Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MW2D Klient RTM verze!
#21
Geo to psal, já vždy psal že to normální klient neumí.
S novým klientem by to neměl být problém, už teď v ném GMka lítaj tak 2x rychlejc než hráč.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#22
musím ešte jednu vec. s obyčajnou hernou postavou sa mi dá na MW klientovi pohybovať tak rýchlo ako ostatným hráčom. s klasickým UO klientom od EA som bol pomalší.[/align]

zdá sa že SW sprasenosť toho klienta spôsobovala aj to že som bol pomalší kvôli inému jadru systému/verzii DX.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#23
pár minor bugov z klienta:

makrá:
ak použijem makro "ríct" tak obsah sa po reštarte klienta neuloží.

client crash:
jeden krát to spadlo po pár hodinách hrania v dôsledku "attempt to read or write into protected memory". problém môže ale byť v OC, alebo Win98. urobím testy aj na notebooku.

celkové množstvo CC počas hrania kleslo dramaticky - zatial len jediný celkovo.
MW klient takmer isto nepozná niektoré písmená s diakritikou Ľ a ľ.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#24
tak co se tyka rychlosti tak mam spis opacny problem...
Jinak mam spis graficky chyby (v prodejnim menu maj vsechny rudy stejnou barvu)
No a dale mi to v Journalu vypisuje i jmena neviditelnych strazi (nebo je to zapisuje blbe - vidim straz, a bud tam je jeste jeden nebo nevim, vypisuje to zaroven ze vidim swordsmen guard)
Dal by to asi chtelo v journalu odlisit text normalni mluvy a z chatu, journal je pak trochu neprehledny...

A po vypnuti si to nepamatuje (jako original klient) otevreni batohu a zalozky...
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
#25
Vetsina otevrenych oken/menu se zavira RClickem mnohem hur. Vetsinou se musi klikat na urcity misto, celkove je to docela otravny a neohrabanejsi..
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
#26
Kdyz prodavam a kupuju u vendora a zbozi co chci je na vice stranach, tak objednavka v kazde dalsi mi prepise tu z miule strany. Takze treba strana 1 dam mnozstvi zbozi x, strana 2 dam mnozstvi zbozi y a kdyz odkliknu prijmout, tak se uskutecni transakce pouze ze strany 2. Kdyz dam aktualizovat v prodejnim liste, tak se mi premaze zbozi z predchozi strany.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
#27
pokial spustím MW klienta tak sa mi nevie vypnúť systém. skúsim to ešte pár krát otestovať a dám vedieť. raz pri vypínaní systému vyskočilo okno že "ultima online" neodpovedá a že či ju mám vypnúť natvrdo alebo počkať...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#28
boli sme dung pod cintorínom ked. všetci odportili pri tabulke tak som videl že všetci tam stoja a nemohol som na to miesto vstúpiť hoci bolo evidentné že tam niesú. ked som tade išiel neskôr tak sa tento problém neopakoval.

občas sa to stáva aj tou formou že niekto ostane viditelný vo dverách a až ked vídem von tak sa updatne a vidím ho cca o pol obrazovky dalej.

potvrdzujem bug so zlým zatváraním niektorých okien, potvrdzujem bug zlého listovania v ponuke vendorov.

feliza a ja sme mali problém s partytabuľkou. vyskakovala naprostred obrazovky vždy ked sme ju zavreli. bolo treba ju posunúť dole.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#29
takže sa mi podarilo zopakovať pád klienta:

[-Error-] [18.01.2009 23:34:08]: Unhandled exception
.. in file: line: 0

[-Error-] [18.01.2009 23:34:08]: Object -> Name:MWCLIENT.EXE
There are no context policies.

.. in file: line: 0

[-Error-] [18.01.2009 23:34:08]: An exception occured:
System.AccessViolationException: Attempted to read or write protected memory. This is often an indication that other memory is corrupt.


myslím že je vysoko pravdepodobné že problém vznikol kvôli memory managementu Windows 98 ktorý nieje ideálny. ale hlásim to či nieje možné urobiť korekciu.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#30
Chtelo by to do windows98 doinstalovat podporu UTF-8 a vypis z logu davat do [ code ] [ /code ]
Jinak asi nejlepsi by bylo prohrasit system Win98 za nepodporovany u noveho klienta, protoze resit tyhle problemy je opruz. Sam jsem neprisel na to, proc treba kvuli tomu v patcheru nefunguje jedna jeho vlastnost.
#31
spomenutá chyba so zápisom to chránenej pamäte vzniká v dôsledku toho že aplikácia nerešpektuje chránené časti pamäte ktoré si pre seba vyhradzuje windows.

Win9x si nechráni kritické miesta pamäte, XPčka si ich chránia prípadne akcie programu vedia presmerovať do inej nepoužívanej časti pamäte + robia občasne RAM Defrag aby pravdepodobtnosť takejto chyby znížili - dáta z ram uloží do swapu (a tým spomalí celý systém, ktorý si potom určité percento dll znova musí ťahať z disku).

pretože tu ale máme .net 2.0 a je to písané v C# tak kód je managed čo okrem iného znamená že program samotný sa stopne ešte predtým než nastane problém ktorý by na Win98 skosil systém a na WinXP spôsobil drastickú stratu výkonu.

viz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Managed_code

inými slovami prvý krát v živote oceňujem net framework...

obecne ale ak aplikácia chce zapisovať do systémových oblastí pamäte tak je napísaná zle a aj mnoho programov pre XPčka je ošetrovaných tak aby toto nerobili lebo je to dosť dobrý predpoklad k memory leakom a podobným chuťovkám.

pretože som ale robil len skripty tak neviem presne povedať ktoré pásma pamäte windows 98 sú bezpečné pre zápis a ktoré by sa v princípe nemali použiť ani náhodou... viem ale na ktorom fóre takéto info zistiť.

pokial nechcete podporovať win98 je to vaša vec, do toho vám kecať nebudem, klienta spustím či ho podporujete alebo nie, ale chcem vám len povedať že ak klienta optimalizujete podla win98 tak získate lepšie pracujúcu aplikáciu ktorá si bude vedieť svoj bordel upratať sama bez toho aby to za ňu musel robiť systém.

okrem toho je to jediný bug ktorý sa zdá byť "Win9x related" takže by som to ani nijak zvlášt neriešil či podporujete alebo nie. okrem toho problém mohol nastať nie kvôli win98 ale pretože nemám nainštalovaný .net 2.0 service pack 1.

inak unicode support tu mám ale musím zistiť prečo nefunguje...

to fredy:
mno odhaduje sa že ich používa 1 percento počítačov, ale reálne číslo je omnoho vyššie cca 5 percent je reálne, a optimistické odhady hovoria o 10 percentách. ludia využívajú tieto staršie OS pri staršom Hw alebo na hw ktorý nieje treba upgradovať (počítač ktorý sa používa ako písací stroj, alebo počítače na letiskovej obsluhe so softom na mieru atp)

u mňa o upgrade neuvažujem nijak zvlášť ale kvôli širšej kompatibilite možno navrstvím systém Win 2000 + Win98SE + MSDos. niekde už mám disk s win2k. skúsim hrať UO odtial a uvidím či nastane tá istá chyba s pamäťou. ak áno tak je HW related a nemá zmysel sa tým už vôbec zaoberať.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#32
no nevim, ale mam takovy pocit ze se mi klient hada s outlookem, kdyz je vypnuty tak v poho, kdyz ho zapnu zacne se to sekat a kolikrat i zamrzne (dle spravce aplikaci si klient zacne brat nehorazne moc pameti 200MB je pak prumer)
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
#33
(17.01.2009 v 00:31)Mir napsal(a): ...

Ok, pár reakcí:
Trhnutí jednou za 2 sekundy - vím o tom, ale ještě jsem nepřišel na to co to způsobuje a jak to odstranit ( ani jsem to ještě nehledal, pokládám to za zanedbatelnou vadu ).

Nové featury - nejsme první kdo s nimi přišel, ale zase na druhou stranu, proč je nemít, že? Smile

Staré featury:
- myší "always walk" - neměl by být větší problém
- ctrl+shift aby som si zobrazil itemy okolo - časem určitě bude
- circle of trans... - to je trochu problém, popravdě stále jsem úplně nepochopil, jak starý klient tyhle věci dělá ( myslím komplexně, alfě rozumím )
- noc - je téměř hotová ( včetně světel )
- tlačítko "exit program" v úvodnej obrazovke - asi ho tam dám v případě fullscreenu

Popravdě teď nevím jestli je to postavené na .NET 2.0 nebo s SP1, niceméně nečekám problémy z této strany ( ukazuje se, že zatím všechny chyby byly způsobeny naším kódem ).

Co se týče verze DirectX, tak je to 9.0c. Klient ale nevyužívá žádné grafické šílenosti a po 9.0c jsem šáhnul z prosého důvodu - našel jsem ho defaultně nainstalovaný na všech PC v mém okolí. Nejsem žádný guru v tomhle směru ( začal jsem s DirectX prakticky před rokem ), tak je možné že jsem ve výběru neudělal právě šťastnou volbu, ale myslím si, že by případny převod na jinou verzi neměl být výrazný problém( nepředpokládám, že by mezi verzi A a C byly nějaké výraznější rozdíly v běžných věcech ).
Chyby které budou opraveny( někdy ):
makrá: ak použijem makro "ríct" tak obsah sa po reštarte klienta neuloží.

Jinak mam spis graficky chyby (v prodejnim menu maj vsechny rudy stejnou barvu)
No a dale mi to v Journalu vypisuje i jmena neviditelnych strazi (nebo je to zapisuje blbe - vidim straz, a bud tam je jeste jeden nebo nevim, vypisuje to zaroven ze vidim swordsmen guard)

A po vypnuti si to nepamatuje (jako original klient) otevreni batohu a zalozky...

Vetsina otevrenych oken/menu se zavira RClickem mnohem hur. Vetsinou se musi klikat na urcity misto, celkove je to docela otravny a neohrabanejsi..

feliza a ja sme mali problém s partytabuľkou. vyskakovala naprostred obrazovky vždy ked sme ju zavreli. bolo treba ju posunúť dole.



Nevyjasněné chyby:
Kdyz prodavam a kupuju u vendora a zbozi co chci je na vice stranach, tak objednavka v kazde dalsi mi prepise tu z miule strany. Takze treba strana 1 dam mnozstvi zbozi x, strana 2 dam mnozstvi zbozi y a kdyz odkliknu prijmout, tak se uskutecni transakce pouze ze strany 2. Kdyz dam aktualizovat v prodejnim liste, tak se mi premaze zbozi z predchozi strany.

Dělá toto i na starém klientovi, nebo je to problém jen nového?


pokial spustím MW klienta tak sa mi nevie vypnúť systém. skúsim to ešte pár krát otestovať a dám vedieť. raz pri vypínaní systému vyskočilo okno že "ultima online" neodpovedá a že či ju mám vypnúť natvrdo alebo počkať...

Vzhledem k tomu, jak je to postavené se ani moc nedivím. Bohužel řešení nevidím příliš reálně. Holt se asi bude muset vypínat ručně Smile


no nevim, ale mam takovy pocit ze se mi klient hada s outlookem, kdyz je vypnuty tak v poho, kdyz ho zapnu zacne se to sekat a kolikrat i zamrzne (dle spravce aplikaci si klient zacne brat nehorazne moc pameti 200MB je pak prumer)

Obávám se že nevím jak pomoci. V tomto ohledu rád uvítám pomoc, ale nevidím to příliš reálně. Do běhu programů třetích stran se špatně zasahuje.


boli sme dung pod cintorínom ked. všetci odportili pri tabulke tak som videl že všetci tam stoja a nemohol som na to miesto vstúpiť hoci bolo evidentné že tam niesú. ked som tade išiel neskôr tak sa tento problém neopakoval.
Občas sa to stáva aj tou formou že niekto ostane viditelný vo dverách a až ked vídem von tak sa updatne a vidím ho cca o pol obrazovky dalej.

Na tohle se taky mrknu, ale víc než chyba klienta mi to zní jako stará chyba RunUO, kdy se špatně posílají pakety o přítomnosti nějaké postavičky. Uvidíme.


[-Error-] [18.01.2009 23:34:08]: An exception occured:
System.AccessViolationException: Attempted to read or write protected memory. This is often an indication that other memory is corrupt.
A dále o správě paměti v Win98.

Je poměrně možné že chyba je vyloženě na straně klienta. Těchto chyb jsem se již dost naopravoval a je tedy možné, že mi ještě nějaká unikla. Pokud tomu tak je, postupem času ji při revizi kódu najdu, nebo se projeví i jiným hráčům. Pokud je ovšem chyba způsobena "na pozadí" .NET a OS, pak opět nic nezmůžu.



Díky za ohlasy, vše se pokusíme co nejrychleji vyřešit a vyladit.
#34
pokud se mnou soubezne bezi jina postava (ve stejnem smeru), tak jeji pohyb je trhany
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
#35
Takže, vydal jsem novou verzi klienta, vše ohledně toho najdete v prvním příspěvku.

Nové verze přinášejí nově ( jestli mě paměť neklame ) hlavně kompletní tmu a světla ( verze 2 a 3 ).
Zbytek jsou hlavně opravy, úpravy a zpracovaní některých připomínek.
#36
funguje len verzia 1 - presne podla očakávaní.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#37
Zkuste to prosím někdo teď. Někdo komu verze 2 nejela...
[attachment=98]
#38
spustil som MW klienta na mojom notebooku s integrovanou Intel grafickou kartou. klient sa ani nerozbehol.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#39
Proc ne ? Mono nepomuze ?
#40
Mozna jo. Az se k tomu v budoucnu dostanu, tak to otestuju Smile.
jabber: ganimoth@jabber.cz



Skok na fórum: