Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od Gunera
#2
(19.02.2016 v 12:52)Guner napsal(a): 3, Ceny. Byla zde snaho upravit ventory a ovládat ceny a počet prodávaných položek. Inu zpětně říkám že některé nápady nebyli až tak zlé. Nově bych omezil inventář ventora na... řekněme 10 prodejných položek, z toho každé položky muže být jen 100 ks. Šlo by to rozšiřovat dokoupením nějáké Truhlice speciálně určené k tomu účelu.

Ahoj,
nevím, jak moc je v těchto tématech žádoucí diskutovat, případně se omlouvám, že to sem píšu.. každopádně chtěl bych lidem poděkovat za návrhy, protože mnohdy to vypadá opravdu jako dobré věci a návrhy ke zlepšení.
Jen bych rád varoval před omezováním prodejných položek na 10 - je to zbytečná šikana, která nepřinese nic dobrého. Už takhle má normální člověk co dělat, aby vydělal a ještě platit za nějaké truhlice jen proto, že lidi mají od koho nakupovat? To abych po každé takovéhle změně měnil ceny u všech výrobků, abych do cen zahrnul tyhlety další a další náklady.

Chápu to správně, že bych v základu třeba mohl prodávat např. 10 druhů reagencí a od každé 100 kusů? Biggrin To zní jako peklo pro každého crafta. Jaký je důvod?

S kovářským sortimentem těch položek prodávám desítky až stovky (tedy prodával jsem, dokud se mi vendor nesmazal.. Wink ) a měl jsem zato, že se tu brojilo hlavně proti vendorům bez zboží a ne proti lidem, co maj v úmyslu nabízet pro dobro celého shardu pokud možno co nejširší sortiment. To by se mělo podporovat a ne házet klacky pod nohy nebo takové lidi ještě obírat o další peníze nad plat vendora. Široký sortiment u vendora je naopak žádoucí pro všechny a není důvod, proč by se to mělo nějak komplikovat.
Jiná věc je omezit váhu vendora, co tu kdysi psal Whitey - proč ne, tam si klidně připlatím, protože chápu důvod - má to svůj smysl v omezení vendora jakožto skladiště (tedy pokud si ve výsledku ten vendor na sebe vůbec vydělá).. Ale určitě bych se nepouštěl cestou omezování šířky sortimentu - to mi přijde spíš jako další zbytečné omezování ve vendorech, u kterých se šrouby už takhle utahovali doslova nadoraz (až tak, že posledně když jsem se díval, tak třeba v Cyproně už trh prakticky neexistoval).

Dal bych teda velký pozor, než se budou zavádět další a další omezení a šikana hráčů, zvlášť když z toho nekouká nic dobrého a mnoho hlasů se vždy ozývá proti tomu. Já myslím, že než omezovat a osekávat, měli bychom hlavně umožnit dělat lidem nové věci a rozšířit možnosti, udělat hru bohatší a ne stavět lidem do cesty další a další překážky v jejich hraní (hraní crafta = výroba  a obchod.. pokud to začneme omezovat, to povolání bude ještě méně zábavné a hratelné, než teď).
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět



Příspěvky k tématu
Od Gunera - od Guner - 19.02.2016 v 12:52
RE: Od Gunera - od Valerie - 19.02.2016 v 14:51
RE: Od Gunera - od Guner - 19.02.2016 v 15:19
RE: Od Gunera - od Valerie - 19.02.2016 v 15:34
RE: Od Gunera - od Arkwood - 19.02.2016 v 15:40

Skok na fórum: