že se dá sehnat lektvar léčení (miz - 15stř) - tam můžu konkurovat kvalitou.
A inkoust (miz - 20stř) - sám ho raděj koupím, než se s tim patlat.

Popravdě řečeno, co mě v B1 drželo při penězích byly zakázky vendorů a ty teď nejsou. Nebejt cechu a toho, že občas prodám nějaký vykopávky (led. kámen, síru) tak se neuživim.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#12
HCcrafti? Smile no mě třeba upřímně craft baví mnohem víc než jakákoli jiná postava ať už je to farmář nebo kovář který mám. A věřím tomu že nejsem sama takže o nouzi o crafty bych se moc nebála..
Co se aktivních farmářů týče teď vyplula na povrch i Emsila kterou na poli vídám docela často.
Jinak v těch zakázkách pro crafty s tebou naprosto souhlasím..pokud se zasekne expování warovi řeknou mu: "..no tak běž zabíjet vlky.." no jo ale co má dělat craft..? Nevím jak je to u jiných povolání..farmáři mají sem tam nějakou zakázku na jablka nebo bavlnu ale to jen opravdu mizivě což je naprosto nedostačující.
Nedávno jsem se o tom bavila s Dorianem a faktem je že začínající craft to má opravdu hodně těžké..Nejen že už bývá od každého povolání jeden až dva zajetí crafti, ke kterým chodí téměř celý shard, ale co se týče pořízení už jen takové výbavy na vaření (opět nevím jak to je u ostatních..kovář si většinou všechno je schopen udělat sám) tak je to otázka i několika zlatých..
Faktem je že i s farmářkou jsem prostě na začátku musela být téměř pořád v dole abych se uživila..a to není moc dobrá perspektiva pro ty co by se do crafta chtěli vrhnout..
Odpovědět
#13
No však tak to seš HardCore craftista Smile
(já osobně jsem vzal alchymii kvůli testování, s tím že pak v ostrý budu truhlík. Ale nevim nevim...)

Co se týče začínajících kraftů, tady by myslím mohly nastoupit cechy - co bych dal za to, najít učedníka, kterýmu vrazim herbář a vyšlu ho na pitomej heřmánek. Takhle to jde myslím u všech řemesel. Jen to musí bejt někdo, kdo je echt řemesník, a ne že to má 6. postavu a ukáže se jednou za měsíc.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#14
Beddy právě uhodil hřebíček na hlavičku Smile Nápodobně..jsem momentálně finančně zajištěná a jsem tedy schopná podporovat farmáře..nemám problém jim zajistit výbavu od motyk, přes hnojiva až k nástrojům na vaření..ale momentálně spíš sleduju že je to investice krajně zbytečná..bo to takhle někomu nastrkám a on pak měsíc ani nelogne.. Nedávno jsem jedné farmářce dávala nová semínka s tím že jich není moc a proto není radno s nimi plýtvat..že se nejprve musí zoršířit..no a za chvíli jdu kolem pole kde jsou ty rostlinky suché.. Prostě a jednoduše věř tu někomu.. Biggrin
Odpovědět
#15
Jen k tomu lootu. Jako knezce se me nevyplati vydelavat z pvm. Den straveny zabijenim npc mi prinese sotva tretinu nakladu na durzbu postavy (jidlo, vybava). Na mista, kde se da vydealt, nema smysl chodit bez maga. A proc by pak tam mel chodit mag se skupinou sesti dalsich kdyz si to solne. V kobce potrebuju archery na magy a wary co ohlidaj archery. Tzn skupinka roste znacne do sirky a vysledny loot? Jen jednou se vyplatil, ale to jsem se vzdal lootu a ostatni meli po 300 stribrnych. Takze me se ani nevyplati kupovat si lecive lektvary. Vybavu a par minci navic si usporit zvladam diky levnejsim cenam u elfich remeslniku.

Potiz je, ze mag ma volne a vsude dostupne reagence. Nekolik carodeju co znam mi dokonce vyslovene napsali proc shanet reagence u remeslniku, kdyz jsou v lootu nebo v pokladu. Takze bych je omezil+ztizil k sehnani a aspon na tezsi kouzla by magove hledali ostatni hrace k vyrobe reagenci.

Imho vyhodou valecniku by melo byt ze jednou investuji do zbroje a maji ji na urcity cas, zatimco mag bude mnohem silnejsi ale kazdy jeho kouzlo bude neco stat. Tak to zatim nefunguje a kouzleni je dokonce levnejsi nez udrzba vybavy.(3 x 280 stribrnych za zbroj, 80-150 zbran, 50-150 stit a to ta zbroj neni kompletni (chybi rukavy, narkcnik, capka-->chybi presne ty casti, kde je nejvetsi sance na krvaceni!) )
Odpovědět
#16
Ta kozena capka se ziskat da, pokud vim. Reagence mam sotva tolik, kolik prokouzlim, vetsinou spis jdu "do minusu". Obcas hodim do hry hlasku, co koupim, ale zatim se mi povedlo neco sehnat tak dvakrat od hracu. Je fakt, ze reagenci, ktere nepouzivam, mam celkem velky prebytky a tak se snazim je pomenit s jinejma magama. Nektera kouzla by se mohla zdrazit, zvlaste summonovaci typu Cerna chapadla, apod. Pac kdyz prestanou ty summy fizzovat, tak staci par chapadel na cely jesterany, to vyjde tak na 10 az 20 diamantovyho prachu, coz je pakatel na to, ze vytvarite zivou materii v podstate z niceho.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#17
Neklame-li mě paměť, loot reagencí se zvyšoval, protože nebyl nikdo kdo by mágům poskytl dostatek reagencí. Možná by stálo za to, to zase omezit. Ne proto aby měli bylinkáři a spol. zisk, ale proto, aby mág někdy taky použil "konvenční" zbraň. Jak jsem hrával Baldurs gate - mág používal kouzla, až když šlo do tuhýho, jinak používal prak nebo dagger nebo tak něco.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#18
Inu decka.
Vcera vecer jsem se zase lognul na UO, jelikoz jsem byl pozadam Magnusem, jestli nepujdeme dung. Souhlasil jsem, proc ne?
Kouknu se do baglu co me chybi. Ejhle! chybi me bandaze, tak jsme se je s Magnusem vydali hledat kolem 1 rano...
Nasli jsme je, ale staly 2str/kus, coz jsem si zanadaval co za blba dal takovou cenu, vzdyt je to vydriduzske.
Nakonec jsem je koupil....

V tu dobu jsme potkali jakehosi zacatecnika, jenz zhani rybarskou navnadu o kterou se me Magnus tazal na icq.

Nekolik hracu se me tazalo, jestli nevim zda-li bude jeste Ishar hrat...


Celou tu dobu v onom dungu jsem se koukal do tel, jestli tam nenajdu nejakou capku, nebo neco. Bohuzel tam byly same regy...
V truhlicce jsme nasli 300 str a 2 sunky, coz mi vycaroval usmev na rtech a zasmal jsem se...

Co se tyce ekonomiky.
Nevim jak moc jsou vytizeni remeslnici, jelikoz jsem dlouhozadneho nepotkal Biggrin
Co vim z davnych dob, tak se moc nevyuzivali, neb vsechno se nachazelo v dungach, coz pocitam, ze se zmenilo. Pokud je jedinej aktivni farmar, tak to bude mit za nasledek silene zvednuti ceny, jelikot nebude mit konkurenci schopnou konkurenci, coz zase bude mit za nasledek velky rozdil mezi zkusenymi hraci, kteri si dokazou ty penize obstarat a noobami, kteri nic moc neznaji, neznaji lidi...
Vidim to tak, ze noobi budou sedet u severni brany a zebrat " pls 1str "
V horsim pripade deletnou postavy...


BTW: tento post se me zda, ze je naprosta kravina Ninja
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#19
No Beddy jestli toužíš po učedníkovi tak se hlásím :p já tu zase zoufale sháním nějakého mistra... (takže kdyby si se ozval na ICQ 191272892 aby jsme se domluvli bylo by to super, jen musím ještě někoho seřvat za to že mi padá net) ...teda vůbec někoho kdo se se mnou bude bavit... jinak sem narazil na stejnej problém co ty... ono stačí mít týden moc práce a hodnocení zmizí... a pak člověk neudělá vůbec nic... obzvláště když sem u to podaří na nízkým levlíku a nechce z RP důvodů postavu mazat a zakládat znova, momentálně tam umírám hlady protože mám omezený skilly tak že nemůžu splnit žádnou zakázku ani dělat nic jiného a jak jsme tak s klukama koukali tak sehnat hodnocení je prakticky nemožné... zvlášt když se člověk nechce nikoho doprošovat
bylo by moc fajn kdyby hodnocení padalo pouze za čas strávený ve hře... fůra lidí nehraje jen proto že jim expy stojej a nedokážou je znovu rozjet, trošku nechápu co má to že člověk nemá pár dní čas lognout společného s jeho RP

jinak k těm mágům... už to tu říkám po několikátý... musíte si uvědomit že není mág jako mág... jako to že sumoner vybije jedním sumonem všechno neznamená že všichni mágové dokáží bůhvíco... mám mága hodně vysoko a nemám ani moc peněz ani moc regů... neříkám že mágové jsou slabí ale jako promiňte viděl sem co dokáže war na vysokým lvlíku, jinak na blbýho vlka potřebuju tak 15 šipek a s šancí 95% mi klidně pět po sobě fizzne... přitom mě vlk dokáže zabít na dvě na tři rány když se mu povedou... jasně nemá prakticky šanci, ale zase na druhou stranu sem dal vlkovi s alchymistou na lvl 1 ránu sekerou za 17HP, tak tu nevykládejte jaký jsou warové děsný chudinky... to že poloobrovi neprorazíte zbroj je fakt hrůza... jen tak mimochodem vlnou Hielo ani Ji mu taky vůbec nic neudělám...
I’d crawl through a blinding rain, dragging this ball and chain
Just to see the sun go down on Tellico Plains
Odpovědět
#20
(19.11.2008 v 12:01)Patrick Forbs napsal(a): jinak k těm mágům... už to tu říkám po několikátý... musíte si uvědomit že není mág jako mág... jako to že sumoner vybije jedním sumonem všechno neznamená že všichni mágové dokáží bůhvíco... mám mága hodně vysoko a nemám ani moc peněz ani moc regů... neříkám že mágové jsou slabí ale jako promiňte viděl sem co dokáže war na vysokým lvlíku, jinak na blbýho vlka potřebuju tak 15 šipek a s šancí 95% mi klidně pět po sobě fizzne... přitom mě vlk dokáže zabít na dvě na tři rány když se mu povedou... jasně nemá prakticky šanci, ale zase na druhou stranu sem dal vlkovi s alchymistou na lvl 1 ránu sekerou za 17HP, tak tu nevykládejte jaký jsou warové děsný chudinky... to že poloobrovi neprorazíte zbroj je fakt hrůza... jen tak mimochodem vlnou Hielo ani Ji mu taky vůbec nic neudělám...

1. ano, jsou ruzni, ale mag ma prakticky vzdy jistotu ze da dmg.
2.ten blbej vlk zabije wara stejne jako maga, jedinej rozdil je v kozene zbroji (kterou ale jen tak mezi nami, nosi i magove)
3. sekery maji dany velky rozsah dmg. Ma snad kazdy valecnik delat jen sekery? A kdyz to beres takhle, videl jsem dmg kouzlem kolem 20-30.
4. puloborovi war neprorazi zbroj-->nic mu neudela-->neziska klic. Mimochodem, pulobr ustoji i deset waru a archeru s vybavenim co je nyni ve hre a postupne je sunda dolu.
Odpovědět



Skok na fórum: