Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Cech] Bratrstvo
#61
Interní oznámení

Tímto z mé pozice vůdce Bratrstva dočasně rozpouštím radu Bratrstva kvůli její neusnesení schopnosti. Případnou politiku a směřování Bratrstva pak budu pouze konzultovat s nejbližšími členy(aktivními).

Dále zbavuji a degraduji následující členy:

Karlos strenche, z pozice práve ruky vůdce, Belhaldarovi stráže, pouze na řádného člena, zaniká mu křeslo v radě. Zanikají veškeré privilegia.

Kojaka, z pozice Belhadaronova stráž, pouze na řádného člena, zanikají veškeré privilegia.

Loniase degraduji na řádného člena, zaniká mu právo podílet se na poradách.

Degradovaným členům zaniká přístup do hlavního sídla Bratrstva, kromě vstupu do Kasáren. Další stupeň degradace je již vyloučení ze společenství Bratrstva. Excl

OOC: na řízení bratrstva se budou podílet jen aktivní členové

Dále dávám na vědomí že povyšuji za příkladnou loajalitu, aktivitu a zápal pro věc Bratrstva, následující členy:

Francise, z řádného člena do Gardy Bratrstva, získává právo účastnit se a hlasovat na poradách, právo na červené křeslo
Atheica, z řádného člena do Gardy Bratrstva, získává právo účastnit se a hlasovat na poradách, právo na červené křeslo

Edwina, z řádného člena do Gardy Bratrstva, ztvrzuje se jeho červené křeslo na další období.

Matnaju, z řádného člena do Gardy Bratrstva, ztvrzuje se její právo na černé křeslo.


Mimo jiné je otevřena pozice pro velitele kasáren! Bude mu přiděleno správa budovy kasáren a jejich vedení a rozvijení(vybavení, zásoby, zbraně, vlastní kancelář správce) má-li někdo o tuto pozici zájem, musí být nejméně na pozici Gardy Bratrstva.

Všem povýšeným tímto upřímně gratuluji!
OOC: příležitostní hráči ztrácí jakékoliv benefity.

Dále dávám v platnost okamžitý příkazy:

- jakákoliv agresivita vůči Isharu a jeho obyvatelům je nepřípustná.
- jakákoliv agresivita vůči Orkům a jejich podřadné rase, je dočasně nepřípustná.
- jakákoliv agresivita vůči Trpaslíkům a Elfům je nepřípustná.

Odůvodnění: je třeba koncetrovat své síly na cíle v Nulldenu.


Nové cíle:
- získat dostatek financí na zabezpečení chodu Bratrstva.
- Aktivně se zapojit do dění v Nulldenu
- Rekrutovat nové a schopné členy.

[Obrázky: kasarna.png]
KASÁRNA BRATRSTVA
Odpovědět
#62
Na vědomost se dává, že bývalý vůdce a člen rady Karlos Strench, kterému byly odebrány jeho privilegia a byl degradován na řadového člena se vzdává a distancuje od jakýchkoliv spojitostí s Bratrstvem a jeho členy od nynějšího dne. Tímto zaujímá nepřátelský postoj k Bratrstvu a to zejména k jeho vůdci Drathartovi, jelikož počítá s tím, že jeho nohsledi ho budou následovat, bude se nepřátelsky chovat i k nim. Dnes ve vlčí šachtě, kde se to dověděl, poslal svého grizzlyho na "obávaného" Dratharta, který prosil o holý život, který mu Karlos nakonec nechal ze staré známosti a také proto, že nebyl připraven a Karlos to nechtěl skoncovat tak snadno. Příště ať už však žádnou čestnost nečeká.
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#63
Léto 9.Toru, 338.roku

Deník velitele

K dnešnímu dni je třeba zmínit několik nových událostí. Bohužel se Karlos po své degradaci rozhodl opustit řady Bratrstva, štěstí jej provázej. Avšak tuto špatnou zprávu přebijí jedna velice radostná. Řady Bratrstva se k dnešnímu dni rozrostly o nové dva členy a to hobita Kerila a jeho společnici Rosu, kteří se s námi usídlili v Nulldenu a rychle se dali do tvořivého díla. S velkým zápalem začali zušlechťovat půdu svými motykami a započali s chovem dobytka. Jsou velmi cenným přírůstkem jak Nulldenu, tak Bratrstvu. Potravinová soběstačnost je pak pro Nullden klíčová.
Odpovědět
#64
Léto 10.Toru, 338.roku
(interní zpráva, dostupná IG hodnostem od Gardy Bratrstva výše)

Kalkul předešlého čtyřdenu

- Den probíhal v naprostém pořádku. Novým dvou zemědělcům jsem pomáhal rozjíždět výrobu a postěžovali se mi, že je pole pro ne moc malé. Musím v této věci promluvit se starostou a požádat jej o povolení zřídit větší pole.

- Na to jsem se ještě stihl ostře pohádat s Edwinem, který nebyl spokojen s tím, že nad Nulldenem již nevlají prapory Bratrstva, po dlouhé rozpravě jsme nakonec docílili názoru, že ještě nepřišla vhodná doba, je třeba situaci více zklidnit a navíc to vypadá, že starosta je naším obchodním aktivitám příznivě nakloněn, je potěšen tím, že v ulicích vládne opět ruch. Co je však důležité zmínit, že Edwinovi se podařilo uprchnout z vězení a díky tomu, jsem se i dozvěděl, že se z něj snažili dostat veškeré plány o budoucích krocích Bratrstva. Díky věrnosti a mlčení Edwina netuší vůbec nic.

- k dnešnímu dni máme 7 aktivních členů s tím již se dá něco dělat.

Z Bratrstva se neodchází
(osobní událost= IG přístupný jen Drathartovi a zúčastněným)

Dnešního dne, po ostré výměně slov, jsem se rozhodl jít odpočívat do kanceláře a věnovat se běžným záležitostem. Když se najednou zvedl vítr, podíval jsem se z okna a když jsem se opět podíval před sebe, všiml jsem s v potemnělém rohu stínu. Vysokého a černého, který se pláštěm zahaloval tvář. "Ztlum to světlo Dratharte". Podle jeho hlasu jsem jej okamžitě poznal a z foukl dvě ze tří svící na svícnu. Poté přistoupil a sedl si na židli. "Ten úkol, ten úkol co jsi mi dal, stále platí." Zeptal se klidným hlasem. "Samozřejmě že ano!" Podíval jsem se do jeho zapadlých očích. Poté vstal a stejně záhadným způsobem jak se objevil tak zmizel.

Asi po dvou hodinách se ozvalo klepání na dveře, tušil jsem že to bude on. Otevřel jsem s Edwinem dveře a stál tam. Celý v černém, hlavu zakrytou kápí se zasyčením sklopil dolů, kvůli ostrosti světla a to ihned po otevření dveří a tak jen na krátký mžik šli vidět jeho ústa zbarvená krví. V ruce držel za vlasy hlavu, kterou mi podal do ruky.

"Je to on?" Zeptal se. Hlava byla celkem znetvořená a tak jsem ji několikrát otáčel ze strany na stranu, přičemž jsem ji držel za vlasy. Po chvíli váhání jsem pronesl vítězně: "Je to on, ten jeho debilní ksicht bych poznal i kdybych ho rozemlel na mašírku." Poté jsem šel v doprovodu mých přátel do poradního sálu Bratrstva a hlavu hodil na stůl. Posadil se, zasmál, a pak jen dodal. "Z Bratrstva se neodchází."
[Obrázky: Dukaz.png]

Poté jsem se podíval po stínu a pronesl "Mám pro tebe nové poslání."


OOC: Brak: Odměněno ++
Odpovědět
#65
Léto 11. Toru 338. roku
Právě v tento den jsem potkal Dratharta, vůbec jsem netušil že se zrovna toto může pro mne, pro tak obyčejného bojovníka, jako já stát... S Drathartem jsme prohodili pár slov, poté si chtěl dát Drathart souboj, říkal jsem si proč ne, po dlouhé době si nasadit rukavice, helmu a do ruky vzít svou zbraň. Nečekaně jsem Dratharta porazil. Po ošetření sebe a jeho mě řekl že jsem zkušený bojovník a že to se zbraněmi umím, no popravdě jsem se trochu zasmál... V hlavě mi najednou proběhlo to, že se Bratrstvo obnovilo a že Drathart je vlastně velitel Bratrstva. Napadlo mě že se k Bratrstvu přidám. S bolením břicha a nervozitou jsem se svého budoucího velitele zeptal že i já bych se k Bratrstvu rád přidal. Drathart mi na to hned řekl jestli to myslím vážně, že by to bylo vynikající, že zrovna takového muže hledá. Neztráceli jsme čas a hned mi ukázal kudy do domu Bratrstva, ukázal mi vše co v domku bylo, poté jsme šli k němu do kanceláře, kde mi řekl že mne příjme a taky povýší na správce kasáren pokud pro něho splním menší úkol. A to bylo vybavit kasárny. Pro mne tento úkol bylo jednoduché splnit. Tak mne můj velitel přivítal v nové rodině, rodině kde mám spoustu nových bratrů. No, a teď ty kasárny... Myslel jsem že to bude nějaká malá chýše, mýlil jsem se dvoupatrová kasárna, kde mám svou vlastní kancelář, je to jen sen nebo se mi to splnilo?! Drathart mi vše vysvětlil, ukázal a zadal úkoly. Ty úkoly co mi zadal mám po dlouhé noci splněny... Teď se jdu vyspat a přemýšlet nad dalšími úkoly které příště dostanu...
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
#66
Podzim 16.Toru, 338.roku

Zápis z deníku velitele
Mé srdce radostí zaplesalo, když jsme se dnes setkali v hojném počtu. Čehož jsme ihned využili a probrali interní záležitosti Bratrstva a to převážně organizační, v závěru však přišla okrajově debata i na Nullden a stále častěji jsem dotazován na náš vztah a případně postup vůči Nulldenu.

Je docela dobré ještě zmínit, že padl návrh na založení vlastní magické akademie, vzhledem k počtu mágů nejsem vůbec proti. Avšak stanovil jsem si hned několik podmínek a tou nejdůležitější je, že by museli obnovit knihovnu bratrstva, psát učená pojednání o magii a návody pro mladší mágy a stejně tak se prakticky věnovat i jejich výcviku.

Usnesení shromáždění


Opět se zavádí kasa Bratrstva, k dnešnímu dni Bratrstvo disponuje přibližně 30 zlatými a majetkem v hodnotě 40 zlatých po kupcích.
Za účelem zefektivnění růstu příjmu Bratrstva se zavádí tato opatření.

Poplatek na rok(1 měsíc) činí 10 zlatých na osobu. Osoba, které se to zdá jako příliš vysoká částka bude mít další možnosti jak tuto částku vynahradit:

1) účastnit se nájezdů Bratrstva za poklady a kořistí. Z těchto nálezů vše připadá do skladů a pokladny Bratrstva, po zúčastněných se pak požaduje o 2500 štírů(štír§ slangově v Bratrstvu znamená stříbrných) méně. Čtyři účasti v roce na těchto akcích se pak rovná celé sumě.

2) Naturáliemi, neválečná povolání jako jsou řemeslníci mají možnost místo finančního obnosu do Bratrstva odvést část své práce, jídlo, suroviny a další produkty.(např. 5000 ženšenu, 500 pečeného masa pod.)

3) Další možnost jak docílit cílové částky jiným způsobem je, že dotyčný zajistí skladu základní suroviny. Jako jsou kámen, hlína, dřevo, rudy. a to v následujícíh počtech: 500 kamene, 2000 hlíny, 50 krevel, 500 chalkopirytu a pod.. Na surovině se lze dohodnout a to i předem

4) za přispívání do zápisů Bratrstva svými deníky a poznatky(rp příběhy apod.) 1 zl za zápis dolů z celkové částky.

Truhly

Jsem mile překvapen, že ač máme mnoho nových členů a občas ještě vládnou zmatky, tak se opět projevuje a buduje silný solidární duch Bratrstva a všichni si pomáhají jak jen to je možné. Jsem mile překvapen, že se nedějí žádné krádeže a avšak čistě pro přesnost uvádím, že veškeré truhly, ve kterých jsou nějaké věci jsou majetkem nějakého člena a proto nic do nich nedávat nebo s nimi nemanipulovat. Ostatní prostory(nábytek, bedny apod.) slouží pak jako společné úložné prostory ze kterých si lze brát dle libosti s ohledem na potřeby ostatních.

Změna v hodnostích:

Tímto se na vědomí dává že Berroson se povyšuje z hodnosti řádný člen, na Veterána Bratrstva a to za důkladně splněný úkol, to jest vybavení Kasáren a správu kasáren, taktéž za aktivity pro Bratrstvo

Tímto se na vědomí dává že Stín se povyšuje z hodnosti řádný člen na Veterána Bratrstva a to za důkladné splnění zadaného úkolu, to jest vražda nepohodlné osoby.

Obou dvěma gratuluji a přeji mnoho úspěchu v Bratrstvu
Odpovědět
#67
Exclamation 
Na vědomost se dává, že já Edwin, svolávám všechny členy Bratrstva na schůzi, opakuji Všechny!
Schůze se bude konat za 8 dnů
OOC: (Středa 30.7 22:00)

Budeme probírat co dál s Bratrstvem bude.


S pozdravem Edwin
Odpovědět
#68
OOC: pridu pozdejs, 22:40 cca
Odpovědět



Skok na fórum: