Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teorie o zivote a smrti
#1
Takze jsem se rozhodl zamyslet, promyslet a nejak utvorit principy fungovani zovota a smrti pro potreby RP. Je to pokus, nedelam si patent na rozum, kdokoliv muze PRISPET svym stripkem, hlavne knezi. Prosim bez zbytecnych hadek a offtopicu.

takze zacneme, trosku ze siroka.....
Nejdrive byl nas nejvyssi buh AO, ten ze sve podstaty vytvoril svet a ostatni bohy (Helm, Corellon Larethian, Lloth, Moradin,Garl Glittergold, Jondala, Gruumsh)
(kdysi na drivejsim webu byl clanek o stvoreni sveta a plno dalsich veci)
Svet byl prazdny a pusty. Proto veky Ao ucinil zazrak, pokazde kdyz vydechl vydech i nepatrnou cast sebe, a z ni vznikla duse, po svete se zacali potulovat ruzne duse, bez tel.... Tu se chopily prilezitosti ostatni bohove a zacali vytvaret tela.... moc se jim nedarilo, protoze pracovali kazdy sam.
Tak se sesli, i kdyz nekteri velmi neradi, a zacali pracovat spolecne..... Kazdy prispel dle sve natury a urceni......... (zde je krasna prilezitost vlozit charakteristiky bohu a jejich pole pusobnosti, to se musi doplnit)

diky splenemu usily prisly na to jak propojit telo s dusi a jak zajistit aby v nem mohla zit, ospon po nejaky cas

(cas o fungovani tela)
Telo muze byt vytvoreno z ruznych veci (prach, drevo voda, co nash napadne) a je propojeno s dusi potem, pouto vytvari plamen zivota, ktery stravuje zivotni energii, tu ziskavame z jidla vzduchu apod. Ale plamen spotrebuje vic energie nez staci telo vytvaret, jen ve spanku pri te "malickate" smrti plamen trchu pohasne a vytvari se vic enegrgie nez spotrebuje, tim se doplnuje. Pri poraneni z tela vyprchava zivotni sila a sni se snizuje schopnost tela vytvaret a uchovavat energii, plamen zvota pohasina, a sila potzajici dusi se oslabi, dochazi k omraceni, kdy duse vystoupi z tela, ale je jeste stale silne potana k telu, takze ho nemuze uplne opustit.... Jenze telo je vymysleno chytre a dokaze se do urcite miry samo opravovat, uzdravovat, rany se zacely a duse se vrati do tela.
Ale poku je telo poskozeno velice vazne, ci poskozovani prevysi schopnost uzdravovani, nastava smrt.... duse je vyvrzena z tela, plamen zivota sotva doutna a pouto mezi telem a dusi je temer preruseno, prerusi az tehdy, kdyz plamen zivota spotrebuje veskerou zivotni energii ulozenou v tele.

Kdyz bylo dusi na svete dostatek, ucinil velky Ao dalsi zazrak, pri kazdem nadechu se jedna duse vratila a splynula s nim.

bohove tak spolecne tvorily ruzna tela, ktere dnes zname jako rostliny a nektera zvirata.... ale po nejake dobe, zacali mezi nimi vzrustat neschody, kazdy si chtel tela uspusobit podle sebe ... proto postupne odchazely.... (poradi a kdo skmy se nejvic hadal je jen na nas, nutno doplnit).....
Kazdy buh si pak tvoril tela podle sebe a sve natury, tak vznikly ruzne rasy.

(tim koncim, jsou to jen fragmenty, ktere mne dneska rano, kdyz jsem se probouzel napadly, ale musel jsem je sepsat nez na ne zapomenu; berte je jako stavebni kameny, nektere je treba jeste upravy nektere lze pouzit tak jak jsou a nektere nahradit....) (na zaver se omlouvam za pravopis a dalsi dysgraficke zalezitosti)
po uplnem presuseni spojeni telo-duse, duse bloudi po svete a bud ziska telo nove nebo se vrati k velkemu Ao a splyne snim..... to jsem tak jaksi zapomnel
Odpovědět
#2
Zajímavé, nicméně já osobně bych dal přednost stařičkému Merlinovu zpracování
Odpovědět
#3
Podle historie mw bohove vznikli jako odraz jednotlivych ras. Bohuzel, vsechny texty si sysli RT.
Odpovědět
#4
vsichni vime ze historie se da upravit.... a proto je to teorie, baje....

jinak opravdu nechapu kdo a proc zlikvidoval ony clanky, kdysi pristupne na webu, mneli by byt v sekci Pruvodce svetem, principy fungovani sveta... tahle sekce je od zacatku noveho webu neativni grrrrrr kurna fix huz

navic tam byl i clanek o behu casu....
Odpovědět
#5
(14.02.2009 v 13:03)Elerra napsal(a): Podle historie mw bohove vznikli jako odraz jednotlivych ras. Bohuzel, vsechny texty si sysli RT.

Nevím jak tedy na MW ale setkal jsem se ve fantasy literature s myšlenkou že jednotlivé bohy stvořili sami lidé tím, že věřili něčemu tak intenzivně až byl stvořen odraz jejich přání. Na základě množství věřících byl pak bůh podle toho silný. Ve chvíli, kdy neměl veřící, zanikl.
Stopař a krotitel
Odpovědět
#6
To Winitar: Ta teorie se mi libi, kazda rasa by mela sveho boha, ktery by mel nejaky svuj stul obradni, kde by jednotlive rasy bud treba jen klikali, aby o nich Buh vedel nebo hazeli mince Biggrin, nebo proste neco. Ale nevim jakou by meli vyhodu no kdyz by proste sveho boha volili hodne, co by z toho meli. ALe taky by se dalo neco vymyslet Smile
Odpovědět
#7
Hm to by na tom bohove byli hodne spatne. Z aktivnich elfu uctiva Corellona sotva tretina, z lidi Helma predpokladam temer nikdo. Jak je to u dalsich, netusim, ale uctivani bohu vetsinou zacina a konci zadosti "posil me" Smile
Odpovědět
#8
Mno to prave rikam, kdyby jsi z toho mel nejaky vyhody, fakt nevim jaky, tak by ho treba uctivalo vic lidi. Proste na to ted nikdo nehraje, protoze vi ze z toho nic nemaji.
Odpovědět
#9
No krásně je tahle teorie o bozích a síle víry rozpracovaný třeba v Zeměploše Smile
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#10
Jistý systém je navržen, pracovně se jmenuje "Hry bohů". Podle počtu věřících (nejen knězů, protože i ostatní si mohou zvolit Víru - a to má mimochodem dopad na efektivitu modliteb) má být dostupný jakýsi systém výhod, jako je bonus v resistenci ohni, bonus obrany, bonus síly atd., který by se na věřící daného boha uplatňoval. Ale to je hudba VELMI vzdálené budoucnosti.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#11
Mno ale je dobry ze se o tom uvazuje, tady se vsechno meni rychle Smile
Odpovědět
#12
(14.02.2009 v 13:31)Glumik napsal(a): vsichni vime ze historie se da upravit.... a proto je to teorie, baje....

jinak opravdu nechapu kdo a proc zlikvidoval ony clanky, kdysi pristupne na webu, mneli by byt v sekci Pruvodce svetem, principy fungovani sveta... tahle sekce je od zacatku noveho webu neativni grrrrrr kurna fix huz

navic tam byl i clanek o behu casu....

Mýtus parádní Glumiku
Odpovědět



Skok na fórum: