Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4.25 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Záznamy z Arcana
#81
Včera sa za mnou zastavil člen armády Denetrius. Vo Vilhelmoviciach našiel náramok s veľlmi zvláštnym písmom a údajne ho k nemu nasmerovalo nejaké svetlo - bludička. Na náramku nieje ani západné písmo, ani runy. Preventívne som ho ešte porovnal so starou elfštinou ale nenašiel som žiadnu zhodu.

Môže sa jednať o niečo čo tu ostalo po drow, alebo má tento artefakt úplne iný pôvod. Tiež sa ukázalo že artefakt má magické vlastnosti.

Po nasadení na ruku mohol začať chladiť, alebo páliť a efekt sa zosilňoval časo. Nieje mi presne jasné ako a prečo sa jeden artefakt správa práve takto. Vzal som ho teda k magického kruhu v Arcane a artefakt začal reagovať. Pravdepodobne sa trochu priblížili brány do inej dimenzie, ale ostali zatvorené.

Z kruhu sa tiež ozýval šepot: "Moa", "Ra", "Ma".

Nejedná sa o slová moci ktoré by som poznal. Ale videl som mága ktorý čaroval s mágiou ktorá je tomuto svetu cudzia. Keď takú mágiu posledne použil tak sa objavili pavúci...

Je zrejmé že tento náramok je nebezpečný a zatiaľ nemám ani najmenšiu predstavu na čo slúži. Zatiaľ som ho uložil do truhly proti mágii.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#82
Tak... celý príbeh s náramkom skončil veľmi prekvapivo. Ukázalo sa že v sebe držal zakliatu čarodejnicu menom Maramoa. Pravdepodobne pochádza z prvej éry tohoto sveta a "nepriamo" je stará niekoľko storočí.

Pokúsil som sa jej vysvetliť základy mágie zrkadiel s tým že existuje možnosť ako by sa dostala do svojej doby, ale to odmietla. Čo sa týka jej moci, tak je zrejmé že je prirodzený talent v oblasti ohnivej mágie. Niečo také asi v dnešnej dobe už asi vymizlo.

Táto kliadba je síce nesmierne nebezpečná, ale lákavá zároveň. Umožnila by niektorým mágom prekonať celé veky v podobných artefaktoch, avšak by musel existovať spôsob ako artefakt opustiť. Myslím že sa tomu budem venovať bližšie.

Okrem toho sa včera udiala zvláštna vec. V prístave, práve keď som bol na rybách sa udialo zatknutie istého muža. Zdá sa že chcel niekoho uniesť z Isharu do Nulldenu v truhle. Možno starosta bude vedieť bližšie detaily.

Mimochodom... chov lesných raptorov pána Šmirgla sa utešene rozrastá. Dokonca musíme uvažovať čo s nimi ďalej. Isharské stráže ich nechcú - vraj prerastené sliepky. Tss. Radšej som šiel na ryby, aby bolo dosť krmiva.

Sám si asi zaplatím kurzy jazdectva aby som zvládol jazdu aj na dospelom. Bývajú veľmi divoký. Asi konečne zaplatím aj ustájenie týchto tvorov pre členov nášho cechu, aby ich mohli využívať podľa potreby. Ale obávam sa že ich nebudú schopný zvládnuť.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#83
*Od posledního velice starého záznamu uběhlo několik let a nový záznam ma zcela jiné písmo*

Už je to několik let co Pan Mire odešel do jiných realit pomocí magií zrcadel a já se pořád snažím v tomto domě dělat pořádek... ale někdy... někdy to prostě nejde.

To ticho kdysi dávno známého cechu mě často mrzí na zádech tolik, že kolikrát raději před rovnáním knížek uteču ven do města.

Poslední dobou mám tolik času, že jsem se rozhodla začít experimentovat s magií podle starých příruček mágů co zde žili. Nějaký čas mi to trvalo, ale naučila jsem se konečně ovládat pomocí magie pero a s ním psát do knížky, protože mé ruce to od té... doby... nezvládají.

Přišlo mi líto, aby kdysi tak velkolepá knihovna zela nevyužítá a tak jsem se rozhodla, že opráším svůj starý atlas a občas vyrazím do světa dělat mapy. První se mi vlastně celkem povedla! Sice jsem jí zatím používala pro Mallwina abych mu vyluštila pár pokladů, ale kdo ví. Třeba to jednou nějaký mág co se vrátí ocení.

Poslední dobou se navíc ztrácejí mágové a sama jsem byla svědkyní toho, kdy tyto mágy vraždil nějaký zvláštní muž. Ten muž se snažil napadnout i mne, ale naštěstí mě zachránil můj starý přítel Tanathos. Vidět ho po tak dlouhé době mě opravdu hřálo na srdci a rozhodla jsem se, že ho raději najmu na ochranu Arcana do té doby, než ty únosy přestanou.

Spiritea - Opatrovnice Arcana
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět



Skok na fórum: