Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4.25 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Záznamy z Arcana
#61
Návšteva inej dimenzie nebola bez problému. Niekolko mesiacov som sa nemohol dostať späť. Neskôr som si uvedomil že použitie telepatických správ by mohlo fungovať. Dokonca fungovalo aj ked som sa snažil do Arcana dostať predmety.

Evidentne, bol som to len ja čo priechod neprepustil. Hladanie zdroja tohoto blokovania bolo pomerne náročné, ale vyplatilo sa. Truhla magickej neutralizácie odtienila Večný oheň a ja som sa mohol vrátiť.

Bohužial je viac než zrejmé že sa otvorilo viac portálov než len ten môj. Preniklo sem vela cudzích bytostí a väčšina z nich nabrala tvar obrovských pavúkov.

Avšak Večný oheň zmizol. Je možné že by držal zatvorené všetky priechody? Podla knihy čo som objavil zrejme áno.

Otázkou je či stačí nájsť a zatvoriť priechody ktoré sa otvorili, alebo bude lepšie nájsť Večný oheň a posilniť jeho plameň natolko aby sa už otvorené brány znova zatvorili.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#62
Skúsim zhrnúť udalosti za posledných pár týždňov.

Okamžite po mojom návrate do Isharu ma navštívili královský mágovia. Pýtali sa na jasné svetlo čo šlo zo sídla cechu.

Tomáš Goj splnil moje inštrukcie a vložil Večný oheň do Truhly magickej neutralizácie a potom som sa mohol vrátiť. Pochodeň však bez stopy zmizla a krátko na to sa ku mne dostali informácie o obrovských pavúkoch.

Vydal som sa preto na východ od Cyprony kde som našiel jednu zvláštnu bránu chránenú množstvom takýchto pavúkov. Zatial vyzerá neaktívne.

Druhá - podla výskytu pavúkov je kúsok za vodopádmi smerom k Eldamaru.

Bránu som chcel ukázať kolegovi mágovi - Argosovi. V hostinci v Cyprone nás prepadol neznámy mág. Síce ma nepoznal, ale vedel moje meno. Zaujímalo by ma odkial...

Vyvolal čierny portál z ktorého vyšli von pavúci, avšak v meste plnom stráží vela šancí nemali. Rozhode sa pokúšal o môj život, zaujímalo by ma prečo.

O pár dní som Argosovi dal na prepis knihu o mágii zrkadiel. Snáď na niečo príde. V Isharskej knižnici som ešte niečo preštudoval o Večnom plameni. Vyzerá to tak že je to v skutočnosti nejaký artefakt z inej roviny existencie a nepatrí sem. Jeho význam mi nieje úplne jasný. Viem hlavne to že bráni priechodu do dimenzie v ktorej sa Manawydan nachádza.

Ostáva mi zistiť kto je to ten Soren ktorého držia uväzneného elfovia...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#63
Je jeseň tak som sa rozhodol využiť čas na posledný zber mandragory. Po celom dni strávenom prácou som sa znova šiel pozrieť na východ od Cyprony.

Pred šiestimi dňami som sa s velkou námahou prebil k zvláštnemu zelenému kameňu. Len pulzoval tou cudzou mágiou ktorú používal ten neznámy mág. Dospel som k názoru že na udržanie brány, alebo na otvorenie väčšej brány z ktorej sa k nám dostali pavúci sú tieto kamene velmi dôležité. Neváhal som a kameň som zničil.

Preto som sa na východ vydal aj dnes. Keď som znova narazil na skupinu pavúkov začal som s nimi bojovať. Uprostred boja sa pri mne ukázal nejaký mág a pomohol mi. Ukázalo sa že to bol Soren.

Povedal mi historiu o jeho experimentoch... a o tom že ho vyliečili elfovia. Ale ani raz ma neohrozil. Preto som ho požiadal či mi pomôže s bojom proti pavúkom a on súhlasil.

Prvú väčšiu skupinu sme našli pri ceste k Eldamaru. Tentoraz tam bol aj další kameň tak sme ho zničili. Vďaka tomu sa nám podarilo určiť polohu aj tretieho. Boj bol tuhý ale podarilo sa nám zničiť aj tretí.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#64
Ešte som raz šiel pozrieť okolie zvláštnej brány za Cypronou. Bolo tam zopár pavúkov ale bolo ich výrazne menej. K boju sa pripojil aj nejaký ork a pomohol mi tých pár pavúkov poraziť.

Tentoraz tam skoro žiadny neostali. Ani stopy po zelených kameňoch.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#65
Je to už dávno čo sa na povrchu objavil nejaký Drow. Od neštastných udalostí pred mnoho rokmi neostáva nič iné len predpokladať že Drow boli zasiahnutý Bolestou a ak žijú tak sa nemôžu dostať na povrch.

Orkovia, ľudia a teraz aj trpaslíci každý držia časť klúča k čiastočnej obrane. Ibuprofenium, prameň v Ishare a bylina Tilaronpus Alinum.

Moje znalosti bylín sú len mierne nadpriemerné. Bez pomoci slečny Černovírovej je šanca na nájdenie jedného kvetu Tilaronpus velmi malá, avšak existuje.

Zvláštne podmienky ktoré panovali v Podtemne (teplota, vlhkosť, tma a dalšie) umožňovali tak vzácnej byline akou Tilaronpus je existovať. Viem KDE bylinu hladať, ale neviem ako sa TAM dostať.

Ak sa obchody s bylinami, svitkami rozbehnú možno budem schopný financovať výskum ktorý by v hlbokých jaskyniach pod povrchom našiel miesto ktoré by sa podobalo na Podtemno. Zo všetkého čomu som sa tu venoval toto nesie asi najväčšie riziká.

Bude treba najať skúsených trpasličích kopáčov...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#66
Dnes v noci som navštívil elfský tábor pri Eldamare. Konečne som sa stretol s elfkou Spiriteou a prebrali sme ako si každý z nás predstavuje fungovanie knižnice. Obaja sme sa zhodli na tom že bude v Cyprone a že bude nutné vytvoriť oddelenie s obmedzeným prístupom.

Spiritee som daroval jednu kópiu "Shrnutí Magie Zrcadel" ktorú napísal nejaký Menethil. Dúfam že časom bude dostatok kníh na to aby sme knižnicu mohli založiť.

Časť kníh prepíšem a umiestnim ich aj v Isharskej knižnici. Tá je však verejná a niektoré knihy by sa tam nedali dať k dispozícii.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#67
V Arcane sa začali míňať zásoby. Ishar ani Cyprona však neponúkajú nič poživatelného. Teda okrem surového mäsa. Nazbieral som zopár hríbov, ale v krajnom prípade to vydrží maximálne niekolko dní.

Zdá sa že budem musieť tráviť viac času rybárčením než som chcel. Snáď sa nájde nejaký kuchár ktorý ryby uvarí.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#68
Včerajšok som sa rozhodol stráviť posledným zberom bylín ešte než príde zima. Potom som si však spomenul na to že trpaslíci oslobodili časť Goren-Zaru, tak som sa rozhodol navštvíviť mesto.

Zoznámil som sa s dvoma trpaslíkmi. Jeden z nich bol nejaký naštvaný. Druhý sa volá Jakšmirgl a je farmár a kuchár. Keď som mu spomenul že v Arcane hladáme niekoho kto by nám robil správcu tak prejavil záujem.

Dohodli sme sa že mu pomôžem s prenájmom menšej farmy vo Vilhelmoviciach a za to nám bude variť. Možno časom sa bude môcť starať aj o nejaké zvieratá určené na jazdenie.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#69
Prepisy kníh idú trochu pomaly. Stále ma rozptylujú problémy s dodávkami surovín na trh v Cyprone.

Knihu o cestovaní od som prepísal a upravil. Dám ju autorovi na kontrolu spolu s rukopisom. Elfom zase musím priniesť ten rukopis z doby pred Pohromou.

S výstavbou knižnice zatiaľ nemá zmysel začínať. Chcelo by to viac kníh pre verejnosť. Ešte upravím diela "Kartografie pro laiky" a príručku o Alchýmii od Terezy Černovírovej. Knihy o mágii od Adrie Hawke sú pomerne rozsiahle diela a sú nesmierne zložité na pochopenie.

Každopádne som zatiaľ v existujúcich knihách rozlíšil tri druhy písma. Západné - ktoré používajú hlavne ludia a hobiti z Isharu, Kareldu a Cyprony.
Runové - pôvodne zrejme rozšírené medzi trpaslíkmi a gnómami. Tiež sa používa na slová moci.
Elfské - pravý názov tohoto písma nepoznám. Pravdepodobne sa jedná o písmo lesných elfov. Zatial sa mi podarilo rozlúštiť zopár slov ako napríklad Eldamar.

Narazil som tiež na dva odlišné systémy čísiel. Jeden je momentálne často používaný v západnom písme. Druhý vyzerá byť gnómskeho pôvodu.

Dnes neviem aké písma používali Drow a orkovia. Zdá sa že súčastný orkovia používajú západné písmo.


Uvažoval som aj nad tým ktoré systémy sú staršie. Zatiaľ to vyzerá že najstarším systémom je Runové písmo...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#70
Včera som sa vybral na zber bylín. Nemal som v úmysle isť nikam ďaleko, potreboval som len trochu ženšenu do zásoby.

Len kúsom cestou na sever od Isharu som natrafil na elfku Menan a gnomskeho mága ako bojujú s nejakým podivínom. Ten muž ovládal nejaký velmi zvláštny druh nekromancie. S ničím takým som sa zatial nestretol. Nebola to ani jedna z dvoch mne známych ciest nekromancie.

Keď sa rozhodol ukryť pred našim zrakom a ani moje pokusy o jeho odhalenie kúzlom nevyšli, tak sme sledovali jeho stopy dalej na sever k pevnosti. Banditi boli v bojovej nálade ako vždy. Jedného som očaroval a Menan sa podarilo vypočuť ho. Je zrejmé že ho niečo velmi vydesilo.

Lugor... Kto to len môže byť? A z akého starého zdroja mágie čerpal ten nekromancer?
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#71
Severne od Isharu sa zase diali veci. Je zrejmé že sa v tejto oblasti pohybuje minimálne jeden upír... Pred pár dňami niekto vedome použil velmi nebezpečné kúzla školy nekromancie... A k tomu ešte tá udalosť s Lugorom...

Zašiel som preto za Avaldrom, predstaveným Helmitov. Uistil som sa že si s tak mocnými kliadbami vedia Helmiti poradiť. Tiež som im prislúbil podporu v prípade nedostatku reagencií ktoré pre svoju prácu potrebujú.

Ďalej som ich oboznámil s jednoduchými možnosťami ako zlepšiť obranu pred tak nebezpečnými kúzlami. V Ishare je stále na predaj zopár nápojov na obranu pred mágiou. Ja len dúfam že je niekto kto ich vie vyrábať. Potom aj najjednoduchšie triky ako "Bor Xoth" vedia pomôcť pri obrane.

Pokial sa znova niekto odhodlá tú kliadbu použiť bude musieť rátať s tým že spätná väzba tohoto kúzla je viac než silná.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#72
OOC: Avaldr, představený Helmitů, co se tu zas sakra děje?
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#73
(04.07.2014 v 10:46)Ilicius napsal(a): OOC: Avaldr, představený Helmitů, co se tu zas sakra děje?
OOC: Možno som sa pomýlil Biggrin
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#74
OOC: Avaldr je jen kněž a kadet nemá nějakou extra funkci u helmitů, vzhledem k celkové aktivitě Helmitů, je asi jeden z mála na kterého se dá obrátit, příběh jsem mu do RP sekce nepsal, jelikož umí jen číst, ale něco se vždy dá splácat Smile
Odpovědět
#75
Kde začať...

Kontaktoval som Calwen aby som jej povedal o problémoch s nekromanciou ku ktorým došlo na severe. Začal som podobnou prednáškou o základoch obrannej mágie akú som dal Helmitom a členom Isharskej Armády, avšak pripomenula mi kúzlo ktoré je možné použiť ako ochranu pred manipuláciou mysle. Čudujem sa že som si nenašiel čas preštudovať ho viac. V rámci toho Arcanum hľadá alchymistu ktorý by vedel dať k dispozícii nápoje na ochranu pred mágiou, aby si vyhliadky vedel zlepšiť naozaj každý. Nehovoriac o tom že by mi podobný nápoj pomohol tiež.

Potom som sa spýtal na jej názor na Rilwen. Aj keď som mal podozrenie že je pod vplyvom kliadby šialenstva, Calwen je názoru že jej telo ovláda duch dávno mŕtveho nekromancera. Exorcizmu tohoto typu som sa nikdy nevenoval. Možno by stálo za to spýtať sa... mŕtvych či im niekto nechýba.

S Calwen sme sa rozišli a šiel som sa venovať zberu bylín. V džungli som spozoroval že miestne gorily sú velmi učenlivé. Pri zbere puškvorca ma jedna z nich sledovala a skúšala napodobovať.

Keď som sa vracal do cechu všimol som si koňa pri Trpasličej jaskyni pred Isharom. Patril Denetriovi, preto ma zaujímalo či má Armáda nejaké výhrady voči trpaslíkom. Dnu som sa dozvedel že pár dobrodruhov s Tomášom Gojom a Denetriom vošlo do hlbších chodieb a už dlhšie sa nedostali von. Vydal som sa preto na pomoc a dobrodruhom pomohol.

Niekolkoročný tréning a skúsenosti sa mi vyplatili aj v pre mňa neznámom prostredí. Moja prirodzená moc tu velmi nefungovala, avšak naučené znalosti o ohni, chlade a obrannej mágii sa hodili bez zbytku. Na jednej strane som bol schopný ochrániť dobrodruhov i seba pred ohnivými kúzlami a na strane druhej chladom ničiť bytosti ohnivej podstaty.

Po výprave sme sa s Tomášom pozreli či by šlo napísať svitky s kúzlami školy chladu. Bohužial Kužel chladu zatial niesom schopný preniesť na pergamen a Tomáš si s podobnými svitkami tiež neporadí.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#76
Už som tretí deň v lesoch medzi Cypronou a Eldamarom. Len sporadicky som zašiel do Cyprony zaniesť nejaké byliny čo som nazbieral. Z cechu som si mohol vziať aspoň spacák. Moja snaha zistiť čo presne sa s Rilwen stalo pokračuje.

Znova som sa spýtal Calwen na niektoré detaily o jej tete Rilwen. Neviem o prípade kedy by sa duch nekromancera dostal do tela inej živej bytosti. Väčšina nekromancerov sa naviaže na svoje telo, a dušu uzamkne do nejakého predmetu ktorý lich vždy nosí pri sebe.

Tento prípad je iný. Calwen mi zodpovedala otázku či Rilwen žije alebo nie. Sám nekromancer sa vraj priznal že sa o telo Rilwen delia, avšak pri pokuse o exorcizmus sa niečo velmi pokazilo. V tele Rilwen vraj ostal len zlý duch...

To je však v rozpore s pravidlami rovnováhy. Sily dohliadajúce na to aby duše mŕtvych odchádzali kam patria by toto nedopustili. Najbežnejším trikom na oklamanie je ponuka niekoho iného, ale nie vždy to vyjde. Hlavne mi príde ako málo pravdepodobné že by sa to podarilo práve počas exorcizmu vykonávaným Helmovým kňazom.

Príliž veľa otázok...

Najprv treba všetky do jednej zodpovedať. Tým že sa odlúčim od iných mysliacich bytostí mi pomôže v hladaní. Najprv skúsim nájsť Rilwen pomocou telepatických správ. Pokial správa nájde adresáta viem že je vo svete živých.

Pokial nie mám dve možnosti. Na vlastnú päsť ísť preskúmať svet mŕtvych, alebo povolať toho čo o živote a smrti rozhoduje. Ani jedna z týchto dvoch možností sa mi nepáči.

Každopádne si myslím že exorcizmus bola nesprávna volba. Ten je zameraný hlavne na démonické bytosti. Tou zlý duch nieje. Myslím si preto že duch Rilwen stále je v jej tele, len nevítaný hosť zmenil rétoriku aby sa do budúcna ochránil.

Stále však netuším ako sa k cudziemu telu pripútal.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#77
Rilwen určite žije a je sama sebou, ale niečo ju zmenilo. Neviem len čo presne sa stalo v dobe kedy z Arcana bez slova odišla.

Potom čo bol zradca Brutus zabitý pri studni pod Isharom tak som truhlici s čiernou tekutinou vzal a uschoval. Krátku dobu k nej mohli mať prístup aj další členovia cechu. Tri do vody vylial Bruta. V truhlici sú tri prázdne flakóny a štyri plné. Jeden chýba.

Rilwen až záhadne mlčala ked som diskusiu presunul na túto tému...

Nikomu sa nepodarilo presne zistiť čo v tých flakónkoch je. Alebo podarilo a len mi to neprezradili? Je to od drowow. Môže to byť naprosto čokolvek...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#78
Začal ma znepokojovať výskyt upírov severne od Isharu.

Úplne prvého upíra som videl ešte za čias ked bolo mesto Ishar obliehané Bolesťou. Krátko potom čo sme odrazili vylodenie jašteričích ludí sa v mestom jeden prehnal. Väčšinu času mal podobu oblaku. Druhého som videl pred niekolkými rokmi. Velmi stará upírka. Z nejakého dôvodu som ju zaujímal avšak som na dlhšiu dobu musel odísť a tak sme sa už potom nestretli.

Potom čo Horian odhalil Edwinovu identitu v Ishare som si uvedomil že tak bledé osoby ako on som už vídaval, ale prvý krát som videl ako niekto kto bol predtým živý bol tentoraz upírom.

Zasiahnuté osoby sa vo všeobecnosti utiahli a odišli z Isharu a iných hustejšie obývaných oblastí. Nikdy ma nenapadlo toto dávať do súvislosti s Rilwen.

Moje hľadanie lieku sa preto zintenzívnilo...

Zbytok udalostí posledných dní bol výrazne triviálnejší. Hlavne som sa venoval zásobovaniu cechu a výmene informácií.

Trochu ma mrzí že k nám veľmi veľa mágov vstúpiť nechce - napríklad kvôli členstvu v inom cechu. Nikdy to nebola prekážka z našej strany, skôr vyzerá že to vadí hlavám iných cechov než nám. Každopádne vďaka pomoci od Quende sa moje schopnosti práce s nemrtvými ale aj ich ukladanie k večnému spánku konečne dostali do trochu lepšej rovnováhy. Moja volba ohňa bola rozhodne správna.

OOC: Topic [Questy]Arcanum bol updatnutý
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#79
Niekolko dní dozadu bolo v znamení výmeny znalostí. Alchymista Ivor sa dozvedel niečo viac o flóre - hlavne ten podzemnej a tiež som mu venoval kópiu receptu Shunnarovho nápoja. Elfovia sú momentálne výrazne bližšie k hranici Bolesti než ktorýkolvek člen Arcana.

Vzťahy s členmi Quende sa rozvíjajú celkom dobre. Sorenovi som dal pre Quende detailný opis kúzla ktoré ma naučil. Myslím že podobným spôsobom spíšem všetky kúzla ktoré neopísal mág Arthas ani Khelben. Bude to náročná práca a rozhodne to nebude literatúra pre každého.

Pri jednom výlete na východ - práve k hranici s Bolesťou - ma konečne navštívil môj známy Argos. Odpoveď na svoju otázku som dostal. Bohužial som nemal možnosť dať mu na schválenie jednu kópiu upravenej knihy o cestovnej mágii.

Neskôr som vzal k Prameňu pod Isharom Tomáša a vysvetlil mu celú históriu. Helmiti toto miesto stále velmi dobre strážia a to je len dobre.

Teraz keď je Ishar s orkami zadobre asi by stálo za to recept na výrobu nápoja ponúknuť aj im, výmenou za tolko kvetov Tilaronpu kolko len budú ochotný dať. Bohužial v Arcane stále nemáme alchymistu.

Niekolko dní som znova strávil zberom bylín a rôznym zásobovaním. Bylinky, drevené krúžky. Zima sa blíži tak aby nebol nedostatok. Náhodou som natrafil na zvláštny druh "hodvábnych" húseníc a dal ich pánovi Šmirglovi. Varoval som ho nech ich nevysmáža, ale skúsi ich chov. Začiatky vyzerajú velmi sľubne. Na farme sa tiež vyliahla ďalšia jašterička.

Udalosti posledných dní by boli celkom nudné ak by nedošlo k tomu útoku Bratrstva na členov Quende pred Isharom. Upír Edwin bol zatknutý a uvrhnutý do väzenia. Využil som príležitosť a pozhováral sa s ním. Evidentne predstava že by len hodinu z večnosti mal tráviť za mrežami ho celkom desí. Stále sa ma snaží presvedčiť že Ishar si moju pomoc nezaslúži. Sľúbil by mi čokolvek len aby sa mohol dostať von. Možno toho skúsim využiť, ale neviem do akej miery sa dá jeho slovám veriť.

Ak Argos neklamal a liek neexistuje tak to neznamená, že by sa nedal vynájsť.

A ešte jedna vec. Horian prišiel za mnou s novým návrhom zákona o nekromancii. Z väčšej časti s tým musím súhlasiť. Všetko čo by mohlo byť podla nového zákona ilegálne som v cechu zlikvidoval. Každopádne mi to dáva další dôvod znova zavolať staviteľov na to upraviť budovu Arcana. Už pred vela rokmi som chcel nechať upraviť schodisko dole tak aby sa dalo ukryť za odsúvatelnú stenu. Skladové priestory by sme tak oddelili od hlavnej haly a kuchyne. Potom by aspoň časť cechu mohla byť prístupná verejnosti.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#80
Prepísal som a zjednodušil stanovy cechu. Nebolo to síce jednoduché, ale rozhodne nie zložité. Od čias Pohromy sa naše ciele zmenili len málo a pokojnejšie okolie znamená že sa nemusíme zameriavať len na Bolesť, ale aj na zbieranie a uchovávanie znalostí.

V okolí však po Bolesti ostalo dosť miest kde temné sily pracujú a udržujú svoju moc...

Tomášovi Gojovi som dal diplom cechu, šlo viac menej len o formalitu. Diplom spolu s členstvom som ponúkol aj Calwen. Jej znalosti by určite mohli pomôcť pri budovaní knižnice. Ešte musím nájsť aj Spiriteu. Vraj sa presťahovala do Cyprony, ale dlhšiu dobu som ju nevidel.

Velké starosti mi robí Argos. Jeho znalosti astronómie sú naozaj velké, avšak za súčastnej situácie nemôžem riskovať že ponúknem členstvo niekomu koho by Horian okamžite zavrel do väzenia... Nechcem ohroziť ani jeho, ani Arcanum a ani našich študentov.

Medzi orkami nieje žiadny šaman ktorý by bol mágom v pravom význame slova. Gobrug bol však velmi prekvapený že dvere Arcana sú otvorené aj orkom. Kedysi sme mali za adepta dokonca jedného drowa, ale zmizol tak ako celá ich civilizácia.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět



Skok na fórum: