Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Pokec o orcích a okolo nich
#41
Jak jste si někteří všimli jsem menší dobu pryč (tento týden) a také tento týden budu pryč(25.1-30,1) proto nečekejte nějakou výrazné úpravy , eventy a podobnou práci spojenou s orky budu mimo Smile díky za pochopení vynahradim vám to
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#42
Co se stalo s načelníkem orků Nazgelem?
Hledám ho.
Za jakoukoliv informaci budu vděčná.

Fiona
Odpovědět
#43
Zachvíli začne zase běhat Smile měl trošku kratší pauzičku
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#44
Matky, ukryjte dcery, popř. dobytek a drůbež :-p
Odpovědět
#45
Některým orkům, jmenovitě Krangovi, se nelíbí málo konfrontační styl orků. Málo PvP a moc řečí. Příliš mnoho "spojenců" a málo nepřátel. Moc diplomacie a intrikaření a málo akce. Dokáže si někdo představit způsob hry, kdy by svět mohl vnímat orky jako záporáky a nepřátele, ale zároveň dovolil hráčům orků normálně existovat společně s hráči ostatních ras?
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#46
Po včerajšku sa mi zdá ,že orka hrám asi sám, zdá sa mi ,že niektorým by sa vám oveľa viac hodila úplne iná rasa, niečo "mierumilovnejšie", za tu krátku dobu čo tu hrám mi to príde ,že orkovia buď bojojú medzi sebou, alebo nebojujú vôbec, v 90% pláti tá druhá možnosť.

Uznávam ,že pri počte hráčov a absencí niektorých dôležitých povolaní v radách orkov je mierumilovná konfrontácia s vonkajším svetom nevyhnuteľná ( dokážem sa preniesť aj cez to ,že náčelník a hlavný šaman orkov kupuje koňe od elfa )

Príde mi to tak že sa tu všetci orkovia boja o svoje životy o to jak sa na nich budú pozerať ostatné rasy, ork podla mňa nieje rasa ktorú by mal hrať niekto kto nemá rád PVP. moja postava má nesmrteľnú dušu a do svôjho tela sa môže vrátit kedy chce, prečo by sa teda ták strašne malá báť smrti? Je to presne taký istý fakt ako to že postava musí jesť. Orkovia nerozmýšlajú konajú pudovo, podla nejakého inštinktom daného presvedčenia proste vedia čo zabiť majú a čo nie(toho je fakt málo). Čo môže hovoriť diplomacia tvorom ktoré nikdy moc nepremýšlajú? Niesme tiež drowovia aby sme používali nejaké intrigy, konáme pudovo priamo.

Myslím že niektorý by mali prehodnotit svoje pôsobenie v radách mierumilovných orkov.


Krang
Odpovědět
#47
zkus to co píšeš využít v praxi...zapněte si všichni z řad orků pvp a čekejte že jestli se nebudete chovat mírumilovně tak vás poženou dost daleko od Isharu...jestli tohle pro vás není problém (dost omezená interakce s jinými rasami) tak si začněte klidně hrát ty VAŠE archetypní orky á la drsňák tupec...v tom orkům nikdo nebrání...jen teda otázka jestli se tu najde tolik hráčů co tě podpoří
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#48
Nevrin:
To jsou podle mě dvě neslučitelný věci. Pokud budete tak agresivní jako včera "mladej" tak proti sobě obrátíte za chvilku nechtěnou pozornost a lidi, elfové a ostatní vás vytlačej minimálně za průsmyk, pokud se vás nebudou pokoušet radši jako problém vyhladit.

Drowned:
Ve druhým odstavci jsi si odpověděl prakticky sám. Ve strávající situaci ve který je svět jako takovej a orci jako rasa se musíš přizpůsobit a nebu chcípnout. Ty jsi se včera nepřizpůsobil a chcípnul přesně tak jak by to mělo být, dokonce tě dorazil ten kdo o daleko větší problémy nestál a hleděl na budoucnost svýho kmene.
I ta nejdivočejší šelma má pud sebezáchovy!! Nedělej z orků zase tupý hovada co půjdou pod kudlu jen proto že jsou divoký a nespoutaný bojovníci.
S tou poznámkou o neustálé možnosti se vrátit do svého těla je trochu nešťastný, to z tebe bude šílenej maniak co bude vraždit na potkání protože nemá co ztratit??? Trochu slabý RP ne?
Stěžovat si na staršího šamana že je srab a neútočí na každýho koho potká je doufám jen poznámka v rámci RP toho že hraješ za mladýho a nerozvážnýho roka, od čeho by jinak starší kmene byli kdyby nehleděli na budoucnost kneme alespoň rámcově a nechali by je pobít v prvních dvou bitvách s daleko mocnějším protivníkem?
Včera jsem to bral jako pěknou zápletku a RP kdy mladej a bojechtivej ork zlikvidoval obchodní dohodu. Bylo to věrohodný a bavil jsem se. Ale stěžovat si že jsou všichni orci srabíci to je už trochu krátkozrakej pohled. Nicméně se válce nebráním, chtěl jsem volnou cestou na sever domluvit dohodou s kmenem, ale když kmen zanikne ve válce, co se dá dělat Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#49
Duše bojovníka je možná nesmrtelná, ale jeho brnění a zbraně nejsou. Kolik Full Lootů jseš schopen ustát, než s tím tady sekneš, protože tě přestane bavit hodiny vydělávat na věci, jen abys je v nejbližší potyčce zase ztratil? A že se tu FL, bohužel, provozoval a provozovat asi bude.

Tímhle svým "mírumilovným" způsobem si orkové zajistili přežití v době, kdy by ani nebylo kam ustupovat, protože všude byla bolest. Dosáhli tak i toho, že významná část postav jiných ras je vůči orkům nyní zásadně neutrální, nebo je jim dokonce příznivě nakloněná. To je výsledek hry z předchozích měsíců a odměna za "mírumilovnost".

Tu diplomacii dělám z pozice šamana, u kterého je to snad přípustné. Orkové se musí naučit vybírat si nepřátele. Koho si můžou dovolit zmlátit, koho zabít, komu jen nadávat, s kým obchodovat a komu se raději vyhnout. Já bych řekl, že se nám přesto přezevšechno zachovávat nějaký ten archtetyp orka daří celkem důstojně.

Aktivita orků je teď dobrá a máme před sebou zajímavou dějovou linii. Věřím, že sebevědomí orků poroste a s tím i ochota pouštět se do nějakých konfliktů. Jen včera jsme skolili dva ušáky. Smile
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#50
Orkovia sa poddali a podvolili, v zaujme prežitia vlastného rodu, dobre to berem, na druhej strane neverím ,že bojachtivý národ orkov sa vzdal svojich pudov. A v podstate udržiava aj keď možno dočasný mier s ELFOM! mladý orkovia, deti orkov, im všetkým je už od narodenia vtĺkané do hláv kto je ich úhlavný nepriateľ.

Včerajšia situácia bola presný opak toho čo som napísal, napadol ma spolubojovník už mrtvého elfa, a moji "spolubojovníci" nespravili nič pre to aby mi pomohli, len tam stáli a pozerali sa, TRUE ORC BROTHERHOOD! Celé mi to prišlo tak ,že kmeňový šaman sa zastával elfa, namiesto člena kmeňu.

Nezakladám si na nesmrteľnej duši, ale viem že keď to občas možno prehnám tak sa do toho tela vrátit môžem a toto vie ja moja postava. Nebaví ma sa stále hrať na Trammel like shard, kde su všetci spolu a všetci sú kamaráti, a nemyslím si ,že by ma v tomto mal obmedzovať low level, tzv. "mladý ork". Holt vačsinu bitiek prehrám, včera som na to životom doplatil prvý krát, tie následky znesiem rád. Veď aj vás ostatných hráčov to baví občas niekoho rp zmlátit, zabiť Wink Ako Krang hovorí ja nikdy neprehrávam :>
Odpovědět
#51
Drowne:
Zaútočil jsem na tebe nikoli když byl elf mrtej, ale ve chvíli, kdy jsi nereagoval na moje slova at toho necháš a střílel jsi na omráčenýho. Ork se zkušenostma dospělého válečníka by se spokojil s pokořením orka a nechal ho vyžrat si porážku. Mladej ork je lačnej po krvi a chce zabíjet bez ohledu co to způsobí druhý den jeho kmeni.
Já ti jen vyprášil kožich a vyráchal rypák ve vlastní krvy, to mi stačilo. To jak se zachoval vás šaman beru jako adekvátní tý situaci, prostě eliminoval hrozbu pro svůj kmen. Tak to chodí ve smečkách divokých zvířat ke kterým se tak hlásíš, takže na tom nebylo nic proti orčí komunitě, spíš naopak.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#52
vôbec sa nestažujem na to ,že si ma zabil a vôbec tiež nieje podstatné či pred alebo po smrti elfa. Sklamala ma reakcia mojích "zelených bratov" ktorý sa mojej smrti prizerali a pre to aby jej zabránili nepohli ani prstom. Predsa sme len stále svojím spôsobom vyvrheli, menšina a takéto menšiny vačšinou držia spolu až do poslednej kvapky ( tie kvapky platia hlavne u orkov ) Všeobecná pravda je ,že najlepších priateľov robí spoločný nepriateľ a nepriateľov majú orkovia veľa. Keď ork, už slovne alebo inak podporuje nepriateľa ( ktorý sa teraz počas "krízy orkov" môže javiť ako spojenec, neutrál, každý ork , teda aspon ten ktorý nieje totálny vlastizradca, vie že je to je jeho úhlavný nepriateľ) tak nieje niečo OK.

Orkská pudovosť proste odporuje nejakému vyššiemu cieľu vždy a za každých okolností udržiavať mier v mene prežitia celého rodu.

p.s pozdravujem Kristiana Wink baví ma byť stredobodom pozornosti :>
Odpovědět
#53
Vetšina orků svoje "pudy" stále má, ale můžeš to svést na Gobruga, který se je snaží mírnit a slibuje jim, že si to bohatě vynahradí v budoucnosti.

Elf prodával Gobrugovi koně a jiného prodejce Gobrug v té době neznal. Kůň je silná zbraň, bez které se to v PvP, kde o něco jde, nedá. Čeká nás ještě vyřizování účtů s Bratrstvem. Nediv se proto Gobrugovi, že se mu moc nechtělo tenhle obchodní svazek přerušit. Mohl jsem ti přikázat, abys přestal, ale to bych orkovi před elfem neudělal. Nakonec jsem ti ho i pomohl zabít a koně u něho dál už kupovat nebudu.
Když na tebe zaútočil Harren, chtěl jsem tě podporovat jenom léčením a nechat tě si to vybojovat samotného, ale nepodařilo se mi tě dohnat a trefit. Když tě omráčil, pohrozil jsem mu, že na něj zaútočím, pokud se ještě dotkne tvého těla. Než jsem to ale dopsal, nasázel do tebe do tebe pár šípů a já neodhadl, že se blížíš smrti.

S Taranelem byl Gobrug ochoten obchodovat, protože nebyl členem žádné orkům nepřátelské guildy a choval se jenom věcně. Ve všem Gobrugovi vyhověl a neměl ani nic proti tomu, když jsem mu neplatil plnou, domluvenou částku. Proto se ho Gobrug tak trochu zastával.

Ale celkově jsem za ten tvůj výbuch orkství rád. Budu na to brát příště větší zřetel.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#54
Drowned:
Mě se zdá, že si tu situaci na cestě včera prospal a navíc ted ani nečteš co ti píšu Smile Já tě nezabil, zabiju tě příště pokud jsis nevzal jak postava ponaučení z toho co se stalo Smile
A nepochopil jsi ani základní pud všeho živýho a to i orků - přežití. Čest je jedna věc, ale vyhledávání nesmyslných sporů a vtažení klanu do války proti několikrát početnějšímu a materiálně silnějšímu nepříteli, je věc druhá.
Orkové nemusí intrikovat ani zapojovat víc mozkových buněk než je třeba aby pochopili, že pokud budou zabíjet lidi a elfy na potkání, že to bude mít nepříjemný a možná i fatální důsledky pro ně jako pro komunitu.
To že to nechápe ork jednotlivec je zajímavý z pohledu RP a přináší to do hry oživení a možnost zajímavých zápletek. Ale to že si tu stěžuješ na foru na zbabělost svých zelených bratří to už tuhle zajímavost trochu snižuje Smile
Nevrin:
Hele hoši, vy mě začínáte štvát Smile JÁ HO NEZABIL!! Já ho jen omráčil abych mu dal lekci.
Pokud byste zapojili do toho vyřizování účtů a šli po mě, asi bych se musel přidat k bratrstvu ikdyž je nemám moc rád a jít vám po krku. Protože jsem přinejmenším toho šamana vnímal jako rozumnýho a čestnýho (v duchu orčí cti) situaci jsem nijak nehrotil. Nezasahoval jsem ani když ten "madej" na Taranela zaútočil, bral jsem to jako jejich boj a tak to mělo bejt, byl to jejich spor a jejich boj. Bohužel jsem špatně pochopil situaci a myslel jsem si že se šaman (myslím že to byl on) snaží "mladýho" zastavit. Kdybych věděl, že jde po Taranelovi taky už bych to jako čestný vyřizování účtů neviděl a zapojil bych se do toho střetu taky.
Začal jsem střílet až když "mladej" nereagoval na moje výzvy aby přestal střílet do omráčenýho Taranela. Nejsem salát co bude koukat jak mu zabíjej kamaráda. "Mladýho" jsem pak omráčil a šamano řekl že jestli se to bude opakovat tak že "mladýho" příště zabiju, pak jsem odešel k Taraneovo tělu.
"Mladýho" dorazil šaman kopím, já stál minimálně pět kroků od něj a ani se k němu nepřiblížil. Jak padnul z zemi omráčenej přestal jsem střílet.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#55
Přinejmenším jednu ránu v omráčení dostal od Harrena a je možné, že jsem ho měl zacíleného pro útok při všem to zběsilém klikání i já. Dostal se pod kritickou hranici zdraví a já ho už nestihl vyléčit. Nechtěl jsem ho zvedat okamžitě, abych si mohl říct svoje.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#56
Me na cely ty situaci zarazili dve veci.
1. byla ze ork nereagoval na to kdyz ho elf v podstate otevrene vyzval na souboj, a v momente kdy se otocil zady a byl na odchodu tak na nej teprv zacal strilet. (IMO mel se do nej pustit uz kdyz ho elf prestal ignorovat a vyzval ho k tomu. Zakernej utok bych cekal spis od drowa.)
2. vec byla ze do toho Gobrug zasahnul, ale je pravda ze aspon varoval. Od orka bych cekal ze si to necha dva mezi sebou vyridit a zasahne az kdyz to bude vaznejsi (tak jak to udelal harren). Stejne tak bych cekal ze da krangovi poradnej "trashing" za to ze si otevrel hubu i na nej Smile.

Ja se ve vysledku pobavil, i kdyz jsem chtel docilit jinyho vysledku. Obcas to chce taky pozorovat emoty, nez jen strilet ignorovat. Treba na pokus srazenim konem bych cekal nejakou reakci ale budiz mohl jsi to prehlednout.

Jinak, pokud si myslis ze bezna reakce orku na pritomnost elfa by mel byt utok (jakoze jsi po me ten den nekolikrat na potkani bez ptani vystrelil). Tak tim bortis veskery nacelnikovo snahy vyhnout se zbytecnymu konfliktu, a mnohe dalsi dusledky. (Pokud budes na potkani strilet po lidech/elfech tak necekej ze te pusti do mesta a naopak cekej ze po tobe pudou straze hned jak te zahlednou popr. vas proste lidi v lepsim pripade vyzenou, v horsim vyhladi.)

Co se tyce nesmrtelnosti postavy... ono nechat se masakrovat dokola jen kuli tomu ze jsem "nesmrtelnej" mi nepride jako zrovna dobrej pristup na RP serveru. Stejne tak by to pro orka mela byt pohana...
Pokud by se orci nedokazali prizpusobit nynejsim podminkam, tak by to nedopadlo moc dobre. Btw. staci se podivat jak to vypada s drowama.
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#57
Nevím,jak bych bral,jak se Krang zachoval..sice se chová jako Ork,ale o orcích jako takových podle mě ví málo..A tím,že útočí na elfy na potkání,nám orkům jako celek může způsobit velké potíže.My nevyvoláváme potyčky mezi ostatními rasami pokud nemáme důvod,takhle to teď musí chodit,jinak orky vyhladí...Dříve možná orci zabíjeli elfy na potkání ale časy se zmněnili,a aby jsme přežili,musíme se držet stranou,a pokud se jedná o obchodování s elfy,jsem zvědavej,od koho seženeš kvalitního koně,než od elfa,(nebo někdy i člověka ) já vím,jsou nepřátelé,ale někdy není jiná možnost,koně potřebujeme.Jinak nevím co k tomu říct,jinak to,že když si sám schválně vyvoláš potyčku s elfem,nebo člověkem,tak nečekej,že ti hned poběžím na pomoc,jen kvůli tomu,že jsem ork,tvoje problémy po tobě uklízet nebudu,kdyby tě ten elf provokoval,a urážel,klidně bych se na něj vrhl i s tebou,ale on tě nijak nenapadal..Takhle to vidím já,jestli to někdo vidí jinak,tak ať to sem napíše,rád bych viděl názory dalších..Vurg.

Odpovědět
#58
Sarja, drowove se maj dobreSmile
Odpovědět
#59
Utok zo zadu nebol umyselny a ani naplanovany, dokym si to nenapisal tak som o tom ani nevedel ze som utocil zo zadu. Myslim si ze nieje predmetom tohto topicu do detailu rozoberat ako utok prebiehal kto umrel kto koho zabil.

Druha vec je ,inu rasu okrem elfa som este nenapadol nikdy, doslo jedine k par dohodnutym subojom pred mestom a to za napadnutie nepovazujem.

nesmrtelnost duse som nevytahoval ako pravidlo podla ktoreho by sa malo hrat, ale ako moznost, ked to raz prehnam tak sa do toho tela mozem vratit. Skutocne som na svoje jednanie doplatil zivotom raz. Preco sa musim stale opakovat? Happy

Orkovia su podla mna rasou ktora zije na hrane cely svoj zivot. V krize ktoru maju orkovia teraz sa mozu bud spojit a bojovat alebo sa rozdelit a bojovat proti samym sebe, inu moznost nemaju. Orkovia niesu rasou ktora by sa nejak specialne zaujimala o pud sebazachovy, teda pud prezit, nejednaju ako masa jednaju kazdy individualne( pudovo ) teda mozu jednat aj proti zaujmom prezitia celeho kmena. Nezaujima ich politika diplomacia, problemy riesia silou a problemy ktore nevedia vyriesit silou vyriesia este vacsou silou.

Vedia kto je ich uhlavny nepriatel, v podstate to uz maju geneticky dane od svojich predkov, a ked nahodou stretnu v lese nejakeho elfa, tak v orkskej nemysliacej malej pudovo zalozenej hlavicke moze dojst k iskre, k iskre ktora kasle na pud sebazachovy, kasle na pravidla a zaujmy celeho kmena.

Nacelnik ktory mozno nema tak nasrate v hlave jak ostatny orkovia, sa moze pokusit toto prirodzene spravanie orka potlacit, najprv to vsak musi potlacit sam v sebe pretoze aj on je "len ork", so svojou malou aj ked mozno trosku inteligentnejsou hlavickou.

Chcem tym vsetkym povedat ze keby to je v mojich rukach tak neposlem vsetkych orkov vypalit ishar, teda na suicide mission ktora by znamenala vyhladenie celej rasy. Akurat ze obcas to orkom moze "prepnut" a casto sa v stresovych situaciach prostrednictvom pudov menia na zvierata. A nepaci sa mi pristup orkov ktorym to neprepina nikdy a ich konanie mi skor pripomina spravanie ludi, elfov , ktory rozmyslaju racionalne.


edit Vurg: Ked chces hrat orka tak rozmyslaj ako ork Wink Ork ktory je od narodenia uceny aby nenavidel elfa by si nikdy na kona ktoreho ochocil, alebo vychoval elf nesadol.

Nikto po tebe nechce aby si riesil moje problemy, ale elf je aj tvoj problem, uz len jeho samotna pritomnost, znova sa dostavame k tomu ze skus rozmyslat ako ork :>

Orkovia maju vzdy dovod vyvolavat konflikty, ci uz mene ich nabozenstva, v mene dobyvania uzemia, ako sa hovori dovod sa vzdy najde.

Orkovia niesu rasa ktora skloni hlavu a bude slapat s davom len kvoli tomu ze trpi nejakou krizou, radsej by ako rasa umreli nez aby sa podvolili inej moci nez je moc Gruumshova
Odpovědět
#60
Když tu padla zmínka o drowech, tak si musím postesknout. To zapínání a vypínání drowů orkům taky moc nepomohlo a částečně to přispělo k současnému stavu. Dokud byli drowové, musel jsem v Isharu nakupovat jen minimum věcí a klidně jsem byl ochoten riskovat, že nám zakážou přístup.

Zavření Podtemna byl vůči orkům dost necitlivý zásah. V době, kdy ho zavřeli pro údajnou neaktivitu tam stále fungovalo pár řemeslníku ochotných plnit zakázky pro orky.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět



Skok na fórum: