Manawydan Fórum

Úplná verze: Noob Dotazy
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Dá sa niekde zohnať kvalitnejšia voda?
Je niekde v Cyprone lovecká výveska?
Kvalitnější voda nyní asi ne... vadí v receptech, že?

Update situace: Pokud GM upraví kvalitu zdroje vody (korýtko atd.), bude mít voda z něj nabraná stejnou kvalitu. Můžou se tak udělat vzácnější zdroje vody, nebo naopak zašpiněné (koryto v konírně nebo dole).
Všetkého ide zohnať celá škála kvalít, len tej vody nie. Jop, trocha to tam škodí.
Napríklad vyrábam kvasnice, ktoré majú požiadavku jednu * vo varení a treba na ne len hrozno a vodu. Napriek skillu 64 vo varení a perku Šéfkuchar na 2. úrovni, som väčšinu času schopná vyrobiť Výborné/Dobré kvasnice a pár Mistrovských. Hrozny som používala Dobré/Výborné a voda bola Průměrná.
V Cyproně je lovecká vývěska v osadě - to je ta skupina baráku obehnaná dřevěnou palisádou. Bývala na zdi domku hned u vchodu, tak snad s tím nikdo nehýbal.. Smile
Dají se opsat svitky s kouzly? Popřípadě jak vysoký skill písemnictví by k tomu byl potřeba? A taky jestli je ve hře maskovací sada a housle, ani jednu z těch věcí se mi nedaří najít Biggrin
Svitky kouzel lze pouze vyrobit (normální výrobní postup), opisovat je nelze.
Housle myslím že nejsou, a ani na ně není napojena melodie. Kde jsou uvedené?
Maskovací sada je vyrobitelný předmět. Koukám ale že pro výrobu vyžaduje paruku, a ta zase předmět CutHair - který podle všeho nelze získat. Doplním.
Nejsem si ale jist jak moc je sada otestovaná. Pokud máš zájem, domluv se s některým z GM na testech funkčnosti.
Na wiki v dovednosti hudebnictví je u strunných nástrojů napsána jak loutna, tak i housle. Tak jsem se trochu těšil že budu mít víc než 1 hudební nástroj, což mě trochu mrzí že ty housle tam nejsou.
Zkusím se ten perk naučit a někomu se ozvat.
Maskovací sada je v jednom dungu pokud vím, jinak myslím že jsem ale viděl hráče je prodávat, myslím že Pietro ji prodával.

Edit: Jde ji sehnat i přes Berit.
Čo znamená keď mi pri pýtaní sa Berit a Bernarda vyskočí hláška "Na tohle musíš být uvnitř."? Vždy ak hladanú vec nemá žiaden obchodník.
+ Bernard ma chudák v popise v knížke vedľa v ženskom rode Biggrin
Ta hláška je od věcí které mají nedostupní vendoři - umístění v domě kam nemáš přístup. Mrknu se jak ji potlačit.
Na Bernarda mrknu, jestli není žena. Edit: Není, mrknu do gumpu. Můžeš upřesnit kde to je?

Housle (snad) doplníme, ale nevím zda neměly jedinou melodii.
Zdroj vlasů na výrobu paruky doplněn (SVN 4384, bylo restartováno).
Čo je Strigův jablečňák? Chcú to v 80% zakáziek a recept nie je ani v tom sídle remesiel a ani u normálneho NPCčka s receptami.
Jde o levnou náhražku vína, kterou si navrnul jeden z hráčů. Za práci na něm to dostal jeko recept který se normálně neprodává. Zda bude návrh šířit, je čistě na něm.

Neuvědomil jsem si ale že se dostane i do Zakázek, zítra upravím.
SVN 4392, bylo restartováno. V zakázkách se nebudou objevovat věci z neprodejných receptů.
Flakonky idú stackovať a dokonca sa pekne stackujú aj pri rovnakej kvalite a obsahu. Nešlo by to aplikovať aj na láhve, poháre, atď? Teda, ak to nemá nejaký technický dôvod.
Nemohla by být vyšší šance na vysekání dubového polínka????
Dub je třetí v pořadí obtížnosti, šance by tomu měla odpovídat (je mezi ratanem a cedrem).
Proč?
(27.03.2016 v 18:42)Whitey napsal(a): [ -> ]Dub je třetí v pořadí obtížnosti, šance by tomu měla odpovídat (je mezi ratanem a cedrem).
Proč?

protože mám všeho víc než dubu projdu vždycky tak 10 stromů než najdu dub mám třeba i 2x cedr ale dub jen 1.
Nemám přesné ponětí o skriptech (nejsou moje), ale v XML je to správně. Šance dubu je napůl mezi ratanem a cedrem.
Ono dub se dá nasekat, jde spíš o to,že takový cedr a ty obtížnější už mají méně využití... Dub je nejcennější bych řekl
Čo sa počíta v receptoch ako nealkoholický nápoj?Biggrin voda už v recepte spomenutá je...
Napríklad recept na Litr likéru alebo Štika na přírodný spůsob.