Pokec k Cechu Bratrstvo
#81
Jo, taky se přidám s prosíkem. Každej starej/novej hráč - dobrej hráč. Nevím, co se stalo, v té době jsem tu ještě nebyl, ale můžu ti akorát říct, že každej je nějak ukřivděnej. Na druhou stranu je přece fajn vidět to, že někteří hráči o Tebe mají zájem a jsou ochotni s Tebou hrát a prostě ti dokázat, že tě tu chtějí a budou dělat vše proto, aby jsi se vrátil a pochopitelně tak budu dělat i já. Klidně mi napiš na ICQ a něco vymyslíme. No nic, jen jsem se zavítal se svým skromným názorem.. Smile
Cessnek: Aktivuj si prosím tě SZ nebo si mě přidej na ICQ, pokud by to šlo.. díkec
Odpovědět
#82
(26.06.2014 v 21:42)Stig napsal(a): OOC: 1. Jestli zas někdo v tomhle topicu nahlásí OOC či non-RP příspěvky k moderaci, tak si... na to sežeňte někoho jiného. Biggrin Nemá tohle být RP topic?
2. Docela bodne, pokud si správce oblasti projde zákoník a nastaví tresty. Cos vlastně provedl?
3. Hráči tuším už BL nedávaj, dávaj pouze pokuty. BL může dát snad už leda GM.
4. Nepřijde mi, že by stráže byly všude. Zrovna obejít orky a elfy je asi taková štreka jako výlet na horu Říp. Už jen proto, že za stráže maj všichni platit (při poslední kontrole tomu tak bylo) a nezaplacené stráže nefungují. Stráže jsou silou všude stejný, až na výbavu. Problém je v tom, že když nikoho nesundaj, jako tomu bylo kdysi, stěžujou si starostové a správcové oblastí, protože za to platěj a za tohle by se nikomu platit nechtělo, když by opět byly jen na okrasu. Když někoho sundaj, stěžujou si lidi, že zařvali.
Úloha nemá řešení.
(26.06.2014 v 21:34)Whitey napsal(a): Stráže jsou takové jaké jsou aby trest byl trest, a ne "tady musím udělat tři rychlé kroky".
Není lepší než se vyhýbat strážím vyhnout se trestu? Páchat zločiny tak a tam kde za ně nedostaneš trest?

U toho měsíčního vězení také mohlo jít o starou pokutu, respektive o permanentní blacklist který se převáděl na měsíční tresty (když se znemožňovalo hráčům dávat trvalý BL).
Pronásledování strážemi mimo území je v plánu, už jen protože Zákoník a jeho možnosti budou napasované na gildy. Kdy se k tomu někdo dostane je druhá otázka.

tady tak ani nejde o to že někoho sundaj, to mě kolikrát stráže zabili už tenkrát, ale neportovali mě automaticky do basy(zatčení prováděli hráči) Trestem přece je už to že hráč nemůže do města a využívat jeho služby(kde bych ten port do basy i chápal). Případně když je někdo pronásledován, tak by běžel ke strážím a od dotyčného má pokoj.

Takhle jak je to nastavený teď je záporcátví nehratelné, za Dratharta jsem měl bl prakticky všude, ale přesto se kdysi dalo hrát, všechno trvalo pak dvakrát déle a řešilo se to šložitěji, ale hrát se dalo. Teď to prostě nejde.

a jestli furt platí to, že každý záporák musí být po zásluze a tvrdě potrestán aby náhodou nedal loot někomu kdo má zaplý pvp flag(a souhlasí tak s pvp soubojem a možným lootem) tak tu jsem skutečně jen omylem. Myslel jsem, že se k tomu přístup změnil.

Můj trest. V před isharem jsme pár dní nazpátek pojeli tři orky(pvp flag)(viz rp zápis) kteří na výzvy k odchodu nereagovali a vysloveně pvpeřit chtěli(jinak by odjeli)jako úžasná RP odměna byl trest basy na 14 dní( 3 dny reálné, ještě jsem si to neodseděl pokutu mam do isharu nelezu) a pokuta 5 zl. To že se orkové bratříčkují s Isharem je věc jiná a nemám nic proti. Jen to potvrzuje to jak se krásně rp trest dá zneužít a pak tvoje (whitey) "Stráže jsou takové jaké jsou aby trest byl trest, a ne "tady musím udělat tři rychlé kroky"." Je forma šikany.

Párd dní na to mě pak ještě před Isharem napadli dva orci a jednoho z nich jsem zabil(iniciativa boje byla z jejich strany, opět oba dva PVP flag), takže nejspíše za to. Jinak vážně nevím. Bumhug mi argumentuje tím, že RP nemusí být vždy fér a je patřičně hrdý na to, že má s Horianem parádní vztahy a orkové jsou pod protekcí města i přesto, že furt urážejí a napadají pvp flagy v okolí a bezprostřední blízkosti ISHARU, TOLIKO WHITEY KE SPRAVEDLIVÉMU TRESTU, KTERÝ MÁ BÝT PO ZÁSLUZE POTRESTÁN. Navíc z rp hlediska trest může být za protivení si ksichtu, má pak být skutečně rp trest tak tvrdý? Aby si hráč neřekl, seru na to.

Trest u orků tuším že je za napadení stráže, za ten mě bumhug sundal a vyhodil z basy(za coč mu děkuju), ale nechal mě asi na BL, takže jsem si to šel odkroutit znova, trest z triceti dnů mi zkrouhl na 1 a pokutu z pěti zlatých na 1, s tím že trest jsem si odseděl ale z basy mě nepustí, protože u sebe nemam zlaták na zaplacení(ten je ve vendorovi). Nevím jak teď, ale kdysi si to člověk odseděl a trest se mu odkroutil, nemusel mít tak u sebe hotovost a tuším že to fungovalo i formou kouce, zaplat 5 zl nebo si to jdi odsedět, což ted neplatí.

Má se udělat prostě kompromis> neportování do basy stráží mimo město a jsem spokojenej, at mě pojede na místě, zabije mounta a je klid. Stráž tak bude fungovat a dávat bezpečí, nikoliv jako strašák: nehraj záporáka.
Odpovědět
#83
Jeez, opravdu potřebuješ k hraní chodit zrovna okolo staré orkské pevnosti, což je cca jedna herní obrazovka? Biggrin
Stráže snad nejsou hráči, takže nechápu to o PvP. Pravidla PvP jsou na Wiki v sekci Pravidla.
RP "bezpráví" v Isharu ti přes fórum nikdo nevyřeší.

S tím územím a portováním do basy to není úplně tak marný, ale to by pak muselo být město natažený cca na dohled od hradeb a také na pevných stanovištích a okolo armádních objektů apod. Ale stejně by to akorát dopadlo tak, že si tu stráž vytáhnete tři kroky za hranici té nově zabezpečené oblasti. Biggrin
Odpovědět
#84
(26.06.2014 v 21:59)Cessnek napsal(a): Trest u orků tuším že je za napadení stráže.


Má se udělat prostě kompromis> neportování do basy stráží mimo město a jsem spokojenej, at mě pojede na místě, zabije mounta a je klid. Stráž tak bude fungovat a dávat bezpečí, nikoliv jako strašák: nehraj záporáka.

jaky tuším? ty to moc dobře víš Wink a jen s pojetím nesouhlasím, hráči si totiž s pojetí nic nedělají a pokud prostě nejsou trestatni nějak víc, za každe zabasnuti zlatka, tak budou pořád chodit a ty stráže zkoušet drtit.. tohle vím z vlastní zkušenosti kdy jsem testoval stráže na celém MW Biggrin
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#85
Uvěznění tu bylo už za tebe, to není žádná novinka. Akorát stav AI a různé bugy dělaly z stráží neškodné idioty, které stačilo někde zaseknout a podobně.
Ano, hrát "záporáka" to ztěžuje, stejně jako spousta věcí v reálném životě. Pokud si na život vyděláváš loupežemi a krádežemi, napadneš každého kdo se ti nelíbí, musíš počítat s tím že se nemůžeš jen tak vydat do obchodu pro cigára.
Ve hře je několik mechanismů které umožňují různě obcházet stráže. Dokonce lze vytvořit jakéhosi překupníka - vývěsku na objednávky, propojenou na druhou ve městě.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#86
(27.06.2014 v 05:17)Whitey napsal(a): Uvěznění tu bylo už za tebe, to není žádná novinka. Akorát stav AI a různé bugy dělaly z stráží neškodné idioty, které stačilo někde zaseknout a podobně.
Ano, hrát "záporáka" to ztěžuje, stejně jako spousta věcí v reálném životě. Pokud si na život vyděláváš loupežemi a krádežemi, napadneš každého kdo se ti nelíbí, musíš počítat s tím že se nemůžeš jen tak vydat do obchodu pro cigára.
Ve hře je několik mechanismů které umožňují různě obcházet stráže. Dokonce lze vytvořit jakéhosi překupníka - vývěsku na objednávky, propojenou na druhou ve městě.

ty to nechápeš whitey prostě. takhle tu tresty dávno nefungují, dvakrát jsem byl napadenej stejnými lidmi jednou jsem je napadl já(přitom můj útok byla jen oplata za iniciované napadení z jejich strany) ve skupině(ve skupině jsme byli tři viz RP POPISEK UDÁLOSTI bratrstvo, byl jsem tam jedinej člen z bratrstva, zbytek pvp flagy) a trest jsem dostal jenom já 14 denní trest v isharu. Takže vítej v manawydan rp reality!!!) V isharu stejný lidi sundali Edwina, uprostřed města, opět bez trestu. Proč? položme si základní otázku? Mě pár dní na to v Isharském přístavu, bez trestu, proč položme si otázku a bum po tejdnu dostanu 14 denní trest, za události, kterým předcházelo napadení mě a karlose od stejných lidí.

A proto je píííííííííííííííííííííííííííčovina mít přebooosté epické stráže, když rp tresty si rozdávají na základě RP(korupce a pod.) a vůbec nemusí fungovat jako právní složka spravedlivého trestu. Protože s touhle pojebanou stráží se oprávněně cítím jako terč šikany. Tresty se rozdávájí co já vím Tady, cokoliv ve hře pak nemá být vůbec vnímáno jako trest, jestli k tomu tak stále přistupujete, nechci se na tom fakt podílet, protože to je ten základní rozkol. Váš směr směřuje opět k 6 až 4 lidem online. Mrzí mě že jste si nevzali ponaučení, já jsem si své ponaučení vzal.

Protože tvé pojetí viny a trestu je celkem těžká schyzofrenie. Říkáš ano, pokud pvp flag dejte si po čepeni, COŽE?! ty hajzle! ty jsi někoho pojel s pvp flagem?! TU MÁŠ! bum trest. Ve výsledku pvp flagům otravuje hraní a následné rp tresty jsou naprosto zbytečně tvrdé. = jdu se řezat jinam.

ale co posuŇme se ve vašem myšlenkovém pokroku dál...líbí se mi že je možnost Gildovních válek, ale měli byste dodat k popisku "právní gildovní války", protože to nebude nic jiného než fňukání pvp flagerů u starostů a každej rozumnej člověk, co si bude chtít dát guild válku, v tu chvíli logne na jinej herní server.= opět 4-6 lidí online. Většina shardů českých i světových co existuje pvp prostě mají, co se stane když skončí jeho shard, nebo ho přestane bavit a bude chtít najít nový a tak půjde hledat nový shard? Správně o Manawydan po vyzkoušení ne zakopne, páč po prvním pvp dostane 14 dní basy a 5 zl pokutu= 4-6 lidi online.

Nechci tady dávat nějakou historickou sondu, ale v době kdy své aktivity hrotilo bratrstvo i orkové loglo dvakrát(a poté a předtím dlouho ne) 40 lidí. První událost byla řežba u horské pevnosti, kde se dohromady skloubili dvě hráčské iniciativy(Event cyprony+ Event bratrstva a Orků) a byla z toho řežba, druhý 40 lognutí bylo když nás šli Cypronští a Isharský vypráskat, opět pvp boje lidí bylo loglých přes čtyřicet(opět pvp řežba a dvě hráčské iniciativy), co myslíš, kolik lidí ti logne na dnešní turnaj Kalderu???

omlouvám se za vulgarismy, ale myslím je upřímně(nikoho jsem slovně nenapadl, tak by snad v tom neměl být ani tak problém) a myslím, že jsem si i přesto zachoval konstruktivní kritiku a jestli máte zájem nabízím i řešení.

Za mě, já mám manawydan rád, ale upřímně vás prosím, pojďme ho udělat pro všechny hráče. Jinak mám strach že to zase skončí špatně.
Odpovědět
#87
Taky zrovna nevonělo, že mě dvakrát uprostřed města asi tak metr od stráži pojeli orci (zaútočili jako první, ja se ani nebránil). Mohl jsem volat stráže cokoliv, ale to samozřejmě není k ničemu a metr od stráží mi tam dali kill a lootovali mě. Tohle by si prostě uprostřed města neměl dovolit nikdo.
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#88
(27.06.2014 v 08:46)Kara napsal(a): Taky zrovna nevonělo, že mě dvakrát uprostřed města asi tak metr od stráži pojeli orci (zaútočili jako první, ja se ani nebránil). Mohl jsem volat stráže cokoliv, ale to samozřejmě není k ničemu a metr od stráží mi tam dali kill a lootovali mě. Tohle by si prostě uprostřed města neměl dovolit nikdo.

Ještě že jsi se nebránil dostal by jsi rp trest, protože orci jsou ve spojenectví se zkorumpovaným Horianem, proti tomu rp nic nemám, ale pak ty přemrštěné tresty a šikana stráží...Wink
Odpovědět
#89
Ak niesi občan mesta/královstva ktorému stráže patria tak s ich pomocou počítaj len v prípade že NPC je voči strážam nepriatelské. Je faktom že aj toto by sa malo trochu doladiť.

Hladáte RP hranie záporákov, alebo hladáte PVP server?

Je v tom rozdiel. Aj keď k PVP dôjde tak RP následky to mať bude. S tým bohužial vela nespravíte. Dôvodom je práve to že hráči si mýlia hranie RP záporáka ( s PVP flagom alebo bez) z čistým neviazaným PVP kde smrť, alebo napadnutie nieje vlastne žiaden problém.

Ked ide o to - napadli ste orkov kvôli tomu že vám na to nejaká ingame autorita dala rozkaz alebo len tak "ved máme PVP flagy"?

Povedal by som že tu maximálne nieje jasné za akých podmienok chcete ísť vy do PVP. RP trest väzenia nesmieš totiž vnímať ako snahu o prudenie. Proste to tak chodí - niekoho si napadol tak ťa zavrú. Podobne to funguje v cekom dosť RPG hrách (Oblivion, Skyrim).

Otázkou teda je či chceš hrať PVP s RP podmazom, alebo iba PVP pričom RP následky považuješ za balast. Ale v tom druhom prípade to nieje problém systému...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#90
(27.06.2014 v 09:07)Mir napsal(a): Ak niesi občan mesta/královstva ktorému stráže patria tak s ich pomocou počítaj len v prípade že NPC je voči strážam nepriatelské. Je faktom že aj toto by sa malo trochu doladiť.

Hladáte RP hranie záporákov, alebo hladáte PVP server?

Je v tom rozdiel. Aj keď k PVP dôjde tak RP následky to mať bude. S tým bohužial vela nespravíte. Dôvodom je práve to že hráči si mýlia hranie RP záporáka ( s PVP flagom alebo bez) z čistým neviazaným PVP kde smrť, alebo napadnutie nieje vlastne žiaden problém.

Ked ide o to - napadli ste orkov kvôli tomu že vám na to nejaká ingame autorita dala rozkaz alebo len tak "ved máme PVP flagy"?

Povedal by som že tu maximálne nieje jasné za akých podmienok chcete ísť vy do PVP. RP trest väzenia nesmieš totiž vnímať ako snahu o prudenie. Proste to tak chodí - niekoho si napadol tak ťa zavrú. Podobne to funguje v cekom dosť RPG hrách (Oblivion, Skyrim).

Otázkou teda je či chceš hrať PVP s RP podmazom, alebo iba PVP pričom RP následky považuješ za balast. Ale v tom druhom prípade to nieje problém systému...
Mire ty to prostě stavíš do trochu jiné roviny, ale třeba ze zkušeností s bratrstvem nemám pocit že by jsme byli čistí pvpeři, protože s rp následky se dalo hrát a ne jako teď. Furt se tady bavíme sice o záporáctví, ale kupodivu moje postava je zatím oběť.

a za jednu bitku 14 denní trest?(3 dny?! upozornuju, že trest jsem dostal pouze já nikoliv další postavy!!!!) a 5 zl, jako vážně?!! Co já vím tak vždycky když si někdo rozkvrdlil držku tak by měl jít jen na noc do chládku a druhý den pustit. NAVÍC KDYŽ CHCETE RP: mají být zatčeni všichni zúčastnění, tak jak tomu je i v civilizované společnosti, kdy si všichni na tu noc do chládku vlezou.(když už má někdo potřebu argumentovat a dělat příměry k dnešku)

Navíc by se fakt mělo velice zohledňovat to, že obě strany měli pvp flagy a jejich rp jde tímhle směrem, což se prostě neděje a jedinej kdo to udělal je Bumhug(1 den trestu, 1 zl). RP má zohledňovat všechny skupiny hráčů, ne jen ty, co chtějí hrát soudce.

Mire, jak chceš za těchto podmínek vést gildovní války? Systém s nimi počítá. U soudu? v zasedací lavici mezi obžalovanými?!
Já si nedokážu představit, že bychom třeba my jako bratrstvo vedli gildovní válku třeba s grumshovo krví...grumshák nás dá na blac listy dá tresty 30 dní a vejš a pak nás po jednom vyjedou a skrze řetězy naportí do basy. Bravo! S tím že samozřejmě to bude naprosto legitimní PROTOŽE MY BUDEM POTRESTÁNI a ONI MAJÍ PRÁVO UDĚLOVAT TRESTY a podle WHITEOVO LOGIKY TRESTY DOSTÁVAJÍ JEN TI, CO SI JE ZASLUHUJÍ. Orkové pak udělají bla bla okec zákona(vždy se to dá okecat), a to nezohledňuje vůbec to, že válku můžou vyhlásit oni a pojíždět nás dávno předtím, tudíž od začátku můžeme být oběti, nebo kdokoliv jiný. Tohle je samozřejmě jen ukázkový příklad, který mluví za vše. Že i to vaše slavné RP může být kašovitá sračka a respektive produkt herní šikany.
Odpovědět
#91
Ak sa bavíme o vojne tak sa nebavíme o súdoch a väzení.

Ak sa bavíme o krčmových bitkách tak sa bavíme o base alebo záchytke Biggrin Ak sa bavíme o banditoch tak sa bavíme o súdoch a väzení.

Niesom fanda gildových vojen. To obvykle hrávam iné hry na tento druh zábavy.

Podla mňa ide o to že chcete hrať PVP aj s RP následkami, ale to čo vás zaujíma je... úroveň na ktorú vás to obmedzí vo vzťahu k PVP.

Edit:
Faktom je že síce je definovaný zákonník ktorý rieši to čo ono, ale zoznam sankcií je trochu ... nejasný.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#92
(27.06.2014 v 09:34)Mir napsal(a): Ak sa bavíme o vojne tak sa nebavíme o súdoch a väzení.

Ak sa bavíme o krčmových bitkách tak sa bavíme o base alebo záchytke Biggrin Ak sa bavíme o banditoch tak sa bavíme o súdoch a väzení.

Niesom fanda gildových vojen. To obvykle hrávam iné hry na tento druh zábavy.

Podla mňa ide o to že chcete hrať PVP aj s RP následkami, ale to čo vás zaujíma je... úroveň na ktorú vás to obmedzí vo vzťahu k PVP.

Edit:
Faktom je že síce je definovaný zákonník ktorý rieši to čo ono, ale zoznam sankcií je trochu ... nejasný.

Nejsi fanda gildovních vojen proto nemáš zaplý pvp flag, nidko ti nevnucuje RP pvp a jsi v pohodě(když ti ho vnutím= prohřešek=ban)
VS
jsi zastánce gildovních vojen, máš zaplý pvp flag chceš se rubat s pvp flagy a furt se ti do toho budou srát nějaké rp tresty potírající pvp, které jsou naprosto přemrštěné, stejně jako přeboostlá stráž.

NEBO
Přestane tě bavit pvp, flag si vypneš.

a souhlasím s tebou, jde mi o to najít kompromis pro všechny strany. Záporáctví, pvp, vy bez pvp jste z obliga nidko vám nic násilím nikdo nevnucuje a necpe my ostatní...
Odpovědět
#93
No pořád se mi zdá, že tvůj výklad PVP flagu je, že ruší povinnost RP a vede k možnosti nezávazného rubání se, bez většího RP dopadu
Nevím, osobně třeba mám zapnuté flagy u všech postav z jednoho orostého důvodu. Manawydan je pro mě především RP shard a pro to chci, spoléhat na ochranu herní spravedlnosti spolu s mým rozumem (tedy buď se boji vyhnu, nebo dotyčný skončí ve vězení) a ne RT (dotyčný bude zabanován za řešení problému RP prostředky).
A jo gildové války jsou podle mě až na pár vyjímek dost nesmyslné. Důvod tohle je poměrně civilizovaný svět, tudíž otevřené války vláda bude logicky potírat. Vyjímkou z toho jsou třeba orkové, u kterých si bez potíží dokážu představit otevřený konflikt dvou kmenů...
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#94
(27.06.2014 v 10:01)Ilicius napsal(a): No pořád se mi zdá, že tvůj výklad PVP flagu je, že ruší povinnost RP a vede k možnosti nezávazného rubání se, bez většího RP dopadu
Nevím, osobně třeba mám zapnuté flagy u všech postav z jednoho orostého důvodu. Manawydan je pro mě především RP shard a pro to chci, spoléhat na ochranu herní spravedlnosti spolu s mým rozumem (tedy buď se boji vyhnu, nebo dotyčný skončí ve vězení) a ne RT (dotyčný bude zabanován za řešení problému RP prostředky).
A jo gildové války jsou podle mě až na pár vyjímek dost nesmyslné. Důvod tohle je poměrně civilizovaný svět, tudíž otevřené války vláda bude logicky potírat. Vyjímkou z toho jsou třeba orkové, u kterých si bez potíží dokážu představit otevřený konflikt dvou kmenů...

Iliciusi, tebe nemůžu brát vůbec vážně, nezlob se na mě, ale ty tu jen kritizuješ, proto tvůj názor beru opravdu s velkou a vyhraněnou rezervou. Protože co tvůj příspěvek to negace a opozice.

Přečti si moje příspěvky znova a dělej to tak dlouho dokud jim plně neporozumíš.

Chci jen kompromisní přiměřené tresty. pro PVP flagery, je to tak těžké pochopit? + trochu vyšší systémovou toleranci pro záporáctví, to je celé.

"A jo gildové války jsou podle mě až na pár vyjímek dost nesmyslné.Důvod tohle je poměrně civilizovaný svět, tudíž otevřené války vláda bude logicky potírat." XDDDDDDDD aneb za každou cenu se být v defenzívě i za cenu naprosto děravých argumentů.
Odpovědět
#95
Holt mi už mé růžové brýle definitivně rozbili...
Ale jinak, rád bych slyšel, kde jsou ty díry v argumentaci.
Jinak no kompromis to je už takhle, z RP pohledu jsou totiž ty tresty neuvěřitelně mírné...
Jinak no, nevím jaké je teď stanovisko lidí co o tom rozhodují, ale kdysi dávno jsem měl sklon dávat systémové tresty tvrdé. A důvod je prosté, NPC jsou blbá, neumí rozhodnout jaký trest je přiměřený o tom musí rozhodnout hráč (GM) tzn, systémový trest pro mě vždycky bylo spíš zadržení, než to někdo kompetentní vyřeší...
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#96
Tím teď mám na mysli, tresty udělené symotným systémem bez intervence hráčů...A i když to udělí hráč, trest leckdy může znamenat že ho chci prostě zadržet a následně odsoudit...
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#97
Míchají se tu dohromady zcela nesouvisející pojmy.
Rp složka (kam patří i téma zločin&trest) a PvP.
PvP je souhlas s bojem a lootem, nikoliv výjimka v jakýchkoliv pravidlech.
Dále žádný trest tu není systémový, vše si nastavují hráči.

Pokud občan města nedostane pokutu za to že někoho napadl, je to chyba - kterou dosud nikdo nehlasil. Má dostat úplně stejný trest jako kdokoliv jiný.
Jen doplním ze pro vydání pokuty musí být čin viděn stráží.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#98
(27.06.2014 v 10:52)Whitey napsal(a): Míchají se tu dohromady zcela nesouvisející pojmy.
Rp složka (kam patří i téma zločin&trest) a PvP.
PvP je souhlas s bojem a lootem, nikoliv výjimka v jakýchkoliv pravidlech.
Dále žádný trest tu není systémový, vše si nastavují hráči.

Pokud občan města nedostane pokutu za to že někoho napadl, je to chyba - kterou dosud nikdo nehlasil. Má dostat úplně stejný trest jako kdokoliv jiný.
Jen doplním ze pro vydání pokuty musí být čin viděn stráží.

takže když se dva pvps flagem domluví že si rozbijou držku v souboji před hradbama, ptám se kdo z nich dostane trest? ten co není občanem?


Protože jinak to za co mam trest je úplně to samé, dvě skupinky pvp flagů se provokují předhradbama k boji, kdo má dostat trest? z šesti lidí Drathart? XD To je ta tvoje whitey spravedlnost pro všechny a proto říkám že je blbost dávat tvrdé tresty za pvp, když je tu jen účelová zneužitelná rp spravedlnost.

Svoje jsem řekl a věřím, že to nebyl jen výkřik do tmy.


co se týče mého návrhu

pvp bez zabití(jen do omráčení) trest 1 den, bez pokuty,(je to jen bitka, za kterou se v našem systému rozdávají jen podmínky nebo řeší jako přestupky, to si uvědomte)

pvp bez zabití s častečným nebo lootem, trest od 1 do 12 dní, pokuta od 1 zl do 5 zl.

Tresty by měli propadat, pokud se dlouho někdo bude vyhýbat zatčení reálný Týden? 14 dní?

Stráž provede automatické zatčení jen na území města nebo v jeho bezprostřední blízkosti, obrazovka? dvě?= trestanec nemá přístup do města a případně lidi jsou v okolí města bezpečí. V jiném případě stráž dotyčného pouze zavraždí a vezme finanční částku, která se strhne z pokuty a nebo udělá fl to už je mi jedno. ale port přes tisíc prdelí a jednu horu mě fakt irituje.

můj návrh.

děkuju předem Bumhugovi, za to, že to vidí podobně a vycházíme si i přes nepřátelství našich rp charakterů vstříc(uč se Iliciusi)

Já když potkám no pvp charakter(i pvp) tak jsem schopnej s nima pokecat rp klidně hodiny, jen mě trochu mrzí že pak není že ta tolerance není oboustraná, neříkám že nemají být rp trsty pro flagy ale 14 dní je fakt moc a to že pojídžím pvp flagy na potkání je jen mýtus a to dokonce ani orky, kterým vždy dávám možnost se boji vyhnout.( s tím že odejdou a berou tak na vědomí mojí výzvu k odchodu, nebo obráceně, když někdo dá tuhle možnost mě můžu odejít a mam klid)
Odpovědět
#99
(27.06.2014 v 11:40)Cessnek napsal(a): Já když potkám no pvp charakter(i pvp) tak jsem schopnej s nima pokecat rp klidně hodiny, jen mě trochu mrzí že pak není že ta tolerance není oboustraná, neříkám že nemají být rp trsty pro flagy ale 14 dní je fakt moc a to že pojídžím pvp flagy na potkání je jen mýtus a to dokonce ani orky, kterým vždy dávám možnost se boji vyhnout.( s tím že odejdou a berou tak na vědomí mojí výzvu k odchodu, nebo obráceně, když někdo dá tuhle možnost mě můžu odejít a mam klid)
Jenom si něco ujasnim.
Tvoje postava je Drat?
V tom případě si celej tenhle výňatek protiřečíš sám se sebou.
Že Edwin má nějaký problémy a musí notně kdykoliv ho potkám ve hře mít silný kecy o tom jak každýho pojede, na to jsem si zvykl. Nečekal jsem ale, že tu bude druhej takovej. Za tu dobu co tě za pár mých postav potkávám (nikdy nemám zaplý PvP flag, protože to pseudopvp co předvádíte neuznávám), tak to bylo úplně to samý co Edwin, neustála provokace, nadávky a když se ti něco nelíbí tak každýho označuješ "pí*uskem" na world chatu (btw žádný ty tvý možnost vyhnout k boji ani nedáváš, z tvý rp konverzace jde většinou čistě o vyvolání bordelu a konfliktu, s tím, že když jsem ti vždycky dal najevo že nemám zájem, začal si se ooc vysmívat a machrovat). Nevidim proto jedinej důvod, proč by PvP, který vy dva předvádíte mělo mít nějakou toleranci nebo vyjímky. Jediný s čim souhlasím je, aby ty tresty nebyly předloužený nebo až moc ostrý.
Nějakou dobu promlčení z trestu bych vůbec nezaváděl, v praxi to dopadne tak, že někoho sejmeš a půjdeš dva tydny hrát na jinou postavu, to ani náhodou.
Jediny co mě napadá jako nějaká střední cesta je, že by jednotlivý města (a k nim gardy příslušící) měly nějakej list zločinů a jejich tresty by se navršovaly neustalé do té míry, dokud by už se nejednalo o nějakou horní hranici 20 dnů (real), který by se už nezvyšovaly.
Odpovědět
(27.06.2014 v 13:53)Thortogily napsal(a):
(27.06.2014 v 11:40)Cessnek napsal(a): Já když potkám no pvp charakter(i pvp) tak jsem schopnej s nima pokecat rp klidně hodiny, jen mě trochu mrzí že pak není že ta tolerance není oboustraná, neříkám že nemají být rp trsty pro flagy ale 14 dní je fakt moc a to že pojídžím pvp flagy na potkání je jen mýtus a to dokonce ani orky, kterým vždy dávám možnost se boji vyhnout.( s tím že odejdou a berou tak na vědomí mojí výzvu k odchodu, nebo obráceně, když někdo dá tuhle možnost mě můžu odejít a mam klid)
Jenom si něco ujasnim.
Tvoje postava je Drat?
V tom případě si celej tenhle výňatek protiřečíš sám se sebou.
Že Edwin má nějaký problémy a musí notně kdykoliv ho potkám ve hře mít silný kecy o tom jak každýho pojede, na to jsem si zvykl. Nečekal jsem ale, že tu bude druhej takovej. Za tu dobu co tě za pár mých postav potkávám (nikdy nemám zaplý PvP flag, protože to pseudopvp co předvádíte neuznávám), tak to bylo úplně to samý co Edwin, neustála provokace, nadávky a když se ti něco nelíbí tak každýho označuješ "pí*uskem" na world chatu (btw žádný ty tvý možnost vyhnout k boji ani nedáváš, z tvý rp konverzace jde většinou čistě o vyvolání bordelu a konfliktu, s tím, že když jsem ti vždycky dal najevo že nemám zájem, začal si se ooc vysmívat a machrovat). Nevidim proto jedinej důvod, proč by PvP, který vy dva předvádíte mělo mít nějakou toleranci nebo vyjímky. Jediný s čim souhlasím je, aby ty tresty nebyly předloužený nebo až moc ostrý.
Nějakou dobu promlčení z trestu bych vůbec nezaváděl, v praxi to dopadne tak, že někoho sejmeš a půjdeš dva tydny hrát na jinou postavu, to ani náhodou.
Jediny co mě napadá jako nějaká střední cesta je, že by jednotlivý města (a k nim gardy příslušící) měly nějakej list zločinů a jejich tresty by se navršovaly neustalé do té míry, dokud by už se nejednalo o nějakou horní hranici 20 dnů (real), který by se už nezvyšovaly.

Meleš naprosté nesmysli a klidně řeknu že lžeš. Na global chatu nemachruju, nechápu co si tady vymýšlíš a tohle špinění lidí si nech prosím tě. Neznáš mě a já neznám tebe, takže si ty výmysli skutečně nechej, nebo mi chodíš 24 hodin za prdelí a kontroluješ mé rp. Moje rp známka je 1, to jen toliko k tvým lžím. 2 Nejsem edwin a to jak se edwin chová a reaguje na provokace jiných je čistě jeho věc. To že hážeš lidi do jednoho pytle je věc jiná a nic hezkého to neznačí.

Prosim GM at zavedou tresty na tohle špinění na forku , já tohle dávno nemám zapotřebí, páč jsem dospěl a pár věcí jsem si srovnal v hlavě. Tobě doporučuji to samé.

Tvoje postavy neznám, tak fakt nechápu jak tak dokonale dokážou identifikovat mě Wink

Jinak si klidně kdykoliv gm může projet logy jak každého podle tohohle pomlouváčka slovně napadám při potkání..je sporstá lež a zatím si stojím. Trošku mě jen mrzí, že jsi celou diskuzi stočil do podlého osobního napadení, které se celé zakládá na tvé bohaté fantasii.
Odpovědět



Skok na fórum: