Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MW2D Klient RTM verze!
#41
co se tyka jeste svetla, tak Lucerna na zemi sviti, vruce uz ne
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
#42
Mimochodem, muzu se zeptat jak to bude s externimy programy, jmenovite UOMAP? Smile
jabber: ganimoth@jabber.cz
#43
tak ta zatim na novym klientovy nejede, ale jak v budoucnu tak to musis na Erlina
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
#44
No s UOMap bude problem. Nevim to teda jiste, ale rekl bych, ze to detekuje spustenyho originalniho uo klienta a odchytava packety aby to zjistilo kde zrovna jsi. Pokud to tak opravdu je, tak s tim asi tezko neco zmuzeme pokud neziskame k automape zdrojaky...
#45
Takze s nativni verzi mona to pustit nejde, jeste zkusim ze srandy MONO pro okna prez wine Smile
Hele abych se s tim neparal zbytecne, Erline, jakou verzi .netu pouzivas?
jabber: ganimoth@jabber.cz
#46
Klient je kompilovanej v .NET 2.0
Na UOMap zapomente .... urcite Erlin nebo Geo prijdou s vlastni verzi radaru, ktera UO Map nahradi.
UOMap je bohuzel uz hodne starej program a nekolik let nevyvijenej.
Co se svetel tyce, tak ano .... svitej i skrz strechy apod. To je momentalne "schvalne", urcite se to bude resit v budoucnu, ale ted je hlavni, ze svetlo alespon funguje nejak podobne jako v original klientu (snad jsem nenapsal nejakou kravinu) Smile
#47
Hmm skoda, client nejde ani pod MONO, ani pod .net 2.0 prez wine Smile.
Jinak bya by aspon moznost podpory UOMAP protokolu, na pripojeni do chatu? Smile
jabber: ganimoth@jabber.cz
#48
Ok, zkusím se opět trochu ozvat. Kdybych někoho nějak moc přehlídnul, tak se omlouvám Smile

1. Světla:
Světla ještě nejsou v 100% stavu ( žerou teď i víc výkonu než by potřebovaly ). Ano, prosvítají přes všechno, některé věci kolem toho taky nefungují úplně správně atd. Jakožo autor světel o tom vím a rozhodně to tak nezůstane. Niceméně světla jsem prozatím uspal s tím, že se s tím dá aspoň trochu hrát. Věřte, že tma získá nový význam - nyní totiž budeme moct zaručit že na obrazovce neuvidí nikdo nic ( kdežto na starém klientovi měl každý tmu jinou, takže zatímco jeden v dungu běhal druhý jen vrážel... ).

2. Mono, linux, etc.
Teď nevím kdo z vás to je, ale někdo z vybraných testerů by měl fungovat na linuxu. Nevím ani, jaký je výsledk tohoto testu a velmi mě zajímá. Byl bych velmi rád, kdyby se nový klient podařilo rozběhnout i v těchto systémech. Bohužel já sám nemám v blízké budoucnosti čas, abych se tím mohl osobně zaobírat příliš detailně, takže bych potřeboval někoho, kdo to takto bude zkoušet a posílat mi nějaké výstupy ( někam to přece nějakou chybu vyhodit musí, ať už do našich logů či do nějakých systémových etc. ). Nevidím fakticý důvod, proč by to nemělo fungovat, když na Wine jedou věci jako Fallout 3 a pod. ( pokud linuxáci nekecají Biggrin )

3. Externí programy
Od chvíle, kdy jsem na MW nastoupil, stále jsem slyšel, že externí programy u nás nejsou pdporovány, spíše naopak. Já se této myšlenky stále držím. V současné době není v plánu podpora pro jakýkoliv externí program( určený pro hráče ). Rád bych to časem pomocí maker atd. dostal do stavu, kdy nebudete pro fair-play hru žádné externí programy potřebovat. Co se týče "neškodné" UO mapy, tu ještě zvážíme, ale raději bych viděl nějaké vlastní řešení ( osobně to vidím jako Winitar. Něco ve smyslu kartografie ano, ale středověký googleMaps se mi nelíbí ).
#49
Erlin: S tim linuxem je problem asi v tom Direct 3D, zkousel sem to primo nativne pod MONO a v terminalu bylo prave cosi o Direct3D. Pod WIne pro jistotu mne to vybizelo k nainstalovani Windows verze MONO, a to i presto, ez jsem ji tam na test dal. Nepomohlo ani nainstalovani originalniho .net 2.0 frameworku. Az se k tomu dostanu vecer, tak jestli chces, zaslu ti vypisy z terminalu.
jabber: ganimoth@jabber.cz
#50
ad bod 3
Těma interníma makrama myslíš makra například na...
Opakovani určité jednoduché činnosti s prodlevou (nějaký autoloop)
Třeba na nahození bandáže, vypití lektvaru, nahození zbraně, sesednutí z koně...
a další ?

Nebo co tím vlastně myslíš ? Mam takový pocit, že UO prošla od svýho vzniku dost dlouhou cestu a stejnou cestu prošli i externí programy, který se využívaj uplně všude a teda nevím, jestli hráče přiláká ta skutečnost, že při kopání v dole si hráči budou muset najímat brigádníky na klikání ... Přece jenom macra k UO dycky patřily..
#51
Kdyby externi programy nebyly prasacky a delaly jen veci, ktere chceme aby delaly, tak to neni problem, ale co si budem nalhavat, vetsina dnesnich programu slouzi hlavne na prasarny.
#52
Bug s tým že som občas videl postavu ktorá bola na inom mieste:

- Ak postava zomrela tak až potom k tomuto javu dochádza
- buguje zobrazovanie tiel a duchov pri smrti - súvisí to s tým
- aj takýto fantomový obraz postavy ma môže zablokovať
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#53
spíšem si sem celkový priebeh bugu:

zomrela jedna postava
- pokial išla za roh tak aby mi zmizla z dohladu tak na mieste kde som ju videl naposledy ostal jej fantómový obraz. klient tam tento obraz nechal aj ked som odbehol daleko preč a vrátil sa na miesto.

ak sa stalo že niekto zomrel a ja som potom odišiel od tela tak:
po resse človeka som na mieste jeho smrti videl jeho fantomový obraz až do doby než som toho hráča našiel inde v hre.
ak som toho hráča stratil z dohladu tak na mieste kde som ho videl naposledy ostal jeho fantomovy obraz...

problém je niekde v umieraní/omdlievaní, pretože sa to týka len postáv ktoré som s novým klientom mal v dohľade v okamihu ich smrti.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#54
všetky varianty sú možné, ale je tam jeden problém - stáva sa to len pri smrti...

napríklad videl som umrieť hráča. potom som ušiel pred príšerou ktorá hráča zabila. vrátil som sa na to miesto a videl som tam stáť toho hráča. niekolko minút som s ním hovoril a až ked mi neodpovedal tak mi to došlo...

odišiel som, vrátil sa a postava tam ostala stáť nadalej...

neskôr som túto postavu videl v bani kopať. vrátil som sa na miesto kde stál ten prvý fantom (miesto umrtia) a odtial ten fantom už zmizol. neskor som sa vrátil do bane - hráč odtial už odišiel/odlogol - ale fantom som tam stále videl.

to jest po smrti hráča sa nejak ukladá miesto posledného výskytu a to ostane v pamäti pokial ho to niečo nepremaže, ale len pri smrti alebo omdlení.

okrem toho v tejto súvislosti buguje aj zobrazovanie tiel mrtvych hráčov a ich postáv ktoré sa liečia bandami/ressujú. občas nič z toho nevidím a liečiť môžem len cez záložku.


Iný bug:
ak som v parte a vytiahnem záložku hráča (iného alebo aj mňa) tak túto záložku neviem zavrieť.
Ak parta zanikne a mám nového klienta tak dostanem hlášku "you are now criminal!". pri klasickom klientovi nieje problém.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#55
[joke]
Add Iný bug: Zapoměli jsme napsat, že se bude trestat i "nepovolené zavirání záložek" Biggrin
[/joke]

Tak problém s mrtvými jsem odhalil. V příšití verzi by to už nemělo dělat.
#56
než vydáte RC0 hráčom tak ešte by som rád upozornil na pár zásadnejších bugov hlavne v interface:

1. Nejde dať na makro whisper. vzhladom na diskusiu o whisperovaní a čarovaní to beriem ako zámer, ale i tak to ide obísť manuálnym šepkaním a makrom ctrl+Q
2. Makro "Říct" sa stále pri relogu kompletne vyprázdni. je to velký problém. včera počas dungu som musel trikrát nahadzovať nové makrá.
3. nekorektné zobrazovanie predmetov ose Z. strechy a spol
4. absencia funkcie "ctrl+shift" a "circle of transparency" dohromady spôsobuje že hráč nevidí a nemôže cieliť za stromy a iné objekty. Je to dosť vážny problém.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#57
5. Sumoni nejdú pomenovať.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#58
Mam dulezity dotaz... jak to bude s denikem(journal) pujde menit pozadi? ci si prenastavit barvy textu dle sebe?? protoze v soucasny dobe se nektery veci opravdu spatne ctou (sem tam je to uplne necitelny)....
#59
Záložky party: lze je zavřít normálně pravou myší, pokud držíte stisknutou klávesu SHIFT.
(toto je opatření proti nechtěnému zavření záložek, předpokládá se, že záložku parťáka zavřít jen tak nehodláte)

Při vyhození dotyčného z party / zrušení party jsou záložky dotyčných v připravované verzi automaticky přepnuté na standardní záložku s klasickým chováním a obráceně.

Ve verzi, co tu mám, lze pomocí maker MLUVIT, ŠEPTAT, KŘIČET, EMOTOVAT... you name it.

Na možnosti pojmenovat summony pracuji, dnes večer bych to měl vyřešit.
EDIT: pojmenovávání vyřešeno

Zítra večer zveřejníme klienta pro všechny, ale nikdo neříká, že na něm dál nebudeme pracovat.
#60
Vzhledem k tomu, že práce na nejdůležitější části (světlech) momentálně stojí, věnujeme zvýšené úsilí jiným záležitostem - například zmíněné záložky, prioritní zobrazování mrtvol, nastavitelná barva záložek různých postav, nebo možnost smazat postavu v seznamu postav při přihlašování. A to jmenuji pouze věci, které již jsou hotové...

Jak napsal Erlin, klient bude okamžitě, jak se k tomu dostane a dokončí slibovanou práci. A zatím jej vylepšujeme a odstraňujeme chyby.



Skok na fórum: