Manawydan Fórum

Úplná verze: Záznamy z Arcana
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5
Strana 1
Je to už dávno čo som vôbec mal vôľu niečo z posledných udalostí zapisovať. Buď sa ich udialo priveľa mimo môj dosah alebo som ich nepovažoval za príliž dôležité pre spolok Arcanum... i keď asi som sa v niekoľko prípadoch mýlil.

Po tom čo Charlotte predpovedala Bolesť a Zemetrasenie v Ishare sa pár bojovníkom z mesta podarilo v stokách odhaliť dvoch nekromantov ako tam vylievajú čiernu tekutinu do zdroja vody. Zdá sa že práve táto látka nejakou formou spôsobuje tieto javy tu v Ishare.

Nekromanti tam ale cestovali pomocou magického portálu. Bolo viac než zrejmé že toto miesto je pre nich dôležité a tiež to že sa sem môžu kedykoľvek vrátiť späť. Problém je bohužiaľ ten že nieje možné odhadnúť ako toto kúzlo v princípe funguje. Nieje to klasický obojsmerný portál ktorý má pevné vstupy. Zdá sa skôr že kúzlo je ovládané z miesta odkiaľ prichádzali a to miesto rozhodne chránili tak silno ako mohli.

Celkovo ma situácia trochu vystrašila. Pokiaľ oni uvrhli kúzlo Bolesti na celý svet tak potom je len otázka času kým si priamo pod Isharom vytvoria dalšiu základňu, tentoraz aj takú ktorú sila oltárov neprekoná.

Strana 2

Je ale dôležité povedať ešte jednu vec. V stokách sme narazili na miesto ktoré zdá sa nebolo pod vplyvom Bolesti. Bolo blízko a predsa dosť daleko od východu zo stoky a zároveň mohlo byť magicky prepojené podobným portálom s dalšími miestami.

Knihy - to je to čo ma zaujalo ako prvé na tom mieste. Musíme sa tam vrátiť a niečo preštudovať. Možno zistíme z čoho ich kúzlo čerpá silu, prečo môžu tak ľahko prekonávať veľké vzdialenosti... a možno omnoho viac...
strana 11
... a kňazi konečne našli spoločnú reč pri obrane Isharu. Trvalo to síce nejaký čas, ale ich práca pomaly ale isto nesie ovocie. Bolesť ustúpila aj v stokách, takže podzemie mesta je konečne v bezpečí.

Bohužial čas obradu sa zhodoval s časom nášho pravidelného stretnutia, takže viacmenej sme nič nevybavili. Dúfam že sa mi podarí mágov čo najskôr zvolať.
strana 17

Po niekoľkých úradníckych kľúčkách konečne môžeme zariaďovať dom. Je to úľava, pretože remeselník s ktorým sme boli dohodnutý už bol tiež netrpezlivý.

strana 18
Kniha ktorú sme s Adriou, Asgaardom a Menethirom našli v kobkách pod cintorínom je trpaslíkmi až priveľmi žiadaná. Škoda že prístup jak náš tak trpaslíkov bol taký aký bol... spor da urovnať podarilo... dúfam.

Či to ale nezhorší vzťahy medzi nami a exilujúcimi trpaslíkmi je ale veľká otázka.
Strana 20

Adria priniesla nejaký nábytok a všetci boli velmi nadšený z celého zariadovania domu. Mno síce je to trochu živelné ale pri troche snahy sa mi dúfam podarí ten dom zariadiť trochu šikovnejšie... Celkom však zabúdam na to že aj ich snahu by bolo dobré trochu viac oceniť. Dúfam že ale pri výsledku budú i tak nadšený.

Strana 21

Na porade sme sa nakoniec dohodli na tom aké ceny za reagencie považujeme za akýsi štandard. Dobré je na tom len to že mnoho z nich vieme zaobstarať sami a našťastie skoro v žiadnom prípade sa ceny nelíšia.

Poznámka:
Rulík zlomocný - 1 strieborný
Síra - 1 strieborný
Orichalcum - 4 strieborné
Zlatý prach - 1 strieborný
Olovený prach - 1 strieborný
Železný prach - 1 strieborný
Ľadový kameň - 1 strieborný
Ženšen - 2 strieborné

Ostatné reagencie sme zatiaľ nijako neocenili. Je zvlášne že podobnosť v kúzlach sa dá využiť tak proste pri určovaní férových cien.

Pár členov malo trochu pochybosti o tomto cenníku, avšak je to jednoduchý spôsob ako vymieňať v rámci cechu reagencie bez toho aby sme na to potrebovali peniaze. A hlavne férový spôsob pre tých ktorý by navzájom vymienali väčšie množstvá reagencií.

Tiež som na porade predostrel návrh na to že by niektorý z nás mohli vstúpiť do služieb kráľa... Nikto nebol velmi nadšený.
Strana 25

Po pár pokusoch sa zdá že výukovo-pracovná miestnosť bude čoskoro hotová. Ešte tam musíme zaobstarať velmi pevné dvere také aké sme nechali vykovať u Gazzura Istara. A k nim závoru, reťaz a zámok, aby sa nič nedostalo von.

I tak tam ešte musíme nechať vyrobiť niekoľko miest na sedenie. len sa neviem rozhodnúť medzi malými kamennými lavicami a velkými kamennými stoličkami... Mno ved na niečo prídem ale radšej niečo menšie. Kameň bol nakoniec skvelý výber. Odolá ohňu, bleskom, mrazu, kyseline a vlastne aj trochu väčším neúspechom evokácii.

Ešte musím vymyslieť nejaký symbol ktorý budeme používať. Nakúpim nejakú látku, farbu zdá sa máme.

Posledná vec v tej miestnosti asi bude magický a zároveň tréningový kruh. Chceli sme farbivo vyrobiť z rubínov ktoré sa nám zatiaľ nahromadili a zdá sa že stále sú pre všetkých bezcenné.

Strana 26

Každopádne bude už nutné akýmkoľvek spôsobom nájsť osem mágov ktorý by nám pomohli s kúzlom pre prenos predmetov.
Strana 30

Na porade sme zatiaľ nezmienili cenu reagencií, ale napriek tomu sa cena orichalca zníži. Porada sa niesla v duchu prijímania adeptov, ale neskôr sme sa konečne vrhli aj na testovanie kúzla prenosu...

Kôpka šiestich mrkiev prenos prežila vcelku a bez ujmy. Otázka je len ako to bude nabudúce, neviem ako a či sa nás znova toľko zíde.

Celkovo však sa po konci Pohromy pre nás črtá možnosť prenosu veľkého množstva tovarov na veľké vzdialenosti. Konečne budeme mať aj nejaký zdroj príjmu. Cestovná mágia je v tomto celkom výhodná.

Strana 32

Do tréningovej miestnosti som dokúpil posledné lavičky. Ešte skúsim navrhnúť nejakú vlajku ktorú tam zavesíme a neskôr možno aj zvonku domu. Konečne však môžeme začať pracovať na nových dverách a magickom kruhu.

Poznámka: Tereza mi ukázala nejaký liek. Naozaj som zvedavý...
Strana 37
Po pár dňoch mám konečne dosť prostriedkov na dostavanie tréningovej miestnosti u nás. Každopádne najprv sa musia priniesť nejaké kovy na nové dvere a to sa musí zariadiť prednostne - skôr než magický kruh.

Trpaslíci dúfam majú dostatok kovov na podobnú zliatinu z akej sme vyrobili vchodové dvere ale tento raz musíme dať dole aj poriadny zámok.

Čo sa týka magického kruhu a rubínového farbiva tak rubíny som už dávnejšie dal Tereze ale zatiaľ sa neozvala.

Okrem iného mesto bude čoskoro potrebovať naše služby pri sťahovaní skladu. Musím znova všetkých zvolať.
OOC: tento zápis hovorí o pripravovaným kvestoch. prosím reagujte až na tie čo budú na výveske a ingame behom víkendu Smile
Je to zvláštní. Události jakoby byly nějaká zvěř, která se houfuje ve smečkách. Nejdřív se dlouho neděje nic a pak všechno najednou.
...
I když tohle všechno začalo tou lodí. Tou, která před nedávnem dorazila k břehům pooblíž Isharu a vyrojila se z ní kupa šílenejch námořníků a polomrtvej kapitán. Prej zná lék proti Bolesti. Mají ho snad na ostrovech, odkud připlul. Jenže jim došel dřív, než dorazili k městu...
Ubytovali jsme ho v hostinci U severní brány, ale tam už není. Byl zatčenej a je v královským vězení. Proč? Za co? Tady se člověk nic nedozví. Mir asi s jeho uvězněním moc nesouhlasí. Vypadal dnes jak schlíplá slepice, jako vždycky, když ho okolnosti vtáhnou do víru událostí, kde může jen přihlížet. Už ho ani nezajímá barva na magickej kruh. Když jsem mu vysvětlovala, že rubíny nejde rozdrtit, odvětil mi, ať je rozpustim. Jako by mě to nenapadlo. Rubín se rozpustí na počkání. A z celejch rubínů těžko rozmíchám barvu...
No a kapitánovi prý v base hrozí nebezpečí. Adria Hawke by to řešila po svým, ale pochybuju, že by to k něčemu bylo.
...
Už dřív jsem zaslechla, že v usedlosti daleko na sever od města se ubytoval alchymista. Samozřejmě, že s lékem na bolest. Už je to dávno, takže když jsme tam dorazili, nenašli jsme nic. Vlastně, potkali jsme orky, v čele s Nazgelem. Je těžký nesmát se, když se vás nenápadně snaží sledovat tlupa orků. Když nic jinýho, věděli, co se tenkrát stalo.
Někdy si řikám, jestli ta Drena Čoudílková je poklad nebo pohroma. Někdy se vrhne do dobrodružství tak rychle, že člověk nestačí koukat. Možná jako já zamlada. Ale díky ní, troše vyjednávání a pár prskavkám nám orkové dali deník toho alchymisty. Nebo to, co z něho zbylo. Snad si nepříjdou stěžovat, až jim ten jejich kutloch vyhoří.
...
No a další alchymista se nastěhoval do cechu. Míchá ten černej sajrajt z podzemí a gruumshovu krev a tvrdí, že z toho bude lék na bolest. Moc tomu nevěřím, líp funguje i lektvar regenerace. Ale pujdu se podívat na jeho pokusy. Jednou jsem alchymistka.
___
Tereza Černovírová
Strana 45
Po pár dňoch som sa vrátil a nestačil som sa čudovať akú veľkú kopu rudy nahádzali naši členovia priamo doprostred miestnosti. Mno... každopádne na dvere to bude stačiť.

Takmer celý deň som strávil nakupovaním vybavenia do domu. Kúpil som poriadne kresadlo, nejaké misky, poháre a v neposlednom rade kopu drevených bední. Skladujú sa lepšie než truhly. Konečne sa mi podarilo kúpiť aj svietniky. Mno ešte bolo náročné to všetko popresúvať a usporiadať ale to mi robí viac radosť než starosť.

Večer som na porade požiadal všetkých prítomných mágov aby sme sa o mesiac stretli a pripravili sa na presun vecí v mestskom sklade.

Teraz je už len otázka dní kým začneme s výukou a už stačí len vybaviť niektoré detaily.
Na druhý pokusa sa mi podarilo zvolať dosť mágov v správnej dobe. Konečne nás bolo dosť na to aby malo zmysel im všetkým ohlásiť začiatok výuky v Arcane a vôbec kompletné fungovanie Arcana.

Ešte počas úvodného prestavovania sa zastavila u nás slečna Valeria a odviezla si rudu na spracovanie. Než porada skončila tak nám priniesla hotové dvere. Našťastie nebol problém ich namontovať takže sme dalej mohli pokračovať v porade na ktorú sa v zápätí dostavila aj slečna Siren... Bolo nás teda dosť...

Než sme odišli preč tak som nakreslil v učebni na zem magický kruh, aby ešte mal dosť času uschnúť.

Znova sme úspešne skúsili kúzlo na prenos predmetov. Tentoraz to šlo hladšie. Skúsili sme aj viac predmetov a na väčšiu vzdialenosť. Zatiaľ len z cechu mágov priamo do Arcana. Nabudúce možno skúsime ešte väčšiu vzdialenosť... Napríklad prenesiem peniaze čo dlhujeme Naesilovi do sídla elfov.

Adria ešte mala dobrý nápad s kúzlom na odpočúvanie ale možno sa bude dať úspešne použiť aj Ďalekohlad.

Večer som zakončil prvou výukovou lekciou v Arcane a kvôli dalšej výuke som požiadal slečnu Adriu Hawke... už ma zmáha únava... idem spať...
strana 55

Včerajšok bol náročný. Nemal som chvíľu pokoja. Tolko vecí sa zišlo na jeden deň.

Na mestskej rade som navrhol opatrenia na financovanie armády, schválil som Glumíkov návrh nájmov a ešte sme riešili tú udalosť v prístave.

Musíme požiadať kráľa o presné vymedzenie právomocí starostu a mestskej rady, ale tiež požiadať o informácie aké majú práva šľachtici na území mesta.

Dalej mala nasledovať rada arcana, ale...

(zbytok strany je vytrhnutý).


strana 56

... a prijali sme medzi nás mága Nicolasa Flamella. Bol z toho celkom nadšený. Matej Beket nás tiež požiadal o adeptstvo a bolo mu udelené... Mno a dnešný deň ma čaká výuka. Som zvedavý čo sa naučia...
Strana 59

Poslendé dva dni ma nejak zmáhal mestský život... Neviem prečo sa neodsťahujem niekam daleko do lesov a nežijem tam na hranici civilizácie... Bolesť - nebolesť...

Ešte že bez honosného oblečenia a zašpineného od blata ma takmer nikto nespozná, len tých pár trpaslíkov a baníkov. Ťažká práca ale aspoň si pri nej oddýchnem od večného výskumu, politiky a podobných záležitostí a vlastne každý strieborný sa mi hodí.

Je to zvláštne. Pár mesiacov dozadu sem chodilo vela rýchlych útočníkov a v poslednej dobe je tu pokoj. Možno stráže konečne robia svoju prácu a nemusím sem chodiť na tieto tajné hliadky...

Dnes večer ale musím ostať v cechu. Hlavne kvôli výuke... Dúfam že niekto zo študentov sa zastaví.
Strana 60

Nakoniec sa ukázalo že moji študenti navštívili krátko predtým iného učitela čo ma trochu sklamalo... Chcel som sa im venovať... škoda. Aspoň sme boli trénovať v divočine.

Po dostavbe cechu mám konečne pocit že môžeme začať poskytovať služby, avšak stále je nás málo.
Strana 62

Pred poradou sa k nám dostavil pán Agarnish Rimoy. Niesol dobré správy...

*zbytok strany je roztrhaný*

Hned ako ma obviazali som zašiel za Ifrinom. Nechal nás čakať. Nič iné som ani nečakal. Zhruba som mu povedal čo sa stalo a aj o tom že aj my poznáme cestu. Teraz by mu už kapitán bol nanič a určite by ho nechal popraviť.

Povedal som mu o našom zámere postaviť loď a to že mesto potrebuje kapitána. Súhlasil že mu udelí milosť za sto zlatých... Som zvedavý...
Strana 70

Napriek počiatočnej nízkej účasti sa na výcvik dostavilo celkom dosť mágov. Až som bol prekvapený. Škoda že armáda sa nakoniec nedostavila. Bolo by to zaujímavé konečne začať zlaďovať naše schopnosti.
Strana 71

Pri tom všetkom čo sa dialo som úplne zabudol na zápisy. Pred mesiacom som v Arcane vyhlásil bojovú pohotovosť. Bolo to narýchlo, tak som našim rozdal lampy a sviečky a doporučil členom aby sa nepohybovali sami po meste a jeho okolí. Ifrin alebo jeho nohsledi sa mohli kedykoľvek pokúsiť o ... výsluch ktorý by i tak nedal žiadne informácie.

Lekcie prebiehajú zatial sporadicky ale dúfam že behom krátkej doby naberú na väčšej pravidelnosti. Behom čo najkratšej doby by sme mohli byť dosť organizovaný na to aby sme vystupovali ako bojový celok. Chce to ale stále čas, a trochu ma mrzí že žiaden z našich sa nerozhodol pre boj v brnení. Ešte aspoň jeden taký mág by sa u nás hodil.
Strana 72

Útok mravcov prišiel vo velmi zlú dobu. Bol som neplánovane preč a zabudol som všetkých o mojej neplánovanej ceste informovať...

Tak či tak teraz určite využijeme naše skúsenosti z tréningu. V prvý deň obrany boli boje ťažké, hlavne chýbala akákolvek koordinácia takže občas nás mravce vytlačili z valu.

Neskôr sme si ale uvedomili plne možnosti... Našli sme jadzca s lukom a pred val vyčarovali niekolko tvorov. Fungovalo to skvele. Mnoho mravcov sa do tejto pasce chytilo, ale mnoho z nich sa stále skrýva v lese. Na voľnom priestranstve sú naše útoky proti ich armáde úplne neúčinné.
Strana 78

Je to znova už dlhšiu dobu čo som sa nevenoval zápisom. Kažodpádne ukázalo sa že až tak veľa toho nieje.

V niejktorej z alternatívnych dimenzií sa deje vojna ktorá môže ohroziť aj náš svet. Dúfam že sa nám podarí jej zabrániť alebo náš svet pred ňou ochrániť.


Tiež sa mi podarilo konečne zariadiť jedáleň v Arcane na prvom poschodí. Už treba len zariadiť izbu.
Strana 80

Pred pár dňami som konečne bol v Podtemne na výskume miestnej flóry. Objavy neboli nijak valné ale určite rozšírili moje znalosti a počet popísaných strán v herbári. Som ešte zvedavý čo na ne povie slečna Černovírová.
Tak nakoniec môžeme oslavovať úspech. Zdá sa že Podzemní Hněv ktorý sa v Podtemne vyskytuje je pre alchýmiu u nás hore vcelku podstatný.
Stran: 1 2 3 4 5