Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dějová linie
#1
Zakládám paralelní topik na Snář, aby i lidé, kteří se nezůčastnili questů dřívějších měli alespoň přehled co se děje a když se ke questům dostanou, tak aby se hráči nenudili a alespoň tušili o co se jedná.
Právě řešení questů, účast na řešení, zkoumání a vymýšlení různých řešení hráče dle mého baví a nemělo by se to tajit.
Postnu sem vše co jsem se dozvěděl od doby, kdyz jsem tu začal hrát a týkalo se tohoto questu.
Bude to dlouhé, ale budu se to snažit zkrátit, možná že bych to měl udělat ve více topikách, ale výsledek že toho přečtete hodně bude stejný Wink (pokud to samozřejmě budete chtít číst a questů se účastnit)

První akce, které jsem se s Rimoyem zúčastnil bylo, když jsem si vybíral z vývěsky licenci u radnice. Ve dveřích se objevil šlechtic Terenc se svým pomocníkem Conrádem. Terenc mne požádal, jestli bych Conrada nedoprovodil do jeho oblíbené hospody. Řekl jsem, že ano. Následoval rozhovor v hospodě U Tříprstého Clarna. Burton, je člověk, který na Conráda čekal v hospodě. Já musel sedět tak daleko abych neslyšel (ale samozřejmě jsem slyšel i IG)

Burton: Tedy, slo včera vse podle planu Kerstene?
Conrad: Ten stary blazen se nechal uplatit 20 zlatymi, aby nam pomohl dojednat listinu od krale, stejne mu ti vesnicane neverili nos mezi ocima
Burton: No jestli vse pujde podle planu, tak po postaveni lodi ji ukradnes a noc předtím ho zabijes. Takze ty mu ty peníze platit nemusime
Conrad: Pokud pujde vse podle planu
Burton: Jak to myslis?
Conrad: Skoro nam to pokazil, když navrhl aby kapitana predali městské strazi
Burton: vzdyt jsi k certu rikal, ze kdyz toho blazna uplatime, bude mit jasna stanoviska co delat
Conrad: to je fakt, jenze netuším jak ho donutime aby nechal kapitana zabit
Burton: dame mu další mesec a bude to
Conrad: Pohybuji ze to pomuze, vrazda je něco jineho nez jen uplatek za zfalsovani královské pecetni listiny
Burton: to povidej ty, zrovna ty
Burton: zkus ho uplatit, jestli nebude souhlasit, musis ho zabit
Conrad: a jak asi upravime tu lod?
Burton: něco vymyslis !!
Conrad: *zavrcel*
Burton: Za Linse-Sarga
Conrad: Za Linse-Sarga

Asi jste si už uvědomili že Conrád = Kersten. Vystupoval pod jiným jméném. Ten uplacený blázen je šlechtic Terence, který jak se dozvíte později je hodně úplatný, vlastně ho nezajímá nic více než peníze.

Hned následně jsem psal jakousi menší knihu o tom rozhovoru a dal se do řeči se stráží, ten mi prozradil, že kapitán Eaton (o něm později) je v městkém vězení. To vězení jsem navštívil a s Kapitánem mluvil:
Rozhovor:
Dva muzi ze dvora mu mohou dat milost za protisluzbu, aby se vratil zpet na ostrovy ze kterých kapitan Eaton odplul, coz se dle jeho slov rovna sebevrazde. Na ostrove, kde bydlel kapitan není bolest, ale jiste okolnosti, které mi nepovedel jake, ho donutili odplout a pry nebyl sam.
Není to jediny kapitan, jak to o sobe tvrdi. Z ostrova odpluli další, kteří jsou pravdepodobne nekde ve meste ukryti. Kapitan potvrdil ze jsou ve meste ci v okoli. Řekl, ze ti kteří odpluli za nim se ho snazi zabit. Take mi řekl, abych se vyhybal lidem, kteří mají rytinove prsteny a rikaji hesla: Za Linse Sarga.

Potom jsem vyhledal Mira, kterého jsem našel v dole. Nejdříve jsem mu dal knihu se zápisky, a následně mu ve věži hradeb řekl vše co se stalo. Tam na nás zaútočil Fanatik, který uctíval Linse Sarga. Několik momentů potom jsme s Mirem vyhledali Terence a obvinili ho za braní úplatků a Conráda z velezrady a za uctívání Linse Sarga. Nechtěl sundat rukavice, které zakrývali jeho znamení.
O několik dní později jsem byl pozván na radu města, kde byl Terence, Conrad, Horian Voren, Glumík Jedlička, Michael, Raknai Narmo. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl. (Problém byl také v tom, že ačkoliv jsem se s Rimoyem představil, nepředstavil se nikdo mě. Jména jsem se dozvěděl později. Některá jsem ale znal.) Později dorazil i Lord Ifrin de Aloriniel.
Na radě bylo řečeno, že po poslední radě, kde byl Eaton přítomen, nechal Terence prohledal jeho loď. Našel se Eatonův deník, který popisuje cestu k ostrovům bez bolesti a 100 zl. Na radě se mluvilo také o tom jestli je Eaton vrah nebo ne. Ale nebyli svědci.
Následně jsem dostal slovo já a vylíčil jsem vše co jsem do té chvíle zažil a znovu jsem obvinil jak Terence tak Conrada. Conrada jsem začal nazývat jeho pravým jménem, Kersten. Nakonec byl donucen sundat rukavice, kdy jsme vsichni shlédli jeho znamení a chvilku potom na celou radu zaútočili Fanatičtí uctívači Linse Sarga. Zabili jsme je, ale Kersten utekl. Během toho zmatku za ním někdo běžel, běžel i Lord Ifrin, teď nevím kde, ale tomu dotyčnému zabránil, aby pokračoval v pronásledování (snad někde blok ve dveřích či co, teď už nevím). Takže Ifrin je v tom asi zainteresován také.

Několik dní po radě, byl výkup dřeva kde se to semlelo a vznikla z toho celkem hádka tady na foru, ale spoustu veci se zacalo diky tomu hybat.
Ifirinovy straze po bitve (uz se k tomu nevyjadrujte co a jak tam bylo a probehlo) Eatona odvedli do pevnosti Ifrina, kde ho Ifrin mučil a snažil se z něj dostat informace o ostrovech. Při dalším výkupu dřeva na bylo zjištěno že se Bratrstvo, možná ne celé, ale jen Karlos s Kozlikem pridali na stranu Ifrina. (Ano je to zjisteno IG, jelikoz Kozlik spolupracoval se strazemi Ifrina, stal v jejich řadě a kdyz jsem na nej mluvil, rekl mi vetu: Davej si pozor na to co rikas priteli.) Od te doby se Rimoy s Kozlikem sice bavi normalne, ale ma nasazenou "masku". Rimoy ví o jeho spolupráci s Ifrinem, ale nedava to najevo. O Karlosovi to take Rimoy ví, ale i když Karlos nikomu neříká jméno, jeho kumpáni, Kozlík s Kojakem si na to nedávájí pozor a několikrát ho v mé přítomnosti nazvali jménem. Od Hefastinei (doufám, že je to dobře) Jsem ho jmenovat neslyšel a neviděl Smile

Několik dní byl klid, až jsem potkal Berhengera, který také mluvil s Terencem. On sem tento rozhovor snad doplní. Dozvedel jsem se, ze kdyz dame Terencovi jako uplatek 24 zl, tak nam donese uniformy stráží a budeme se moci dostat do pevnosti. Těch 24 zlatych jsem si vypujcil od kovarky Valerie, které tímto velice dekuji. O pár dní později jsem byl přítomen u dalšího jejich rozhovoru opět v hospodě U Tříprstého Clarna. Byl jsem schován za pultem baru a tak mě neviděli.
Rozhovor:
Berhenger nabidl Terencovi 24 zl ten uplatek, který si dohodli minule.
Berg: Kde se sejdu s kapitanem ?
Terence: V jeho sidle. Prinesu vam obleceni jeho straznych a vy se do nej oblecete. Pak mne doprovodite do jeho sidla. Ale chci alespoň nejakou zastavu.
Berg: Dobra domluvime se nasledovne. Pulka ted, pulka potom.
Terence: kolik vas bude?
Berg: Dva…nesmysl..tri..
Terence: Bude priplatek ? Bude to obtizne.
Berg: vyjde li to, přihodím 10 zlatek.
Terence: Vytecne Vytecne. (byl cely stastny a tleskal rukama)

Terence odesel pro zbroje strazi do jeho sidla. Nasledne ho tam budeme doprovazet ja, Berhenger a Raknai.
Donesl zbroje , ale ja byl schovany za barem. Bergh dobře zvolil taktiku sel se podivat s Terencem okolo, jestli nejsem nekde venku a ja se schoval do pokoje v patre, ale jakmile me nasli, tak Terence utekl. Nakonec jsme se s nim domluvili a zaplatili další obnos. Dostali jsem zbroj straze.
Nakonec se nam nepodarilo sehnat Raknaie a proto jsme sli jen s Berhengerem. Prevleceni za Ifrinovi vojaky jsme se dostali do sidla Lorda Ifrina a ke Kapitanovi. Ifrin nam rekl, at jdeme uklidit ten svincik co je u kapitana. Zacali jsme s uklizenim a zaroven jsme se ho ptali. Nekolikrat prosla straz, ale niceho si nevsimli.
Rozhovor s Eatonem:
Kapitan: Za Isharem jsou vody, Elvandarske. Na vychod odtud lezi zmet ostrovu.Poplujete kolem Elvandaru a dvou dalších a tam naleznete ono místo. Ty ostrovy uctivaji kozi lebku, veril jsem,..veril jsem v Linse Sarga.
Rimoy: Proc jste prestal,On vas vyhnal, Vericich v Linse je tam vice?
Eaton:Cele ostrovy jsou pokryte tmou. Divosi se boji a proto veri. Jejich mnoho na všech trech ostrovech i na zapovězeném. Lins Sarg? Toho jsem nikdy nevidel. Utekl jsem, Nesmi se tu dozvědět o ostrovech, je to jeho zasoba uctivou, jeho moc. Bude znacne oslaben ale ne zabit,….
Rimoy: když co, co se musí stat aby byl oslaben.
Eaton: uctivaci musí prohlednout. Jsou však hodne zaslepeni. Vsude na ostrovech je tma a Linse Sarg jim řekl, ze jich ji zbavi, proto veri. Jakmile zavladne den, bude porazen, alespoň z casti. Tma je jen lest. Linse sarg není ostrovech, jen tu strasnou pohromu na ostrovy seslal.
Prozradil nam slabe místo pevnosti Ifrina: Strelec rad pije a hlidka u zadni brany se da odlakat.
Podarilo se nam zalozit pozar a dostat tak Kapitana na lepsi místo. Je v prizemi. Vychodne od vstupni haly…jsou tam u nej dve straze. Ale je tam zadni vchod, zakryty jen závěsem a tam by se dalo nepozorovane proniknout…vchod sousedi se zahradou.

Opet nekolik dni pauza, byl jsem s prateli Varousem Vermim a Thindan Lithael v blazinci a kdyz jsme vylezli, spehoval nas Kersten. Ten Kersten, ktery se na dlouhou dobu ztratil a nikdo o nem nevedel. Jeste jsem nezminil, ze denik kapitana Eatona byl ukraden prave Kerstenem.
No a dalsi deni vam se popisou ostatni, protoze me to nejak mijelo :-)
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
Odpovědět
#2
Vykoukl na nás zpoza stromu. Rimoy se otočil a poznal ho. Byl to Kersten. Rimoy ho začal pronásledovat a křičel na mě a Thindan, abychom mu pomohli ho chytit. Sundal jsem svůj luk ze zad a rozeběhl se za tím zrádcem. Pronásledovali jsme ho přes město až do kobky v nedalekém lese za mostem. Řekl jsem Thindan a Rimoyovi ať počkají nahoře před hřbitovem. Vlezl jsem dolu a vyřítil se na mě z rakve Kersten v přestrojení. Srazil mě na zem, vyběhl ven a utekl do lesa. Naštěstí byl těžce zraněn a mohli jsme sledovat jeho stopu podle krve na zemi. Proběhli jsme celým lesem a skončili jsme u vody. Skočili jsme do ní. Rimoy nemohl plavat v jeho těžké zbroji a šel ke dnu. Pomohli jsme mu dostat se na břeh a všimli si opět krvavé stopy na zemi. Rimoa jsme nechali odpočinout u stromu a vydali jsme se po stopě, která nás dovedla do hostince u severní brány. Tady stopa končí…


Asi po dvouhodinovém běhání po městě jsme dorazili ke stokám, kde jsme opět spatřili Kerstena. Rozeběhli jsme se s Thindan za ním. Na hradbách se nám podařilo ho odzbrojit a dopadnout. Thindan popadla jeho válečný meč a srazila ho k zemi. Zasedl jsem ho, aby nemohl utíct. Začala mu z pusy vytékat černá hustá tekutina. Kolem jeho těla se objevili duchové a začali nás vysávat. Popadl jsem Thindan za ruku a utekli jsme z hradeb pryč.


O pár dní později nás s Thindan sledoval nějaký podezřelý chlapík. Po chvilce jsme se otočili, dostihli ho a chtěli z něj vymlátit nějaké informace. Řekl, že pracuje pro nějakého mága a že má sledovat mě a Thindan, abychom ho dovedli k Rimoyovi a on nás mohl všechny zabít. Později se ukázalo, že ten chlap, byla bytost, která je schopna přeměnit se do čehokoliv během velmi malé chvilky – byl to měnavec. Šli jsme s Thindan vše říct Rimoyovi a ten Mirovi. Chtělo měnavci pomoct utéct, protože po něm šel Linse Sarga. Naoplátku chtěl Mir, aby nám měnavec pomohl osvobodit kapitána Eatona ze spárů lorda Ifrina.

Dva dny na to jsem šel kolem šibenice a byl tam oběšený měnavec a kolem něj plno stráží v čele s lordem Ifrinem. Začal na nás řvát, tak jsme radši šli pryč. Ve městě jsem uviděl slečnu z Arcana, jak vede Kapitána k nim do cechu.


Prosím i ostatní, kteří mají nějaké informace, aby sem něco napsali a doplnili co chybí. A taky jestli by někdo mohl napsat jak to všechno vlastně začalo.
Varous Vermi - [Renom Ordo] - Hraničář se slamákem - Ten který zasadil Démonovi smrtící úder
Odpovědět
#3
Tady se asi trochu čeká na mě....Biggrin Rimoyova činost se mi zdá víc než bohulibá a tak připojím co budu moci. Jsem však omezen jednak skutečností, že nevím vše a za druhé, že moje postava si ve velké míře vydělává obchodem s informacemi a tak tu prostě některé věci nezazní.

Medailonek Lorda Ifrina podle Kozlíka:
1. Člověk, který si potrpí na svůj stav, podíl na moci a respektu.
2. Člověk, který nemá žádné výraznější politické zájmy.
3. Člověk jehož postavení vychází z vlastnictví nemovitostí v Isharu a okolí (Vila u dolů, hospoda ve městě a hlavně zatím neobydlená pevnost v oblasti 2. stupně bolesti na ostrově uprostřed jezera, severně od orků.)
4. Člověk jehož postavení vyplívá ze spřízněnosti krve s králem Gabrielem a z jeho staršího úkolu královského popravčí. (Často zmiňovaná stavba šibenic u severní brány.)
5. Libuje si v surovostech.
6. Má syna Lothara(ostřejší chlápek, kterej řeší pikantnější záležitosti)a dceru jejíž jméno si nepamatuju.
7.Nemá rád trpaslíky(nějaký nepotvrzený příběh o vzpouře v Gorenu a Ifrinovo bojování po boku trpasličího krále.Moc toho nevim...zdrojem je Ifrinova dcera)
8. Nemá radost z přítomnosti ostatních ras v Isharu.
9. Patrné cíle: a)Vyjednat si respekt u vedení města.(probíhající)
b)Získání mužů a služebníků. (z části splněno na půl probíhající)
C)Usazování se v kraji-zbavení sídla rodu bolesti, schánění ženy(řekl bych pozastaveno)
d)Výkup dřeva na opravu lodi patrně pro krále(hotovo)

Ifrin a Bratstvo:
1.Pozorovateli neuniknuly černé pláště Bratrstva.
2.Bratrstvo je ve službách Ifrina.(zatím individuáně,ale téměř celé, celá jeho ozbrojená část)
3.Bratrstvo se doposud nepodílelo na žádné veřejné násilné akci ve jménu řečeného Lorda.

Měňavec:
1. Muž přistižen a zadržen měšťany na uzemí města jak za pomoci proměn vylupuje banku.
2. Kozlík usiloval o jeho vydání pro řečeného Lorda.
3. Měšťané se s měňavcem dohodnuli a Kozlíkovi ho ukryli.(Pokusil jsem se to RP zhmotnit ve svém pamfletu, který je v novinkáchRP v lidské sekci.)
4. Další info nemám kvůli pauze v hraní, prosím o doplnění, vše další co mám je z doslechu.

Tak jsem sem frknul něco málo. Toto jsou nonRP informace, které nepoužívejte ve hře(nebo s rozvahou). Doufám, že jsem žádnému gm něco nepokazil. Prosil bych o doplnění a schovívavost k moji paměti, pravopisu a stylu psaní.
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#4
(15.03.2009 v 16:03)Rimoy napsal(a): Několik dní byl klid, až jsem potkal Berhengera, který také mluvil s Terencem. On sem tento rozhovor snad doplní.

Můj rozhovor s ním se týkal jen pár informací:
- Kapitán Eaton byl obviněn z korzárství, a proto je držen.
-Existuje deník (všechny kapitánovy informace), který byl ukraden Kerstenem, který spolupracuje s Linse-Sargou. Není možné někoho z nich najít a deník si vzít zpět.
-Že cena za setkání s Eatonem je 24 zlatek.
Berhenger - dřevorubec, začátečník v boji s mečem.
Odpovědět
#5
Myslím, že ne, já jsem dával vědět, že budu mimo hru.. Smile Ale vy jste z obliga, o tom co zbývá dořešit už na fóru je. Opravdu to teď visí asi jen na mě, vím, co je potřeba udělat..:

1. Oficiální předání Cyprony ve hře hráčům
2. Oprava lazaretu a další opravy
3. Dvě věci Eržiky Nitkové ohledně stavebních projektů
4. Ze strany hráčů: najít poslední NPC z mezihry (viz příslušný topic)
Odpovědět
#6
Tak už se všichni velmi těšíme.
Odpovědět
#7
K DL s pohyblivou Bolestí:
- dnes zasáhla relativně slabě u cypronské osady, s dalším elfím stopařem jménem Malfurion jsme vyrazili obhlídnout jih, odkud pravděpodobně přišla, nicméně nic jsme neobjevili
- s Irethem jsme pak narazili na Gerga, který k tomu něco málo řekl, a poté jsme s tím šli za starostou Isharu, který doplnil, co věděl

Závěry (asi nepřesné): Nebylo to poprvé, co tato Bolest udeřila. Před Arcanem prý už dřív našli velký kámen, který lokální Bolest způsoboval - po jeho rozbití opadla. Předpokládáme, že na místo, kam zavítá pohyblivá Bolest, musí být podobný kámen nějakým způsobem propašován. Hodláme se poradit se samotným Arcanem, a taktéž si dát pozor na Jarmarku, kde by něco podobného mohlo nadělat neplechu.
Odpovědět
#8
do všech koutů světa poslové roznesli dopisy neřlíliš odlišné od toho který byl přivezen na hrad v Isharu....

Vaše Veličenstvo králi Gabrieli I,
vzhledem k událostem posledních týdnů si Vás dovoluji pozvat na sněm
zástupců důležitých frakcí konaný ve dvě hodiny 21. Toru roku 327 v
Kareldu. Vaše přítomnost by byla více než vítána. Projednávat se bude
především aktuální situace ohledně orkských výpadů a dění u
Eldamaru a Goren-Zaru.
S úctou
Horian Voren
Odpovědět



Skok na fórum: