Hlasování: Jsou potřeba nové volby starosty v Isharu?
Ne, funkce starosty je zcela zbytečná.
7.69%
2 7.69%
Ne, starosta je neaktivní, ale aktuálně to ničemu nevadí.
7.69%
2 7.69%
Ne, aktivita starosty zcela dostačuje.
11.54%
3 11.54%
Ano, starosta je neaktivní a potřebujeme aktivního.
34.62%
9 34.62%
V případě voleb uvažuji o kandidatuře za svou herní postavu.
3.85%
1 3.85%
Systémově již mám volební právo (občanství) v Isharu s libovolnou ze svých postav.
3.85%
1 3.85%
Před případnou volbou bych měl(a) zájem podat si žádost o občanství s libovolnou ze svých postav.
30.77%
8 30.77%
Celkem 26 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Politika a správa města Isharu a okolí
(17.07.2014 v 07:34)Mir napsal(a): Problém je z môjho hladiska podobný ako pred časom v Ishare, neskôr v Cyprone. Bráni to obchodníkom fungovať.

Což je na území království úmysl. Původně tam byli vendoři zcela zakázaní, což se ale musí stále hlídat, takže jsem tam radši dal to zpoplatnění. Lidi maj mít vendory primárně ve městě a v místech k tomu určených (trhy). Tím pádem z toho budou mít města příjem. Takhle tam prostě vždycky nastřelim cenu, aby se to finančně hodně nevyplatilo oproti Isharu.
Nevím jak v Isharu, ale v Cyproně se poplatky za vendora zrušily a zůstaly jen daně. Lidi to opravdu prostě nezvládaj platit - ne že by měli málo peněz, problém je prostě si to hlídat. Dříve jsem navrhoval automatickou platbu z peněz vendora.. proč to každý měsíc klikat, když vendor má peníze u sebe (anebo nemá, ale potom nebude fungovat, dokud nějaký nedostane)..
Odpovědět
Klikání na vendora (respektive na Zákoník) jednou za dva měsíce je úmysl, rozlišující vendory aktivních hráčů od neaktivních.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Nebylo by lepší udělat v gumpu vendora položku na zaplacení? Takhle je s tím pořád nějaký problém jak to zaplatit.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
souhlasím s položkou u vendora přímo, třeba v nastavení...Smile
Odpovědět
(17.07.2014 v 16:44)Stig napsal(a):
(17.07.2014 v 07:34)Mir napsal(a): Problém je z môjho hladiska podobný ako pred časom v Ishare, neskôr v Cyprone. Bráni to obchodníkom fungovať.

Což je na území království úmysl. Původně tam byli vendoři zcela zakázaní, což se ale musí stále hlídat, takže jsem tam radši dal to zpoplatnění. Lidi maj mít vendory primárně ve městě a v místech k tomu určených (trhy). Tím pádem z toho budou mít města příjem. Takhle tam prostě vždycky nastřelim cenu, aby se to finančně hodně nevyplatilo oproti Isharu.
Nevím jak v Isharu, ale v Cyproně se poplatky za vendora zrušily a zůstaly jen daně. Lidi to opravdu prostě nezvládaj platit - ne že by měli málo peněz, problém je prostě si to hlídat. Dříve jsem navrhoval automatickou platbu z peněz vendora.. proč to každý měsíc klikat, když vendor má peníze u sebe (anebo nemá, ale potom nebude fungovat, dokud nějaký nedostane)..

Do tohoto ešte trošku zabŕdnem...

Uvažoval som nad cechovným vendorom ktorý by mal dve interakcie, myslím že sme sa o tom aj bavili či a ako by to šlo...

1. NPC a člen cechu s interakciou
Bol by v cechových farbách a vedel by podať základné informácie o cechu.

2. Bol by to vendor cechu
Trochu sme sa o tom bavili a vyšlo z toho že jedna interakcia by šla aktivovať doubleclickom, druhá cez kontextové menu.

Prirodzené prostredie takého NPC nieje trh, ale cech - prípadne okolie.


Potom vendor čo predáva ilegálne zboží:
Kosti, rulík, nekromancerské svitky, a podobne

Na trh nepatrí z RP dôvodov. Z rovnakých dôvodov by dokonca nemal ani platiť dane...

Ak dôjde k zablokovaniu vendora tak nieje to len trest pre majitela vendora, ale aj pre potenciálneho nakupujúceho... Niektorá komodita sa môže stať nedostupná. Dočasne alebo trvale...

Dá sa ale počítať s inou eventualitou - mesto chráni NPC aj hráčov čo sú občanmi. V divočine sú vystavení útokom divých zvierat alebo iných hráčov.

Bohužial "spoplatnené" zóny v poslednom období robili problémy. Občas nemožné zaplatiť (bolo treba cypronský zákonník ktorý som si musel požičať), v dalšom prípade hráči trochu šikanovali iných o tom kde má byť vendor...

Ak vendor zmizne - stačí len presun - alebo nemôže predávať tak to je všeobecne škoda pre celý shard.

Na jednej strane chápem že nieje dobré aby boli vendori rozlezený po celej mape, na druhej strane sa nedá všetko zavrieť na "licencované trhy".
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
Obyčejná buzerace nic jinýho.
Odpovědět
V Isharu nejsou zaplacené poplatky, takže nefunguje banka se skladem.
Odpovědět
Ano, dík za zprávu, zaplaceno. Horian mi ráno psal, že je teď bez internetu a abych to zaplatil, udělal jsem to teď..
Odpovědět
V Isharu nějakým způsobem nejsou zaplacené poplatky, takže nefunguje banka se skladem  Biggrin
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
Odpovědět
Podle všeho je již zaplaceno.
Odpovědět



Skok na fórum: