Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mravenci - quest
#41
Je třeba zabít královnu a rozbít vajíčka :-)
Odpovědět
#42
ano byli jsme tam haz po pulnoci...... zabit kralovnu? no pres ty hordy mravencu to nebude nic snadnyho...... zabit kralovnu a znicit vajicka a mlade, nebo se pokusit s nima se domluvit (neco jako s Cho-ja v trhlinovejch valkach v knihach od Feista)
jeste mne napada.... mravenci hasi ohen tim, ze sami skacou do ohne.... zkousel nekdo pyro kouzla nebo vybusniny? obehnat je hradbou ohne?
Odpovědět
#43
Kara: kdo kde vcera nebyl? :-)

Asi takhle.. myslim, ze v te palisade se mela nechat dira. Je to neco jako velka voda, pokud postavite zed, voda ji smete, pokud v ni nechate diru, voda se nahromadi a bude postupne utikat. Myslim, ze pri pripadnem utoku gm nenecha mravence stat pred smesnou drevenou palisadou, tu by ostatne rozebrali i miniaturni mravenci za nejakou dobu (poklona Gergovi, kamen je kamen, aspon by mel vydrzet o neco dele.. to se pozna trpaslik Wink ). Postavil bych zkratka tri valecniky pred diru a hezky postupne by se odolavalo naporu, takhle postupne si myslim sme schopni odvratit i velky utok.

Dalsi vec.. Vcera sem byl svedkem te "porady" u severni brany (za maga). Nekdo si mohl vsimnout, ze sem se smal recem o vytvoreni planu a taktiky. To neni spravny pristup. Predstava "postavim zed z valecniku na misto A, za ne vsechny ostatni a pak se ty dve masy srazi" je dosti naivni, protoze na takovyto stret nikdy nedame dohromady dost lidi (navic - mravenci jsou priklad fungujici organizace, v takovychto bojich jsou mistri prave oni). Vcera v noci se nam velmi osvedcila taktika partyzanskeho boje, timto zpusobem, tedy odchytavanim jednotlivcu, jsme ve triclenne skupine byli schopni odpravit velke mnozstvi v lesich okolo orkske pevnosti. Ovsem bylo videt, ze jakmile se nalakaj treba jen dva mravenci, tak je boj temer nemozny, je potreba neco, co bude tercem utoku a dva mravenci sou na jednoho wara zkratka celkem dost (nevim, kdo ma jake moznosti, samozrejme.. mne se nejvic osvedcil summon ozivla mrtvola, protoze i proti mravencovi vydrzi dost a navic mam sloty na dve). Nase sila neni taktika a organizace, v te ostatne nikdo nemuze mravencum konkurovat (imho), ale prave nase individualita, mensi skupinky a rozstepeni jejich hlavni bojove sily na mensi celky.
Glumik: Pyro kouzla maji velmi malou ucinnost, to se mi vic osvedcila kyselina a proste sipkovani vlnou Van. Ohniva zed jim ubira po jednom zivotu, urcite je to lepsi nez nic, to ano.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#44
Tohle je Ultima. Zombie se nerozpadne, kdyz na nej vyliješ vodu, kterou kněz přes emote posvětí a mravenec zas nevleze do ohníčku, kterej zapálíš někde u cesty, upír nezačne zděšeně prchat, když mu pod nohy hodíš reg česneku. NPC neprojde vodou, nepřeleze 5 centimetrovou ohrádku, stejně jako hráč. Pokud chcete na fóru vymejšlet taktiku, vymejšlejte takovou, která bude fungovat, i když se vám gm nebude dívat přes rameno. Divočiny si nechte do hry :-)
Odpovědět
#45
nahodou svecena/prokleta voda na nemrtvy funguje.....
ale psal jsem to zhladu pac jsem si zrovna varil obidek.... ty jo to je hodin.. huz je cas na svacinku.... Tongue
Odpovědět
#46
Dommi: A jak myslis ze bude probihat ten utok? Ze pri tom nebude jedine GM? Ze staci jim postavit do cesty palisadu a jen proto, ze bez GM nemaj sanci se dostat pres ni, tak se tam nechaj rozstrilet? :-D To by bylo pak az moc snadne. Prave proto, ze je to Ultima, tak AI se sama od sebe nerozhodne "tak, ted pujdu se podivat do vesnicky pres most a snist jim cukricek".. Bez GM - mravenci drzi pozice, s GM - mravenci utoci, prokousavaji palisadu, pruzkumnik poklada pachovou stopu apod.
Taktiku ktera funguje bez gm uz sem naznacil. Mensi boje, zadne lakani skupin po pet a vice mravencich..
Krom toho - tohle je rp shard. Vazne hodlame stavet peticentimetrovou ohradku jen proto, ze OOC vime, ze proste je neprekonatelna? To uz si s sebou rovnou muzeme tahat stoly a davat je v ulickach pred sebe misto valecniku, monstrum je preci nepreleze ne? Unsure
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#47
Siren : to bylo na glumíka
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#48
Rada se shodla, že je třeba vybudovat nové opevnění na pachové stopě. Předběžně zvolila za místo výběžek země před vilhelmovickým mostem, nicméně ještě se k tomu bude muset vyjádřit Mir a Horian.

Terence přislíbil účast královských stavitelů, kteří s opevněním pomohou.

Předběžné náklady na stavbu hradeb:
- 600 kamene
- 100 dřeva
Místo ukládání : Trpasličí svatyně
Odpovědět
#49
Kamení darováno Reikem Shanai, dřevo natěžili Glumík Jedlička s Fionou. Suroviny jsou tedy shromážděny a zrovna teď přenášeny do trpasličí svatyně.
Odpovědět
#50
Suroviny predany Terencovy za ucelem stavby...
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
Odpovědět
#51
Takže dnes při obraně valu mě jeden z mravenců zajal a odnesl do mraveniště. Odnesl mě do vězení, sebral zbraně a odešel. Chvíli na to přišla královna, která mi řekla že mě vyslechne její vrchní mág.
Mág přišel spolu s poskokem. Přinesl si gilotinu kdybych nechtěl mluvit. Chtěl znát nejslabší místa Isharu. Dozvěděl jsem se taky že umí mluvit pouze mravenci kteří jsou k tomu vedeni.
Řekl jsem mu že nevím jak se k Isharu dostat jinak než to zkouší. Následně se mě ptal jak překonat hradby. Poradil jsem mu obléhací stroj který po mě chtěl následně sestrojit. Řekl jsem si o nářádí a materiál a začal stavět provizorní katapult. Najednou do mé cely vběhl mladý mravenec který se mě snažil sežrat. Zabil sem ho a následně vyslechl rozhovor ze kterého jsem zjistil že se jednalo o mladou královnu která je pro ně existenčně důležitá. Tělo jsem zakopal a mág při kontrole nic nezjistil.
Katapult jsem mu předvedl. Líbil se mu a poslal dělníky ať jej odnesou. Mezitím jsem jej poškodil taky aby byl nepoužitelný. Poté mě nechla věznit.
Po nějaké době tam mravenec přinesl Gerga, po kterém chtěli zkontrolovat katapult. Rychle jsem mu vysvětlil co a jak a on jim potvrdil že je funkční.
Motlidba k Moradinovi způsobila pád kusu stropu díky kteréme jsme utekli.
Kern....malej trpaslík s velkou sekerou
Odpovědět
#52
*s úžasem hledí na to jak se také dá hrát*
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#53
Jen v rychlosti. Ja, Thindan Lithael, Varous Vermi a Kern jsme sli do studne ze ktere se podarilo Kernovi uteci pred pavouky. Prosli jsme chodbami az jsme narazili na stenu, ktera nesla nijak rozbit. CO se horsiho, spadl na nas strop :-)
No po chvili jsme slyseli zvuky boje a skulinou, ktera byla ve stene jsme mohli videt, jak ti cerveni mravenci bojuji s jinyma mravencema. Byli hodne tmavi a prisli nam jako o neco vyspelejsi. Meli strelce, magy a mam pocit ze jsme zahledli i mravenci kralovnu. Ti druzi mravenci zajali Varouse a asi z nej budou chtit dostat nejake informace. Jinak nebyla jina moznost, nez chodbu, kterou jsme prisli, zasypat, jelikoz "novi" mravenci lezli stale nahoru.
Tot momentalne vse. Mozna ze bychom se mohli s nejakym klanem mravencu nejak domluvit. Je to jen napad. Zjistit co chteji, treba jim muzeme neco poskytnout co ja vim :-)
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
Odpovědět
#54
Já jen doplním - "ti druzí" mravenci nemají k mluvení cvičené jen mágy, zařval na nás i válečník čímž (pokud to byl záměr) jen doplním Rimoye o vyspělosti a teoreticky možné domluvě. Wink

Thindan Lithael - Tak trochu uklizená
Odpovědět
#55
Sakra, stve me ze ted nemam moc cas hrat :/ navic skoncila nase kovarka ktera je u bratrstva od pocatku takze i ta chut prechazi Angry
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět



Skok na fórum: