Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 2.33 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uvažovaná aktivace Drowů
#1
Vážení, rozhodli jsme se vám zpříjemnit (asi jak komu Smile ) čekání na ostrý provoz a proto dojde k aktivaci rasy Drow.
Než začnete jásat a brousit obětní nože, čtěte prosím následující:

Když jsem diskutoval svoje úvahy s Marinou, byl jsem nařčen že chci udělat z drowů "jen další rasu" - a právem. Jediný způsob jak povolím aktivaci drowů je za následujících podmínek - nebojte, byly konzultovány s RT, zejména s Marinou, s výsledkem "To by šlo".


Podmínky pro aktivaci a zachování rasy Drow:

1, Jediný (dočasně) vstup do Podtemna bude v okolí Isharu a bude (opět dočasně) dosažitelný i slabšími postavami.
Důvodem je zachování interaktivity mezi hráči - nedovolím vám zavřít se do Podtemna a nevycházet.

2, Drowové budou ctít stanovená pravidla PvP.
Bude stanovena "obchodní zóna" - oblast ve středu Podtemna, na jediné přístupové cestě k Tzir Ularu. V přístupu k této zóně nebude bráněno NIKOMU (tj. ani elfům!).
Oblast od této zóny až k městu bude prohlášen za zakázaný pro ostatní rasy - vstupem do této zóny dávají automatický souhlas k PvP s drowy včetně lootu, bez ohledu na PvP flagy.
(jednoduše řečeno: drow tam smí volně napadat a lootovat ostatní rasy, nikoliv však drowy!)
Ostatní rasy jako "odvetu" mohou prohlásit svá města (ne okolí!) za zakázané pro drowy - jakýkoliv drow který tam vstoupí dává automatický souhlas s PvP a lootem s občany tohoto města.
(jednoduše řečeno: občané města se zákazem mohou napadnout a lootovat libovolného drowa, který vstoupí do jejich města)

3, Drowům kteří se rozhodnout hrát "kytičkové drowy" (tj. drovy normálně se stýkající s lidmi, elfy atd.) nebude ze strany ostatních drowů nijak bráněno.
Může se jimi za to pohrdat, ale nebudou se kvůli tomu vraždit na potkání (i kdyby byly PvP aktivní - prostě to neuznám jako RP důvod k napadení).


Tyto pravidla mají drowskou rasu trochu odDrowit, aby nenastala situace které se velmi bojím - půlka MW hraje drowy, protože jim to umožňuje prudit druhou půlku MW (a druhá půlka následně odchází). Mají taky zpřístupnit tuto rasu těm kdo drowa hrajou jen že je to "cool rasa" ale chtějí hrát normálně s ostatními.
Nijak nebrání (pravidla ani já) tomu, aby jste si vytvořili "tvrdé jádro" a hráli drowy tak jak pravděpodobně od začátku plánujete. Ale budete muset kolem sebe snést PvP chráněné hráče a kytičkové drowy.

Porušení těchto pravidel bude trestáno jednoduše - Drowové půjdou zase k ledu.
Na druhou stranu pokud se ukážou mé obavy jako neopodstatněné, může jich být část (nebo všechna) zrušena.

RP odůvodnění současné neaktivity Drowů a výše popsaných pravidel:
Drowové čelí vyhynutí, Pohroma je zasáhla nebývale silně - není se co divit, Podtemnu je obtížné čelit i v příčetném stavu. Aby měli dost sil na obnovu své rasy, musí sáhnout po snáze dosažitelnějších zdrojích - po surovinách a výrobcích z povrchu. (např. získat obživu v Podtemnu musí být nesrovnatelně těžší než na povrchu, proto když koupí jídlo z povrchu, ušetří síly a prostředky na další důležité věci) Drowové musí (ač značně neradi) udělat to co neudělali od dob velkých válek - navázat alespoň minimální vztahy s rasami na povrchu.
PS: Tento důvod bude ještě zpracován a upraven do RP příběhu - ale vyberte si, chcete dřív drowy nebo příběh o nich? Cool2 Nebo ho zkuste napsat sami, ať si má Marina s čím pohrát.


Přesný termín aktivace dosud není stanoven - Marina pilně pracuje na Podtemnu, městě a interakcích. Odhad je konec ledna - ale víte jak je to občas s termíny, zvláště z našimi Smile Nemluvě o tom že nejen MW živ je člověk.

Jisté je jedno - dostanete šanci.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#2
zaujímavé, lenže ako chcete dohnať ten rozdiel medzi ostatnými rasami a Drowmi ? či Drow-player má byť online 20 hodín denne aby ich dohnal ? Wink ... to to je troška nedomyslené, ak by sa to nejako spravilo, budem (podľa ostatných ešte) hrať Drowa, ak nie, nebudem znova začínať od piky. btw. pre mňa je "kytičkovej Drow" nič,.. takýchto hráčov ignorujem Smile
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
#3
Mě z tohohle příjde docela na hlavu, že všechny rasy musí žít v Isharu jako vietnamská a naše, divoká, prasata v jednom chlívě, jen Drowové by zase měli něco extra... Co takhle, kdybych se sám vzbouřil a požadoval bych Goren-Zar? :-D[/align]
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#4
A my chceme jen palisádu a nedostaneme ji... Angry
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#5
(11.01.2009 v 00:58)Fenek napsal(a): Mě z tohohle příjde docela na hlavu, že všechny rasy musí žít v Isharu jako vietnamská a naše, divoká, prasata v jednom chlívě, jen Drowové by zase měli něco extra... Co takhle, kdybych se sám vzbouřil a požadoval bych Goren-Zar? :-D[/align]

keď sa povie drow, znalý človek si predstaví Podtemno, fialovú farbu, čiernych Drowoch s sneho-bielymi vlasmi, nenávisť a vraždy na dennom poriadku. Do momentálne situáce na MW sú proste nezakomponovateľný (neviem či som to správe napísal) preto GMka prichádzajú s takou možnosťou, prijateľnou pre nich a zhruba prijateľnou pre priemerného hráča, avšak nie pre niekoho, kto od rasy Drow očakáva maximum (čo by aj malo tak byť !).
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
#6
HaFiKu. Pokud kritizujes, jen pro to, ze muzes kritizovat...asi si to zcela nepochopil, ostatne jako vzdy. S prominutim si blbec, uz nevim jak jinak ti to rict.

1. Vstup do podtemna je provizorni a zajistuje to kontakt s hraci. Az se to vse vyresi, vstup se posune a bude obtizny, presne podle toho, jak to ma byt.

2. Pokud bude fungovat neco podobne, jako ze prijde 10 elfu 2 dny po spustneni a pujdou vybit Tzir, pak zasahnu ja, stejne to bude platit naopak. Nestrpim, aby nekdo zneuzival pocatku drowu. Jestli budou nejak zkusenostne zvyhodneni, to jeste proresim s RT.

3. Zapomel si jak to u drowu chodi...kdo tam nepatri, proste si tam nezahraje. Tudiz nekdo, kdo povazuje drowa jen za cool rasu nezapadne a bude nehorazne tyranizovanej. Ne vsak jen bezohledne pojizdenej. Pokud se mu nebude libit jak s nim zachazeji ostatni drowove kvuli jeho odlisnosti, nema jit hrat drowa. Avsak, pokud nekdo bude hrat takoveho drowa, ze zaleze neakm do jeskyne a bude si delat babovicky na svem pisecku, tak prosim. Nejde udelat, aby rasa byla udelana presne podle jejich pravidel, je to jen hra a my jsme jen lidi. Ma jit o zabavu a ne o HC hrani nejaky podelany role. Ses do toho az prilis zazranej.

RP oduvodneni rozsirim. Zavolej si Xeenovi at si ty drowy udela. JA NEJSEM XEEN! Sam si rikal jak maji byt drowove zavisly na povrchu. Nerikam, ze budou 100% zavisly, ale napriklad drevo a jidlo bohuzel v podtemnu nebude tak jednoduche sehnat. Jak si to sezenou, je jen na nich. Jestli budou chtit obchod prosim, jestli ne, tak ne.

Jedinej postizenej si tu ty. Misto toho, aby ses s necim konecne smiril a priznal, ze nejlepsi cesta je kompromis, radeji neustale kecas a kecas a sam delas velky kulovy. A nejsem jedina, koho posledni dobou stves.

Dale. K tem expum uz sem se vyjadrila. Pokusim se to nejak vyresit, rozumne.

Fenku Tzir Ular neni zadne privilegiumm je to zaklad.

Je hezke, ze tu jsou hraci, co vyzaduji maximum, ale to za danych podminek neni mozne.

Jestli jste si vsimli, tak Whitey napsal, ze tyto pravidla muzou byt zrusena a ja s tim taky pocitam. Je to jen provizorni nekolikamesicni stav, ktery se bude pomalu upravovat.

Jestli o drowy nejstojite v tomto podani, reknete to rovnou. Nenecham se tu kritizovat za nekolikadenni praci.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#7
Koukám že se to tu v určitých ohledech vůbec nemění... nabídněte pomoc ostatním a dostanete drátem do oka. Nedejte jim nic a budou si stěžovat. Myslím že zde už jednou někdo psal: když se vám to nelíbí, založte si vlastní shard.
Světlo se stane stínem, čas se stane nepřítelem a život... život se rozplyne v bolesti.
Odpovědět
#8
O tohle tady ale prece vubec nejde. Shard je pro hrace, ale nemuzeme jim dat vse co chteji. Drivejsi navrh drowu znel uplne jinak, tohle je komrpmis a tak se mi to zda nejlepsi a primerene pro obe strany.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#9
ja by som to zhrnul asi takto.

1. Drowovia - máte Podtemno. Je to viac než má väčšina nedomovských rás ktoré sa stiahli do Isharu. Je to vaše mesto.

Ludia v Ishare ale ani za tie tri mesiace nevedia využiť maximum - nemajú v helmových chrámoch kňazov, nemajú poriadnu armádu a sú ekonomický závislý na hobitích, elfích a trpasličích remeselníkoch (hlavne pestovateloch a výrobcov vybavenia)...

2. Orkovia sa konečne z Isharu sťahujú do svojho tábora. Hurá. nemusím ich trpieť v meste.

3. Máme tu dejovú líniu s Pohromou z ktorej prežila len hŕstka pôvodnej populácie celého sveta, pričom o Drowoch nikto nepočul 3 reálne mesiace - to jest niekolko herných rokov? Nemyslím si že by to drowom až tak velmi pomohlo v rozvoji - tá dlhodobá izolácia.

4. je fakt že dnes je tu zásadný problém s tým že drowovia začínajú všetci od nuly. ale:
- ingame provokácie zo strany Drowov ich situáciu budú ešte zhoršovať pokial tam uvidím podobné hranie ako u niektorých členov bratrstva tak to bude nie problém v deji hry, ale v tom že určité pravidlá by sa mali dodržovať (žiaden ne-drow v uzavretých miestach Tzi-Ullar bez povolenia celej komunity drowov, žiadne PVP uprostred Isharu.)

Hafík viem že si všeliaký, ale že nedovolíš aby hra klesla tak hlboko ako som už na MW pár krát videl a musí sa to stále riešiť... V tomto by som povedal že si to budeš vedieť ustrážiť.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#10
Napsal jsem pouze svuj nazor. Ale ok, omlouvam se ze jsem vubec neco psal.
Odpovědět
#11
určite máš právo na svoj názor, ale uvedom si to že mnoho hráčov si veci predstavuje inak než je možné ich teraz mať.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#12
Pokud se vám pravidla nelíbí a nehodláte se jimi řídit, řekněte to rovnou ať Marina nedělá zbytečnou práci.
MW neslouží úzké skupince hráčů, kteří nám budou diktovat "takto to chceme a kdo to neuznává ať tam nemá přístup".
Snažíme se přitáhnout co nejvíce hráčů a postarat se o to aby se bavili.

1 a 2 pravidlo: Drowové v současnosti nemají jinou šanci k přežití než nakupovat za své věci jídlo z povrchu. V současnosti nemají sílu na to získávat ho v Podtemnu, natož aby pořádali nájezdy na povrch. Proto vyčistili a udržují cestu k povrchu, aby ti kdo o to stojí s nimi mohli obchodovat.
Důvody k 3 pravidlu jsem už objasnil na začátku této zprávy.

HaFiku, tím co jsi tu napsal jsi mi utvrdil moje obavy ze spuštění drowů, obavy kvůli kterým jsem tyto pravidla vytvořil.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#13
Marina nedela drowy jen pro me a jsem zatim jediny komu se to nelibi.
Odpovědět
#14
Ja si celkom cením prácu GM na Drowoch,.. ale ako som písal v minulom poste, pokiaľ nebude nejaká solidná náhrada expov, tak určite nič nové začínať nebudem, mám chuť obesiť sa, keď mám niečo rozpracované a musím to začínať od začiatku. Takže uvidím, ako sa doriešia expy Smile
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
#15
no podle mě není nic jednoduššího než prostě postavu na 13 lvl změnit na drowa na 13tém lvl atd. Nechat ho rozházet si dovednosti a hotovo. Bylo by to fér vůči začínající rase. Stejně jako GM někdy mění dovednosti mělo by to jít i s rasou ne? V tu chvíli budou všichni spokojení..ti hráči si to "odehráli" ale ti co budou chtít nové postavy si to budou muset pěkně střihnout od začátku jako každou jinou postavu, kterou se rozhodnou založit.
Odpovědět
#16
Já osobně bych žádné upřednostňování v expení neprováděl. Proč by měl drow dostávat víc xp, když ten, co si založí novou postavu, dejme tomu člověka, víc neexpí? Já mám problémy dohánět ty vyšší lvly teďko a nikoho to nezajímá, eště se zvedaj levelcapy.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#17
(11.01.2009 v 11:43)Anča Sazeničková napsal(a): no podle mě není nic jednoduššího než prostě postavu na 13 lvl změnit na drowa na 13tém lvl atd. Nechat ho rozházet si dovednosti a hotovo. Bylo by to fér vůči začínající rase. Stejně jako GM někdy mění dovednosti mělo by to jít i s rasou ne? V tu chvíli budou všichni spokojení..ti hráči si to "odehráli" ale ti co budou chtít nové postavy si to budou muset pěkně střihnout od začátku jako každou jinou postavu, kterou se rozhodnou založit.

Amen !!Ninja
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
#18
1) Prdelavani postav v zadnem pripade.
2) Prdelat rasu za soucasnych podminek nelze, musel by se prescriptovat zaklad ras. (jde o maxima statu, protoze elf premeneny na drowa je v zakladu stale elf)
3) Drowove nemeli moznost drive zalozit postavu, ty Fenku ano.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#19
Nevidím důvod ke zrychlenému expování drowů - jednak to bude národ který se vzpamatovává po kruté ráně, jednak noví hráči (nebo nové postavy starých hráčů) také nemají žádné zvýhodnění.

Předělat postavu nelze, jak vysvětlila Marina - při změně rasy je to to samé jako změnit vlasy. Sice se (možná, do skript jsem zatím nekoukal) změní skillcapy a statcapy, ale startovní úrovně zůstanou té rasy co byla - a to je škoda. Navíc opět nevidím důvod.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#20
(11.01.2009 v 12:55)Marina napsal(a): 1) Prdelavani postav v zadnem pripade.
2) Prdelat rasu za soucasnych podminek nelze, musel by se prescriptovat zaklad ras. (jde o maxima statu, protoze elf premeneny na drowa je v zakladu stale elf)
3) Drowove nemeli moznost drive zalozit postavu, ty Fenku ano.

1, tomuto sa dá vyhnúť - zmažem postavičku (rozlúčim sa equipom, pretože všetko niečo stojí) zapíšem si počet expov a level, založím drowa, vyberiem čo všetko chcem (povolanie, pohlavie, účes a všetky kreposti), GMko mi vráti späť level a všetko je vyriešené.
2, s jednotkou by sa vyriešila dvojka
3, práve preto si myslím, že by sme mali mať túto možnosť akéhosi "transferu" postavy, pretože ja som si už odohral dosť hodín v hre a je mi fakt ľúto o to prísť,.. keby sa to urobilo ako som navrhol (ako navrhla Anča vlastne) na 100% hrám drowa !!
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět



Skok na fórum: