Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
přestupek v pvp
#21
Vy mi teda připravujete chvilky. Trávit hodinu nad logy, to mě fakt nebaví, když můžu dělat něco jiného.
Záznam je upraven - zkrácen a jsou odstraněny názvu účtů:

začátek bitvy, porušení PvP pravidel (dva orci, Segoves - ale u Segovese hádám šlo o obranu)
[22:18] 0x186E "Tugruk" [] útočí na hráče 0x1ABA "Karlos Strench" []! (zakázané PvP!)
[22:19] 0x186E "Tugruk" [] útočí na hráče 0x1036 "Segoves Moudrozvol" []! (zakázané PvP!)
[22:20] 0x186E "Tugruk" [] útočí na hráče 0x111A "Kojak" []! (zakázané PvP!)
[22:20] 0x1036 "Segoves Moudrozvol" [] útočí na hráče 0x186E "Tugruk" []! (zakázané PvP!)
[22:30] 0xD03 "Grumrok" [] útočí na hráče 0x111A "Kojak" []! (zakázané PvP!)
[22:30] 0xD03 "Grumrok" [] útočí na hráče 0x1ABA "Karlos Strench" []! (zakázané PvP!)
[22:31] Hráč Karlos Strench [] omráčen, původce: Weuga (1384, 1550, 0)
omráčení a zabití
[22:32] Hráč Karlos Strench [] omráčen, původce: Weuga (1389, 1589, 0)
[22:32] Hráč Karlos Strench [] zabit, původce: Zbojník s lukem (1102, 1510, 0)
...
Karlos se opět zapojuje do boje
[22:44] 0x1ABA "Karlos Strench" [] útočí na hráče 0x21DD "Weuga" []! (regulérní PvP)
[22:44] 0x1ABA "Karlos Strench" [] útočí na hráče 0x189F "Draken" []! (regulérní PvP)
začátek lootu těla
[22:44] Loot v rámci PvP: Xurruk bere 'Cestovní plášť' od Karlos Strench.
a zde pokračuje loot těla.

Pro mě klíčové momenty:
[22:30] 0xD03 "Grumrok" [] útočí na hráče 0x1ABA "Karlos Strench" []! (zakázané PvP!)
[22:31] Hráč Karlos Strench [] omráčen, původce: Weuga (1384, 1550, 0)
[22:32] Hráč Karlos Strench [] zabit, původce: Zbojník s lukem (1102, 1510, 0)

Výsledek:
Karlos byl zabit bezprostředně (2 minuty) po porušení PvP podmínek ze strany Orků.
Má nárok na navrácení výbavy.

Je jedno zda Grumrok měl nebo neměl vliv na PvP, boje se neměl účastnit, pokud nebyl přímo napaden.
Byla porušena pravidla PvP a těla Bratrstva neměla být lootována.
Pravidlo o provokaci nelze použít - to se vztahuje pouze na osobu která provokuje a osobu která je provokována, ne na PvP souboj vyvolaný provokacemi jedné strany.
Add: Nenašel jsem žádný záznam o dohodě že se PvP strany smí zůčastnit boje.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#22
tak preci jen ORCI nejsou svati. Ale proboha lidi, ted ajste lidi ne? nebo nejaky zvirata? nemuzete se chovat nejak rozumne? K vuli vam ted mohla byt hotova nejaka vec, misto toho se Whitey babral v logach, achjo *povzdechl*
#23
Bezeslovne zabiti drowiho remeslnika u orci pevnosti postavou Rilwen.
#24
at se GM nemusi slozite hrabat v logu tak: v ramci RP proste tahle postavicka s drowy nemluvi...slozil sem Larraae k zemi bez varovani protoze byl/a podle me v blizkosti mesta (na ty sutraky kaslu protoze jejich ucel byl mysleny uplne jinak co ja vim)....nic sem nelootl...jen sem dotycnou drowku rozsekal a vzal si hlavu jako trofej...necekal sem tam nez se ressne a dokonce sem po ni pak ani nesel...a kdyby se presto nekdo chtel hrabat v logu tak to bylo +- v 18:40
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
#25
Citace:2) Pokud drow projde kolem strazi na uzemi povrchu, platí pro něj (i pro ostatní) normální pravidla PvP.
2a) Pokud drow vstoupí na území města (POUZE MESTA a jeho velmi blizkeho okoli), které vyhlásilo zákaz vstupu drowů, není chráněn proti PvP a kdokoliv s nim muze zacit PvP. Hraci ucastnici se takoveho PvP nemusi mit zaple PvP flagy - hrac tedy vstupem na povrch dava souhlas K PvP i bez flagu. Hrac zaroven dava souhlas k naslednemu lootu.
7) Pravidla ve vztahu v PvP drow x drow a nondrow x nondrow stale plati podle pravidel Manawydanu.


Tyto pravidla vytvareji vyjimku vuci obecnym pravidlum Manawydanu a jako takova stoji vyse, pokud jsou splneny vsechny podmniky uvedene v techto pravidlech.
Pravidla si vyhrazuju kdykoli zmenit a platnosti nabyvaji okamzite po zverejneni, proto kontrolujte pravidla vzdy pred nejakou akci, ktere se tato pravidla tykaji.
Poruseni pravidel se bude trestat banem.

Kdyz uz tu Whitey neustale vyhrozuje exemplarnimi tresty pro drowy kvuli pvp, necht to plati pro obe strany.
#26
Podle toho co zatim vim, jde o poruseni pravidel. Pockam na vyhodnoceni logu adminem.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#27
Je tam rozpor.
"(POUZE MESTA a jeho velmi blizkeho okoli)" .. "vstupem na povrch dava souhlas"
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
#28
1. byl oto za mestskymi kameny
2. neni tam vstupem na pvorchu, ale do blizkosti mesta-blizkost mesta neznamena rozhodne 50+ obrazovek
3. kill byl bezeslovny, -poruseni i v pripade pvp svoleni.
4. to misto je mozne definovat i jako "blizke okoli orci tvrze" kam rozhodne nemame zakaz vstupu.
#29
(28.04.2009 v 18:31)Marina napsal(a): Rilwen [Monty] - obvineni z nonRP + poruseni pravidel PvP, utoku a nasledneho zabiti hrace bez flagu (vse dolozeno z logu) a lootu - navrh na 2 tydny ban + podminka (vyckava se na potvrzeni admina)
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#30
1. mestske kameny nejsou urcujici. "Je mi jedno kolik kam dáte kůlů a jak je pojmenujete, je jedno jak svou provincii nazvete, ale území patří nadále Isharu." (tenhle problem se tu uz resil, myslim, ze si u toho byl)
2. "hrac tedy vstupem na povrch dava souhlas K PvP i bez flagu" davam copy a paste, nevymyslim si to. Zatim jen upozornuji na rozpor, to vstupem na povrch tam skutecne je napsano a kdyz si to kopiroval mel bys to vedet a na rozpor upozornit nasledne sam.
3. v pripade svoleni nevidim duvod proc by to melo byt proti rp, ste nepratele (pokud ste na bl mesta, beru to jako hotovou vec).. tezko ocekavat nejake rozhovory s nekym, s kym se sotva domluvite v lamane obecne reci na zakladnich vecech. Ale naprosto chapu tvuj pohled na vec, ktery mas podlozeny drive probihajicima diskuzema. Ovsem ocekaval bych, pokud sme u rp trochu diplomacie a ne ze nam budete behat po povrchu jako by to byla vase domovina. Pak se nemuzes divit, ze lidi nebo elfove jednaji prinejmensim nepratelsky v mezich pravidel (pripadne nekdo "ujede").
4. ad. 1. To misto bych definoval jako uzemi Isharu. Orkove ho vyuzivaji a maji na to pravo, taky se o to nekolikrat zaslouzili. Zakaz vstupu tam rozhodne nemate, taky vam to nikdo nezakazuje Smile Kdyby to ovsem bylo na me, tak pri prvnim hlasenem objeveni drowa na povrchu necham procesavat dane uzemi, ktere jak uz sem rekl stale povazuji za vysostne uzemi pokud ne mesta, tak kralovstvi (a to myslim neni jen moje utkvela predstava, ze toto uzemi nekonci 10 minut jizdy od bran mesta).
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
#31
Orkové nikde (fórum) nevyhlásili že k nim drowové nesmí. Pokud drow, ork nebo oba dva neměli PvP flag, jde o porušení pravidel.

Větu "vstupem na povrch" si vyřiďte s autorkou, nemá tam co dělat.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#32
Vyjadrim s ek tomu i ja tedy, kdyz uz jde o mne Smile

Napaden jsem byl jedno policko od orci pevnosti, bliz uz to nejde Biggrin Rozhodne nepokladam tohle misto za bezprostredni okoli isharu.
Nevadi mi, ze me zabila Rilwen, je to elf, je to pochopitelne, ale beru to jako pohrdani rp systemem, mohla to byt pekna rp akce s naslednou moji smrti.
Veci jsem mel skutecne vsechny, zadne mi sebrany nebyly.
Navic ikdyz se s Drowama teda postava nebavi, predpokladam ze jakesi utocne nenavistne zasyceni by tam rozhodne bylo Biggrin. Obcas mi prijde, ze se lidi schovavaji za charakter svoji postavy, ktery neni nikde definovan. Asi by mela byt nekde povinnost tedy sepsat charakter sve postavy a zaslana GM, aby pak pri pripadnych sporech bylo hned jasne zda tedy dotycny jednal dle charakteru postavy a ne jen proto aby si hojil sve IR ego.
Stopař a krotitel
#33
Looot hlavy je jako lootSmile
Mimochodem, Whitey v jine souvistlosti zminil ze rasova nenavist neni duvodem k pvp i kdyz maj pvp flagy. JEdna se presneji o "dobre" drowy (prvni post o spusteni drowu, sekce koordinace). Zajima me tedy jestli se to vztahuje i na elf x drow.
Jde tu predevsim o princip, nam bylo vyhrozovano exemplarni tresty za podobny pripady. Biggrin
#34
Neumite cist a vytahujete fraze z vet...

2a) Pokud drow vstoupí na území města (POUZE MESTA a jeho velmi blizkeho okoli), které vyhlásilo zákaz vstupu drowů, není chráněn proti PvP a kdokoliv s nim muze zacit PvP. Hraci ucastnici se takoveho PvP nemusi mit zaple PvP flagy - hrac tedy vstupem na povrch dava souhlas K PvP i bez flagu. Hrac zaroven dava souhlas k naslednemu lootu.

vstupem na povrch, pokud je splnena podminka, ze na povrchu je zona zakazu - mohlo by tam byt dodano, ze vstupem do zony kolem mesta, ale to je jedno, stale neni splnena podminka...radeji to jdu preformulovat pro dalsi nechapavce
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#35
To Siren:
Nebeham po povrchu jentak, navic bezim nejkratsi cestou k orkum, takze nijak nedrazdim okolo Isharu.
Zadne svoleni nebylo, ani jsem to nestihl. Kdyby plivl aspon nejake slovo, prosim. Navic, jsem ani zbran v ruce nemel, prave pro pripad potkani nekoho z povrchu, abych mel cas aspon neco kvaknout a zkusit vyjednavat.
Stopař a krotitel
#36
Je pravda že porušení pravidel to bylo, ale já bych to zas tolik neřešil... Uznávám, že můj názor je dost ovlivněný mým názoremna pvp, aneb až na vyložený prasárny všechno povolit a řešit ig, klidně i za použití trvalých ig trestů. Přeci jenom žádné straně se vpodstatě nic strašného nestalo, tedy až na tu hlavu, což je věc která se dost těžko vystihuje (normálně by byl člověk mrtvej, tady jsou na orčí pevnosti hlavy osob, které normálně chodí po Isharu). A nějaká nařknutí z nonRP jsou podle mě kompletně mimo. Elf má podle mě s drowem Llothistou důvodů vždycky dost. A že by se měl nejdřív představit, říct že drowi prostě nemá rád, nebot to jsou zrádci, vrazi, bezbožníci a nevím co ještě, aby drow měl čas tasit zbraň a elfa zabít. Jediné co mě maličko zaskočilo bylo nakládání s tělem... I můj Avellion, který i když se tak většině jevil, rozhodně nebyl elfí gooder, by se spokojil prostě s tím že ho mus třelí do krku šíp. Ale pokud k tomu charakter má, nacož Rilwen přeci jenom neznám tak dobře abych to mohl jednoznačně posoudit, tak klidně i tohle vezmu. Je pravd, že do toho nemám moc co kecat, právo ho trestat máme, ale myslím si, že to že je shard vůči drowům nespravedlivý, není důvod dělat zbytečnou aféru z něčeho, kde žádný hráč nedošel výraznější újmy...
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
#37
A ja si celou dobu myslel ze Drowi budou mit na povrch zakaz. Jak to tak vypada, tak Drowi muzou na povrch ale nikdo k nim. Sakra taky se to mohlo stat o chvili drive. Asi je lepsi hrat ted drowa jak tak koukam. Dnes jsem tu byl asi po 2 mesicich, ale ze Drowove budou behat po povrchu o tom se moc nemluvilo pokud si dobre pamatuji. Priste vylezou ve skupine, a zacnou se zase ohanet ze jsme se meli branit? a pochopitelne maji Marinu ktera si Drowy bude branit a branit Biggrin *nechapave krouti hlavou*

Kdybych na povrchu vydel jakyho koli drowa a vedel jsem ze ho porazim, tak ho sejmu taky i za cenu banu a kdo vi ceho.
#38
To Votary: Celou dobu nám je vytýkáno, že drowové nemají být jen rasou existují bez nejmenší interakce s okolím. A když tedy začnem interagovat a obchodovat s orky, tak by jsi nás chtěl všechny vybít. Znovu připomínám že od spuštění manawydanu, se drowové dopustili mnohem menšího počtu provinění proti pravidlům, než ostatní rasy. Jinak být drowem, Votary pokud tě být drowem nebaví, určitě jím nebuď, hrál jsem jak u drowů, tak nahoře a říkám ti tohle, být drowem má deleko víc nevýhod než výhod a to i přes veškeré Marininy snahy.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
#39
No ja uz k tomu jen jedno, myslim si, ze by mely byt upresnena tedy pravidla o pvp mezi Drow vs nonDrow.
Horian/Rilwen evidentne ma jiny nazor nez jini, za nejblizsi okoli mesta Ishar povazuje celou dostupnou cast mapy.
A ikdyz je Rilwen elf a nenavidi drowy prirozene, neznamena to, ze se za to hrac schova a bude utocit beze slova. Pokud je to povoleny styl pvp od PVP hrace k non PVP hraci tak prosim o pridani teto klauzule do pravidel. Aby nedoslo ke zbytecnym trenicim priste.

Dekuji
Stopař a krotitel
#40
Marina: myslim, ze psanemu textu rozumim celkem obstojne (nemusis psat mnozne cislo, upozornil sem na to jen ja tusim Wink). Faktem proste je, ze tam je chybna formulace, nicmene pravidlu rozumim, jen sem si dovolil na to upozornit. Ale muzeme si to klidne rozebrat:
Kód:
Pokud drow vstoupí na území města (POUZE MESTA a jeho velmi blizkeho okoli),
Tohle chapu, pokud bych byl nechapavec, zacal bych tu povidat neco o stanoveni pojmu velmi blizke okoli Wink
Kód:
které vyhlásilo zákaz vstupu drowů,
Tohle chapu, je to pripad mesta Ishar, ovsem to neni ted podstatne.
Kód:
není chráněn proti PvP a kdokoliv s nim muze zacit PvP.
Podminky tedy chapu, dusledek snad chapeme vsichni.. A ted:
Kód:
Hraci ucastnici se takoveho PvP nemusi mit zaple PvP flagy - hrac tedy vstupem na povrch dava souhlas K PvP i bez flagu.
V prvni casti pred pomlckou - informacni redundance, ktera nema v textu pravidel co delat (tohle si preci stanovila v predchozi vete). Za pomlckou - naprosto matouci "vstupem na povrch", pricemz by tam zrejme melo byt neco jako vstupem do okoli mesta (vymezeni pojmu okoli nikdo specificky nestanovil). O zone zakazu sem v tom pravidle nikde necetl, s vyjimkou casti pravidel o Podtemnu 3 a 4, ktera se povrchu vubec netyka. Myslim, ze vetama jako "pokud je splnena podminka, ze na povrchu je zona zakazu" to delas jen a jen slozitejsi, protoze takova veta vztahujici se k povrchu v tom puvodnim pravidle proste neni. Pokud trvas na "zone zakazu na povrchu", tak prosim o stanoveni - co je to zona zakazu, kdo stanovuje zonu zakazu na povrchu, jake uzemi tato zona zahrnuje, atd. Proboha maj to bejt pravidla, jasna, bez zbytecnych slov a presne vystihujici. Pokud se za dva mesice dozvim neco o nejake zone zakazu na povrchu, o ktere puvodne nebyla rec (rec byla pouze o zakazanem uzemi mesta, to se nerovna zone zakazu na povrchu.. pokud ano, tak je zbytecne tomu rikat zona a delat to zbytecne slozitejsi, kdyz se jedna zkratka o uzemi mesta).
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony



Skok na fórum: