Hlasování: Jsou potřeba nové volby starosty v Isharu?
Ne, funkce starosty je zcela zbytečná.
7.69%
2 7.69%
Ne, starosta je neaktivní, ale aktuálně to ničemu nevadí.
7.69%
2 7.69%
Ne, aktivita starosty zcela dostačuje.
11.54%
3 11.54%
Ano, starosta je neaktivní a potřebujeme aktivního.
34.62%
9 34.62%
V případě voleb uvažuji o kandidatuře za svou herní postavu.
3.85%
1 3.85%
Systémově již mám volební právo (občanství) v Isharu s libovolnou ze svých postav.
3.85%
1 3.85%
Před případnou volbou bych měl(a) zájem podat si žádost o občanství s libovolnou ze svých postav.
30.77%
8 30.77%
Celkem 26 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Politika a správa města Isharu a okolí
#61
Neni to tak davno co Rt team nadaval na to ze drowi skoly v akademii jsou vedeny hracema Smile))
A byvale rasove gm Lokarjon z toho mel pruser (krom i jinych veci). A jeste si gm stezovala na hrace co se dostaly tech funkci a dost jim vadil zrovna Bartolomej...
Odpovědět
#62
njn.. zmena je zivot
Odpovědět
#63
Njn, bud si hraci stezujou na neaktivitu GM nebo si GM stezuji na aktivitu hracu :-D
_______________________________
Alatariel - Služebná božstva elfského
Odpovědět
#64
(25.09.2008 v 21:04)termal napsal(a): Král teď nefunguje, královská rodiná není tj. místo "vůdce" by přebral nějaký velekněz.

Velekněz
- by byl buď GM nebo prověřený a dobrý RP hráč (přikláním se k druhé možnosti) a tento velekněz by zastával hlavu Isharu a zároveň by mohl světit Kněze (viz systém víry).

Dále jeden zástupce lidí (Ishar) a jeden zástupce hobitů (spolupráce s Isharem, nejbližší okolí Isharu). To jsou podle mě jediné dvě kompetentní rasy co by měly rozhodovat o chodu města. Rada by mohla být veřejná tj. kdokoliv s návrhem k chodu města by mohl na radu přijít, přednést návrh, nebo řešení radě a ta by rozhodovala. Tím pádem by byla účast na radě dobrovolná a tím pádem můžete pomáhat Isharu - nebo jít s kamárádem mlátit potvory.

Ten nápad s veřejnou radou se mi líbí Smile Ale zrovna velekněz... To zní moc nábožensky.. Jako kdyby to musel bejt někdo z řad knězů, což neni zrovna ideální. Podle mě by to měl bejt někdo, kdo se na to místo bude hodit, bez ohledu na jeho povolání.. Takže asi ani označení velekněz neni na místě, preferoval bych spíš "guvernér", "místodržící" nebo tak něco.. Jinak ale proč ne Smile

S pozdravem Athril, milovník přírody a všeho živého... kromě drowů.
Athril
Odpovědět
#65
A proč ne velekněz ? Lidé si na víru vcelku potrpí, velekněz na svěcení knězů by se taky hodil a toto je RP možnost jak skloubit příjemné s užitečným. Smile
_______________________________
Alatariel - Služebná božstva elfského
Odpovědět
#66
Já teda nevim... ale slučovat církevní a světskou moc... kort když je to takhle pomíchané. Tak jak to bylo s řádem dřív nastavené by to mohlo fungovat aj teď. Alespoň pro lidi.
Odpovědět
#67
A kdo myslíš že vládl ve středověku ? (teda když bereme v úvahu že do tohoto prostředí je situovaná UO) Sice král ale za nitky tahala církev.
_______________________________
Alatariel - Služebná božstva elfského
Odpovědět
#68
(30.09.2008 v 06:25)termal napsal(a): A kdo myslíš že vládl ve středověku ? (teda když bereme v úvahu že do tohoto prostředí je situovaná UO) Sice král ale za nitky tahala církev.

Možná, ale ve skutečnosti byla moc rozdělená - světská (král, císař, ...) a náboženská (papež).. To, jak se navzájem ovlivňovaly, je věc druhá.. Koneckonců, můžou se ovlivňovat i tady.. Ale spojovat je dorhomady podle mě není nejlepší nápad..

S pozdravem Athril, milovník přírody a všeho živého... kromě drowů.
Athril
Odpovědět
#69
no a tady to bude ten kdo na to ma.. a klidne to muze bejt rybar nebo zlodej .o)
Odpovědět
#70
vzdyt vedsina slechtickych, potazmo kralovskych rodu zacala nejak podobne... schopnym jedincem, prirozenym vudcem
Odpovědět
#71
No ale ten kdo to nakopne urci jak bude ishar vypadat v nasledujicich letech. Kdyz to bude veleknez, z isharu se stane normalni teokracie. Kdyz to bude vojak/slechtic...ktery se prohlasi kralem, bude to kralovstvi. Kdyz skupina mestanu udela senat, bude to republika. Kdyz se nekdo prohlasi emperorem a vytvori senat, bude to principat. Na to nezapominejteSmile
Odpovědět
#72
a kdyz to bude socialni demokrat tak z toho bude blazinec
Odpovědět
#73
A kdyz odesak tak je povede dlouhym, tajemnym a neznamym tunelemTongue
Odpovědět
#74
Bohajeho netahejme sem politiku, nebo se ještě dozvim, kdo je tady rudoch a kdo modrej pták a dočista ztratim iluze, bez ohledu na to že je to všechno stejná špína.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#75
Vetsina lidi uz v nasi republice iluze ztratilaTongueRolleyes
Odpovědět
#76
Hodně lidí se mně ptá na otázky ohledně pronájmů budov, získávání uschovných prostorů (bedny apod.) různé další vymoženosti, které nejsou bez přítomnosti RT provést. Vyčkejte prosím ještě nějaký čas, aktuálně dáváme do kupy pravidla ohledně správy města, jak pronájmy budou fungovat apod.

Stručně zatím odpovím na jednotlivé dotazy:

1.) Jsme řemeslník/kdokoliv, můžu si pronajmout nějakou budovu?
Ano můžeš, bude to mít svá pravidla, která se co nevidět objeví v novinkách

2.) Kdo spravuje město Ishar, Vilhelmovice a okolí
Zatím vše je v rukách RT, moje postava funguje v podstatě jen jako zprostředkovatel informací.

3.) Jsme rasa xxx a žádáme správu města a krále o vlastní zázemí (bedny, zdi, svatyně, úklid hoven v domě apod.) Komu máme psát?

Stále platí, že vše je v režii RT a většina žádostí chodí přes mojí postavu Bartoloměje, které já pak tlumočím dále.

Jestli vás něco zajímá dále, ptejte se.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#77
jak napsal bart. plus davame do kupy nejaky pravidla na pronajem fleku na zivnost, at to ma nakej rad
Odpovědět
#78
(08.10.2008 v 20:57)Bartoloměj napsal(a): Hodně lidí se mně ptá na otázky ohledně pronájmů budov, získávání uschovných prostorů (bedny apod.) různé další vymoženosti, které nejsou bez přítomnosti RT provést. Vyčkejte prosím ještě nějaký čas, aktuálně dáváme do kupy pravidla ohledně správy města, jak pronájmy budou fungovat apod.

Stručně zatím odpovím na jednotlivé dotazy:

1.) Jsme řemeslník/kdokoliv, můžu si pronajmout nějakou budovu?
Ano můžeš, bude to mít svá pravidla, která se co nevidět objeví v novinkách

2.) Kdo spravuje město Ishar, Vilhelmovice a okolí
Zatím vše je v rukách RT, moje postava funguje v podstatě jen jako zprostředkovatel informací.

3.) Jsme rasa xxx a žádáme správu města a krále o vlastní zázemí (bedny, zdi, svatyně, úklid hoven v domě apod.) Komu máme psát?

Stále platí, že vše je v režii RT a většina žádostí chodí přes mojí postavu Bartoloměje, které já pak tlumočím dále.

Jestli vás něco zajímá dále, ptejte se.

Nikdo? Žádná reakce? Lidi hrajete? Huh
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#79
Jsem remeslnik, farmar.

Mam zajem o pronajem pole. Takze bych se chtel zeptat, jak komu a co?
Chtel bych tam miti i svou bednu a kad na vodu, svuj klic aby me tam nikdo nelezl. Predem dekuji za odpovedi.

Cekal jsem spise ze nejaka pravidla se objevi tady na foru, ale zatim zadna tak se napisi do zajmu.
Odpovědět
#80
(11.10.2008 v 13:26)Votary napsal(a): Jsem remeslnik, farmar.

Mam zajem o pronajem pole. Takze bych se chtel zeptat, jak komu a co?
Chtel bych tam miti i svou bednu a kad na vodu, svuj klic aby me tam nikdo nelezl. Predem dekuji za odpovedi.

Cekal jsem spise ze nejaka pravidla se objevi tady na foru, ale zatim zadna tak se napisi do zajmu.

Pravidla se objeví na základě vaší/naší diskuze, která je zatím nulová Smile
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět



Skok na fórum: