Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rilwen
#1
Takze sekam drevo, jdu ho prodat do mesta a nejakej hrac Rilwen me vidi se svou postavou. Na chatu me zacne vyhrozovat ze nemam s tim lezt do mesta a jester vyhrozuje ze relogne a da me IK s nejakou svoji strasne mocnou postavou. Co je tohle za chovani na RP shardu?
Odpovědět
#2
vlky, ci jinci havet jsi za zadnici nemel?
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#3
Ne mel sem jen drevorubeckou sekeru a sel sem prodat drevo. Nekdo tam stoji, jako postava me nic nerekne, mohl me treba normalne vysvetlit ze se zbrani bych tam byt nemel. Ale on pise jen na chat a jeste vyhrozuje relogem. Tohle je za prve nevhodne chovani a za druhe pokud by to udelal je to zneuzivani informaci, nebyl tohle jeden z duvodu proc mel byt jen jeden ucet?

Jinnak pokud chteji aby jim nikdo nenosil do mesta ani sewkeru na drevo, tak by mely za prve zbavit domacnosti napúriklad kuchynskych nozu a hlavne by uplne stacilo aby u brany bylo nejake upozorneni pro prichazejici.

Tady jde ale o nepristojne chovani nekoho, kdo podle jeho vyjadreni ma krom teto postavy jeste jinou s nejakou vetsi moci. Jak me ma ve hre ovlivnit vyhrozovani nekoho na chatu?

Pokud bude argumentovat tim ze je neco nekde na foru, tak by si mel uvedomit ze to ze je neco na foru, neznamena automaticky ze to je ve hre pro kazdeho. Kazdej by mel pracovat s informacema ktere dostane interakci a ne ctenim romanu na foru.
Odpovědět
#4
omgBiggrinBiggrin....no comment *válí se pod stolem smíchy*
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#5
Jen bych chtěl dodat, že vyhrožování je Montyho velká kratochvíle. V rámce RP je to u Horiana patrně v pořádku, i když se můžeme dohadovat o míře. (viz. případ Horia, Colwyn, Sekera a kill) Ovšem vím, že se s něčím podobným setkal Karlos na ICQ, vyhrožování na základě ne RP získaných informací. Chápu, že to není nějaké zásadní překročení pravidel, ale monty, z časti asi protože má na shardu dost osobních přátel, se chová dost nepřístrojně a znepříjemňuje tím ostatním hráčum hru. Nechci aby tady někoho někdo sjížděl nějakejma banama nebo zastavováním expů, ale možná by mu měl někdo už konečně vysvětlit, že to přehání.
Když si na něj člověk RP stěžuje, tak mu monty ooc napíše s posměche, že si to pak proberou za pár dní v hospodě.

Nechci tímhle postem ničeho docílit, ale řekl jsem si, že mám s Montym taky nějaké ty špatné zkušenosti a tak je sem přidávám.
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#6
Nechapu kde je problem, napsal ti mimo rp, ze nemas nosit ve meste sekeru, to je jeste nejprivetivejsi mozne jednani. Mohl ti to napsat ve hre, ovsem zrovna jeho postava je tusim momentalne posledni komu by to v rp vadilo. Mimochodem pokud to chces brat rp, stale muze "jakoby" odbehnout pro velitele strazi kamsi a velitel strazi pak prijde. Pokud nectes vynosy na foru je to tvoje chyba, jejich aplikaci ve hre si s klidem muzes rp vysvetlit jako cosi co bylo jednou prohlaseno, verejne se to vi, ale prozatim to neni verejne k nahlednuti (a momentalne se myslim na vyhlaskach pracuje systemove). Tabulky u vchodu do mesta se mi moc nelibi, protoze aby zahrnovali vsechny pravidla mesta, tak by jich muselo byt trochu vic.
Zkratka podle me to udelal jeste celkem spravne, protoze:
1. Jeho postave by to v ramci rp bylo ukradene (tusim).
2. Rp jednani (relog - nahlaseni veliteli strazi) by zahrnovalo tebou zminene "zneuzivani informaci" (ackoliv tohle lze vysvetlit rp).
Mimochodem pokud sem uz nekdo chce pridavat svoje stiznosti, mozna by bylo na miste mluvit konkretne a ne "na ICQ, vyhrožování na základě ne RP získaných informací" (btw. co je spatneho na tom psat nekomu na icq ohledne ne rp veci?). Na ICQ je snad uplne jedno, odkud ziskal jake informace, to je ciste mezi tema dvema danejma osobama.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#7
To co tu popisujes je prave zneuzivani informaci a to jakou k tomu pridas omacku uz je fakt jedno.
Mimochodem abych ti udelal radost nasel jsem si tu vyhlasku:

RE: [RP] Královské dekrety - Městské vyhlášky
Na známosť sa dáva že Rada Isharionu už pred dávnejšou dobou prijala zákaz nosenia útočných zbraní na území mesta Ishar (vnútri hradieb), v priľahlých Vilhelmoviciach. Táto skutočnosť bola zdelená aj veliteľovi stráži a bol požiadaný v tomto zmysle jednať.

Pretože však nebolo dodnes presne stanovené čo je a čo nieje útočná zbraň rada mesta uzáva že mohlo dôjsť k nedorozumeniam medzi strážami a občanmi. Preto do rozhodnutia rady vydávam vo svojom mene toto doporučenie pre stráže aj občanov:

Dbajte na to že nosenie zbraní v meste Ishar a Vilhelmoviciach je zakázané. Stráže vás majú právo vyzvať na odloženie zbrane a ak neuposlúchnete majú právo vás k tomu prinútiť.

K dnešnému dňu však nebol schválený zoznam čo je a čo nieje považované za zbraň. Výnimka bola udelená len paliciam ktoré nosia mágovia, avšak vyzývam stráže aby brali v úvahu fakt že nástroj nieje zbraň, aspoň do doby než bude rozhodnuté na mestskej rade inak.

Mir, člen rady Isharionu
A jeste jednou dodam ze nejde o to co prosazoval, ale zpusob jak to púrosazoval. A to ze me osobne takove jednani a vyhrozovani zneprijemnuje hru a asi jak ctu nejsem jedinej. Jak muze mit nejakou funkci nekdo kdo nedokaze soudne jednat.
Odpovědět
#8
Ovsem k zadnemu zneuziti nedoslo, napsat ti na chat bylo jeho predchazeni. Smile Fakt nechapu kde je problem, ve hre ti to s danou postavou nemohl napsat, tak ti to napsal na chat, k zadne uhone si nedosel, nikdo te nepokutoval.. zkratka vubec nic krome bububu na chatu.
Mne zas prijde krajne nelogicke, ze s jednou postavou uvidim nejaky prohresek dejme tomu a protoze moje druha postava je u strazi, tak nemam moznost na ten prohresek nikoho upozornit (?), protoze by to bylo "zneuzivani informaci" (vychazejme z premisy, ze jakekoliv dve postavy maji rp sanci byt v kontaktu, at uz je hraje kdokoliv, protoze hrac z ohledu rp neexistuje).
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#9
za prve kdyby to jen oznamil a nevyhrozoval, tak tady asi nepisu. A za druhe jsem nic neporusil, protoze drevorubecka sekera neni zbran, alespon do te doby nez rada rozhodne jinak. Tady jde pouze o to jak se chova, mel by si uvedomit ze tu nutne nehrajou jen jeho vrstevnici.
Odpovědět
#10
no. pokud ti napsal na chat, ze nemas nosit zbrane ve meste v ruce, tak v tom problem nevidim..


kdybych te nachytal ja s touto zbrani v ruce, tak te oskubu o nejake penizky a povesim na neco do pruvanuHappy
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#11
Tady jde ale celou dobu o to jak se choval. Nehlede na to ze jsem zadnou zbran nemel a mas tady tucne zvyraznene v tom vynosu ze dokud nebude rozhodnuto jinak nastroje se za zbran nepovazujou.
Odpovědět
#12
to se brzo zmeni..... pockej.... ta vyhlaska se upresni....
Odpovědět
#13
Myslím že tu řešíte ptákovinu, nechci se nijak Horiana zastávat, protože už výše zmíněnej incident as colwynem a dřevorubeckou sekerou se mi vůbec nelíbil...
Ale nějaký vyhrožování na chatu.... Kdyby ty výhružky pak splnil tak by se mohlo debatovat o tom že je to asi trochu mimo mísu, ale takhle je to podle mě opravdu jenom řešení ptákovin, vzato kol a kolem si na chat může psát kdo chce co chce (samozřejmě v mezích slušnýho vyjadřování) a pokud se to někomu nelíbí tak si může vypnout příjem...
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#14
no tak sem sesmolil zakon o zbranich...mozna se to postupem casu upravi ale ted to je takto...jo a omluva Colwynovi...tenkrat sem fakt jednal neprimerene
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#15
Ten výnos snad platí tak jak je teď a ne že platí, tak jak bude někdy za půl roku. Poslední výnos byl že dřevorubecká sekerka není zbraň. Tudíž dělání bububu na chatu vnímám opravdu jen jako to, že si někdo chce přeměřovat vlastní ego nebo možná i něco jiného. Ale u toho jsem nebyl, tak nevím.

Co mě štve, že mě osobně Horian zabil, když jsem šel ke kovářovi se sekerou v ruce a nikoho to nezajímá. Nechtěl jsem a ani nechci to řešit jako jasné porušení pravidel. Ale po tom co jsem psal radě města, Galahadovi, Mirovi a Lokarjononovi a všichni se na mě vyloženě vykašlali, jsem v celý tento systém ztratil důvěru.
Prostě dřevorubec si vykračuje po městě se sekerkou a všichni ho lynčují. Ale když velitel stráže, co by měl jít všem příkladem bez varování zabije takřka bezbrannou postavu a na chatu k tomu dodá jen to, že má blbou náladu, tak to prostě nikoho nezajímá. Kdo by přece káral samotného velitele stráže?
edit: Stále čekám na nějakou veřejnou omluvu ve hře
Odpovědět
#16
ja myslel ze zakony vydava rada a ne nejaky velitel strazi...
Odpovědět
#17
vy dva hosi vite jak co nejlip pocuchat nervy...Colwyne ja se ti IG neomluvim a to ze sem te zabil byla jenom obrovska souhra nahod....chtel sem te jenom prastit ale: kvuli lagum se mi nevypl bleskovy utok a pak mne to spadlo a nez sem logl tak te postava sama dorazila.....a Mr. Beane: na tomhle se shodla cela rada...ted bych mohl byt zas ja ten urazeny ze se do me navazis ale pritom houbelec vis Ohmy ...tim s vama obema koncim panove...adios
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#18
Za prve, Horian je v rade.

Za druhe, to jak vykonava svoji funkci vam muze byt ukradeny a meli byste to resit ig. Nikdo nikde nenapsal jakou povahu musi mit velitel straze a armady. Pokud se za nej nadrizeni (kteri btu v tomto pripade nejsou, protoze je na stejne urovni jako ostatni clenove rady) postavi, mate peska. A ano, velitel straze si muze honit sve ego (v ramci pravidel) a je jen na vas, jestli mu proste jednu vrazite, uriznete mu bimbase, intrikama ho sesadite, nebo radeji tise pujdete po svych a pockate si na vyssi lvl nebo az nejaky pritel obsadi pozici z ktere mu to muze vratit.

P.S.: Colwyne, kdyby jsi byl elf ze Saary, tak z Horiana litaji cuckyBiggrin...respektive by mu Maya se Sulem a Avem ujasnili jak vest komunikaci na urovni Tongue (stare pratelstvi podlozene modlitbou, dykou, a lukem je dost padnej argument :o) ...s Helmem to asi nebude tak horky, kdyz se za tebe cirkev (plno npc za ktere loguji i gm) nezastane ani slovem.
Odpovědět
#19
Kdybys to cetl cele, tak bys vedel ze ten adolescent si ego honi na chatu tim ze vyhrozuje ze logne drsone a bude davat IK. A ze nejde vubec o postavu, ale o chovani hrace tecka.
Odpovědět
#20
Co rika na chatu je naprosto jedno, spousta lidi ma tendenci ze sebe na chatu delat voly, ja k nim patrim ale diky Quazimovi je mi to uz nastesti znemozneno Biggrin
Odpovědět



Skok na fórum: