Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
přestupek v pvp
#1
Porušení pravidel pvp
*****************

Včera se stalo to, že jsme se vydali k orčí pevnosti. Potkali orky a začla menší komunikace a slabé vzájemné provokace, My všichni jsme byli pvp z naší skupiny a orkové smíšená skupina přičemž napadli Karlose, který se bránil střelbou z luku ač oni tvdí opak, nejdříve po něm vystartoval přivolanej medvěd a až pak začal se bránit střelbou(ostatně login to dokáže, že jsme byli napadnutí první) proti útoku bychom nic ani nenamítali, kdyby se do souboje nezapojili všichni smíšeně, tedy i non pvp orkové a nedali Karlosovi full loot. Což je vlastně jedinej důvod proč sem píšu. Jinak bychom to neřešili zde. Když jsme na to upozornovali Tuglyra ať jim řekne ať vrátí jeho vybavení řekl ať si napíšeme právě na fórko a nespamujeme chat.

To že jsem se nechtěli bít potvdí i události předcházející.

Takže rádi bychom aby, bylo karlosovi bylo navráceno vybavení a dotyčným orkům, kteří neměli pvp flag, byl pvp flag zapnut a mohli si to hezky dořešit IG.

Oni se hájili tím, že my jsme dali full loot jednomu jejich pvp hráči a že jsme říkali že si dáme souboj bez lootu. Ano toto jsme navrhovali na chatu, ale nidko z nich se nevyjádřil, tudíš nic z toho nepotvrdili. Non pvp hráči nebyli do souboje přizváni a přesto se zapojili. My nežádáme nic jiného, než aby byli v tomto případě dodržena pravidla, jako ve všech předcházejících. Tedy navrácení lootu a trest pro non pvp, pokud možno již zmíněným zapnutím jejich pvp flagu, na čtrnáct dní, místo toho případného čtrnácti denního banu.
#2
Boli tam aj hráči s PvP Flagom ? Boli. Lootovali hráči s PvP Flagom ? (To neviem heh, ale asi áno keď už Karlosa skosili). Tak v čom je problém ?

Pokiaľ ťa lootoval hráč s PvP Flagom, nemôžeš ani ceknúť, pokiaľ nejaký non-PvP Flag zobral čo i len jednu vec, je to porušenie pravidiel (ak tomu správne chápem). Ale hráči s PvP Flagom čo nalootili, to už je povolené pravidlami.

(Nezvyk byť lootovaný čo ? Tongue)
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
#3
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=491

"Pokud PvP s pomocí Ne-PvP postav udolá jiného PvP, nesmí lootovat, protože došlo k porušení pravidel a souboj byl neplatný."

...já to vidim jasně klucí.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
#4
bych se taky vyjádřil:
Přijdou tři hovada, stopnou si před pevnost se zapnutým war modem, a povídaj jednu urážku za druhou. Jasná provokace. Buzerovat takle hobyty, pochopím že vás nenapadnou ale buzerovat takle Orky... cos čekal.

Dále k tomu incidentu, poprvé po vás šli 3 pvp hrači, + jeden non PvP war na 2 lvl. Jestli vůbec někoho trefil nevím. A lootoval tě on, nelootoval.

Podruhé jsem se Xurruka dotazoval, jestli se můžou připojit k boji dva non PvP, jelikož sem si tím nebyl jist. Domluvili jsme se, že můžou, ale nesměj se lootovat. Načeš sme vyběhli z pevnosti a honili vašeho střelce. A sem si jist že od nás nedostal ani za bod zranění...

no a vidím to takle:
1a, Vyjímkou v pravidle 1, je tzv. Provokace.
Provokací je např. arogantní chování, očividné porušování místních pravidel (města, domu ...), urážky apod.
Provokující dává provokovanému automatický souhlas se svým napadením.


Jak jsme psal včera, tvá postava je největší hovado na shardu, pořád dělá problémy, provokuje a pak sou z toho hodinové povídačky na chatu. Když se vám to hodí najedou se obracíte na pravidla. Ale že pořád chodíte po jejich hranici vám vyhovuje.
ork Eny byt farmař
někdo mě může znát pod jménem Enigma, z dob dávných
#5
no jestli nekdo zacal s urazkami, tak vy, ale to ted nehraje roli, jde o to (dejme tomu ze priznam provokaci) tak meli sice narok na souboj, ale nikoli na loot - jak sem z pravidel kopiroval Beddy (sem na mobilu, jinak bych to sem hodil sam..) takze to s lootem vidim jasne..

cekam na vyjadreni GM (tulgyrovi nazory me nezajmaj, vsichni vime jaky ma postoj k nam a k orkum a neni to nestranne GM)
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
#6
Nedá mi to, ale opět si musím přihřát kašičku...
Na tomhle příkladu je evidentně vidět jaké má PvP vliv na komunitu shardu.
A kolik lidí se nyní bude věnovat podobným incidentům.

Stále si stojím za názorem, že PvP ano, ale v takto malé komunitě pouze eventové.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
#7
Prijde mi divny kdyz nekdo dela bordel a pak se odvolava na pravidla. Na jedne strane si dojdou drze pred orci pevnost a nadavaj jim a provokuji, ale kdyz dostanou po drzce hned hledaji jake pravidlo na to napasovat.
#8
Tak pozor. Pravidlo jsem sem zkopíroval já, aniž bych měl s tou bitkou cokoliv společnýho, aby bylo jasný který pravidlo (podle mě) bylo porušený

Je jasný, že pokud bratrstvo naběhlo před orčí pevnost a provokovalo, měli orci právo je pokosit bez ohledu na PvP flag. Co se lootu týče, protože se akce zúčastnili i nonPvP orci (bez ohledu na to jestli někdo někoho trefil nebo ne) neměli právo orci mrtvý bratrstvo lootovat.
Pokud se mýlím ve výkladu pravidel tak sorry, rozsekne to asi leda White dolphin Smile
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
#9
já bych vás rozsekal hned ... ale byl bych obviněnej z nadržování zbytkem shardu že se s váma moc pářu ...

takže jen zasílám doporučení na řešení ...


#10
Beddy, vsak jo, nenarazel jsem ani na tebe ani na pravidlaSmile
#11
ano Karlose dostal FL, na jeho zabiti se nepodilela ani jedna postava nonpvp ( tedy pokud bere, ze na nej nonpvp postava utocila pet minut nazpet, v tom pripade to beru, ano do souboje se zapojila nonpvp postava )
Gustav Bělovous - Trpaslík - Mastičkář

( kdysi Olda Bělovous, Xurruk, Gustav Straka )
#12
(12.01.2009 v 14:44)Straka napsal(a): ano Karlose dostal FL, na jeho zabiti se nepodilela ani jedna postava nonpvp ( tedy pokud bere, ze na nej nonpvp postava utocila pet minut nazpet, v tom pripade to beru, ano do souboje se zapojila nonpvp postava )
Rikal sem, staci vratit veci a resit to nebudu (ten klic mi das tak jako tak)
souboj 5 mnit pred? byl to porad stejny souboj ;-) nevim o tom ze by se to Nejak ukoncilo a znova zapocalo, kazdopadne na me NonPvP utocil i s PvP hracema coz znemozznuje loot. To jsi ale sam priznal.
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
#13
(12.01.2009 v 10:18)Tyr napsal(a): Boli tam aj hráči s PvP Flagom ? Boli. Lootovali hráči s PvP Flagom ? (To neviem heh, ale asi áno keď už Karlosa skosili). Tak v čom je problém ?

Pokiaľ ťa lootoval hráč s PvP Flagom, nemôžeš ani ceknúť, pokiaľ nejaký non-PvP Flag zobral čo i len jednu vec, je to porušenie pravidiel (ak tomu správne chápem). Ale hráči s PvP Flagom čo nalootili, to už je povolené pravidlami.

(Nezvyk byť lootovaný čo ? Tongue)

chápeš to špatně, jak je v pravidlech, pokud se souboje zúčastní jiný hráč který nemá pvp flag, může si nechat o kořisti jen zdát.
#14
Karlose zabil vykouzlený medvěd (pvp) hráče weugy který ho honil přes přes celou hranici bolesti (ten medvěd) potom hebnul u jednoho opuštěného baráku asi tak po 10minutách co (pvp)Xurruk hledal jeho tělo ho našel a vybral . Karlos v tu chvíli byl už dávno resslej a kdyby nelamil a nehonil Drakena kterej jim vracel klíček od baráku

zkratka (pvp) u jména dává automatický souhlas k souboji a lootu(loot jen u pvp hráče)
Tugruk(2lvl válečník)
Urken(6lvl hraničář)
Gwentha(7lvl hraničář)
Grumrok(10lvl válečník)
(pvp) Weuga (mág)
(pvp) Xurruk (knez)
(pvp) Draken (mág)

V první vlně zautočili jen pvp hráči + Tugruk
První eště když Draken s Xurrukem omráčili Kojaka společně s poslem tak ho nelootili a říkalo se že se lootit nebude...Chvíli po tom zabili Weugu a dali ji FL . Orkové se již s non-pvp hráči a vyrazili proti nim . Bratrstvo se rozprchlo buh ví kam . V tu chvíli sem sledoval Karlose jak utíkal lesem s medvědem za zadkem a jak ho tam ukousal...Neviděl sem žádneho nepvp hráče že by na něj utočil proto sem to nemoh řešit na místě Smile
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
#15
No nevím ale pvp přeci není JEN a nutně udělený dmg ne? Ono podle mě docela bohatě stačí zapnutí war modu a nastavení targetu. To že se pak zrovna ten co nemá zapnutý pvp flag netrefí ho přeci neomlouvá z porušení pravidel. Ale nevím hádám že tohle je otázka pro nestranné GM s přístupem do logu..hádat se tu můžete jak chcete, ale stejně vám to oběma stranám bude tak leda k prdu
#16
Bez ohledu na to, že RP je nadřazený všem pravidlům a FL mi zrovna moc RP nepřipadá (zkratky blbý) Smile Whitey, napiš už sem něco a lockni to
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
#17
(12.01.2009 v 18:08)Tulgyr napsal(a): Neviděl sem žádneho nepvp hráče že by na něj utočil proto sem to nemoh řešit na místě Smile

Vidět jsi je nemohl páč já ležel mrtvej (někdo mě začal lootit ale pak si to uvědomil a nechal to ležet vedle mího těla) Grumrok a Gwentha zustali v pevnosti a urken netuším...

Podle meho nazoru je cela tahle diskuze o výkalu-řečeno slušně... (taky vznikla na příslušných místech, co si budem nalhávat) Protože za prve je jasne že nonPVP na 2lvl se do toho zapojil JEN kuli tomu že tím byl donucen svím RP, za druhe je jen a jen logicke že pokud jak ty říkáš parta s nonPVP hráčem nemuže lotit, nemůže být přece ani lootována ona parta... a za třetí vy ste ti co dali první fullloot... a u toho vašeho žadna nonPVP postava nebyla... Takže je to jedna jedna + to že nemáš mozek... myslim že mužeš být rád že to skončilo tak jak to skončilo...
Drena Čoudílková - užvaňená gnómí učednice alchymie
stepok - člen klubu spokojených hráčů
#18
[quote='Tulgyr' pid='6449' dateline='1231780084']

První eště když Draken s Xurrukem omráčili Kojaka společně s poslem tak ho nelootili a říkalo se že se lootit nebude...

Jo, to sme na chat napsali, jelikož to bylo bez reakce, tak sme to nebrali jako že to potvrzujete Smile
A taktéž si mylsím že by to mělo být jak říká anča, že proste nejde o to ze mi nedali Dmg, ale dali mi target a sli po me.
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
#19
Bylo to jak říká Tulgyr. Napadli jsme je my, protože jsme nemohli koukat na to jak se nám smějou u orčí pevnosti. Mě se loot osobně moc nelíbí proto jsme nelootili ani Karlose kterej byl jen omráčen, když ho dostali summoni, nechali jsem ho tam s Xurrukem jen omráčeného a šli jsme dál. Do té doby se nePVP hráči neůčasnili. Nějak se to pak celý rozprchlo a nešlo sledovat kdo všechno bojuje, teprv když lootli Weugu tak jsme začali lootovat taky.
Magnus- gnom
Draken- ork čáryfuk
#20
(12.01.2009 v 18:39)Kara napsal(a): A taktéž si mylsím že by to mělo být jak říká anča, že proste nejde o to ze mi nedali Dmg, ale dali mi target a sli po me.

ježiš ty seš nedochůdče... to že ti dala nonPVP postava target za pruzení, pak byla zabita (na druhym lvl je to na dve-tři rány) a pak ste tam ještě 15minut běhali po lese, a dostals full loot a plácnu třeba 50obrazovek od nonPVP postavy neznamená že se nonPVP postava podilela na tvem zabiti a lootu...
Drena Čoudílková - užvaňená gnómí učednice alchymie
stepok - člen klubu spokojených hráčů



Skok na fórum: