Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BoC, druhá fáze
#41
Autor v rámci OOC napsal(a):Semper Fidelis: dokončeno vše, co dokončit šlo; zápis k pokročení projektu #6 od Inary zde

Edit: A díky Stigovi za nové shrnutí stavu v Cyproně na předešlé straně (nepřehlédněte)
#42
Dopis do rukou členů cechu Semper Fidelis

Přátelé,

první úkol jste splnili, gratuluji. Vyskytl se však problém, který nesnese odkladu. Vzhledem k tomu, že se tento problém objevil těsně po vámi udávaném čase noční hlídky, mám za to, že spolu tyto záležitosti úzce souvisí. Ba co víc - jakoby se sám Helm dnes bouřil a dával vědět, že něco ošklivého a temného se stalo v průběhu dne po vaší hlídce.
Problém je ten, že jeden z obyvatel Cyprony se od onoho dne pohřešuje. Varoval jsem raději lidi, ať nevychází za hradby. Ten muž šel sám na dřevo do lesa za východní branou. Rozmlouvali sme mu to, vždyť už se stmívalo, ale všechno marně, ten blázen se chtěl předvést.. Helm ví, jakou cenu zaplatil. Snad ani nedomýšlet. Zkuste ho prosím najít. Něco mi však říká, že již není mezi živými. Pakliže je to pravda, bude potřeba zjistit příčinu smrti. O to by se koneckonců mohl postarat též někdo z vás, někdo znalý stavby lidského těla nebo někdo s velmi dobrou vnímavostí ke svému okolí. Pokud se nemýlím, tohle nebude práce pro slabé žaludky.
Pakliže objevíte toho chudáka, dejte mi prosím vědět. Pokud bude živý, doveďte ho k ohni u východní brány. Pokud došlo k tomu nejhoršímu, snažně vás prosím o dopravení jeho těla zpět do Cyprony. Před tím ale zkuste zjistit příčiny smrti a pečlivě si vše zapamatujte. Rád bych pak od vás věděl všechny informace o jeho smrti, co nejpřesněji. Mohly by pro vaše záměry mít velkou hodnotu.. a koneckonců v případě násilné smrti bysme i předešli případnému dalšímu ovládnutí mrtvého těla temnými silami.


Helm při vás, ať už zjistíte cokoliv,

Hobart, kněz cypronský
#43
S politováním vám musím oznámit, že vámi hledaný člověk, byl nalezen oběšen na hřbitově. V okoli jsem bohuzel nenasla stopy. Telo jsem odvezla k ranhojicce a snad najde nejake dalsi stopy.

Inara
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
#44
Co tím myslíš, dcero? Na tom spáleném těle, které si zneuctila a zohavila svou magií, svými ohnivými kouzly, takže na něm není nic poznat? Jak by na něm někdo mohl nyní stopy vůbec nalézt..

Ani nevíš, jak daleké dopady mohou tvé činy mít. Na hřbitově zmítaném temnými silami si spálila tělo předpokládané oběti násilného a temného zločinu či rituálu. Na výsměch a hrozbu vmetenou nečistými silami do tváře všemu lidskému a dobrému si odpověděla ohnivou magií bez ohledu na tělo jednoho z členů našeho druhu.. Bezvládné tělo nevinného člověka si ohamtala svýma nemotornýma rukama, táhla ho blátem a sněhem, ohledání si provedla nedbale a bez nejmenších zkušeností.
Lepší už by bylo snad i najmout a poslat tam nekromanta, který za úplatu oběšence promění v jednu z těch nečistých stvůr. Čisté by pak bylo alespoň technické provedení..
Nyní provádíme ohledání na rozkládajícím se a spáleném těle, samozřejmě pravděpodobně zbytečné. Před tvým příchodem bylo tělo díky mrazu jistě ve skvělém stavu a bylo by poměrně snadné určit přesně okolnosti úmrtí. Bývali bychom mohli toho člověka důstojně pohřbít. Takhle ho brzy budeme muset spálit na popel, hranice bude hořet celý den, dokonáme, co si začala. Nemůžeme riskovat, že tělo oživne a promění se v něco zlověstného, v karikaturu tvého hrůzného činu.

Teď už nám nezbývá než se modlit.. To, co se ještě může stát, dalece přesahuje hradby Cyprony, jakékoliv hradby. Proto se na vás nemohu ani zlobit. Když padneme my, padnete dost možná i vy. Zároveň jste naše jediná naděje.
Musíme proto jednat rychle. Předpokládám, že věci taky naberou rychlý spád už velmi brzy. Já zatím tedy dále budu studovat učenné spisy. Nelze čekat na zničující útok nebo příchod velkého zla na svět, je třeba zakročit jako první, velkým a triumfálním vítězstvím nad baštou zla a temné magie. O jednom takovém místě jsem kdysi slyšel, zdaleka sem se mu vždy vyhýbal. Leží prý na sever od Isharu, když jdete okolo hospody U zpívajícího korbele až k ruinám u skal na severu. Toto místo musíte vyčistit od všeho zlého, projít od začátku až na konec a vrátit se na denní světlo s důkazem vašeho hrdinského činu. Očekávám pak, že částečně vyčerpaná temná strana přejde během pár dní do protiútoku, ovšem se zlomkovou silou, než kdybyste neuspěli. Přesto ani pak nebude vyhráno, přijde něco velkého a všemocného, bytost, kterou vyprovokujete svým předchozím triumfem k šílenosti..


Opatrujte se a modlete se za nás.. i za sebe,

Hobart



Stráže a průzkumník se po vašem posledním výkonu stahují do zdánlivého bezpečí hradeb. Nebudu jim vysvětlovat, že hradby by nám dost možná ani nepomohly. Ani bych je teď nedokázal přesvědčit, ať zůstanou na svých místech, i kdybych chtěl. Sám skoro pochybuju, zda je lepší bojovat do posledního muže a možná se tak setkat se starými králi mého lidu, nebo se dát na úprk. Trpaslík jako já ale nikdy neutíká.

Velitel stráží Grommar
#45
Zdravím,
už můžete nosit kámen a peníze na stavbu schodiště a pece v pekárně. Přesný seznam požadovaného je v bedně vedle pekárny.

S pozdravem,
Brennan



Dobrej,
kdybyste měli cestu kolem, koukněte se do bedny u pole nedaleko vrat do osady. Je tam seznam surovin nutných pro obnovu dalšího pole. Práce mohou začít s příchodem jara.
Mimochodem, ve skladu obilí jsem pro vás schoval tisíc snopů slámy z poslední sklizně. Jakmile je budete potřebovat, můžeme se dohodnout na předávce nebo dopravení na místo určení. Mohli byste je někdy využít třeba na střechu nějakého z domů v Cyproně..

Cornwerth
#46
Dopis do rukou členů cechu Semper Fidelis

Synové a dcery,

dnes v noci viděl náš zvěd skupinu nemrtvých černokněžníků s doprovodem opouštět hřbitov. Mějte se na pozoru, neboť zatím si to nedokážeme vysvětlit. Snad jen mně se zdá, že jejich odchod nemusí nutně věstit něco dobrého.. Nad hřbitovem dnes ráno kroužili krkavci.. bylo neobyčejně chladno a muži drkotali zubama u ohně skomírajícího po noční hlídce.

Helm s vámi,
Hobart


Kód:
OOC info: Pro event samozřejmě platí všechna pravidla pro BoC, jinak je vše jako obvykle (tzn. začít můžete, kdy se sejdete; minimálně někdo od Semper Fidelis, zbytek kdokoliv dle vůle zúčastněných členů).
Důležité: pokud kdokoliv ze Semper Fidelis bude účastníkem úspěšného dokončení této fáze projektu, velmi by pomohl screenshot a/nebo alespoň příspěvek na fóru ještě tentýž den. V opačném případě se budu domnívat, že došlo ke splnění nezainteresovanými osobami, tedy "omylem" nebo "na zkoušku zdatnosti" - proto bude stav věcí vrácen na začátek. Odměnu obdrží zainteresované osoby až oproti ohlášení na fóru v guildovním topicu a víceméně přesnému seznamu účastníků (berná mince je to, co oznámí zainteresovaná guilda).
Pokud to stihnete do čtvrtka (věřím, že ano), budu rád, ráno odjíždím a tak bych musel jinak úkol odložit (na dobu nepřítomnosti deaktivovat).
#47
Vyhlášení nového projektu
Projekt Semper Fidelis #7?; fáze osídlení; první krok: první pevná obydlí, oprava centra města

*Rozhovor Eržiky Nitkové a stavitele Brannana*

Dobry den, tak jak vám to jde?
Ále… práce je moc a lidí co by ji dělalo málo.
No možná bych vám mohla pomoci. Umím to dobře se dřevem i kamenem…
Opravdu? A už jsi někdy opravovala nebo stavěla dům?
Né to ne, ale jsem si jistá, že to zvládnu.
No dobrá, ovšem stavit tě zatím nenechám a nářadí si musíš obstarat svoje.
To nebude problém. Kde bych měla začít?
Pusť se do oprav jednoho ze čtyř domu v centru.
…………
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
#48
OOC napsal(a):Prosim o uzamceni nastenky v Cyprone.

Zaznam o "vystavbe" nastenky v topicu SF
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
#49
Tímto bych chtěl za Bratrstvo požádat o vstup do BoC. Případné odmítavé stanovisko naprosto chápu.
#50
Jelikoz je Valerie na dovolene, tak se nase stanovisko momentalne nedozvite...
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
#51
...
#52
viz příspěvek #1 a #11 tohohle topicu. Doplnim, že GORA a Normek z BoC odstoupily
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
#53
Uvažuji o ukončení BoC, vzhledem k tomu že SF je dlouhodobě jediná gilda vyvíjející činnost okolo Cyprony.
(ukončení soutěže o Cypronu, nikoliv budování Cyprony)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#54
Mluvím čistě jen za sebe, když řeknu, že bych měl určitě radost, kdyby se DL posunula z BoC zase o něco dál.
#55
Mluvíš za nás za oba Smile
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny, The Great Emperor. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
#56
Radost by určitě byla, ale osobně bych se přikláněl spíš k názoru, že pro posun v DL je potřeba přičinění hráčů... to, že se na BoC polovina z nich vykašlala, je jejich věc.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
#57
Fenek
Přičinění jistě, ale "boj o Cypronu" je u konce protože není proti komu a s kým o ní bojovat. A pokud se budou hlásit další a další spolky bude to nekonečný, frustrující a né zrovna férový "příběh". Vítěz je očividný už nějakou dobu tak proč to neříct nahlas a nepokračovat dál - v obnově pod jednoznačným správcem, at je s kým jednat.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
#58
DL se nezastavil, pouze se ho většina hráčů neúčastní (váš problém), dokonce mám jisté náznaky o jeho "sabotování". Obnova Cyprony má své místo v dlouhodobém plánování a nelze ji vynechat (např. protože pokračování vyžaduje trochu skriptování, a to není dosud hotové).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#59
(15.09.2010 v 17:05)Whitey napsal(a): Uvažuji o ukončení BoC

No myslim, ze by to bylo vhodne nejak resit nahlas az v pritomnosti Stiga, ktery se ted o BoC staral...
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
#60
Mne je to vcelku jedno. Myslim, ze jde spis o formalni zmenu, obnova bude pokracovat dal.. A je fakt, ze o nejaky boj uz ani nejde, neni dost ucastniku. Jsem pripraven se prizpusobit, jen bych rad, aby se napred uzavrelo to, co uz probiha. V nedeli nashledanou, pisu jen z mobilu. Smile



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  BoC, druhá fáze - hodnocení Stig 3 10 224 07.10.2010 v 00:49
Poslední příspěvek: Stig

Skok na fórum: