Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Makra u stromu, makra v dole
#21
Znovu opakuji, tentokrát snad jasně a přímo:
Nediktujeme vám jak máte hrát svoji postavu.
Pokud chcete celý den sedět a pozorovat mraky, nikdo vám v tom nebrání.
Je ale VELKÝ rozdíl pokud sedíte a máte puštěné makro proti autoAFK,
nebo pokud stojíš opřený o plot a kecáš farmáři do práce.
To první VELICE vadí a nemáte za co dostávat odměnu, OnlineXP.
To druhé je vítané a OnlineXP za to dostávat máte.
Děláš něco, bavíš ostatní - jsi odměňován.
Sedíš a nic neděláš, na nikoho nereaguješ - nejsi odměňován.
Sedíš a myslíš si že ostatní baví tvoje makro *chrápe na sluníčku*, browsíš při tom po netu - budeš trestán.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#22
Dobře, jinak......tak trochu se očekavalo, že vyletnu. Přeci jen, zevlovat v tehle hře je moje oblíbena zabava. Ale teď trochu čísel ano?

Hraju plně dvě (a více) postav. Opakuji že plně.
Jednou je válečník a druhou je zevlák.
Řeknu rovnou, že do této doby hraní bojová postava dohnala a předstihla úroveň zevlujicí postavy o víc jak 50 tisíc expů a pozor!
Stále stoupá.
Proč?

Protože bojová postava v jednu chvíli expím stejně tak automaticky...jako bojem. Tzn. ve chvili kdy sem dostaval spousty a spousty expu z boje mi lezly i auto expy.

A teď pozor, ta zevlicí postava nabrala expy jen díky tomu, že sem občas byl ve hře několik hodin a expil jen autoexp systeme. Řekl bych, že tak slušných 20-30% sem byl bohužel sám a seděl na lavičce nebo rybařil....rybaření plus, minus 10%.....tzn 20% doby strávené ve hře sem v podstatě expil jen tak, že sem seděl na lavčice.

Když se nad tím zamyslíš....tak nejen, že plně aktivní postava má více expu...což je v pořadku, ale postava méně aktivní má dost velkej propad a musí ho dorovnavat opravdu dlouhodobým (4 hodiny ve hře online denně uplně normal...občas i 6-8) pobytem ve hře.

Řeknu ti rovnou, že nedokažeš plných 6 hodin dělat akci ve hře každý den nebo obden. To je na zblaznění, nejen že to nevydržíš, ale prostě ani nejde hrát nebo jakkoliv se akčně projevovat plných 6 hodin u postavy pasivnějšího zaměření.

To znamená, že ten propad bude ne že mnohem větší, ale když si to spočítaš, pasivněji zaměřená postava........nebo postava zaměřena čistě jen na rp hru.........nema jen velkej propad, ale v podstatě expit ji, aby trochu se držela alspoň na pruměrné pozici celkoveho levelovaní nebude možné.

Propad bude prostě už extremní.
Odpovědět
#23
A co když třeba píšu knihu?
Myslím, že to je činnost, za kterou bych měl být odměňován, ale zároveň to tenhle systém neumožňuje.
Odpovědět
#24
Pokud z tvé hry nikdo nic nemá, nebudeš za to odměňován odměnou za aktivitu.
To je realita, i v normálním světě máš něco za něco.
(nebo, lépe řečeno, máš slabou půlku něčeho za celé něco Smile )
Pánové, tato diskuse začíná být poněkud nudná.
Hrajte si jak libo, ale pokud porušíte pravidla AFK, nebrečte tu nad trestem.
Pokud bude systém OnlineXP masivně zneužíván tak jako je teď, zrušíme ho.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#25
On hraje nekoho kdo toho moc nenamluvi, ale kdyz se s nim clovek potka, tak je to hodne dobre zpestreni. Ale aby timhle pobavil hrace, tak ta postava musi existovat a aby mohla existovat musi nejak expit (kdyz nehraje ciste zebraka). Takze je jen na nem, jak se vyexpi, duelzity je, ze tim bavi hrace. Nemuze 4 hodiny v kuse na nekoho mluvit a tvrdit, ze ho tim bavi.
Odpovědět
#26
porad tady neco okecavate, kdybych nevlezl na server a nevidel tam polovinu jen tak postavat a expit "zadarmo" tak nikdo nema problem s tim ze treba stojite na namesti a hlidate kasnu aby ji nikdo neukradl, ale kdyz je to takhle zneuzity a zneuzivany tak co se divite ze nam to vadi, to se rovnou muzete vsichni postavit na namesti a nechat to pusteny dva mesice, pak si akorat dohazete skilly a budete vsichni ubersupercupermaxibomba skvely rp hraci... gratuluju ...

a nechci slyset vymluvy typu to ja prece nedelam ... vzdyt je to trapny a vy to vite ... takze az to nekdo bude chtit zase rp okecavat tak se nejdriv zamysli a podiva se po serveru ano ?


Odpovědět
#27
Pokud baví tímto způsobem, stačí mu na to lvl 1, nemyslíš?
Nemusí expovat tím že porušuje pravidla.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#28
Restrikce, omezení, tresty... Proč vlastně hráči sedí jen tak ve hře ?
Když hráči budou chtít expit ve hře a koukat u toho na filmy, dokážou auto afk obejít vždy a nebude se to dát prokázat...
V easyuo se daj udělat takový scripty, že by jeden koukal...Rolleyes

Přeji úspěšný boj s větrnými mlýny...

Buď změníte samotnej systém odměňování (zrušit expy za čas), nebo Vám konečně začne bejt jedno, jak který hráč tráví se svou postavou čas ve hře...
Odpovědět
#29
(17.01.2009 v 00:02)Rajba napsal(a): Restrikce, omezení, tresty... Proč vlastně hráči sedí jen tak ve hře ?
Když hráči budou chtít expit ve hře a koukat u toho na filmy, dokážou auto afk obejít vždy a nebude se to dát prokázat...
V easyuo se daj udělat takový scripty, že by jeden koukal...Rolleyes

Přeji úspěšný boj s větrnými mlýny...

Buď změníte samotnej systém odměňování (zrušit expy za čas), nebo Vám konečně začne bejt jedno, jak který hráč tráví se svou postavou čas ve hře...

Súhlasím s Rajbou,..

akurát by som dodal, že máte dve možnosti : OnlineXP, v ktorom budú niektorí ľudia postávať len tak, lebo nemajú čo iné robiť alebo toto im najviac vyhovuje, zatiaľ čo si čítajú web alebo robia inú aktivitu, ak niekto príde, a tá postavička zareaguje, ja v tom problém nevidím. A druhá možnosť, expy z NPC, to tu budú non-RP hunty, a snaď si ľudia urobia makro na hlášku typu : "Ahoj, ideš na lov ?", bude to tú samé "kolečkovania". Stále máte dve možnosti, ale v každej je to zlo (afk a kolečkovanie).

Je fakt len na vás, pre čo sa rozhodnete, ale vždy to bude mať nejaký zápor, pretože možnosť bez nejakéj negatívnej časti neexistuje Smile. Mňa veľmi zaujal tento "OnlineXP" systém, pretože som to ešte nikde inde nevidel, je to fakt veľké + na tomto sharde, aj keĎ to má negatíva, ale stále pokiaľ sa hráči budú snažiť, lepšie spestrenie RP shardu nevidím.

GMs : vidíte niekoho AFK ? dajte mu AFK kontrolu, nereaguje, známka 5 na pár dní. Nevidím v tom problém, automatické AFK mi akurát tak zaplňuje denník (journal), ako Rajba napísal, v EasyUO sú skripty, čo mi padla len sánka, a spraviť niečo proti takémuto typu AFK je pre človeka, čo so o to zaujíma, jasná vec Smile. Podľa mňa, tie známky to dobre riešia, ale nesúhlasim s tým, že niekto sa len kuká pred seba na lavičke a GM mu dá horšiu známku, čo iné má robiť, keď sú všetci online ? Má kecať s bankárom (bez odozvy bankára), mňa to bavilo tak deň, to je ako rozprávať sa so stenou.

To AFK nikdy neustrážite tak, ako by ste chceli, takže prečo napríklad radšej nezlepšíte AFK kontroly a nesprísnite tresty ?
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
#30
Souhlasím s Rajbou i Tyrem. Prostě je nechte...přijďte k nim, pokecejte...jestli zareagujou hned (max do 1 minuty). Tak je to asi zjevně hrač, kterej má zajem o hru, protože si ji všíma.
V tom případě nevidím problem, proč bych mu měl ty expy zastavovat.
Je to hrač kterej nereaguje?
Z toho vyplýva je afk nebo děla něco mimo hru.......známka 5 za rp.
Hračska znamka je slabší než gm, ale i hrač si muže dovolit dat 5....když to uděla gm, hned ma hrač utrum na par dni expovani.

Žadnej jinej problem v tom fakt nevidím.


PS: Quazime, poslal sem ti příspěvek, kterej tu byl původně.
Odpovědět
#31
Rajba, Tyr, Súlë : ocividne nechcete ani jeden pochopit o cem tu mluvime ... rekni me co dela postava schovana nad namestim ve stajich, za dvema dverma, v rohu ke ktere kdyz prijdu a promluvim na ni tak nereaguje ... popripadne po minute az dvou prohlasi, jsem tady celou dobu ale nechci si s tebou povidat proto sem ti neodpovedel hned. Ja chapu ze me vysvetlite ze tam hlidal vidle v rohu pac ho o to pozadala mesicni kralovna kdyz se sel projit po ceste nad gorenem. Ano ja chapu ze se bojite ze vas budem kontrolovat, a ostatni, a chapu ze se bojite ze budem hodne prisni, (odpuste si reakce typu to prece neni pravda a podobne, spis o tom chvilku zapremejslejte) ale ja vam proste rikam ze postava ktera stoji mimo a UMYSLNE se obohacuje o expy na ktere nema narok to ode me vzdy schyta.

To Rajba : ... pokud si dobre pamatuju dostal si ban za opakovane porusovani pravidel, koukam ze budu muset projit stare zaznamy, ale tohle okecavani a prikazy na zmenu systemu si presne pamatuju, to uz tu jednou bylo.

To Súlë : ... ano ja vim ze ty nepotkavas moc neaktivnich hracu kteri neodpovidaji ... vis proc ? protoze nechtej bej najity ... my je ale vydime ...

To all : vsimate si kdo vsechno sem pise z hracu a jak argumentuje ? ... doufam ze to nevidim jen ja ...


Odpovědět
#32
Takže naposled:
OnlineXP jsou odměna za váš aktivní přínos pro hru.
To že někde stojíte a reagujete jen když na vás někdo promluví není podle současného názoru RT žádným přínosem pro hru, ať to podepřete sebelepším RP důvodem. Z tohoto důvodu dojde po jisté době neaktivity k automatickému nastavení AFK režimu. Potlačování automatického AFK bude trestáno.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#33
Dobra poslední post odemne v tomto tématu. Slibuju. Ale napíšu tu dvě otázky a rád bych na ně jasné odpovědi.

Prvně bych rád napsal, že se Quazim mílí. Já předpokladam tvrdé kontroly a tvrdé tresty, když už se snažím přesvědčit gm o tom, aby neviděli nic špatneho na expovani tiše na lavičce. Jinak bych vas o tom nepřesvědčoval.

Whitey, tobě bych rád dal příklad z vašeho vlastního systemu. Říkaš, že k tomu memu pasivnímu rp mi stačí 1 level. Když pominu, že nemam rád, když mi někdo říka, jak mam využívat nebo nevyužívat svoje levely a dovednosti.............ve vašem systemu je bard. Když se hrač tady rozhodne hrat jen rp a bavit hráče jen hudbou. Jak dlouho mu bude trvat naexpit se na 25 úroveň, kdy muže mít 80 dovednost na výrobu toho vlastního spěvníku a hrát lidem hudbu? Alspoň takhle to bylo původně napsano. Dotyčnej bard svým způsobem si zaexpi tak 2 hodinky denně...protože 2 hodiny to bude čista rp hra...dejme tomu 3 hodiny s běhaním a přesunem na ruzna místa.

První otázka: Kdysi mi někdo řekl, že na manawydanu je online exp system z toho duvodu, aby hrači, kteří nehrajou akční postavy měli šanci naexpit si postavy stejně jako hrači, co hrajou akčně. Každý musí akceptovat, že nikdy nebude tak dobrej, jako akční postava, na druhou stranu dotyčnej hrač ma možnost si říct, mám čas věnovat teto hře víc čas a tak ho využiji k pasivnímu expovani........a protože 4 hodiny nedokažete hrat every day v kuse rp.....tak to znamena občas hodinu nebo dvě jen to blbý vysedavani na lavičce.

Řekněte, něco se na tom změnilo? Opravdu hrači toho zneužívaj tak moc?

Druhá otázka: Slýchávám od Gm i hračů občas takové hlašky. Že hrač nic neděla a sedí a jakmile přijde Gm nebo jinej hrač, začne urychleně hrát nějake rp atd. Kvuli dobré známce. Hlavně od Gm sem to slýchaval i na jiných serverech, že jakmile se ví, že v okolí je gm, začne se naplno hrat kvuli odměně.
Já občas mam tendenci hrat rp, i když sem sám. Protože zaprve si myslím, že v okolí bude gm a proč by si sakra nemohlo zahrát semnou, když ho to bude bavit. Za druhe, protože prostě mi to občas připada spravné kvuli tomu co píšu o odstavec výše.

Whitey, zaručíš mi, že když budu hrát nějakým způsobem rp i když v okolí nebude hrač. Prostě jen tak....(minule sem třebas čistil kamna a netušil sem zda je gm kolem mě či ne...hrač tam nebyl, nebo sem hazel krmení rybam...jsou to čistě jen emote, bez jakkekoliv akce).....že nepřijde ke mě GM a nesprdne mě a nepotresta, že popíram auto exp zastavení systemu svými emoty, protože nemám co akčního dělat, ani nemam s kým hrat rp?

Protože upřímě, kdyby se mi tohle stalo a přišlo na mě takhle gm a sprdnulo mě za to, že hraju rp i když tam prostě v okolí neni hrač...s tím, že v podstatě je to umyslne popírani vypnutí online exp systemu a dal mi za to rp ještě trest. Asi bych se zhrozil nad takovým chovanim gm.
Odpovědět
#34
1, Ano, OnlineXP systém je proto aby naexpovali i ti kdo nechtějí chodit dungy.
Je tu pro ty hráče co raději vysedávají a krafou v hospodě, řemeslníky kteří celý den dřou na poli nebo lovce kteří stopují zvěř.
Ale není, nebyl a ani nebude určen pro hráče kteří se někam zašijí a pustí si antiAFK makro, zatímco browsí po webu nebo sledují televizi.

2, Nezaměňuj prosím "aktivní přínos" a RP hru, to je velký rozdíl.
Je úplně jedno co, jak a kde děláš - pokud to není antiAFK makro.
Můžeš házet emote na všechny strany, nebo jen chodit od ochodníka k obchodníku a beze slova nakupovat, cokoliv.
Vadí ale pokud nic neděláš a pobíráš za to odměnu.

To je to samé jako v pracovním týmu, kde devět lidí dře, a desátý se s nima tiše veze - protože jejich mistr kašle na jednotlivce, nekontroluje je a kouká jen na výsledek celé party. Pak řve na lidi a nechápe proč je výkon o 10% menší.

Ještě chci uvést na správnou cestu omyl který ovíjí to "ale já na vás reaguji":
Toto reagování je pouze výmluvou. Postava nic nedělá, potažmo hráč nic nedělá (neovládá ji), pouze občas mrkne na journal jestli se něco neděje. A pokud se něco děje, honem zareaguje (nebo někam uteče z elfího stanu kde vysedával, že...).
To že postava reaguje když jde někdo kolem není omluva na to proč není AFK.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#35
doplnim odpoved na zaver prvni otazky ... ano, opravdu toho hraci zneuzivaji tak moc


Odpovědět
#36
ad 1: na MW klientovi asi budú funkčne len interné makrá. pretože správci servru budú mať možnosť zasahovať do toho aby niekto takýto program nahodil.

ad 2: bohužial sa ale budú dať nahodiť makrá v štýle "program automaticky tlačiaci jedno tlačítko". ale i tak je velký rozdiel urobiť makro v razore alebo yoku a interné makro.

ad 3: postava ktorá sa bude počas dňa opalovať u kašny mi nevadí. obecne jej asi bodovanie dávať nebudem. ak sa ale niekto zašije za dvere kde ho nikto neuvidí a ostane tam tak je jasné že určite porušuje pravidlá.

problematika je bohužial z RP pohladu velmi komplexná. aj zevling (pokial hráč reaguje na podnety) môže byť pre hru istým spestrením. Pokial hráč na podnety nereaguje tak automaticky mal zapnúť AFK mod a nemal by ho umelo prerušovať makrami.

akékolvek definovanie zon kde by sa zevlovanie povolilo je ale stručne povedané hlúposť...

podla bodu 2 a 3 je ale zrejmé že na prerušenie "AFK" ktoré je nastavené natvrdo po dobe neaktivity by bolo ideálne nastaviť aby k deaktivácii tohoto modu došlo len ak sa dotyčný pohne (to je vec ktorá sa interným makrom/razorom dá?). pohyb z tohoto hladiska indikuje činnosť ktorá nieje zevlingom ani makrovaním.

pokial sa v tomto mýlim upresnite mi to...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#37
Razorem se pohyb da, ale na novym klientu pravdepodobne razor nerozebehnes..
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#38
(17.01.2009 v 11:07)Quazim napsal(a): Rajba, Tyr, Súlë : ocividne nechcete ani jeden pochopit o cem tu mluvime ... rekni me co dela postava schovana nad namestim ve stajich, za dvema dverma, v rohu ke ktere kdyz prijdu a promluvim na ni tak nereaguje ... popripadne po minute az dvou prohlasi, jsem tady celou dobu ale nechci si s tebou povidat proto sem ti neodpovedel hned. Ja chapu ze me vysvetlite ze tam hlidal vidle v rohu pac ho o to pozadala mesicni kralovna kdyz se sel projit po ceste nad gorenem. Ano ja chapu ze se bojite ze vas budem kontrolovat, a ostatni, a chapu ze se bojite ze budem hodne prisni, (odpuste si reakce typu to prece neni pravda a podobne, spis o tom chvilku zapremejslejte) ale ja vam proste rikam ze postava ktera stoji mimo a UMYSLNE se obohacuje o expy na ktere nema narok to ode me vzdy schyta.

No ale Quazim, skoro si ma rozosmial, myslím si, že máš dostatok rozumu na to, aby si posúdil, že toto je maximálna kreposť (no offense) a mal si dať za to trest hneď, ak sa do minúty nepohne alebo nezareaguje, tak hneď trest. Toto je predsa jasné vyhováranie.

Ak príde k hráčovi GMko, "dá" mu AFK test, a hráč nezareaguje do minúty, je to jasné. Čo viac chcete ? Prečo to robíte zložitejším ? Namiesto toho, aby ste sprísnili tresty a kontroly radšej vymyslíte niečo, čo sa dá veľmi ľahko obísť a ešte aj okecať Smile

Tým AFK jedine nútite hráčov každých 10 minút sa pohnúť, to je tak všetko, koniec-koncov, kto chce, ten si stále túto prekážku obíde,..

ako som predtým povedal, je na vás, ako sa rozhodnete, či "kolečkovanie" alebo "afk" (ktoré vôbec nemusí byť, keby ste si urobili poriadne kontroly, prípadne splnomocniť nejakých hráčov na status "afk-controler" alebo dať do možnosti page "nahlásenie afk", po tom, čo hráč pozdraví alebo nejako inak zareaguje na hráča, ktorý sa javí afk, a hráč do minúty neodpovie, je to afk, nahlásiš a je to, aký problém ? v reále tiež keď vidíte, ako niekto robí trestný čin, nenacháte to tak, alebo ano ?)
edit : navyše vlastný klient vám prináša množstvo možností, prečo ich nevyužiť ?
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
#39
tak v popisu hry a v seznamu prikazu je od zacatku [nahlasit ... to funguje porad ... a lidi to vyuzivaji ...


Odpovědět
#40
Quazim koukám stále stejný... Když hráč s něčim na foru nesouhlasí, projedeme logy a umlčíme ho nejlépe banem... *Potlesk*

Teda ja žasnu, hráči se budou navzájem ještě kontrolovat a práskat GMkům... Ještě zato dávejte odměnu a bude to uplně nejlepší Smile

Furt se tu řeší proč hráči postávají a sbírají tak expy bez činnosti...
Problém bude někde jinde, proč hráči jenom postávají ? Nebo jakto, že si to postávání můžou dovolit ?

Řešení problému, proč hráči postávají jsem už v minulosti navrhoval a zaznělo to tu už několikrát taky.
Zvyšte ceny přestupu u mistra na další lvl. Hráč ve hře tak nebude moct jenom sedět a vylevelovat se, ale bude někde muset taky získat peníze a ty většinou bude muset získat nějakou činností, takže ve hře stále něco bude dělat a nebude sedět.

To že hráči hlavně nižší levely prostojí nebo prosedí asi značí to, že na nižších levelech se hráči nebaví... A nemají co dělat... A to je problém nic jiného... Tak buď je chyba ve hráčích, nebo v systému...

Furt nějak nevím, proč místo vytváření možností jak expit nebo motivování hráčů, hráče chcete trestat nebo je omezovat. I když věnujete MW spoustu času a je to vaše dílo, nemusí bejt vždycky jenom podle vás. Zatim to tak vypada, že cokoliv se vám na chování hráčů nelíbí tak to zakážete nebo omezíte. Je to dost diktatorskej přístup...
Odpovědět



Skok na fórum: